Φινλανδία-Ελλάδα

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Φινλανδίας με την Ελλάδα, στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής του δεύτερου ομίλου του Nations League.

21:03
Καλησπέρα σας!
21:04
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Φινλανδία-Ελλάδα για την 4η αγωνιστική του δεύτερου ομίλου του Nations League.
21:08
Η ενδεκάδα της Φινλανδίας: Χράντετσκι – Ραϊτάλα, Τοΐβιο, Αραγιούουρι, Ούρονεν – Λουντ, Καμαρά, Σπαρβ, Σόιρι – Τουόμινεν, Πούκι
21:09
Η ενδεκάδα της Εθνικής μας ομάδας: Μπάρκας – Μπακάκης, Μανωλάς, Παπασταθόπουλος, Τσιμίκας – Τζιόλης, Ζέκα – Μπακασέτας, Φορτούνης, Πέλκας - Μήτρογλου
21:13
Οι Φινλανδοί έχουν κάνει το "3 στα 3" στον όμιλο. Όλες οι νίκες τους ήταν με σκορ 1-0 και σκόρερ τον Πούκι!
21:14
Η Εθνική μας νίκησε 1-0 την Ουγγαρία στο ΟΑΚΑ την Παρασκευή και έφτασε στους 6 πόντους.
21:18
Αξίζει να σημειωθεί πως το αντιπροσωπευτικό συγκρότημά μας δεν έχει κερδίσει ποτέ στη Φινλανδία (3 ισοπαλίες, 3 ήττες).
21:19
Το ματς διεξάγεται στο Τάμπερε.
21:22
Διαιτητής του αγώνα ο Πολωνός Πάβελ Γκιλ.
21:30
Η Εθνική μας έχει μία αλλαγή στην ενδεκάδα σε σχέση με την αρχική ενδεκάδα του αγώνα με την Ουγγαρία. Ο Τζιόλης πήρε τη θέση του Κουρμπέλη.
21:34
Σε 10 λεπτά η σέντρα του αγώνα.
21:39
Έτοιμες οι δύο ομάδες να βγουν στον αγωνιστικό χώρο.
21:42
Ώρα για τους εθνικούς ύμνους των δύο χωρών.
21:43
Όλα έτοιμα για τη σέντρα του αγώνα.
21:46
Ξεκίνησε το παιχνίδι, η Εθνική μας ομάδα πήρε τη σέντρα.
21:49
Στα πρώτα λεπτά ο Πέλκας κινείται προς τα αριστερά και ο Μπακασέτας παίζει από τα δεξιά.
21:50
5' Πολύ χαμηλός ο ρυθμός μέχρι τώρα.
21:51
5' Επικίνδυνη στιγμή για τη Φινλανδία, ο Τσιμίκας έδιωξε σε κόρνερ.
21:55
9' Προσπαθεί να ελέγξει το ρυθμό η Εθνική μας.
21:56
10' Σουτ του Φορτούνη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κόντραρε στα σώματα των αντίπαλων αμυντικών.
21:58
12' Αναγκαστική αλλαγή για τη Φινλανδία. Ο Σκραμπ αντικαθιστά τον τραυματία Πούκι.
22:01
15' Μακρινό σουτ του Λουντ, η μπάλα άουτ.
22:02
17' Κόρνερ για τη Φινλανδία.
22:09
23' Χωρίς κάτι σημαντικό στα τελευταία λεπτά.
22:11
25' Σουτ του Αραγιούουρι, μπλόκαρε εύκολα ο Μπάρκας.
22:11
26' Σουτ του Ούρονεν έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
22:13
27' Κόρνερ για την Εθνική μας.
22:14
Στο μεταξύ, στο Τάμπερε....
22:14
22:16
30' Φάουλ για τη Φινλανδία σε καλό σημείο για γέμισμα στην περιοχή μας.
22:17
31' 53%-47% υπέρ της Εθνικής μας η κατοχή της μπάλας.
22:18
32' Επικίνδυνη στιγμή για την Εθνική μας, με τον Μπακασέτα να σουτάρει, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
22:19
33' Προβολή του Μήτρογλου, ο Χράντετσκι μπλόκαρε την μπάλα.
22:25
38' Παιχνίδι κέντρου στα τελευταία λεπτά.
