Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Ατρόμητου με τον ΠΑΣ Γιάννινα, στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

18:29
Καλησπέρα σας!
18:30
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα για την 6η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
18:42
Η ενδεκάδα του Ατρόμητου: Μέγιερι – Σάκιτς, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Γιαννούλης – Μπουσούλατζιτς, Μάντσον – Μπρούνο, Μούγιακιτς, Ουγκράι - Κουλούρης
18:47
Η ενδεκάδα του ΠΑΣ: Βελλίδης – Μπουκουβάλας, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Σκόνδρας, Κακουμπά – Μυστακίδης, Λίλα, Βιντάλ, Νικολιάς - Ξύδας
18:48
Διαιτητής του αγώνα ο Κωνσταντίνος Κοτσάνης.
18:49
Ο Ατρόμητος νίκησε 2-0 εκτός έδρας τον Λεβαδειακό και παραμένει αήττητος στο φετινό πρωτάθλημα (4-1-0).
18:50
Ο ΠΑΣ έχασε 2-1 εκτός από τον Παναθηναϊκό και υπέστη την πρώτη ήττα του μετά από 2 σερί νίκες στο πρωτάθλημα.
18:51
Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν στις 25/9 στο Περιστέρι για το Κύπελλο, με τον ΠΑΣ να επικρατεί 2-1.
18:55
Στον πάγκο για τον Ατρόμητο οι Θεοδωράκης, Κιβρακίδης, Ούμπιδες, Κωτσόπουλος, Γαρουφαλιάς, Καρασαλίδης, Νάτσος.
18:56
Στον πάγκο για τον ΠΑΣ οι Νεόφυτος Μιχαήλ, Αθανασιάδης, Κρίζμαν, Κούζικ, Κάστρο, Γιάκος, Σιόντης.
18:58
Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
19:01
Όλα έτοιμα για τη σέντρα.
19:01
Ξεκίνησε το ματς, ο ΠΑΣ πήρε τη σέντρα.
19:04
3' Φάουλ για τον Ατρόμητο σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
19:07
6' Πάλι φάουλ για τον Ατρόμητο σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
19:11
10' Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά, ελέγχει το ρυθμό ο Ατρόμητος.
19:12
12' Διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για πέναλτι.
19:13
Στο replay φαίνεται να υπάρχει παράβαση, αφού ο Μάντσον ρίχνει κάτω τον Ξύδα.
19:14
14' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ατρόμητο.
19:15
15' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ουγκράι, μπλόκαρε ο Βελλίδης.
19:19
Με 3-5-2 παρατάχθηκε τελικά ο ΠΑΣ και όχι 4-2-3-1.
19:21
20' Μακρινό σουτ του Σάκιτς, η μπάλα άουτ.
19:24
23' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Μυστακίδης βρέθηκε στην περιοχή, σούταρε, αλλά ο Γιαννούλης με τάκλιν έκοψε την πορεία της μπάλας.
19:26
25' Φάουλ για τον ΠΑΣ σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
19:29
28' Σουτ του Μπουσούλατζιτς, έδιωξε με γροθιές ο Βελλίδης.
19:32
31' Κίτρινη κάρτα στον Μυστακίδη.
19:35
34' Επικίνδυνη στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Ουγκράι μέσα στην περιοχή, σέντραρε, όμως έδιωξαν οι αμυντικοί του ΠΑΣ.
19:36
36' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο.
19:37
36' Σουτ του Μπουσούλατζιτς έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Βελλίδης.
19:37
8 τελικές έχει ο Ατρόμητος, μία ο ΠΑΣ.
19:38
38' Γκολ για τον Ατρόμητο!
19:39
Ο Κουλούρης με κεφαλιά μέσα από την περιοχή κι ενώ έπεφτε, έστειλε την μπάλα στη γωνία της εστίας του Βελλίδη.
19:39
Τέταρτο φετινό γκολ για τον Κουλούρη.
19:40
Στο 35' δέχθηκε κίτρινη κάρτα ο χαφ του ΠΑΣ, Βιντάλ.
19:40
39' Κίτρινη κάρτα και στον Βελλίδη για διαμαρτυρία.
19:41
40' Κόρνερ για τον Ατρόμητο, που κυριαρχεί στα τελευταία λεπτά.
19:46
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.
19:47
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Ατρόμητος προηγείται 1-0 του ΠΑΣ.
19:57
Το μοναδικό γκολ του πρώτου μέρους ο Κουλούρης στο 38'.
19:58
9 τελικές είχε ο Ατρόμητος, μία ο ΠΑΣ.
19:58
50%-50% η κατοχή της μπάλας.
20:01
Βγαίνουν οι δύο ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο.
20:03
Μία αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κάστρο παίρνει τη θέση του Μιχαήλ.
20:03
Συνεχίζει ως έχει ο Ατρόμητος.
20:03
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
20:05
48' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.
20:10
53' Ελέγχει το ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου ο Ατρόμητος.
20:14
54' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, αλλά ο Μούγιακιτς δεν πρόλαβε να εκτελέσει μέσα από την περιοχή.
20:16
59' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Αθανασιάδης παίρνει τη θέση του Μυστακίδη.
20:17
60' Κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο.
20:19
62' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.
20:21
63' Καλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μούγιακιτς βρέθηκε μόνος του στην περιοχή, πλάσαρε, αλλά ο Βελλίδης έδιωξε.
20:21
64' Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιδες αντικαθιστά τον Ουγκράι.
20:21
64' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κρίζμαν παίρνει τη θέση του Ξύδα.
20:22
65' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.
20:23
66' Κίτρινες κάρτες στον Σκόνδρα και τον Κουλούρη.
20:24
66' Σουτ του Μπουσούλατζιτς, η μπάλα άουτ.
20:25
Μίνι διακοπή στο ματς γιατί έχει τραυματιστεί ο Γιαννούλης.
20:27
Επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο ο Γιαννούλης.
20:27
69' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Σουτ του Μούγιακιτς μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε με τη δεύτερη ο Βελλίδης.
20:30
72' Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Κιβρακίδης αντικαθιστά τον τραυματία Γιαννούλη.
20:32
75' 51%-49% υπέρ του Ατρόμητου η κατοχή μπάλας.
20:36
78' Κίτρινη κάρτα στον Νικολιά.
20:38
80' Καλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Κουλούρης σούταρε μέσα από την περιοχή, ο Βελλίδης έδιωξε.
20:38
80' Κίτρινη κάρτα στον Μούγιακιτς.
20:39
81' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιδες μέσα από την περιοχή σούταρε δυνατά, πάλι ο Βελλίδης έδιωξε με γροθιές.
20:40
Ο Ατρόμητος πάντως βρίσκει πολλούς χώρους στις αντεπιθέσεις.
20:43
85' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Κωτσόπουλος αντικαθιστά τον Μούγιακιτς.
20:46
89' Πιέζει ο ΠΑΣ, αλλά δεν έχει βρει καθαρή ευκαιρία.
20:49
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
20:50
92' Σουτ του Κρίζμαν μέσα από την περιοχή, η μπάλα μακριά από την εστία του Μέγιερι.
20:52
Τέλος του αγώνα, ο Ατρόμητος επικράτησε 1-0 εντός του ΠΑΣ Γιάννινα!
20:53
Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για τους Περιστεριώτες, που παραμένουν συγκάτοικοι του ΠΑΟΚ στην κορυφή της βαθμολογίας. Το μοναδικό γκολ ο Κουλούρης στο 38'.