Πανιώνιος: Κότνικ – Κούρντι, Μπανανά, Ντομίνγκες, Κότσιτς – Κεϊτά, Κόρμπος, Οικονομίδης – Μασούρας, Ντουρμισάι, Σπιριντόνοβιτς
16:58
Ατρόμητος: Μέγερι – Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Γιαννούλης – Μπουσουλάτζιτς, Σάκιτς – Μπρούνο, Μούγιακιτς, Ουγκράι - Κουλούρης
17:03
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μαλέρμπ, Σαραμαντάς, Πίρις, Σταυρόπουλος, Μανθάτης, Τσιλούλης, Παπαγεωργίου
17:04
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Μανδάς, Βασιλακάκης, Κωτσόπουλος, Γαρουφαλιάς, Νάτσος, Καρασαλίδης, Ούμπιντες
17:06
Διαιτητής: Τάσος Σιδηρόπουλος Α’ βοηθός: Πολυχρόνης Κωσταράς Β’ βοηθός: Λάζαρος Δημητριάδης 4ος: Αθανάσιος Σέζος
17:11
Αξίζει να σημειωθεί ότι στις εξέδρες βρίσκονται και οπαδοί του Ατρόμητου
17:13
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
17:16
1' Σέντρα στο ματς
17:17
1' Εκτέλεση φάουλ του Γιαννούλη, απευθείας η μπάλα στην αγκαλιά του Κότνικ
17:18
2' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Εκτελέστηκε το φάουλ από αριστερά, σάστισε η άμυνα του Ατρόμητου, αλλά ο Μπανανά περισσότερο απομάκρυνε την μπάλα, παρά απείλησε. Έδιωξε μακριά ο Κουλούρης. Υπήρχε υποψία οφσάιντ, σε πολύ οριακή φάση
17:23
6' Σουτ του Μασούρα, απομάκρυνε ο Ρισβάνης στο ύψος της μικρής περιοχής
17:27
11' Σουτ του Ουγκράι, η μπάλα κοντράρει και κόρνερ
17:27
Περνά ανεκμετάλλευτο για τους Περιστεριώτες
17:31
15' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Πολύ ωραία πάσα του Σπιριντόνοβιτς στον Μασούρα που είχε φύγει μόνος του, ξεχασμένος από τον Γιαννούλη, αλλά το τελείωμά του είναι κακό και η μπάλα περνά πάνω από την εστία του Μέγερι
17:34
19' Κίτρινη κάρτα στον Σάκιτς, για μαρκάρισμα ώστε να κόψει την αντεπίθεση των γηπεδούχων
17:37
21' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Σέντρα του Μπρούνο από τα δεξιά, κεφαλιά του Κουλούρη, αλλά η μπάλα πέρασε αργά εκτός εστίας
17:39
22' Νέα καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, αλλά χωρίς σωστό τελείωμα. Βγήκε άψογα στην αντεπίθεση η ομάδα του Περιστερίου, γύρισε την μπάλα στην περιοχή του Πανιωνίου, με το σουτ του Γιαννούλη να είναι κάκιστο και να περνά άουτ
17:42
25' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Σέντρα του Κούρντι από δεξιά, πήρε την κεφαλιά ο Ντουρμισάι, αλλά ήταν αδύναμη και πάνω στον Μέγερι.
17:43
27' Κίτρινη κάρτα στον Κόρμπο για παρατεταμένο κράτημα στον Γιαννούλη
17:44
28' Σουτ του Μπρούνο, η μπάλα στην αγκαλιά του Κότνικ
17:46
30' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ! 1-0 ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΚΟΡΜΠΟΥ! Εκπληκτικό 1-2 του Κόρμου με τον Ντουρμισάι και ο πρώτος με λόμπα ανοίγει το σκορ.
17:49
33' Στο 55% η κατοχή της μπάλας υπέρ του Πανιωνίου
17:51
35' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΚΑΙ 1-1! ΣΚΟΡΕΡ Ο ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ! Κεφαλιά του Ρισβάνη, η μπάλα χτυπάει στο χέρι του Κόρμου (που έχει πέσει στο έδαφος από τον Μπανανά), αλλά πριν υπάρξουν οι διαμαρτυρίες για πέναλτι (που ήταν) ο Κουλούρης με άμεσο χτύπημα κάνει το 1-1
17:53
37' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Ο Μπρούνο γυρίζει την μπάλα στον Κουλούρη, έκανε με τη μία το σουτ με το αριστερό, αλλά η μπάλα δεν του κάνει τη χάρη, αφού χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και στη γραμμή (δεν έχει περάσει τη γραμμή) και στη συνέχεια τελείωσε η φάση με άουτ.