22:28
42' Κυκλοφορεί την μπάλα η Εθνική μας.
22:28
42' Σκαφτό σουτ του Πέλκα, η μπάλα άουτ.
22:31
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.
22:32
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Φινλανδία και Ελλάδα στο 0-0.
22:47
Κάκιστο το θέαμα στα πρώτα 45 λεπτά.
22:47
Επιστρέφουν οι δύο ομάδες για το δεύτερο μέρος.
22:48
46' Πρώτη αλλαγή για την Εθνική μας. Ο Τζαβέλλας αντικαθιστά τον τραυματία Παπασταθόπουλο.
22:48
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
22:49
46' Γκολ για τη Φινλανδία!
22:50
Τραγικά λάθη από Τζαβέλλα, Μανωλά, που δεν μπόρεσαν να διώξουν σωστά, η μπάλα στρώθηκε στον Σόιρι, ο οποίος πλάσαρε τον Μπάρκα.
22:52
49' Για να δούμε την αντίδραση της Εθνικής μας ομάδας μετά από το γκολ που δέχθηκε.
22:53
50' Επικίνδυνο σουτ του Τουόμινεν, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
22:57
54' Ανεβάζει την πίεσή της η Εθνική μας ομάδα.
22:58
55' Δεύτερη αλλαγή για την Εθνική μας ομάδα. Ο Χριστοδουλόπουλος παίρνει τη θέση του Μπακασέτα.
23:00
57' Σουτ του Μήτρογλου, η μπάλα άουτ.
23:02
60' Σουτ του Πέλκα μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
23:05
62' Ευκαιρία για τη Φινλανδία, πρόλαβε ο Μπακάκης και έδιωξε σε κόρνερ.
23:09
64' Υποψία φάσης για την Εθνική μας, ο Τζιόλης σούταρε εκτός περιοχής, αλλά δεν ήταν καλό σουτ.
23:10
66' Ευκαιρία για τη Φινλανδία, που είναι επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις. Ο Τουόμινεν κέρδισε το κόρνερ.
23:12
69' Δύο διαδοχικά κόρνερ για την Εθνική μας.
23:14
71' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Φινλανδία.
23:15
72' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τοΐβιο, έδιωξε στη γωνία του ο Μπάρκας.
23:16
73' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Εθνική μας. Ο Κουλούρης αντικαθιστά τον Πέλκα.
23:17
74' Κίτρινη κάρτα στον Μανωλά.
23:19
76' Φάουλ σε καλό σημείο για την Εθνική μας.
23:20
77' Εκτέλεσε ο Φορτούνης, βγήκε και έδιωξε ο Χράντετσκι.
23:23
80' Προβολή του Σόιρι μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Μπάρκας.
23:24
80' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τη Φινλανδία. Σουτ του Λουντ έξω από την περιοχή, η μπάλα στο δοκάρι. Στην επαναφορά ο Σόιρι δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά κι ενώ ήταν αμαρκάριστος.
23:24
81' Κόρνερ για τη Φινλανδία.
23:25
82' Κεφαλιά του Τοΐβιο, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
23:28
85' Υπάρχει τράβηγμα του Κουλούρη από αντίπαλο αμυντικό στην περιοχή των Φινλανδών, δεν υπέδειξε τίποτα ο διαιτητής.
23:28
86' Δεύτερη αλλαγή για τη Φινλανδία. Ο Πίρινεν αντικαθιστά τον Σόιρι.
23:30
87' Μεγάλη ευκαιρία για την Εθνική μας. Σουτ του Κουλούρη έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
23:32
89' Γκολ για τη Φινλανδία!
23:32
Τρομερή προσπάθεια του Λουντ, που πέρασε Μπακάκη και Τζιόλη με εντυπωσιακό τρόπο και σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Καμαρά, ο οποίος πλάσαρε σωστά.
23:34
91' Τρίτη αλλαγή για τη Φινλανδία. Ο Καργιαλάινεν αντικαθιστά τον εξαιρετικό Τουόμινεν.
23:34
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.
23:37
Τέλος αγώνα, η Φινλανδία επικράτησε 2-0 της Εθνικής μας ομάδας και έκαναν το "4 στα 4" στον όμιλο!