Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Απόλλων-Άρης, για την 10η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

Καλησπέρα σας!
18:30
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Απόλλωνα Σμύρνης με τον Άρη στη «Ριζούπολη» για το κλείσιμο της αυλαία της 10ης αγωνιστικής.
18:31
Η «ελαφρά ταξιαρχία» μόλις την προηγούμενη αγωνιστική κατάφερε και πήρε το πρώτο της βαθμό στο πρωτάθλημα, καθώς έφερε λευκή ισοπαλία με τον ΟΦΗ στο «Γεντί Κουλέ».
18:31
Με υπηρεσιακό δίδυμο θα αγωνιστεί σήμερα ο Άρης, με τους ΤόληΤερζή και Πασχάλη Μελισσά να κάθονται στην άκρη του πάγκου έπειτα από την απομάκρυνση του Πάκο Ερέρα.
18:31
Οι Θεσσαλονικείς θέλουν να βάλουν τέλος σε ένα σερί τεσσάρων ηττών και να επιστρέψουν στις νίκες μετά το παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης.
18:32
Για τους φιλοξενούμενους θα απουσιάσει μόνο ο Μαβράι, μετά από σχετικό αίτημα της Αλβανικής Ομοσπονδίας να ενσωματωθεί νωρίτερα στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας.
18:33
Από την άλλη, οι γηπεδούχοι δεν αντιμετωπίζουν σημαντικά προβλήματα, και πέραν του ανέτοιμου Γιάννη Κοντοέ, όλοι οι υπόλοιποι είναι στην διάθεση του Γιάννη Ματζουράκη.
18:42
Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα- Κωνσταντινίδης, Δεληζήσης, Μπάσα, Μενέντεζ-Σιώπης, Βέλεθ, Μαρτίνες - Ντιγκινί, Μπρούνο Γκάμα, Γκαρσία.
18:43
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Καντιμοίρης, Σόουζα, Ναζλίδης, Βαλεριάνος, Γιουνές, Ματίγια, Κολάσο.
18:53
Η ενδεκάδα του Απόλλωνα Σμύρνης: Χουάντερσον- Στάθης, Οριουέλα, Κύργιας, Γκίνο- Λούκιτς,Ντ’ Ούρσο, Κονέ, Σικαμπάλα, Τριάδης- Μάντζιος.
18:57
Στο πάγκο για τους γηπεδούχους: Βάσιτς,Ναδάλες, Τζανετόπουλος, Ακόστα, Τόμας, Ελ-Χέλβε, Πέδρο.
18:58
Διαιτητής του αγώνα ο Κωνσταντίνος Κοτσάνης με βοηθούς τους Αθανάσιος Κόλλιας Κωνσταντίνος Κωνστάντιος.
18:58
Είσοδος των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.
19:01
ΕΝΑΡΞΗ της αναμέτρησης!
19:01
1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ!
19:03
Στα 19 δευτερόλεπτα ο Άρης ανοίγει το σκορ. Ο Μπρούνο Γκάμα έκανε το σουτ από δεξιά με τον Χουάντερσον να διώχνει δύσκολα και τον Ματέο Γκαρσία να παίρνει το ριμπάουντ για να κάνει το 1-0!
19:06
6' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη από χέρι του Λούκιτς.
19:07
Η πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι για τον Κροάτη μέσο.
19:08
Ο Μπρούνο Γκάμα εκτελεί το φάουλ πάνω στο τείχος και καταλήγει σε κόρνερ.
19:08
8' Νέο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από την αριστερή πλευρά αυτη τη φορά.
19:09
9' Μακρινό σουτ του Σιώπη δεν θα ανησυχήσει τον κίπερ των γηπεδούχων.
19:10
10' Τρίτο κόρνερ για τον Άρη που πιέζει πολύ στα πρώτα λεπτά.
19:10
Απομακρύνουν οι αμυντικοί των γηπεδούχων.
19:11
11' Πολύ καλό σουτ του Δεληζήση λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
19:14
13' Βγαίνει σιγά-σιγά από την περιοχή του ο Απόλλωνας, κερδίζοντας μέτρα στο γήπεδο.
19:16
14' Σωστή κίτρινη στον Μπάσα για χτύπημα στο πρόσωπο του Μάντζιου. Θα μπορούσε να δοθεί και κόκκινη στην προκειμένη φάση.
19:19
19' Ο Ντιγκινί θέλει να πατήσει περιοχή αλλά θα κοπεί από τους αμυντικούς.
19:21
21' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη.
19:22
Ο Μενέντεζ θα εκτελέσει αυτή τη φορά με τον Χουάντερον να μπλοκάρει εύκολα την μπάλα.
19:25
24' Πατάει περιοχή ο Κωνσταντινίδης από δεξιά αλλά θα κοπεί από τους αμυντικούς.
19:27
26' Κόρνερ για τον Άρη έπειτα από λάθος της άμυνας.
19:27
Κεφαλά από πολύ πλάγια θέση του Βέλεθ πάνω από την εστία.
19:29
27' Αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Βαγγέλης Μάντζιος θα βγει και θα παραχωρήσει τη θέση του στον Ελ-Χέλβε.
19:30
30' Κίτρινη κάρτα στον Δημήτρη Κωνσταντινίδη έπειτα από σκληρό μαρκάρισμα.
19:32
31' Σέντρα του Οριουέλα από δεξιά, απομακρύνουν οι αμυντικοί του Άρη.
19:32
32' Πρώτο κόρνερ για τους γηπεδούχους.
