LIVE: Τα ματς του Champions League

Παρακολουθήστε την εξέλιξη των αποψινών αναμετρήσεων των 22:00 για την 3η αγωνιστική του Champions League από το control-room του sport-fm.gr

21:48
Καλησπέρα σας!
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των υπόλοιπων παιχνιδιών της ημέρας, για την 3η αγωνιστική στη φάση των ομίλων του φετινού Champions League!
21:50
Στα δύο παιχνίδια που ξεκίνησαν στις 19:55, η ΑΕΚ ηττήθηκε με 2-0 απο τη Μπάγερν Μονάχου στο ΟΑΚΑ, ενώ η Γιούνγκ Μπόις ήρθε ισόπαλη 1-1 με τη Βαλένθια στη Βέρνη.
21:52
Για τον όμιλο της ΑΕΚ, ο Άγιαξ υποδέχεται την Μπενφίκα.
Άγιαξ (4-3-3): Ονανά – Ταλιαφίκο, Μπλιντ, Ντε Λιχτ, Μαζραουί – Ντε γιόνγκ, Σένε, Φαν Ντε Μπέεκ – Τάντιτς, Ζιγιέκ, Ντόλμπεργκ
Μπενφίκα (4-3-3): Βλαχοδήμος – Γκριμάλντο, Ζαρντέλ, Κόντι, Αντρέ Αλμέιδα – Ζέντσον Φερνάντεζ, Φέισα, Πίζι – Ράφα Σίλβα, Σάλβιο, Σεφέροβιτς
21:53
Για τον 6ο όμιλο, παίζουν Σαχτάρ – Μάντσεστερ Σίτι και Χοφενχάιμ – Λιον
Σαχτάρ (4-2-3-1): Πιατόφ – Ιζμαϊλί, Ρακίτσκι, Κριβτσόφ, Ματβιγένκο –Μαικόν, Στεπανένκο - Φερνάντο, Κοβαλένκο, Νεμ – Μοράες
Μάντσεστερ Σίτι (4-3-3): Έντερσον – Μεντί, Λαπορτ, Οταμέντι, Στόουνς – Ντε Μπρόινε, Φερναντίνιο, Σίλβα – Μαχρέζ, Στέρλινγκ, Ζεσούς

Χοφενχάιμ (5-4-1): Μπάουμαν – Σούλτζ, Μπίτσακτσισς, Βόιτ, Ακποκγουμά, Καντεραμπέκ – Μπελφοντίλ, Γκρίλιτς, Ντεμιρμπάι, Σάλαϊ – Κράμαριτς
Λιόν (4-3-3): Λόπες – Μεντί, Ντεναγιέρ, Μαρτσέλο, Τετέ – Αουάρ, Τουσάρ, Εντομελέ – Τεριέ, Τραορέ, Ντεπάι
21:56
Για τον 7ο όμιλο, παίζουν Ρεάλ Μαδρίτης – Βικτόρια Πλζεν και Ρόμα – ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Ρεάλ Μαδρίτης (4-3-3): Νάβας – Μαρσέλο, Νάτσο, Ράμος, Βάσκεθ – Κρόος, Κασεμίρο, Μόντριτς – Ίσκο, Μπέιλ, Μπενζεμά
Βικτόρια Πλζεν (4-4-1-1): Χρούσκα – Λιμπέρσκι, Χούμπνικ, Χέιντα, Ρέζνικ – Πετρτζέλα, Χροσόβσκι, Προχάτσκα, Χάβελ – Τσέρμακ – Κρμέντσικ

Ρόμα (4-2-3-1): Όλσεν – Σαντόν, Φάτζιο, Μανωλάς, Φλορέντσι – Ενζοζί, Ντε Ρόσι - Ελ Σαράουι, Πελεγκρίνι, Ουντέρ – Τζέκο
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (5-4-1): Πομάζουν – Ναμπάπκιν, Μάγκνουσον, Τσερνίφ, Μπεσάο, Φερνάντες – Ομπλιακόφ, Σίγκουρντσον, Αχμέτοφ, Βλάσιτς – Τσαλόφ
21:56
Για τον 8ο όμιλο παίζουν Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Γιουβέντους
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (4-2-3-1): Ντε Χέα – Σο, Σμόλινγκ, Λίντελοφ, Γιάνγκ – Μάτιτς, Πογκμπά – Μαρσιάλ, Μάτα, Ράσφορντ – Λουκάκου
Γιουβέντους (4-3-3): Σέζνι – Σάντρο, Κιελίνι, Μπονούτσι, Κανσέλο – Ματουντί, Πιάνιτς, Μπεντακούρ – Ρονάλντο, Κουαρδάδο, Ντιμπάλα
21:58
Ο ύμνος του Champions League ακούγεται από τα ηχεία των έξι γηπέδων στα οποία θα συνεχιστεί η δράση για την 3η αγωνιστική της διοργάνωσης!
