Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Παναιτωλικό για τη 10η αγωνιστική της Super League
ΠΑΟΚ (Ράζβαν Λουτσέσκου, 4-2-3-1): Πασχαλάκης – Κίτσιου, Βαρέλα, Κρέσπο, Τόσκα – Κάνιας, Σάκχοφ – Λημνιός, Πέλκας, Μπίσεσβαρ – Πρίγιοβιτς.
Στον πάγκο του ΠΑΟΚ: Ρέι, Χατσερίντι, Βέρνμπλουμ, Μαουρίσιο, Ζαμπά, Ελ Καντουρί, Άκπομ
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Τσοκάνης, Μάζουρεκ, Άργκους, Μαρινάκης, Μάλης, Λουσέρο, Ντίας, Γουίλιαν, Μανά, Καμαρά
17:01
Στον πάγκο των Αγρινιωτών: Γιαννακόπουλος, Βασιλούδης, Αγροδήμος, Τσιγγάρας, Λιάβας, Ρότσα, Γιαννιώτης
17:03
Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσαμούρης Α’ βοηθός: Ράιχαρτ Μπούξμπαουμ Β’ βοηθός: Δήμητριος Φίλος 4ος: Ευάγγελος Μανούχος
17:14
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
17:15
1' Έναρξη του ματς
17:17
2' Σουτ του Κίτσιου μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
17:23
7' Κυριαρχεί ο ΠΑΟΚ μέχρι τώρα και ψάχνει κλασικές ευκαιρίες
17:25
11' Συνεχόμενα κόρνερ που περνούν ανεκμετάλλευτα για τους Θεσσαλονικείς
17:27
13' Κεφαλιά του Πρίγιοβιτς υπό πίεση, η μπάλα περνά άουτ.
17:30
16' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Καρφωτή κεφαλιά του Πέλκα από σέντρα του Μπίσεσβαρ, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κυριακίδης
17:33
18' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Πέλκα
17:39
23' Εντείνει την πίεσή του ο ΠΑΟΚ χωρίς ακόμα να έχει δημιουργήσει με σταθερότητα τις κλασικές ευκαιρίες
17:42
27' «Τζούφιο» σουτ του Πέλκα, απομακρύνουν οι αμυνόμενοι του Παναιτωλικού
17:43
28' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ωραία ενέργεια του Μπίσεσβαρ από αριστερά, ο Πέλκας έκανε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ
17:47
33' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση
17:48
33' Φάουλ του Σάκχοφ, δεν υπάρχει φάση
17:51
36' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πρίγιοβιτς γύρισε την μπάλα στον Σάκχοφ, αλλά αυτή κατέληξε άουτ
17:51
Υπήρξαν διαμαρτυρίες για πέναλτι από τον ΠΑΟΚ, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση για χέρι.
17:56
41' Αδύναμη κεφαλιά του Σάκχοφ, αφήνει την μπάλα ο Κυριακίδης να περάσει άουτ.
17:59
44' 9-0 τα κόρνερ υπέρ του ΠΑΟΚ!
17:59
44' Επέμβαση του Κυριακίδη σε κόντρες μέσα στην περιοχή
18:01
Λήξη α' ημιχρόνου στην Τούμπα
18:02
ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 0-0 με τον Πέλκα να έχει τη μεγαλύτερη ευκαιρία του ματς στο 18, αλλά ο Κυριακίδης απέκρουσε σε κόρνερ
18:17
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
18:21
50' Ψηλοκρεμαστό πλασέ του Μπίσεσβαρ, η μπάλα άουτ.
18:22
51' Κίτρινη κάρτα στον Σάκχοφ
18:23
52' Κίτρινη κάρτα στον Μάζουρεκ για καθυστέρηση σε εκτέλεση φάουλ
18:28
56' Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη
18:28
57' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Μπίσεσβαρ, μέσα ο Άκπομ
18:33
61' Κακή εμφάνιση του ΠΑΟΚ ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, που δεν έχει καταφέρει να δημιουργήσει ούτε μία φάση
18:35
63' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! 1-0 ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΙΓΙΟΒΙΤΣ! Σέντρα του Λημνιού, ο Πρίγιοβιτς παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα χτυπά και στον Μαρινάκη και 1-0 για τον ΠΑΟΚ επί του Παναιτωλικού!
18:36
Μπορεί κάλλιστα να χαρακτηριστεί και ως αυτογκόλ
18:37
66' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! 2-0 ΜΕ ΤΟΝ ΑΚΠΟΜ! Εκτέλεση κόρνερ, σουτ του Σάκχοφ ο Κυριακίδης έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, αλλά στο ριμπάουντ ο Άκπομ κάνει το 2-0.
18:42
70' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάζουρεκ, μπλοκάρει εύκολα ο Πασχαλάκης
18:42
71' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! ΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 2-1 ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΚΑΜΑΡΑ! Ο Μάζουρεκ έκανε την κεφαλιά-πάσα στον Καμαρά μέσα στην περιοχή και εκείνος με αριστερό σουτ μειώνει στο σκορ για την ομάδα του.
18:46
72' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Σάκχοφ, μέσα ο Μαουρίσιο
18:46
74' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Μανά, μέσα ο Ρότσα
18:51
80' Έχει αγχωθεί ο ΠΑΟΚ από το γκολ του Παναιτωλικού
18:55
84' Κίτρινη κάρτα στον Κίτσιου
18:56
84' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα ο Χατσερίντι, εκτός ο Κίτσιου
18:57
85' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Άργκους, μέσα ο Λιάβας
18:59
Τώρα ο Παναιτωλικός κάνει την προσπάθειά του για την ισοφάριση
19:02
90' Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα για φάουλ στον Μάζουρεκ
19:02
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις
19:06
Λήξη της αναμέτρησης
19:06
Ο ΠΑΟΚ παραμένει στην κορυφή εν όψει της διακοπής με 26 βαθμούς, επικρατώντας του Παναιτωλικού με 2-1.