Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός, για την 7η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

18:03
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός, για την 7η αγωνιστική της Super League.
18:04
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 18:15, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports 1 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
18:04
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
18:05
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Νικολιάς, Μιχαήλ, Λίλα, Τζημόπουλος, Σκόνδρας, Κρίζμαν, Γιάκος, Ξύδας, Κακουμπά, Κούζικ.
18:05
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Μαρινάκης, Μάρκος Πάουλο, Μάζουρεκ, Μοράρ, Ντίας, Ρότσα, Μαλής, Άργους, Λουσέρο, Μπαρμπόσα.
18:06
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Νεόφυτος Μιχαήλ, Μυστακίδης, Βιντάλ, Αποστολόπουλος, Αθανασιάδης, Σιόντης, Κάστρο
18:06
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Γιαννακόπουλος, Λιάβας, Μανά, Τσοκάνης, Καμαρά, Βασιλούδης, Χαντάκιας
18:06
Διαιτητής: Βασίλειος Φωτιάς. Βοηθοί: Ιωάννης Καραγκιζόπουλος, Βασίλειος Νικολακάκης 4ος Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης
18:11
18:12
Να θυμίσουμε ότι η 7η αγωνιστική είναι αφιερωμένη στον αγώνα κατά του ρατσισμού
18:13
δεν υπολογίζονται οι τραυματίες Μπουκουβάλας, Περιστερίδης και Λεό, αλλά και οι Τσικάρσκι, Παμλίδης, Ευαγγέλου, Λουκίνας για αγωνιστικούς λόγους, όπως και οι νεαροί Παπαϊωάννου, Βενετικίδης, Γώγος, Παπαδόπουλος, Ντόλοβατς, Λιάσος και Νάουμετς από την πλευρά του ΠΑΣ

18:26
11' Μεγάλη ευκαιρία του Παναιτωλικού για να ανοίξει το σκορ. Ο Ντίας βρήκε με κάθετη τον Μοράρ, που έσκαψε την μπάλα και ο Έλληνας γκολκίπερ έκανε... τάπα, κρατώντας το μηδέν. Στη συνέχεια έγινε... καραμπόλα και ο Μιχαήλ έδιωξε σχεδόν πάνω στη γραμμή.
18:31
14' Τρομερό τσαφ του Μαλή, έπειτα από σέντρα που έγινε από τα δεξιά, η μπάλα έφυγε παράλληλα με την εστία του Παναιτωλικού
18:33
17' Απειλεί ο ΠΑΣ! Κίνηση του Κούζικ, έπειτα από κάθετη μπαλιά, το γύρισμα για τον Κρίζμαν, απομάκρυνε η άμυνα του Παναιτωλικού
18:42
26' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Κεφαλιά του Μιχαήλ στο δεύτερο δοκάρι μετά το κόρνερ, η μπάλα εκτός
18:43
Δύσκολα θα μπορέσει να συνεχίσει ο Σκόνδρας
18:44
18:49
33' Κίνηση του Ρότσα στον χώρο, κέρδος ένα κόρνερ για τον Παναιτωλικό
18:50
18:51
Η κατοχή της μπάλας είναι 55%-45% υπέρ του ΠΑΣ
18:58
42' Μακρινό σουτ του Ρότσα, καμία τύχη, καθώς η μπάλα έφυγε πολύ ψηλά
18:59

43' Γκολ ο Παναιτωλικός, 0-1!

Σέντρα του Ρότσα από τ' αριστερά και σκαστή κεφαλιά του βραχύσωμου Μάζουρεκ, που έκανε εξαιρετικό άλμα στο κατάλληλο τάιμινγκ, κανένα περιθώριο αντίδρασης για τον Βελλίδη.
19:01
44' Μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΣ Γιάννινα, με το σουτ του Ξύδα να απομακρύνεται δύσκολα σε κόρνερ. Έπρεπε, ωστόσο, να σταματήσει νωρίτερα η φάση, αφού ο Κριζμάν έχει κοντρολάρει την μπάλα με το χέρι
19:03
Δυο λεπτα οι καθυστερήσεις
19:03
Κερδισμένο φάουλ από τα δεξιά για τον ΠΑΣ
19:04
Ο Γιάκος το εκτέλεσε, αλλά πέρασε η μπάλα χωρίς κάποιο κέρδος για τους γηπεδούχους
19:05

Ηχίχρονο στα Γιάννενα. ΠΑΣ-Παναιτωλικός 0-1!

Με το τέρμα του Μάζουρεκ στο 43ο λεπτό. Μοιρασμένο σε γενικές γραμμές το παιχνίδι και δίχως αρκετές καλές φάσεις. Η καλύτερη σημειώθηκε από την πλευρά των φιλοξενούμενων στο 11', όταν ο Μοράρ (έπειτα από κάθετη του Ντίας) βρέθηκε απέναντι από τον Βελλίδη, αλλά δεν κατάφερε να τον νικήσει.
19:19
Αποστολόπουλος αντί Απ. Σκόνδρα στο ματς για τον ΠΑΣ
19:19

Έναρξη στο δεύτερο μέρος

19:22
48' Σουτ εκτός περιοχής με τη μια από τον Κούζικ, δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα ο Μιχαήλ για να τη σπρώξει στα δίχτυα
19:30
55' Εκτέλεση φάουλ του Μοράρ από τα αριστερά, έδιωξε η άμυνα του ΠΑΣ.
19:32
58' Καλή επίθεση του Παναιτωλικού από τα δεξιά με Μαρινάκη και Μάζουρεκ, αλλά έμεινε ημιτελής
19:39
Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Βιντάλ αντί Κούζικ στο ματς
19:40
66' Σουτ του Βιντάλ εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Κυριακίδης
19:40
67' Κίτρινη στον Αποστολόπουλο
19:45
Αθανασιάδης αντί Ξύδα στο ματς για τον ΠΑΣ και Μανά αντί Μπαρμπόσα για τον Παναιτωλικό
19:49
75' Κίτρινη στον Ρότσα
19:50
77' Άστοχο σουτ του Αθανασιάδη, που δοκίμασε το πόδι του με τη μια, με την μπάλα να είναι στον αέρα.
19:53
79' Καμαρά αντί Μοράρ στο ματς για τον Παναιτωλικό
19:53
80' Κίτρινη ο Αθανασιάδης
19:55
81' Κίτρινη στον Μαλή
20:00
87' Κίτρινη στον Λίλα
20:02
89' Κίτρινη ο Χαντάκιας
20:04
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις
20:06
90+1' Άγγιξε δεύτερο γκολ ο Παναιτωλικός, με προβολή του Μάζουρεκ, αλλά έδιωξε ο Βελλίδης
20:09
Δεν μπόρεσε από κοντά ο Μανά για τον Παναιτωλικό
20:09

90+5' Γκολ ο Παναιτωλικός, 0-2!