Απόλλων Σμύρνης-Πανιώνιος

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Απόλλωνα Σμύρνης με τον Πανιώνιο, στο πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

15:39
Καλησπέρα σας!
15:40
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Απόλλων Σμύρνης-Πανιώνιος για την 5η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
15:41
Ο Απόλλων έχει υποστεί 4 ήττες στις 4 πρώτες αγωνιστικές.
15:41
Μόλις έναν πόντο σε 4 αγώνες έχει συλλέξει ο Πανιώνιος.
15:45
Η ενδεκάδα του Απόλλωνα Σμύρνης (Μοντεαγούδο): Χουάντερσον – Λούκιτς, Τζανετόπουλος, Βαφέας – Ακόστα, Κοντοές, Γκονζάλες, Ντ’ Ούρσο, Ναδάλες - Τόμας, Γκάρος
15:47
Η ενδεκάδα του Πανιωνίου (Ανιγκό): Κότνικ - Κούρντι, Ντομίνγκες, Μπανανά, Παπαγεωργίου - Κεϊτά, Κόρμπος, Μασούρας - Σπιριντόνοβιτς, Ντουρμισάι, Τσιλούλης
15:49
Διαιτητής του αγώνα ο Φώτιος Φωτιάδης.
15:50
Σε 10 λεπτά η σέντρα του ματς.
15:55
Θυμίζουμε ότι ο προπονητής των γηπεδούχων, Αλμπέρτο Μοντεαγούδο, βρίσκεται υπό έντονη πίεση.
15:55
Στον πάγκο για τον Απόλλωνα οι Βάσιτς, Τριάδης, Οριουέλα, Πέδρο, Ντεφεντερίκο, Ελ-Χέλβε, Σικαμπάλα.
15:56
Στον πάγκο για τον Πανιώνιο οι Νίκας, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Μανθάτης, Πίρις, Αλί, Οικονομίδης.
15:59
Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για τη σέντρα.
16:00
Ξεκίνησε το ματς, ο Πανιώνιος πήρε τη σέντρα.
16:03
3' Πρώτη προσπάθεια για γκολ από τον Πανιώνιο. Σουτ του Σπιριντόνοβιτς έξω από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Χουάντερσον.
16:03
4' Κεφαλιά του Ντομίνγκες, η μπάλα άουτ.
16:04
5' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Τόμας, διώχνει σε κόρνερ ο Κότνικ.
16:05
6' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Γκαρός σούταρε μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κότνικ.
16:07
7' Σουτ του Ναδάλες, μπλόκαρε πάλι ο Κότνικ.
16:07
8' Καλός ο ρυθμός του αγώνα στα πρώτα λεπτά.
16:10
10' Σουτ του Τόμας έξω από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Κότνικ.
16:15
15' Κεφαλιά του Ακόστα μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κότνικ.
16:17
17' Μακρινό σουτ του Βαφέα, η μπάλα άουτ.
16:18
19' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Πανιώνιο.
16:20
20' Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Μασούρα, η μπάλα κάπου κόντραρε και έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Χουάντερσον.
16:21
21' Κόρνερ για τον Απόλλωνα.
16:27
27' Καλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Κεφαλιά του Γκονζάλες, έδιωξε ο Κότνικ και στο ριμπάουντ ο Λούκιτς σημάδεψε τα σώματα των αντιπάλων.
16:34
34' Φάουλ για τον Απόλλωνα σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
16:36
37' Γκολ για τον Πανιώνιο με τον Ντουρμισάι!
16:37
Ο Μασούρας από τα αριστερά σέντραρε στην περιοχή και ο Ντουρμισάι εκτέλεσε με τη μία για να γράψει το Απόλλων-Πανιώνιος 0-1.
16:40
40' Κόρνερ για τον Πανιώνιο.
16:43
43' Δοκάρι για τον Πανιώνιο με τον Σπιριντόνοβιτς.
16:43
Ο μεσοεπιθετικός των φιλοξενούμενων έκανε ωραία ατομική προσπάθεια και σούταρε με το αριστερό μέσα από την περιοχή, όμως ο Χουάντερσον έδιωξε την μπάλα, η οποία βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.
16:45
45' Κόρνερ για τον Πανιώνιο.
16:45
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Πανιώνιος προηγείται 1-0 του Απόλλωνα με το τέρμα του Ντουρμισάι στο 37'.
16:48
Ο Απόλλων είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και τις καλύτερες στιγμές στο πρώτο ημίωρο.
16:48
Στο 43' ο Πανιώνιος είχε δοκάρι με τον Σπιριντόνοβιτς.