18:01
45' Μοναδική ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ουγκράι από τα αριστερά πέρασε 5(!) παίκτες, έκανε και το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Κότνικ έκανε σπουδαία επέμβαση!
18:02
45'+1' Σουτ του Σπιριντόνοβιτς, η μπάλα περνά άουτ
18:02
Λήξη α' ημιχρόνου
18:04
Σπουδαίο πρώτο ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη (1-1). Ο Πανιώνιος έκανε μέχρι το 30' εκπληκτική εμφάνιση και επιβραβεύθηκε με το τρομερό γκολ του Κόρμπου. Ωστόσο, ο Ατρόμητος μέσω στατικής φάσης βρήκε άμεσα την ισοφάριση και έκτοτε είχε ένα δοκάρι και μια σπουδαία ευκαιρία με τον Ουγκράι για να γυρίσει το ματς.
18:17
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
18:18
46' Σουτ του Μπρούνο, κανένα πρόβλημα για τον Κότνικ
18:20
49' Ωραία ενέργεια του Μασούρα που έκανε το σουτ, η μπάλα κόρνερ
18:21
49' Κεφαλιά του Ντουρμισάι, η μπάλα άουτ. Ελέγχει κιόλας ο Μέγερι
18:27
55' Πολύ καλή στιγμή για τον Πανιώνιο, που άλλαξε πολλές πάσες, η μπάλα έφτασε στον Σπιριντόνοβιτς μέσα στην περιοχή, αλλά ο Μέγερι σε σωστή θέση μπλόκαρε
18:32
59' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Κεφαλιά πάσα του Μούγιακιτς στον Κουλούρη, ανοιχτό κοντρόλ του τελευταίου με το στήθος κάτι που δεν τον βοήθησε να τελειώσει καλά τη φάση. Άουτ η μπάλα
18:35
63' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μέσα ο Μανθάτης, έξω ο Οικονομίδης
18:35
Έχει πέσει ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο...
18:40
67' Φάουλ που δεν δίνεται στον Ρισβάνη στα όρια της μεγάλης περιοχής του Πανιωνίου. Δεν ήταν πέναλτι, αλλά ήταν φάουλ.
18:41
69' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Βγαίνει εκτός ο Μούγιακιτς, μέσα ο Βασιλακάκης
18:44
72' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Κόρμπος, μέσα ο Πίρις
18:46
74' Κίτρινη κάρτα στον Ντουρμισάι
18:47
75' Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη
18:48
77' Κίτρινη κάρτα στον Μασούρα για διαμαρτυρία
18:49
77' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Ντουρμισάι, μέσα ο Τσιλούλης
18:50
78' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Ουγκράι, μέσα ο Κωτσόπουλος
18:53
82' Δυνατό σουτ του Μασούρα έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Μέγερι
18:55
83' Κίτρινη κάρτα στον Μπανανά
18:59
87' Δεν υπάρχει αυτό που χάνει ο Ατρόμητος! Ο Βασιλακάκης δίνει έτοιμο γκολ στον Κουλούρη που αστοχεί από τα 2 μέτρα
18:59
88' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ! 2-1 ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΣΟΥΡΑ! Μπαλιά του Κεϊτά στον ξεχασμένο Μασούρα και με δυνατό σουτ κάνει το 2-1! Απίστευτη εξέλιξη στο ματς
19:01
89' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Σουτ του Ρισβάνη από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα τραντάζει το αριστερό δοκάρι
19:02
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
19:05
94' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! 2-2! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Εκτέλεση φάουλ του Ούμπιντες και με αυτογκόλο ο Μπανανά κάνει το 2-2!
19:07
Λήξη της αναμέτρησης
19:08
Τρομερό ματς στη Νέα Σμύρνη με τις δύο ομάδες να μένουν στο 2-2 έπειτα από συγκλονιστική εξέλιξη!