Λαμία-ΟΦΗ

15:47
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Λαμίας με τον ΟΦΗ για την έκτη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
15:49
Αγώνας φωτιά και για τις δύο ομάδες, που ψάχνουν την πρώτη τους φετινή νίκη για να... ξεκολλήσουν από το αρνητικό σερί που τρέχουν.
15:50
Συγκεκριμένα, η Λαμία έχει συγκεντρώσει δύο βαθμούς, μετρώντας δύο σερί ισοπαλίες με Παναιτωλικό (2-2) και Ξάνθη (0-0).
15:50
Ο ΟΦΗ, από την άλλη, έχει μόλις έναν, από την ισοπαλία (2-2) με τον Πανιώνιο στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.
15:51
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
15:52
Λαμία (Μάκης Χάβος): Σαράνοφ, Σκόνδρας, Βάντερσον, Αναστασιάδης, Αντέτζο, Δημούτσος, Μπλάζιτς, Καραγκούνης, Επστάιν, Μπερτόλιο, Μπαράλες.
15:52
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι: Μελισσάς, Βασιλαντωνόπουλος, Καρυπίδης, Καραμάνος, Πλιάτσικας, Μαστούρ, Τσούκαλος.
15:52
ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Αργυρόπουλος, Νάστος, Βουό, Πλατέλλας, Αραβίδης, Μιχόγεβιτς, Μεγιάδο, Νέιρα, Ποτουρίδης.
15:52
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι: Σωτηρίου, Ντίνας, Κουτσιανικούλης, Κυριακίδης, Παπαστεριανός, Δεληγιαννίδης, Σασί.
15:53
Διαιτητής του ματς είναι ο Άγγελος Ευαγγέλου, με βοηθούς τους Αντώνη Καρατζίκα και Μιχάλη Καρσιώτη.
15:53
Η αναμέτρηση μεταδίδεται τηλεοπτικά από την ΕΡΤ1 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
15:58
Αρκετές απουσίες μετράει στο σημερινό ματς ο ΟΦΗ. Ο Νίκος Παπαδόπουλος δεν έχει στη διάθεσή του τους τραυματίες Παπάζογλου, Μπολάκη, Κοιλιάρα και Δερμιτζάκη, ενώ στον πάγκο έμεινε ο Παπαστεριανός, ο οποίος τις τελευταίες μέρες επέστρεψε στις προπονήσεις μετά από ενοχλήσεις στον αχίλλειο. Εκτός αποστολής είναι και ο τιμωρημένος Κομεσίδης.
15:59
Ο Μάκης Χάβος, από την άλλη, δεν αντιμετωπίζει προβλήματα ενόψει του ματς.
15:59
Όλα είναι έτοιμα για την έναρξη του ματς.
16:00
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι
16:03
2' Συστάσεις στον Κοροβέση για σκληρό μαρκάρισμα στον Καραγκούνη, ο οποίος δείχνει να πονάει.
16:06
5' Εκτέλεση φάουλ του Επστάιν. Υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ ο Αντέτζο.
16:10
8' Κόρνερ για τη Λαμία, περνάει ανεκμετάλλευτο.
16:12
12' Κίτρινη κάρτα στον Ποτουρίδη για σκληρό μαρκάρισμα στον Καραγκούνη.
16:14
Ο Θανάσης Καραγκούνης παραμένει στο έδαφος μετά το δεύτερο σκληρό μαρκάρισμα που δέχεται σήμερα. Αποχωρεί με φορείο.
16:16
16' Εκτελέστηκε το φάουλ, αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο.
16:18
17' Επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο ο Καραγκούνης. Στη σύγκρουση με τον Ποτουρίδη χτύπησε στο στήθος και έδειχνε να δυσκολεύεται να αναπνεύσει, όμως, τελικά, μπόρεσε να επιστρέψει στο παιχνίδι.
16:21
20' Αδύναμη κεφαλιά του Αραβίδη, από σέντρα του Πλατέλλα από δεξιά. Δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει ο Σαράνοφ.
16:27
27' Κίτρινη κάρτα στον Καραγκούνη για φάουλ στον Αραβίδη.
16:30
30' Κόρνερ για τον ΟΦΗ, ο Σαράνοφ μπλοκάρει κεφαλιά του Ποτουρίδη
16:32
32' Κεφαλιά του Μπαράλες, από εκτέλεση φάουλ του Επστάιν, η μπάλα στα χέρια του Στρέζου
16:37
36' Σύγκρουση στο κεφάλι για Μπαράλες και Μεγιάδο, έδειξε να πονάει ο παίκτης της Λαμίας. Συνεχίζεται με ελεύθερο το παιχνίδι.
