Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης για την 9η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης για την 9η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Η ενδεκάδα του ΟΦΗ: Στρέζος – Αργυρόπουλος, Ποτουρίδης, Μιχόγεβιτς, Κοροβέσης – Παπάζογλου, Νάστος – Κυριακίδης, Πλατέλλας, Κουτσιανικούλης - Αραβίδης
Η ενδεκάδα του Απόλλωνα Σμύρνης: Χουάντερσον – Στάθης, Λούκιτς, Κύργιας, Οριουέλα – Γκίνο, Κονέ – Ντ’ Ούρσο, Μπεντινέλι, Τριάδης - Μάντζιος
19:24
Διαιτητής του αγώνα ο Βασίλειος Φωτιάς.
19:25
Ο ΟΦΗ πήρε το 0-0 στη Λάρισα από την ΑΕΛ και συμπλήρωσε 3 ματς πρωταθλήματος δίχως ήττα (1-2-0).
19:25
Ο Απόλλων Σμύρνης ηττήθηκε 1-0 εκτός από τον Ολυμπιακό με γκολ στο τέλος και παραμένει χωρίς βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα!
19:27
Ο ΟΦΗ νίκησε 3-0 εντός τη Νίκη Βόλου την Τρίτη για το Κύπελλο. Ο Απόλλων Σμύρνης συνέτριψε 5-0 εντός τον Απόλλωνα Παραλιμνίου την Πέμπτη για την ίδια διοργάνωση.
19:27
Στον πάγκο για τον ΟΦΗ οι Σωτηρίου, Ντίνας, Βουό, Κοιλιάρας, Οικονόμου, Μπολάκης, Νέιρα.
19:28
Στον πάγκο για τον Απόλλωνα Σμύρνης οι Βάσιτς, Ακόστα, Σικαμπάλα, Πέδρο, Ναδάλες, Βαφέας, Τζανετόπουλος.
19:28
Σε 2 λεπτά η σέντρα του αγώνα.
19:30
Ξεκίνησε το παιχνίδι, ο ΟΦΗ πήρε τη σέντρα.
19:34
4' Ο ΟΦΗ αναλαμβάνει την πρωτοβουλία στα πρώτα λεπτά.
19:37
7' Φάουλ για τον ΟΦΗ σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
19:39
9' Τραυματίστηκε ο Γκίνο, αφού δέχθηκε την μπάλα στο πρόσωπο. Συνεχίζει κανονικά όμως.
19:44
14' Η πρώτη ευκαιρία στο ματς. Ο Κουτσιανικούλης βρήκε τον Κυριακίδη, που πλάσαρε μέσα από την περιοχή, αλλά ο Χουάντερσον μπλόκαρε.
19:49
19' Φάση διαρκείας στην περιοχή του Απόλλωνα, διώχνει με γροθιές ο Χουάντερσον.
19:49
Στη συνέχεια της φάσης ο Αργυρόπουλος σούταρε με δύναμη από πλάγια θέση, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
19:55
24' Ο ΟΦΗ ελέγχει το ρυθμό, αλλά δεν μπορεί να βρει ελεύθερο πεδίο προς την εστία του Απόλλωνα.
19:57
27' Χαμηλό τέμπο στο ματς, δεν υπάρχουν ευκαιρίες.
20:00
30' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Σουτ του Αραβίδη με το αριστερό από το ύψος της περιοχής, μπλόκαρε πάλι ο Χουάντερσον.
20:01
31' Πρώτη καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Ο Ντ' Ούρσο μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, σούταρε, αλλά ο Στρέζος έδιωξε σε κόρνερ.
20:05
35' Ανέβηκε στα τελευταία λεπτά ο Απόλλων.
20:05
36' Κόρνερ για τον Απόλλωνα.
20:07
37' Δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ για τον Απόλλωνα.
20:08
38' Σουτ του Τριάδη από πολύ πλάγια θέση, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
20:09
40' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
20:12
41' Κίτρινη κάρτα στον Λούκιτς που έκοψε αντεπίθεση του ΟΦΗ.