22:01
ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΑ ΕΞΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ
22:03
2' πρώτη επίσκεψη της Ρεάλ στην μεγάλη περιοχή των Τσέχων, η κεφαλιά του Ράμος μετά από κόρνερ πέρασε ψηλά άουτ. (Ρεάλ Μαδρίτης - Πλζεν 0-0)
22:06
Συμπληρώθηκε το πρώτο 5λεπτο στις αναμετρήσεις.
22:07
4' Έχει μπει επιθετικά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο "Ολντ Τράφορντ". (Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Γιουβέντους 0-0)
22:10
10' ο Πιατόφ αντιδρά σωστά σε πλασέ του Ζεσούς από κοντά. (Σαχτάρ - Μάντσεστερ Σίτι 0-0)
22:11
10' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Βικτόρια Πλζεν να ανοίξει το σκορ στο "Μπερναμπέου".(Ρεάλ Μαδρίτης - Πλζεν 0-0)
22:11
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
22:12
11' Ο Βάσκεθ έκανε υπέροχη σέντρα από τα δεξιά και ο Μπενζεμά με δυνατή κεφαλιά άνοιξε το σκορ. (Ρεάλ Μαδρίτης - Πλζεν 1-0)
22:13
Το γκολ του Μπενζεμά!
22:15
13' Πρώτη καλή φάση για τη Γιουβέντους, ο Κουαρδάδο σέντραρε, ο Ντιμπάλα πήρε μόνος του την κεφαλιά αλλά έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ. (Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Γιουβέντους 0-0)
22:18
Μόνο στο "Σαντιάγκο Μπερναμπέου" έχουμε γκολ μέχρι στιγμής. Το 0-0 παραμένει στα υπόλοιπα παιχνίδια, ενώ πλησιάζουμε τη συμπλήρωση 20 λεπτών.
22:19
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ
22:20
17' Ο Ρονάλντο σέντραρε από τα δεξιά, κακή αντίδραση της άμυνας, με τον Ντιμπάλα να κάνει εύκολα το 0-1 στο "Ολντ Τράφορντ". (Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Γιουβέντους 0-1)
22:21
Το γκολ με το οποίο προηγείται η Γιουβέντους στο "Όλντ Τράφορντ"
22:23
22' Τεράστια ευκαιρία για τη Μάντσεστερ Σίτι. Υπέροχη αντεπίθεση από τους φιλοξενούμενους, ο Μαχρέζ βρέθηκε απέναντι στον Πιατόφ αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ. (Σαχτάρ - Μάντσεστερ Σίτι 0-0)
22:24
Ο Καρίμ Μπενζεμά σκόραρε για 57η φορά στο Champions League και έχει λιγότερα γκολ μόνο από Ρονάλντο, Μέσι και Ραούλ στη διοργάνωση. Εικόνα live21962331/42393.jpg
22:27
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΙΟΝ
22:28
27' Απίστευτο λάθος από τον Βόιτ στην άμυνα, ο Τραορέ κλέβει τη μπάλα και ανοίγει εύκολα το σκορ. (Χοφενχάιμ - Λιον 0-1)
22:29
Το τραγικό λάθος των Γερμανών και το γκολ του Τραορέ!
22:30
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ
22:30
30' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΡΟΜΑ!
22:31
30' Σε μια φάση διαρκεία στην άμυνα της Σαχτάρ, ο Νταβίντ Σίλβα εκμεταλλεύτηκε τις κόντρες και με ωραίο τελείωμα άνοιξε το σκορ! (Σαχτάρ - Μάντσεστερ Σίτι 0-1)
22:32
30' Υπέροχη συνεργασία Τζέκο και Πελέγκρι, με τον πρώτο να σκοράρει! (Ρόμα - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 1-0)
22:33
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΧΟΦΕΝΧΑΙΜ
22:34
Η φανταστική συνεργασία των Ρωμαίων και το γκολ για τους Ιταλούς!
