Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Λαμία-Αστέρας Τρίπολης για τη 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Η ενδεκάδα της Λαμίας: Μελίσσας - Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Βάντερσον – Σκόνδρας, Δημούτσος - Καραμάνος, Μπερτόλιο, Επστάιν - Μπαράλες
Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Παπαδόπουλος - Κώτσιρας, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Άνχελ - Ιγκλέσιας, Μουνάφο – Καλτσάς, Τόνσο, Κυριακόπουλος - Μανιάς
Στον πάγκο για τη Λαμία οι Μπαντής, Οσμάν, Καραγκούνης, Αναστασιάδης, Ρόμανιτς, Τσουκαλάς, Ασίγκμπα.
18:50
Στον πάγκο για τον Αστέρα Τρίπολης οι Αθανασιάδης, Μπελόκ, Τσιλιανίδης, Δουβίκας, Βαλιέντε, Βλάχος, Ρόλε.
18:52
Η Λαμία προέρχεται από το 0-0 στην έδρα του ΠΑΣ Γιάννινα, ενώ δεν έχει χάσει στα 6 τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα (2-4-0).
18:53
Ο Αστέρας Τρίπολης ηττήθηκε 0-1 εντός από την Ξάνθη και συμπλήρωσε 5 ματς δίχως νίκη (0-2-3).
19:00
Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
19:01
Ξεκίνησε το ματς, η Λαμία πήρε τη σέντρα.
19:03
2' Μακρινό σουτ του Σκόνδρα, μπλόκαρε εύκολα ο Παπαδόπουλος.
19:06
Η Λαμία έχει ξεκινήσει καλύτερα το παιχνίδι.
19:09
5' Επικίνδυνη στιγμή για τη Λαμία, με τον Μπαράλες να προσπαθεί με τον ώμο να σκοράρει.
19:12
12' Ισορρόπησε κάπως ο Αστέρας Τρίπολης.
19:16
15' Καλή στιγμή για τη Λαμία. Εκτέλεση φάουλ του Μπερτόλιο, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
19:19
Στο 14' δέχθηκε κίτρινη κάρτα ο Ιγκλέσιας.
19:20
18' Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη.
19:23
22' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Σουτ του Κυριακόπουλου έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.
19:27
26' Καλό σουτ του Τόνσο, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.
19:28
27' Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον.
19:31
30' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον. Με 10 παίκτες η Λαμία.
19:31
Σωστή η απόφαση του διαιτητή, αφού ο αρχηγός των γηπεδούχων ανέτρεψε τον Καλτσά εκτός περιοχής κι ενώ ο παίκτης των φιλοξενούμενων έβγαινε τετ-α-τετ με τον Μελίσσα.
19:32
31' Καλή εκτέλεση φάουλ του Τόνσο, έδιωξε στη γωνία του ο Μελίσσας.
19:33
32' Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Τριανταφυλλόπουλος πήρε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
19:35
34' Δοκάρι για τη Λαμία! Ο Δημούτσος σούταρε στην κίνηση από το ύψος της περιοχής, όμως στάθηκε άτυχος.
19:40
39' Δυνατό σουτ του Καλτσά, η μπάλα άουτ.
19:44
43' Μίνι διακοπή στο ματς γιατί έχει τραυματιστεί ο Μπαράλες.
19:46
44' Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι. Συνεχίζει κανονικά ο Μπαράλες.
19:47
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.
19:47
45'+1' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης.
19:48
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Λαμία και Αστέρας Τρίπολης στο 0-0.
19:49
4 τελικές (1 εντός στόχου) η Λαμία, 6 (3 εντός στόχου) ο Αστέρας.
19:49
58%-42% υπέρ του Αστέρα Τρίπολης η κατοχή μπάλας.
19:50
Η Λαμία παίζει με 10 παίκτες από το 30' λόγω της αποβολής του Βάντερσον.
20:05
Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο.
20:06
Μία αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Τσιλιανίδης πήρε τη θέση του Άνχελ.
20:06
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
20:07
46' Σουτ του Μπαράλες έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.
20:08
48' Κόρνερ για τη Λαμία.
20:08
Αντέχουν οι γηπεδούχοι, αν και παίζουν με 10 παίκτες από το 30'.
20:09
48' Πρώτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ρόμανιτς αντικαθιστά τον Καραμάνο.
20:11
51' Καλό σουτ του Μανιά, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Μελίσσας.
20:12
Στο 50' δέχθηκε κίτρινη κάρτα ο Βασιλαντωνόπουλος.
20:14
53' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης.
20:16
56' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Τσιλιανίδη, η μπάλα όμως έφυγε άουτ.
20:19
58' Πλασέ του Ιγκλέσιας έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
20:20
60' Κόρνερ για τη Λαμία.
20:21
61' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Σουτ του Μανιά μέσα από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Μελίσσας.
20:28
67' Φάουλ για τη Λαμία σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
20:28
68' Κόρνερ για τη Λαμία.
20:33
73' Ευκαιρία για τον Αστέρα, αλλά το σουτ του Τόνσο μέσα από την περιοχή βρήκε στα σώματα των αντιπάλων.
20:34
61%-39% υπέρ του Αστέρα Τρίπολης η κατοχή μπάλας.
20:35
74' Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Δουβίκας στη θέση του Ιγκλέσιας.
20:35
Φουλ επίθεση από τον Σάββα Παντελίδη.
20:35
75' Κόρνερ για τον Αστέρα.
20:36
75' Διπλή ευκαιρία για τον Αστέρα. Η κεφαλιά του Τριανταφυλλόπουλου και το πλασέ του Δουβίκα μέσα από την περιοχή, αποκρούστηκαν εντυπωσιακά από τον Μελίσσα.
20:37
76' Κίτρινη κάρτα στον Δουβίκα.
20:40
78' Διαμαρτυρίες (δικαιολογημένες) των φιλοξενούμενων για πέναλτι σε χέρι του Επστάιν.
20:40
80' Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Οσμάν αντικαθιστά τον Σκόνδρα.
20:42
81' Καλή στιγμή για τη Λαμία. Κεφαλιά του Μπαράλες μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
20:42
82' Τρίτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ασίγκμπα παίρνει τη θέση του Μπερτόλιο.
20:48
88' Κόρνερ για τον Αστέρα, που πιέζει.
20:51
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
20:53
Στο 86' είχε πραγματοποιηθεί και η τρίτη αλλαγή του Αστέρα, με τον Ρόλε να παίρνει τη θέση του Κώτσιρα.
20:53
91' Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες.
20:53
93' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη. Με 10 παίκτες και ο Αστέρας.
20:54
94' Κίτρινη κάρτα και στον Καλτσά.
20:56
Τέλος αγώνα, Λαμία και Αστέρας Τρίπολης κόλλησαν στο 0-0.
20:57
Ο Αστέρας είχε τις σημαντικότερες ευκαιρίες, όμως η Λαμία άντεξε, αν και αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο για περίπου μία ώρα.