20:13
43' Με πάσα εκτελέστηκε το φάουλ που κέρδισε ο ΟΦΗ. Το σουτ του Ποτουρίδη όμως έφυγε άουτ.
20:15
45' Κίτρινη κάρτα στον Οριουέλα.
20:15
45' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
20:15
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων στο πρώτο ημίχρονο.
20:18
45'+2' Γυριστό σουτ του Αραβίδη μέσα από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
20:18
Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο, ΟΦΗ και Απόλλων Σμύρνης στο 0-0.
20:31
Βγαίνουν οι δύο ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο.
20:32
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
20:32
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
20:33
62%-38% υπέρ του ΟΦΗ η κατοχή της μπάλας στο πρώτο μέρος.
20:35
48' Πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο μέρος για τον ΟΦΗ. Ο Αραβίδης πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, η μπάλα όμως έφυγε πάνω από το δοκάρι.
20:38
51' Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Ο Τριάδης μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, σούταρε δυνατά, όμως η μπάλα έφυγε άουτ.
20:41
54' Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι σε μια δύσκολη φάση που η μπάλα φαίνεται να βρίσκει στο χέρι του Κύργια.
20:44
57' Μακρινό σουτ του Ποτουρίδη, η μπάλα άουτ.
20:48
61' Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Σικαμπάλα πήρε τη θέση του Μπεντινέλι.
20:49
62' Κόρνερ για τον Απόλλωνα.
20:50
63' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
20:52
65' Δύο αλλαγές για τον ΟΦΗ. Ντίνας και Βουό αντικαθιστούν Νάστο και Κουτσιανικούλη.
20:52
66' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
20:55
68' Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Ο Μάντζιος στην περιοχή, πλάσαρε, αλλά έδιωξε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.
20:56
Μίνι διακοπή στο ματς γιατί έχει τραυματιστεί ο Ποτουρίδης.
20:57
Με ενοχλήσεις βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου και ο Μάντζιος.
21:01
74' Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Ο Τριάδης γύρισε στην περιοχή, έδιωξε ο Στρέζος.
21:02
75' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
21:04
78' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
21:07
80' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Νέιρα αντικαθιστά τον Αραβίδη.
21:09
82' Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Ακόστα παίρνει τη θέση του Τριάδη, που ήταν εκ των κορυφαίων για την ομάδα του Ματζουράκη.
21:09
82' Κίτρινη κάρτα στον Κύργια.
21:11
84' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΟΦΗ.
21:12
Ο Νέιρα εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα κόντραρε σε σώματα αντιπάλων και κατέληξε κόρνερ.
21:13
86' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
21:15
88' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Σικαμπάλα έκανε εντυπωσιακή κούρσα και πάσαρε στον αμαρκάριστο Μάντζιο, που πλάσαρε μέσα από την περιοχή, ωστόσο ο Στρέζος έδιωξε.
21:15
Στη συνέχεια της φάσης ο Σικαμπάλα πήρε το "ριμπάουντ", όμως το σουτ του βρήκε σε πόδια αντιπάλων.
21:15
89' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
21:17
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
21:18
92' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Τζανετόπουλος παίρνει τη θέση του Ντ' Ούρσο.
21:20
93' Επικίνδυνη αντεπίθεση από τον Απόλλωνα, αλλά το σουτ του Ακόστα έξω από την περιοχή ήταν αδύναμο και κατέληξε στην αγκαλιά του Στρέζου.
21:21
94' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
21:22
95' Κίτρινη κάρτα στον Χουάντερσον για καθυστέρηση.
21:22
Τέλος αγώνα, ΟΦΗ και Απόλλων Σμύρνης κόλλησαν στο 0-0.
21:22
Πρώτος βαθμός στο πρωτάθλημα για τον Απόλλωνα. Τέταρτο σερί ματς δίχως ήττα (1-3-0) για τον ΟΦΗ.