17:00
Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο.
17:01
Σε μία αλλαγή προχώρησε ο προπονητής του Απόλλωνα. Ο Τριάδης παίρνει τη θέση του Τζανετόπουλου.
17:01
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές ο Πανιώνιος.
17:04
46' Διαμαρτυρίες από την πλευρά του Απόλλωνα για πέναλτι στον Γκαρός από τον Μπανανά. Ο Φωτιάδης είπε να συνεχιστεί το παιχνίδι.
17:04
48' Κόρνερ για τον Απόλλωνα.
17:05
48' Σουτ του Τριάδη έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
17:06
17:06
50' Γκολ για τον Πανιώνιο με τον Ντουρμισάι!
17:08
Σέντρα του Τσιλούλη από τα δεξιά, ο Ντουρμισάι αμαρκάριστος στο ύψος της μικρής περιοχής, πήρε την κεφαλιά και "εκτέλεσε" τον Χουάντερσον.
17:08
51' Κίτρινη κάρτα στον Τσιλούλη.
17:09
52' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Απόλλωνα.
17:09
53' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τριάδη, έδιωξε στη γωνία του ο Κότνικ.
17:12
Ένταση στον αγωνιστικό χώρο. Ο Ακόστα έσπρωξε τον Παπαγεωργίου, ο οποίος έπεσε κάτω.
17:12
56' Κίτρινη κάρτα στον Παπαγεωργίου και στον Ακόστα.
17:13
Συνεχίζεται το παιχνίδι.
17:14
57' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Κόρμπος πλάσαρε, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Χουάντερσον.
17:14
Η φάση ξεκίνησε από τραγικό λάθος της άμυνας του Απόλλωνα.
17:15
59' Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Σικαμπάλα αντικαθιστά τον Ακόστα.
17:15
59' Κόρνερ για τον Απόλλωνα.
17:15
Στο μεταξύ, ο Κόρμπος δέχθηκε κίτρινη κάρτα.
17:16
60' Κόρνερ για τον Πανιώνιο.
17:22
63' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Ελ-Χέλβε πήρε τη θέση του Τόμας.
17:22
64' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Σουτ του Σπιριντόνοβιτς, έδιωξε ο Χουάντερσον.
17:23
66' Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μανθάτης αντικατέστησε τον Τσιλούλη.
17:24
68' Κόρνερ για τον Απόλλωνα.
17:24
68' Σουτ του Τριάδη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ.
17:27
70' Σουτ του Ντ' Ούρσο, η μπάλα άουτ.
17:29
73' Κίτρινη κάρτα στον Λούκιτς.
17:30
75' Καλό σουτ του Μασούρα έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Χουάντερσον.
17:31
75' Δύο σουτ του Κοντοέ μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε σε πόδια αντιπάλων και στις δύο περιπτώσεις.
17:33
77' Πολύ καλή στιγμή για τον Πανιώνιο σε αντεπίθεση. Ο Μασούρας σούταρε μέσα από την περιοχή, όμως ο Χουάντερσον έδιωξε.
17:36
80' Κόρνερ για τον Πανιώνιο, που βρίσκει χώρους στις αντεπιθέσεις.
17:38
82' Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Οικονομίδης αντικαθιστά τον Σπιριντόνοβιτς.
17:41
84' Αποβλήθηκε από τον πάγκο του Πανιωνίου ο βοηθός του Ανιγκό, ο οποίος ήταν υπηρεσιακός στο σημερινό παιχνίδι λόγω της τιμωρίας του Γάλλου τεχνικού.
17:46
89' Φοβερή ευκαιρία για τον Πανιώνιο, με τον Κόρμπο να πλασάρει από το ύψος του πέναλτι, όμως ο Χουάντερσον ήταν πάλι σε σωστή θέση και έδιωξε.
17:46
90' Σουτ του Γκαρός στην κίνηση, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
17:47
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
17:47
91' Σουτ του Κεϊτά έξω από την περιοχή, έδιωξε ο Χουάντερσον.
17:49
93' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Σαραμαντάς αντικαθιστά τον Μασούρα.
17:53
Τέλος αγώνα, ο Πανιώνιος κέρδισε 2-0 τον Απόλλωνα.
17:53
Ο Ντουρμισάι πέτυχε και τα δύο γκολ των νικητών (37', 50'), που πανηγυρίζουν το πρώτο φετινό τρίποντο.
17:53
Στο... μηδέν παραμένει ο Απόλλων Σμύρνης, που υπέστη την 5η συνεχόμενη ήττα του.