16:40
40' Κόρνερ για τη Λαμία, απομακρύνει η άμυνα του ΟΦΗ προ του Αντέτζο. Στη συνέχεια, μακρινό σουτ του Δημούτσου σταματάει στα χέρια του Στρέζου
16:43
42' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Πλατέλλας με επέλαση από αριστερά πιάνει δυνατό σουτ που απέκρουσε σωτήρια ο Σαράνοφ.
16:46
45+1' Γύρισμα του Αραβίδη, στο όριο του άουτ, μπλοκάρει εξαιρετικά ο Σαράνοφ
16:48
45+3' Σουτ του Νέιρα από το ημικύκλιο της περιοχής, πέρασε απελπιστικά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σαράνοφ. .
16:49
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
16:50
Το σκληρό παιχνίδι κυριάρχησε στο ματς. Από δύο τελικές στην εστία η κάθε ομάδα, με τη Λαμία να έχει τον έλεγχο στην αρχή του ματς και τον ΟΦΗ να ανεβάζει στροφές πριν το φινάλε.
17:05
Χωρίς αλλαγές επέστρεψαν στο γήπεδο οι δύο ομάδες
17:05
46' Σέντρα στο δευτερο ημίχρονο
17:12
50' Έπειτα από σέντρα του Βάντερσον από αριστερά, γυριστό σουτ του Επστάιν πέρασε άουτ
17:12
51' Σουτ του Δημούτσου κοντράρει στον Κοροβέση, κόρνερ για τη Λαμία.
17:12
52' Εκτελεί το κόρνερ ο Καραγκούνης, απομακρύνει εύκολα ο Ποτουρίδης
17:14
53' Διαμαρτυρίες από τη Λαμία για φάουλ του Κοροβέση στον Μπερτόλιο λίγο έξω από την περιοχή, που δεν καταλογίστηκε.
17:14
54' Πρώτη αλλαγή για τη Λαμία: Στη θέση του Καραγκούνη περνάει ο Καραμάνος
17:20
58' Νέες διαμαρτυρίες της Λαμίας για μαρκάρισμα του Νάστου στο Μπαράλες μέσα στην περιοχή, δεν δείχνει τίποτα ο Ευαγγέλου.
17:21
60' Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Αραβίδη, ο Ντίνας.
17:21
61' Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία. Στη θέση του Σκόνδρα περνάει ο Βασιλαντωνόπουλος.
17:22
62' Γκολ για τον ΟΦΗ!
17:25
Παράλληλη σέντρα του Πλατέλλα στο ύψος της μικρής περιοχής. Ο Νέιρα πλασάρει άσχημα, όμως ο Σαράνοφ δεν μπόρεσε να αντιδράσει σωστά και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.
17:27
67' Κίτρινη κάρτα στον Μπλάζιτς μετά από μαρκάρισμα στον Μεγιάδο
17:29
68' Διαμαρτυρίες ξανά από τους γηπεδούχους για χέρι του Αργυρόπουλου μέσα στην περιοχή, όμως δεν φαίνεται να υπάρχει παράβαση.
17:30
70' Ολοκληρώνει τις αλλαγές η Λαμία. Στη θέση του Μπερτόλιο μπαίνει ο Μαστούρ.
17:31
71' Κίτρινη κάρτα στον Νέιρα.
17:32
72' Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Νέιρα ο Παπαστεριανός.
17:37
76' Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον για φάουλ στο Βουό.
17:37
77' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντίνα περνάει άουτ
17:38
79' Πέναλτι για τη Λαμία!
17:39
Ο Κοροβέσης ανατρέπει τον Μαστούρ μέσα στην περιοχή και ο Ευαγγέλου δείχνει την άσπρη βούλα.
17:39
Κίτρινη στον Νάστο για διαμαρτυρία
17:40
80' Γκολ για τη Λαμία!
17:40
Ο Μπαράλες νικάει τον Στρέζο από τα έντεκα βήματα και ισοφαρίζει σε 1-1
17:43
83' Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Αργυρόπουλου ο Δεληγιαννίδης.
17:44
84' Σουτ του Βάντερσον πέρασε άουτ.
17:45
85' Σέντρα του Μπλάζιτς, δεν έπιασε καλά το γύρισμα ο Βασιλαντωνόπουλος και η μπάλα πέρασε άουτ.
17:48
88' Κίτρινη κάρτα στον Βουό
17:50
90' Εκτέλεση κόρνερ, πιάνει την κεφαλιά ο Μπαράλες, όμως κόντραρε και πέρασε έξω. Νέο κόρνερ για τη Λαμία.
17:50
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
17:51
90+1' Σουτ του Επστάιν πέρασε έξω
17:52
90+2' Κόρνερ για τον ΟΦΗ μετά από γύρισμα του Βουό που κόντραρε
17:52
Περνάει ανεκμετάλλευτο το κόρνερ
17:54
Τέλος στο ματς. Οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1 και συνεχίζουν αμφότερες χωρίς νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.