Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την κρίσιμη αναμέτρηση του ΠΑΟΚ στη Λευκορωσία απέναντι στη Μπάτε Μπορίσοφ. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6 από τον Δημήτρη Τσορμπατζόγλου.

21:27
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ απέναντι στη Μπάτε Μπορίσοφ στη Λευκορωσία.
21:31
Ματς για τον 12ο όμιλο του Europa League με μεγάλο ενδιαφέρον για τον "δικέφαλο του Βορρά".
21:32
Έπειτα από την ήττα από την Τσέλσι στην πρεμιέρα οι Θεσσαλονικείς έχουν 0 βαθμούς, ενώ οι Λευκορώσοι 3 ύστερα από τη νίκη τους στην έδρα της Βίντι.
21:33
Την επόμενη αγωνιστική (3η) ο ΠΑΟΚ υποδέχεται την Βίντι στην Τούμπα, ενώ η Τσέλσι φιλοξενεί στο Λονδίνο την Μπάτε.
21:40
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
21:40
ΠΑΟΚ (Ράζβαν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Τόσκα, Κάνιας, Μαουρίτσιο, Πέλκας, Ζαμπά, Λημνιός, Πρίγιοβιτς
21:40
Στο πάγκο: Ρέι, Βέρνμπλουμ, Βιεϊρίνια, Μπίσεσβαρ, Σάκχοφ, Χατσερίντι, Άκπομ
21:40
Μπάτε : Σρεμπίτσκι, Ρίος, Πολιάκοβ, Φιλιπένκο, Βολόντκο, Ντραγκούν, Γιαμπλόνσκι, Μπάγκα, Στάσεβιτς, Ίβανιτς, Τουόμινεν
21:42
Στον πάγκο: Μπερέζκιν, Χλεμπ, Σκαβίς, Βόλκοβ, Τσιτσκάν, Γκορντεϊτσουκ, Μουκάμ
21:43
Στη Λευκορωσία βρίσκεται από το μεσημέρι ο Ιβάν Σαββίδης, ο οποίος πήγε και στο ξενοδοχείο της ομάδας και ντόπαρε ψυχολογικά τους παίκτες.
21:46
Πριν από λίγα λεπτά ολοκληρώθηκε το ζέσταμα.
21:49
Στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες για τις τελευταίες οδηγίες.
21:49
Διαιτητής: Ρ.Σέργκενχοφερ (Αυστρία)
21:57
Δεν έχει πολύ κόσμο το γήπεδο, το οποίο χωράει 13.000 θεατές.
21:57
Σε εξαιρετική κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος. Στους 3 βαθμούς η θερμοκρασία, χωρίς βροχή.
22:02
1' Σέντρα στο ματς
22:03
1' Πρώτη τελική για την Μπάτε. Σέντρα του Ίβανιτς ο Τουόμινεν πήρε την κεφαλιά όμως ο Πασχαλάκης μπλόκαρε εύκολα.
22:08
6' ΓΚΟΟΛ 0-1 Ο ΠΑΟΚ!
22:09
Ο Πρίγιοβιτς ανοίγει το σκορ για την ομάδα του Λουτσέσκου. Σέντρα του Ζαμπά από τα αριστερά, ο Σέρβος με όμορφη κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
22:11
9' Πιέζει η Μπάτε, όμως οι αμυντικοί του ΠΑΟΚ βρήκαν τον τρόπο και βγήκαν από την περιοχή τους.
22:12
11' ΓΚΟΟΟΛ 0-2 Ο ΠΑΟΚ!
22:14
Ο Λέο Ζαμπά δείχνει να καθαρίζει από νωρίς το τρίποντο για τον δικέφαλο. Ο Βραζιλιάνος απέφυγε τον Ρίος μπήκε στην περιοχή, πλάσαρε και με την βοήθεια της κόντρα πάνω στο πόδι του Πολιάκοφ είδε την μπάλα να καταλήγει στον ουρανό της εστίας των Λευκορώσων.
22:16
14' Κεφαλιά του Τουόμινεν ύστερα από κόρνερ η μπάλα πέρασε άουτ.
22:17
Από τον πάγκο βλέπει το ματς ο Ιβάν Σαββίδης, ο οποίος κάθεται δίπλα στον Στέλιο Μαλεζά.
22:19
17' ΓΚΟΟΟΟΛ 0-3 Ο ΠΑΟΚ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ!
22:19
Και πάλι ο Λέο Ζαμπά είναι αυτός που σκοράρει ύστερα από κάθετη του Μαουρίτσιο και ψύχραιμο πλασέ.
