Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Ζίβκοβιτς - Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Κασάδο, Σιλά - Ντε Λούκας, Κοβάτσεβιτς - Κίκε, Ντουρίτσκοβιτς, Μπρίτο - Γέντρισεκ
Ξεκίνησε το ματς, η Ξάνθη πήρε τη σέντρα.
Στον πάγκο για τον Λεβαδειακό οι Μπάγιτς, Καθάριος, Χατζηλάμπρος, Καραχάλιος, Μαρκόβσκι, Στανόγεβιτς, Κρνέτα.
Στον πάγκο για την Ξάνθη οι Γκαραβέλης, Αλμέιδα, Οκάν Σουλεϊμάν, Κάστρο, Μελιόπουλος, Μελισσόπουλος, Θυμιάνης.
Διαιτητής του αγώνα ο Γεώργιος Βρέσκας.
18:17
Ο Λεβαδειακός έρχεται από 4 συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα.
18:17
Η Ξάνθη νίκησε 1-0 εντός την ΑΕΛ και διεύρυνε το αήττητο σερί της στα 5 ματς (2-3-0).
18:19
4' Πρώτη τελική στο ματς για τον Λεβαδειακό. Μακρινό σουτ του Γιακουμάκη, η μπάλα άουτ.
18:23
8' Κίτρινη κάρτα στον Μητρόπουλο.
18:24
10' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντουρίτσκοβιτς, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
18:26
11' Κι άλλη εκτέλεση φάουλ από τον Ντουρίτσκοβιτς, μπλόκαρε εύκολα ο Επασί.
18:32
18' Ελαφρώς ανώτερη η Ξάνθη μέχρι στιγμής.
18:33
19' Κόρνερ για την Ξάνθη.
18:39
25' Δεν απειλεί ο Λεβαδειακός.
18:40
25' Λανθασμένη υπόδειξη για οφσάιντ στον Σαβαντογκό.
18:43
28' Σουτ του Σουμπίνιο, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς.
18:45
31' Μακρινό σουτ του Κίκε, η μπάλα άουτ.
18:48
34' Υποψία φάσης για τον Λεβαδειακό, αλλά ο Ζίβκοβιτς πρόλαβε τον Ιωαννίδη.
18:51
36' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό.
18:52
37' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Μετά από την εκτέλεση κόρνερ του Τσαμπούρη, ο Ιωαννίδης πήρε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.
18:59
45' Γκολ για την Ξάνθη!
19:00
Ο Μπαξεβανίδης έκλεψε την μπάλα, ο Γέντρισεκ του έστρωσε την μπάλα και ο αρχηγός των φιλοξενούμενων πλάσαρε εύστοχα μέσα από την περιοχή για το 0-1.
19:01
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η Ξάνθη προηγείται 1-0 με το τέρμα του Μπαξεβανίδη στο 45'.
19:15
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
19:15
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
19:19
50' Δοκάρι για τον Λεβαδειακό σε σουτ του Ιωαννίδη από πλάγια θέση!
19:23
52' Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κάστρο παίρνει τη θέση του Κίκε.
19:25
56' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, ο Γιακουμάκης σούταρε μέσα από την περιοχή, έδιωξε με γροθιές ο Ζίβκοβιτς.
19:27
57' Κι άλλη καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Ο Όμο πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή σε μια φάση που ξεκίνησε από εκτέλεση κόρνερ, όμως η μπάλα έφυγε πάνω από το δοκάρι.
19:32
62' Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μαρκόβσκι αντικαθιστά τον Φαβάρο.
19:33
63' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, που πιέζει για την ισοφάριση.
19:36
65' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσαμπούρη, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
19:38
68' Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Κάστρο πήρε την κεφαλιά, μπλόκαρε ο Επασί.
19:38
69' Πέναλτι για την Ξάνθη!
19:39
70' Γκολ για την Ξάνθη! Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Γέντρισεκ!
19:39
Το πέναλτι το κέρδισε ο Κάστρο από τον Όμο, που δέχθηκε κίτρινη κάρτα.
19:41
72' Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Καθάριος παίρνει τη θέση του Ιωαννίδη.
19:42
73' Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μελισσόπουλος αντικαθιστά τον Μπρίτο.
19:49
79' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Σουτ του Καθάριου μέσα από την περιοχή, έδιωξε εντυπωσιακά ο Ζίβκοβιτς.
19:54
83' Κίτρινη κάρτα στον Μελισσόπουλο.
19:54
85' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Αλμέιδα αντικαθιστά τον Ντουρίτσκοβιτς.
19:55
85' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Στανόγεβιτς πήρε τη θέση του Παντελιάδη.
20:00
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
20:00
91' Γκολ για τον Λεβαδειακό!
20:01
Ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Σουμπίνιο έξω από την περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα του Ζίβκοβιτς.
20:02
92' Κίτρινη κάρτα στον Κάστρο.
20:04
Τέλος αγώνα, η Ξάνθη επικράτησε 2-1 του Λεβαδειακού!
20:04
Μπαξεβανίδης (45') και Γέντρισεκ με πέναλτι (70') τα γκολ της Ξάνθης. Στο 91' μείωσε ο Σουμπίνιο.