Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Απόλλωνα στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM 94,6.

Καλησπέρα σας
19:01
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 8η αγωνιστική της Super League
19:05
Ο Ολυμπιακός είναι στην 5η θέση με 13 βαθμούς ενώ ο Απόλλωνας είναι στον πάτο, χωρίς βαθμό στη φετινή Super League
19:11
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Ζοσέ Σα - Ελαμπντελαουί, Σισέ, Βούκοβιτς, Κούτρης - Καμαρά, Μπουχαλάκης - Ποντένσε, Φορτούνης, Ναουέλ - Χριστοδουλόπουλος
19:12
19:15
Απόλλων Σμύρνης: Χουάντερσον – Στάθης, Κύργιας, Λούκιτς, Οριουέλα – Γκίνο, Κονέ, Ντ’ Ούρσο – Ακόστα, Τριάδης, Σικαμπάλα
19:19
Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Γιαννιώτης, Νάτχο, Φετφατζίδης, Γκιγέρμε, Μιράντα, Μάνος, Τοροσίδης
19:20
Στον πάγκο του Απόλλωνα: Βάσιτς, Τζανετόπουλος, Γκαρός, Ντεφεντερίκο, Ναδάλες, Πέδρο, Βάρκας
19:21
Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης Α’ βοηθός: Γεώργιος Χριστάκογλου Β’ βοηθός: Δημήτριος Νατσιόπουλος 4ος: Γεώργιος Τζοβάρας
19:28
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
19:30
1' Σέντρα στο ματς
19:33
3' Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, ο Μπουχαλάκης επανέφερε την μπάλα στην περιοχή, αλλά ο Χουάντερσον μπλόκαρε
19:36
6' Μακρινό σουτ του Χριστοδουλόπουλου έξω από την περιοχή, χωρίς καμία τύχη όμως. Η μπάλα άουτ
19:42
12' Ο Ολυμπιακός μονοπωλεί στον τομέα της κατοχής της μπάλας, αλλά μέχρι τώρα παρουσιάζεται φλύαρος και δεν απειλεί.
19:43
13' Σε θέση οφσάιντ υποδείχθηκε ο Φορτούνης. Λανθασμένη υπόδειξη από τον α' βοηθό, Χριστάκογλου
19:49
18' Πέρασαν ανεκμετάλλευτα δύο συνεχόμενα κόρνερ του Απόλλωνα
19:54
24' Στέκεται πολύ καλά ο Απόλλωνας μέχρι τώρα. Τουλάχιστον πολύ καλύτερα από ό,τι θα περίμενε κανείς από μια ομάδα που δεν έχει βαθμούς στο πρωτάθλημα
19:55
24' Υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ ο Χριστοδουλόπουλος. Εντελώς λανθασμένη υπόδειξη, αφού ο παίκτης του Ολυμπιακού καλυπτόταν τουλάχιστον 1-1,5 μέτρο
19:55
25' Κίτρινη κάρτα στον Γκίνο
19:56
25' Ζήτησε πέναλτι ο Απόλλωνας σε ανατροπή του Καμαρά. Δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι
19:57
26' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Χριστοδουλόπουλος υποδέχθηκε την κάθετη του Φορτούνη και πλάσαρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να περνά εκτός εστίας. Ήταν η πρώτη ευκαιρία των γηπεδούχων.
