Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης, για την 8η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

18:49
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-Αστέρας, για την 8η αγωνιστική της Super League
18:50
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από την ΕΡΤ1 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
18:52
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
18:52
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Μαρινάκης, Πάουλο, Μάζουρεκ, Μοράρ, Ντίας, Ρότσα, Μάλης, Άργκους, Λουσέρο, Μάνα.
18:52
Αστέρας (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Βλάχος, Κυριακόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος, Βαλιέντε, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Τόνσο, Καλτσάς, Τσιλιανίδης, Μανιάς.
18:53
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Γιαννακόπουλος, Λιάβας, Μπαρμπόσα, Τσοκάνης, Καμαρά, Χαντάκιας, Αγρόδημος.
18:53
Στον πάγκο των Αρκάδων: Παπαδόπουλος, Δουβίκας, Φερνάντεζ, Μπέλοκ, Κώτσιρας, Ορτέγκα, Πασαλίδης.
18:54
Διαιτητής: Φώτιος Φωτιάδης. Βοηθοί: Νικόλαος Σάββας, Σπυρίδων Βασιλόπουλος 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Κομίνης
18:56
Οι γηπεδούχοι είναι στην 8η θέση με 11 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι παρά τις καλές εμφανίσεις (και λόγω του δύσκολου προγράμματος) έχουν μόλις τέσσερις
19:02

Έναρξη στο ματς!

19:09
Χωρίς καλή στιγμή το ματς έπειτα από 8 λεπτά αγώνα
19:10
8' Τελική για τον Αστέρα. Έξυπνο πλασέ του Μανιάς εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κυριακίδη
19:18
Πρόβλημα με Μάζουρεκ στον Παναιτωλικό. Έχει χτυπήσει στο σαγόνι, αλλά θα συνεχίσει ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός.
19:24
Στο 55%-45% η κατοχή της μπάλας για Παναιτωλικό κόντρα στον Αστέρα. Φτωχό σε θέαμα το ματς στο πρώτο 20λεπτο
19:29
Σέντρα του Ντίας από τα δεξιά για τον Μανά, αλλά δεν έφτασε στην μπάλα ο δεύτερος
19:30
29' Κίτρινη για τον Αστέρα. Την αντίκρισε ο Ιγκλέσιας
19:32
30' Πρώτη τελική εντός εστίας. Σουτ από τον Τσιλιανίδη μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κυριακίδης
19:35
35' Άστοχο σουτ του Μάζουρεκ, η μπάλα εκτός. Καλή επίθεση από τον Παναιτωλικό
19:38
37' Κίτρινη για τον Αστέρα. Την είδε ο Τσιλιανίδης
19:47
Δύσκολα θα συνεχίσει ο Βλάχος για τον Αστέρα. Είναι ζαλισμένος μετά από χτύπημα στο κεφάλι
19:47
Θα περάσει ο Κώτσιρας στο ματς
19:48
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις
19:48
45+2' Κώτσιρας αντί Βλάχου στο ματς για τον Αστέρα
19:49

Ημίχρονο στο Αγρίνιο. Παναιτωλικός-Αστέρας 0-0!

Πολύ κακό το θέαμα στο πρώτο μέρος και πολύ λογικό το ότι δεν έχει μπει κάποιο γκολ
20:04
Ο Βαλεντίνος Βλάχος, ο οποίος έγινε αναγκαστική αλλαγή επειδή χτύπησε στο κεφάλι και ένιωθε ζαλάδες, μεταφέρεται στο νοσοκομείο

20:17
55' Πρώτη μεγάλη στιγμή στην αναμέτρηση και είναι για τον Αστέρα. Ο Ιγκλέσιας γέμισε με το κεφάλι, δεν έδιωξαν καλά οι του Παναιτωλικού και ο Τόνσο έπιασε το σουτ με τη μια, για να βρει σε ετοιμότητα τον Κυριακίδη
20:23
61' Φερνάντες αντί Τσιλιανίδη στο ματς για τον Αστέρα.
20:25

63' Δοκάρι για τον Παναιτωλικό!

Ωραία κίνηση του Μανά εκτός περιοχής, η μπάλα κόντρα σε πόδια και βρήκε το δεξί δοκάρι του Αθανασιάδη. Δόθηκε άουτ πάντως
20:28

66' Γκολ ο Παναιτωλικός, 1-0!

Ο Μοράρ εκτέλεσε φάουλ λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα, κόντραρε (μάλλον στην πλάτη του Τόνσο) η μπάλα και με την παράξενη τροχιά της κατέληξε στα δίχτυα του Αθανασιάδη που αιφνιδιάστηκε
20:31
67' Αντίδραση με τη μια από τον Αστέρα, δίχως αποτέλεσμα. Ο Μανιάς έκανε το γύρισμα, η μπάλα έχει βρει στον Άργκους, με τους φιλοξενούμενους να ζητάνε χέρι
20:33
70' Βον πλανέ του Τόνσο μετά από σέντρα του Κώτσιρα, η μπάλα πέρασε έξω
20:34
71' Βγήκε φάτσα με τον Κυριακίδη ο Μανιάς και νικήθηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Υποδείχθηκε λανθασμένα σε αντικανονική θέση.
20:34
72' Ο Δουβίκας στη θέση του Τόνσο
20:38
75' Καμαρά αντί Μοράρ για τον Παναιτωλικό
20:38
76' Κίτρινη για τον Παναιτωλικό, την είδε ο Ρότσα
20:39
77' Σουτ του Λουσέρο, μπλόκαρε ο Αθανασιάδης
20:43
81' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Μανά, μέσα ο Χαντάκιας.
20:48
85' Κίτρινη στον Λουσέρο. Την έδωσε ο Φωτιάδης την ώρα που ουσιαστικά παιζόταν το ματς. Ακατανόητη η κίνηση του διαιτητή, που σταμάτησε το παιχνίδι για τζάμπα λόγο
20:52
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις
20:53
90+1' Κίτρινη στον Μάζουρεκ για διαμαρτυρία
20:55

90+3' Γκολ ο Αστέρας, 1-1!