19:33
Ο Σικαμπάλα εκτελεί αλλά ο Κουέστα θα βγει και θα καθαρίσει τη φάση.
19:39
38' Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά.
19:40
Παραλίγο ο Ορουέλα να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του αλλά ο Χουάντερσον ήταν εκεί για να μπλοκάρει.
19:42
40' Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο παιχνίδι για τον Απόλλωνα. Ο Κουέστα κάνει το λάθος με τον Ντούρσο να το εκμεταλλεύεται και να προσπαθεί να «κρεμάσει» τον Ισπανό χωρίς αποτέλεσμα.
19:44
42' Νέα διπλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Σικαμπάλα θα κάνει το σουτ από αριστερά με τον Κουέστα να κάνει ασταθή απόκρουση και στη συνέχεια ο Τριάδης με δυνατό σουτ να στέλνει την μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι!
19:45
45' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!
19:47
Ο Σικαμπάλα θα εκτελέσει το φάουλ με τον Κύργια να πιάνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι. Ο Κουέστα θα διώξει ενστικτωδώς με τον Τριάδη να έρχεται να παίρνει το ριμπάουντ και να κάνει το 1-1!
19:47
Λήξη πρώτου ημιχρόνου!
19:48
Ο Άρης ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου, με τους γηπεδούχους να ανεβάζουν ρυθμό στο τελαυταίο πεντάλεπτο και να φτάνουν στην ισοφάριση.
20:01
ΕΝΑΡΞΗ δευτέρου ημιχρόνου!
20:05
49' Εξαιρετική προσπάθεια του Ελ-Χέβλε από τα δεξιά, δύσκολα σε κόρνερ ο Κουέστα.
20:06
50' Φάουλ σε καλό σημείο για μια σέντρα για τον Απόλλωνα.
20:07
Θα απομακρύνει χωρίς πρόβλημα η άμυνα του Άρη .
20:09
52' Σουτ του Σικαμπάλα από τα δεξιά, αρκετά μέτρα δίπλα από την εστία του Κουέστα.
20:10
Πολύ καλύτερα έχει μπει η «ελαφρά ταξιαρχία» στο δεύτερο μέρος, βγάζοντας ενέργεια και διάθεση.
20:12
54' Καταπληκτική προσπάθει του Ματέο Γκαρσία που «αδειάζει» δύο παίκτες αλλά το πλασέ του βρίσκει σε σώματα αμυντικών.
20:12
56' Φάουλ σε καλό σημείο από τα αριστερά για τον Απόλλωνα.
20:14
Επιθετικό φάουλ του Κύργια. Θα περάσει ο κίνδυνος για τους φιλοξενούμενους.
20:20
62' Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Ο Ελ-Χέβλε θα δώσει στον Σικαμπάλα, με το σουτ του Αιγύπτιου να μπλοκάρει ο Κουέστα.
20:21
64' Στο έδαφος ο Παναγιώτης Τριάδης. Ο Κωνσταντινίδης άθελα του τον βρήκε στο πρόσωπο.
20:22
Όλα καλά με τον Έλληνα μεσοεπιθετικό.
20:23
65' Σουτ του Μαρτίνες από αρκετά μακριά, δεν ανησυχεί τον Χουάντερσον.
20:24
67' Γύρισμα του Γκάμα στην περιοχή ο Μαρτίνες στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
20:25
69' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ!
20:27
Ο Άρης παίρνει εκ νέου το προβάδισμα στην Ριζούπολη. «Μαγική» πάσα του Ντιγκινί στον Μπρούνο Γκάμα, με τον Πορτογάλο επιθετικό να μην αστοχεί από πλεονεκτική θέση.
20:28
71' Σουτ του Τριάδη από αρκετά πλάγια θέση, διώχνει ο Κουέστα με γροθιές.
20:32
75' Σουτ του Μπρούνο Γκάμα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει ο Χουάντερσον που ήταν στο σωστό σημείο.
20:34
77' Αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Τριάδης παραχωρεί την θέση του στον Ακόστα.
20:35
78' Καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους ο Κουέστα διώχνει σε κόρνερ το σουτ του Σικαμπάλα.
20:37
79' Στην αντεπίθεση ο Απόλλωνας με τον Ακόστα, με τον Αργεντινό να πέφτει εντός περιοχής και να διαμαρτύρεται για πέναλτι.
20:39
81' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Σόουζα περνάει στην θέση του Ντιγκινί.
20:41
84' Από πολύ πλάγια θέση ο Τομάς προσπάθησε να απειλήσει, μπλοκάρει σταθερά ο Χουάντερσον.
20:42
86' Κεφαλιά του Λούκιτς έπειτα από πλάγιο βγάζει πολύ δύσκολα ο Κουέστα.
20:43
86' Στην αντεπίθεση ο Άρης απειλεί με τον Μπούνο Γκάμα να κάνει το σουτ και τον Χουάντερσον σε ετοιμότητα να διώχνει.
20:45
89' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Απόλλωνα Σμύρνης.
20:46
Το φάουλ του Κονέ βρίσκει στο τείχος.
20:47
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
20:48
90+2' Φάουλ για τον Απόλλωνα με τον Σικαμπάλα.
20:49
Απομακρύνουν οι παίκτες του Άρη.
20:51
Λήξη της αναμέτρησης!
20:53
Ο Άρης επικράτησε δύσκολα του Απόλλωνα Σμύρνης με 2-1 και επέστρεψε στις νίκες μετά από τέσσερις αγώνες.