22:20
Τα έχουν χαμένα οι παίκτες της Μπάτε.
22:27
25' Επικίνδυνη σέντρα του Λημνιού για τον Πρίγιοβιτς, έδιωξε σε κόρνερ ο Πολιακόφ.
22:34
33' Έχει πέσει ο ρυθμός στο παιχνίδι.
22:35
Ο ΠΑΟΚ έχει κατεβάσει στροφές, οι Λευκορώσοι δεν μπορούν να τον απειλήσουν.
22:38
36' Σωστή υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ του Τουόμινεν.
22:42
40' Στο έδαφος ο Βαρέλα ύστερα από σύγκρουση με τον Τουόμινεν.
22:47
Δύο λεπτά καθυστερήσεων
22:49
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
22:49
Ο ΠΑΟΚ έχει καθαρίσει ουσιαστικά το ματς απέναντι στην Μπάτε καθώς προηγείται 3-0 στη Λευκορωσία.
22:50
Το σκορ άνοιξε ο Πρίγιοβιτς μόλις στο 6ο λεπτό, στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Ζαμπά με δύο τέρματα στο 11' και στο 17'.
22:50
22:58
23:05
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
23:06
46' Κίτρινη στον Βολόντκο για φάουλ στον Λημνιό.
23:07
47' Ωραία κάθετη για τον Πέλκα που όμως δεν πρόλαβε να κάνει το κοντρόλ και τελικά μπλόκαρε ο Σρεμπίτσκι.
23:11
51΄ Ωραία απόκρουση του Πασχαλάκη σε δυνατό σουτ του Ρίος έξω από την περιοχή. Η μπάλα κόντραρε λίγο και στον Τόσκα αλλάζοντας πορεία.
23:14
54' Κόρνερ για την Μπάτε που είναι κάπως πιο ζωηρή.
23:19
59' Σουτ του Γιαμπλόνσκι έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ χωρίς να ανησυχήσει ο Πασχαλάκης.
23:19
59' Αλλαγή για την Μπάτε. Ο Σκάβις αντί του Τουόμινεν.
23:21
61' ΓΚΟΛ 1-3 Η ΜΠΑΤΕ!
23:22
Ο Σκάβις με την είσοδό του στο ματς παίρνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι και μειώνει για τους γηπεδούχους. Έχει βρει η μπάλα στον Κρέσπο και άλλαξε πορεία.
23:25
Ο Μπίσεσβαρ ετοιμάζεται να περάσει στο ματς.
23:26
66' Μακρινό σουτ του Μπάγκα, η μπάλα πέρασε άουτ.
23:27
Η Τσέλσι ταλαιπωρήθηκε πολύ, όμως άνοιξε το σκορ απέναντι στην Βίντι στο 70 με τον Μοράτα.
23:28
68' Ωραία προσπάθεια του Πρίγιοβιτς, η μπάλα πέρασε άουτ.
23:29
70' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ αντί του Λημνιού.
23:31
71' Αλλαγή για την Μπάτε. Ο Χλεμπ αντί του Ντραγκούν.
23:32
73' ΓΚΟΟΟΛ 1-4 Ο ΠΑΟΚ!
23:33
Ο Πέλκας με εξαιρετικό πλασέ στην κίνηση ύστερα από γύρισμα του Ζαμπά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
23:36
76' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Πρίγιοβιτς πέρασε ο Άκπομ.
23:36
77' Αλλαγή για την Μπάτε. Στη θέση του Στάσεβιτς πέρασε ο Γκορντέιτσουκ.
23:39
79' Σουτ του Μαουρίτσιο από το ύψος της περιοχής μπλόκαρε ο Σρεμπίτσκι
23:42
83' Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά στο παιχνίδι.
23:45
85' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια αντί του Ζαμπά.
23:49
89' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Εξαιρετικό σουτ του Μπίσεσβαρ, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της Μπάτε.
23:53
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.
23:55
90+4' Τέλος αγώνα. Ο Ζαμπά ακόμα και στην τελευταία φάση απείλησε με ένα δεξί σουτ. Με δύο γκολ του Ζαμπά, ένα του Πρίγιοβιτς και ένα του Πέλκα και τα δύο από ασίστ του πρώτου ο ΠΑΟΚ έκανε πάρτι με την Μπάτε και επικράτησε με 4-1 ρεφάροντας την ήττα της πρεμιέρας από την Τσέλσι.