22:34
33' Αδράνεια στην άμυνα της Λιον, ο Κράμαριτς ισοφαρίζει με ωραίο τελείωμα. (Χοφενχάιμ - Λιόν 1-1)
22:35
22:35
Το γκολ με το οποίο ανοίγουν το σκορ οι "Πολίτες"!
22:35
34' Μετά από κόρνερ του Ντε Μπρόινε, ο Λαπόρτ με κεφαλιά σκοράρει. (Σαχτάρ - Μάντσεστερ Σίτι 0-2)
22:36
Η ισοφάριση της Χοφενχάιμ με τον Κράμαριτς!
22:36
Η κεφαλιά του Λαπόρτ για το 2-0 της Μάντσεστερ Σίτι!
22:39
37' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ Μαδρίτης να διπλασιάσει τα τέρματά της με τον Ίσκο να κάνει ωραίο σουτ αλλά τον τερματοφύλακα να διώχνει σε κόρνερ.(Ρεάλ Μαδρίτης - Πλζεν 1-0)
22:41
38' Διπλή χαμένη ευκαιρία για τη Γιουβέντους. Ο Ρονάλντο εκτέλεσε φάουλ, ο Ντε Χέα απέκρουσε, με τη μπάλα να φτάνει στον Ματουιντί ο οποίος σούταρε, με τον Ισπανό τερματοφύλσακα να διώχνει ξανά. (Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Γιουβέντους 0-1)
22:42
40' Τεράστια ευκαιρία για τον Άγιαξ, οι αμυντικοί έδιωξαν πάνω στη γραμμή. (Άγιαξ - Μπεφίκα 0-0)
22:43
43' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΟΜΑ!
22:45
44' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Πλζεν. Ο Χροσόφσκι ολομόναχος έστειλε τη μπάλα άουτ! (Ρεάλ Μαδρίτης - Πλζεν 1-0)
22:46
Ο Έντιν Τζέκο διπλασιάζει τα προσωπικά του τέρματα, και δίνει σαφές προβάδισμα στην Ρόμα. Ο Βόσνιος επιθετικός μετά από πάσα του Ελ Σαράουι θα πλασάρει ψύχραιμα από πλεονεκτική θέση. (Ρόμα- ΤΣΣΚΑ 2-0)
22:59
Ο Ρονάλντο πανηγυρίζει με τον Ντιμπάλα, στην επιστροφή του στο "Ολντ Τράφορντ" ως αντίπαλος. Εικόνα live21962331/40498.jpg
23:02
ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΑ ΕΞΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ!
23:06
23:06
47' Ο Κράμαριτς σκοράρει ξανά με ωραίο κοντρόλ και σουτ, μετά από σέντρα του Ντεμιρμπάι! (Χοφενχάιμ - Λιον 2-1)
23:07
Το γκολ της ανατροπής από τον Κράμαριτς, που βάζει μπροστά τη Χοφενχάιμ!
23:07
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΟΜΑ
23:08
50' Ο Τζέκο με το κεφάλι κάνει την ασίστ στον Ουντέρ που βάζει τρίτο γκολ για τη Ρόμα! (Ρόμα - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 3-0)
23:09
Το γκολ του Ουντέρ που δίνει στη Ρόμα τεράστιο προβάδισμα κόντρα στους Ρώσους!
23:11
52' ΤΡΟΜΕΡΗ απόκρουση του Ντε Χέα σε σουτ βολίδα του Ρονάλντο! (Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Γιουβέντους 0-1)
23:11
23:12
56' Ο Μαρσέλο "τσιμπάει" υπέροχα τη μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα της Πλζεν και κάνει το 2-0! (Ρεάλ Μαδρίτης - Πλζεν 2-0)
23:13
Το γκολ του Μαρσέλο!
23:13
Και εδώ η ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ απόκρουση του Ντε Χέα νωρίτερα!
