ΟΦΗ: Στρέζος, Αργυρόπουλος, Μιχόγεβιτς, Ποτουρίδης, Νάστος, Κοροβέσης, Κυριακίδης, Μεγιάδο, Κουτσιανικούλης, Πλατέλλας, Βουό
Ολυμπιακός: Γιαννιώτης, Ελαμπντελαουί, Μεριά, Μιράντα, Τσιμίκας, Γκιγιέρμε, Καμαρά, Τουρέ, Ποντένσε, Χριστοδουλόπουλος, Γκερέρο
Στον πάγκο του ΟΦΗ: Σωτηρίου, Ντίνας, Αραβίδης, Κομεσίδης, Κοιλιάρας, Δεληγιαννίδης, Σασί
20:25
Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Σα, Σισέ, Τοροσίδης, Μπουχαλάκης, Νάτχο, Φετφατζίδης, Μάνος
20:27
Διαιτητής: Αθανάσιος Σέζος Α΄ βοηθός: Χρυσούλα Κουρομπύλια Β' βοηθός: Νικόλαος Δημόπουλος 4ος: Ευάγγελος Μανούχος
20:27
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
20:30
1' Σέντρα στο ματς
20:35
5' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς, τη βλέπει ο Πλατέλλας
20:38
7' Προσπαθεί να ελέγξει τον ρυθμό ο ΟΦΗ μέσω κυκλοφορίας.
20:41
11' Συνεργασία των παικτών του Ολυμπιακού εκτός περιοχής, κακή η πάσα του Τουρέ, η μπάλα άουτ
20:43
12' Σέντρα του Κυριακίδη από τα δεξιά για τον Βουό. Υπάρχει υπόδειξη οφσάιντ
20:45
15' Κίτρινη κάρτα στον Ποντένσε, καθώς έσπρωξε τον Κοροβέση εκτός φάσης
20:47
17' Εκτέλεση φάουλ του Χριστοδουλόπουλου για το κεφάλι του Τουρέ, η μπάλα πέρασε από τον Ιβοριανό και απομάκρυνε ο Στρέζος
20:49
19' Σουτ του Πλατέλλα έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από την εστία του Γιαννιώτη
20:53
23' Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Εκπληκτική ενέργεια του Πλατέλλα από δεξιά, με την οποία αφήνει πίσω του τον Τσιμίκα, αλλά από το τελείωμά του η μπάλα περνά εκτός εστίας
20:59
28' Καλύτεροι οι γηπεδούχοι, καθώς πλησιάζουμε στη συμπλήρωση του πρώτου μισάωρου στον αγώνα.
21:01
31' Η πρώτη ευκαιρία του Ολυμπιακού! Ο Ποντένσε έστρωσε την μπάλα στον Γιάγια Τουρέ από το ύψος του πέναλτι, κακό τελείωμα, η μπάλα.
21:05
35' ΓΚΟΛ Ο ΟΦΗ! 1-0 ΜΕ ΤΟΝ ΒΟΥΟ! Σέντρα του Κοροβέση από αριστερά, ο Βουό ανενόχλητος στη μικρή περιοχή και με κεφαλιά κάνει το 1-0!
21:08
Δίκαια προηγείται ο ΟΦΗ, με τους Κρητικούς να παίζουν σαν... κομάντο και να παλεύουν κάθε φάση σαν να είναι στο 90', τη στιγμή που οι παίκτες του Ολυμπιακού δεν έχουν μπει στο ρυθμό του αγώνα
21:13
43' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό!Σέντρα του Τσιμίκα και κακός υπολογισμός του Στρέζου, τυχερός ο τελευταίος αφού η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι. Είχε προηγηθεί σουτ του Χριστοδουλόπουλου που εξουδετέρωσε ο Στρέζος
21:17
Λήξη α' ημιχρόνου. Ο ΟΦΗ απόλυτα δίκαια προηγείται του Ολυμπιακού με 1-0 χάρη στο γκολ του Βουό στο 35'
21:32
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ο Νάτχο και ο Φετφατζίδης αντικαθιστούν τον Τουρέ και τον Καμαρά αντίστοιχα.
21:32
Στα δεξιά κινείται προς το παρόν ο Φετφατζίδης, με τον Ποντένσε να παίζει πίσω από τον Γκερέρο.
21:33
46' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
21:33
Εκτέλεσε στο πρώτο δοκάρι ο Νάτχο, έδιωξαν οι αμυντικοί των γηπεδούχων.
21:34
Ο ΟΦΗ συνεχίζει χωρίς αλλαγές.
21:39
52' Σουτ του Γκιγέρμε από μακριά, ο Στρέζος στην κλειστή του γωνία απομάκρυνε
21:40
53' Κίτρινη κάρτα στον Μιράντα για επικίνδυνο παιχνίδι στον Βουό
21:40
54' Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Πλατέλλα, χωρίς πρόβλημα ο Γιαννιώτης
21:43
55' Σουτ του Φετφατζίδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα άουτ
21:45
58' Συνεχόμενα φάουλ από τα πλάγια για τον Ολυμπιακό
21:48
60' Αλληλοτραβήγματα στη μεγάλη περιοχή του ΟΦΗ. Με επιθετικό φάουλ τελειώνει τη φάση ο Σέζος
21:50
63' Κίτρινη κάρτα στον Νάστο
21:52
65' Θέλησε να κάνει τη σέντρα ο Ποντένσε, κακή εκτέλεση, άουτ η μπάλα
21:52
66' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Χριστοδουλόπουλος, μέσα ο Μάνος
21:55
68' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Εκτός ο Κοροβέσης, μέσα ο Κοιλιάρας
21:56
Ο Ολυμπιακός με την είσοδο του Μάνου έκλεισε τις αλλαγές του
21:57
69' Ολιγωρία του Φετφατζίδη στην τελική προσπάθεια.
21:58
71' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!. Κεφαλιά του ανενόχλητου Γκερέρο μέσα στη μικρή περιοχή από σέντρα του Φετφατζίδη, αλλά ο Στρέζος τον νίκησε!
22:00
Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Μάνο.
22:01
74' Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Βουό
22:03
76' Κακό σουτ του Νάτχο από το ύψος της μεγάλης περιοχής
22:03
77' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Εκτός ο Κουτσιανικούλης, μέσα ο Κομεσίδης
22:04
77' Καλό σουτ του Κοιλιάρα, άουτ η μπάλα.
22:05
78' Παιδικό λάθος του Μεριά που δίνει την μπάλα στον Κυριακίδη έξω από την περιοχή της ομάδας του, προβολή του Βουό που δεν βρίσκει γεμάτα την μπάλα και αυτή καταλήγει πλάγιο...
22:06
Θα βγει ο Βουό που δεν μπορεί να συνεχίσει
22:08
81' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Εκτός ο Βουό, μέσα ο Αραβίδης
22:10
83' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Δυνατή κεφαλιά του Νάτχο σε δεύτερο χρόνο μετά από κόρνερ, απομάκρυνε ο Στρέζος
22:11
84' Κίτρινη κάρτα στον Κυριακίδη
22:13
86' Κίτρινη κάρτα στον Γκιγέρμε για φάουλ στον Πλατέλλα
22:18
91' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φετφατζίδης έκανε το γύρισμα στον Νάτχο, ο Ισραηλινός σούταρε αρχικά στα σώματα και μετά πάνω από την εστία
22:19
92' Κίτρινη κάρτα στον Μιχόγεβιτς
22:23
Λήξη του ματς
22:24
Πρώτη και τεράστια νίκη του ΟΦΗ στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας του Ολυμπιακού με 1-0