20:00
30' Κίτρινη κάρτα στον Λούκιτς
20:03
33' Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε καλή θέση για σέντρα
20:05
35' Κεφαλιά του Σισέ από το φάουλ του Φορτούνη, η μπάλα χωρίς πρόβλημα για την άμυνα του Απόλλωνα καταλήγει άουτ
20:10
Συμπληρώνουμε 40 λεπτά παιχνιδιού και ο Ολυμπιακός έχει δεδομένο πρόβλημα, αφού η μοναδική καλή στιγμή που έχει στο ματς, είναι το σουτ του Χριστοδουλόπουλου στο 26'. Δεν δημιουργεί, ούτε απειλεί. Αντίθετα, πολύ διαβασμένος ο Απόλλωνας, που πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση. Σαφώς βελτιωμένος με Μαντζουράκη στον πάγκο
20:13
43' Σέντρα του Κούτρη από αριστερά, δεν μπόρεσε να βρει γεμάτα την μπάλα ο Φορτούνης
20:15
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος
20:16
45'+1' Αδύναμο σουτ του Καμαρά, η μπάλα εκτός στόχου, άουτ
20:16
Λήξη του α' ημιχρόνου
20:17
Ο Απόλλωνας έχει μπλοκάρει τον Ολυμπιακό και οι «ερυθρόλευκοι» τα έχουν βρει... σκούρα κόντρα στην «Ελαφρά Ταξιαρχία». Μόλις μία καλή στιγμή στο ματς, με το πλασέ του Χριστοδουλόπουλου να περνά άουτ
20:32
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
20:37
50' Επικίνδυνη εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη, απομάκρυνε σε νέο κόρνερ ο Ντ' Ούρσο
20:37
51' Κεφαλιά του Βούκοβιτς, άουτ η μπάλα
20:43
56' Ωραίο κοντρόλ του Κούτρη, αλλά όχι και η σέντρα του. Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, αφού ο Σικαμπάλα απομάκρυνε
20:44
57' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Τρομερό σουτ του Ομάρ από τα 40 μέτρα, σε κόρνερ απέκρουσε ο Χουάντερσον
20:45
57' Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Κεφαλιά του Καμαρά από το κόρνερ, η μπάλα άουτ
20:45
58' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Εκτός Καμαρά και Ναουέλ, μέσα οι Νάτχο, Φετφατζίδης
20:47
60' Ανεπανάληπτη ευκαιρία του Ολυμπιακού από τον Φετφατζίδη! Ωραία συνεργασία Φορτούνη, Νάτχο, ο τελευταίος δίνει έτοιμο γκολ στον Φετφατζίδη απέναντι στον Χουάντερσον, αλλά η μπάλα από το πλασέ του περνά άουτ!
20:48
Έχει ανεβάσει τον ρυθμό του ο Ολυμπιακός και ο Απόλλωνας δεν φαίνεται αυτή την ώρα ότι μπορεί να ανταποκριθεί.
20:53
66' Κεφαλιά του Χριστοδουλόπουλου, ελέγχει τη φάση ο Χουάντερσον και αφήνει την μπάλα να περάσει εκτός
20:54
68' Δέκα τελικές ο Ολυμπιακός, καμία ο Απόλλωνας
20:55
69' Αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλωνα. Εκτός ο Κύργιας, μέσα ο Τζανετόπουλος
20:56
70' Στο 66% η κατοχή υπέρ του Ολυμπιακού
20:57
70' «Τζούφιο» σουτ του Χριστοδουλόπουλου, άουτ η μπάλα
20:58
71' Κίτρινη κάρτα στον Βούκοβιτς για διαμαρτυρία
21:01
75' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Εκτός ο Ακόστα, μέσα ο Ζοάο Πέδρο
21:02
75' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Μπουχαλάκης, μέσα ο Μάνος
21:05
79' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Εκτός ο Σικαμπάλα, μέσα ο Ναδάλες
21:07
80' Έντονες διαμαρτυρίες από τους παίκτες του Ολυμπιακού για τις αποφάσεις του Ζαχαριάδη
21:08
81' Κίτρινη κάρτα στον Κούρτη
21:10
83' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάντ στον Ναδάλες. Ο παίκτης του Απόλλωνα έφυγε πίσω από το κέντρο και έβγαινε τετ-α-τετ με τον Σα. Το λάθος και πάλι από τον α' βοηθό, που είναι τραγικός
21:11
84' Κόντρα σε σουτ του Μάνου από το ύψος της μικρής περιοχής και κόρνερ
21:13
86' Σουτ του Τριάδη στην κλειστή γωνία του Σα, μπλόκαρε ο Πορτογάλος. Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα
21:16
90' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! 1-0 ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ! Ο Λάζαρος έκανε την ενέργεια και το σουτ, η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς του Απόλλωνα και έφτασε στον Μάνο που με ωραίο τελείωμα λυτρώνει τους γηπεδούχους!
21:18
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων
21:22
Λήξη της αναμέτρησης
21:24
Ο Ολυμπιακός λυτρώθηκε στο 90' με το γκολ του Μάνου και οι ελπίδες διεκδίκησης του πρωταθλήματος παραμένουν ακέραιες. Εξαιρετική η εμφάνιση του Απόλλωνα που όμως παραμένει στο μηδέν