23:15
58' Η Μάντσεστερ Σίτι συνεχίζει να χάνει ευκαιρίες για να βάλει και τρίτο γκολ στην Ουκρανία. (Σαχτάρ - Μάντσεστερ Σίτι 0-2)
23:18
23:19
59' Από πολύ πλάγια θέση ο Εντομπελέ σκοράρει και φέρνει ξανά το παιχνίδι στα ίσια! (Χοφενχάιμ - Λιόν 2-2)
23:20
Το γκολ της ισοφάρισης για τη Λιόν, με τον Εντομπελέ!
23:21
Χωρίς γκολ, μόνο το παιχνίδι του ομίλου της ΑΕΚ, ανάμεσα σε Άγιαξ και Μπενφίκα στο Άμστερνταμ.
23:22
65' Φάουλ για τον Άγιαξ σε πολύ καλή θέση, ο Σένε έστειλε τη μπάλα πάνω στον Βλαχοδήμο. (Άγιαξ - Μπενφίκα 0-0)
23:24
63' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τη Χοφενχάιμ. Ο Μπελφοντίλ μέσα από την μεγάλη περιοχή, πλάσαρε ελάχιστα άουτ. (Χοφενχάιμ - Λιόν 2-2)
23:25
23:26
67' Ο Ντεπάι δίνει ξανά προβάδισμα στη Λιόν. Απίστευτο παιχνίδι στη Γερμανία! (Χοφενχάιμ - Λιόν 2-3)
23:27
23:28
71' Φανταστική προσπάθεια από τον Μπερνάρντο Σίλβα που πετυχαίνει το 5ο του γκολ στο φετινό Champions League! (Σαχτάρ - Μάντσεστερ Σίτι 0-3)
23:29
Το γκολ του Μπερνάρντο Σίλβα που δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του στην Ουκρανία!
23:30
Το γκολ με το οποίο ο Ντεπάι δίνει στη Λιόν ξανά το προβάδισμα κόντρα στη Χοφενχάιμ!
23:32
75' Σπουδαία επέμβαση του Βλαχοδήμου σε προσπάθεια του Ντόλμπεργκ! (Άγιαξ - Μπενφίκα 0-0)
23:34
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΖΕΝ
23:34
75' ΔΟΚΑΡΙ για την Γιουνάιτεντ μετά από σουτ του Πογκμπά! (Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Γιουβέντους 0-1)
23:35
Ο Χροσόφσκι σκοράρει για την Πλζεν στο "Μπερναμπέου" και ξαναβάζει την ομάδα του στο παιχνίδι! (Ρεάλ Μαδρίτης - Πλζεν 2-1)
23:37
Τελευταίο δεκάλεπτο στα παιχνίδια!
23:39
80' Ο Κράμαριτς βρέθηκε ολομόναχος στην μεγάλη περιοχή της Λιόν, αλλά έκανε κάκιστο κοντρόλ και δεν μπόρεσε να απειλήσει την εστία του Λόπες. (Χοφενχάιμ - Λιόν 2-3)
23:46
88' Αποχωρεί τραυματίας και με δάκρια στα μάτια ο Μαρσέλο. με το "κλάσικο" να πλησιάζει. (Ρεάλ Μαδρίτης - Πλζεν 2-1)
23:47
88' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Χοφενχάιμ. Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Βόιτ πήρε ολομόναχος την κεφαλιά από κοντά αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει. (Χοφενχάιμ - Λιόν 2-3)
23:48
90' + 2' ΔΟΚΑΡΙ για την Σϊτι με τον Στέρλινγκ. (Σαχτάρ - Μάντσεστερ Σίτι 0-3)
23:49
90'+2' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΙΑΞ
23:51
90+2' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ!
23:51
Ο Νέρες έκανε την συρτή σέντρα από τα αριστερά, η μπάλα έφτασε στον Μαζραουί, η μπάλα κόντραρε στον Γκριμάλντο και ο Άγιαξ άνοιξε το σκορ! (Άγιαξ - Μπενφίκα 1-0)
23:52
Το γκολ που χαρίζει στον Άγιαξ μεγάλη νίκη, στο τελευταίο λεπτό!
23:53
Το γκολ του Ζοέλιντον, που ισοφαρίζει σε ένα απόστευτο παιχνίδι! (Χοφενχάιμ - Λιόν 3-3)