Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης της Εθνικής ομάδας κόντρα στην Εσθονία για την 6η αγωνιστική του Nations League.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ελλάδα και την Εσθονία για την 6η αγωνιστική του Β' ομίλου του 3ου γκρουπ δυναμικότητας.
Η ενδεκάδα της Εθνικής
21:06
Ελλάδα (Άγγελος Αναστασιάδης): Μπάρκας - Μπακάκης, Παπασταθόπουλος, Λαμπρόπουλος, Γιαννούλης - Σάμαρης, Ζέκα - Μασούρας, Μπουχαλάκης, Μπακασέτας - Καρέλης
21:07
Σε σχηματισμό 4-2-3-1, ο έμπειρος τεχνικός έδωσε φανέλα βασικού στον Μπάρκα, Μπακάκης, Παπασταθόπουλος, Λαμπρόπουλος και Γιαννούλης θα συνθέτουν την τετράδα της άμυνας από τα αριστερά προς τα δεξιά, οι Ζέκα και Σάμαρης θα είναι οι δύο αμυντικοί χαφ, ενώ πίσω από τον μοναδικό προωθημένο Καρέλη, στην τριάδα θα είναι οι Μασούρας, Μπουχαλάκης και Μπακασέτας.
21:22
Η ενδεκάδα της Εσθονίας: Λέμπετς, Καμς, Ταμ, Βίμαν, Ζένιοφ, Λεπίστου, Σάπινεν, Λουτς, Καλάστε, Ντιμίτριεφ, Μπαράνοφ
21:25
Βαθμολογικά αδιάφορο το ματς, καθώς η Ελλάδα δεν έχει ελπίδες για την 1η θέση, ενώ η Εσθονία έχει υποβιβαστεί στο 4ο γκρουπ
21:29
Ελάχιστος κόσμος στο ΟΑΚΑ για το παιχνίδι...
21:45
1' Σέντρα στο ματς
21:50
Συμπληρώθηκε πεντάλεπτο, χωρίς να συμβεί το παραμικρό στο ματς
21:55
9' Ευκαιρία για την Εθνική! Ο Μασούρας έκανε την ατομική ενέργεια από τα δεξιά και αφού προσπέρασε έναν αντίπαλό του, μπήκε στην περιοχή αλλά νικήθηκε από τον Λέμπετς
21:59
14' Μακρινό σουτ του Μπακασέτα, η μπάλα πολύ ψηλά καμία σχέση με τον στόχο. Άουτ.
22:03
18' Επικίνδυνο σουτ από τα δεξιά, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ
22:06
21' Ωραίο γυριστό του Παπασταθόπουλου από εκτέλεση κόρνερ του Μπακασέτα, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας της Εσθονίας
22:06
22' Στο 74% η κατοχή της μπάλας υπέρ της Ελλάδας
22:13
28' Μακρινό σουτ του Σάμαρη και απέκρουσε ο Λέμπετς
22:13
28' Νέο σουτ από τον Μπουχαλάκη, η μπάλα άουτ.
22:18
33' Έχει καταφέρει η Φινλανδία στα τελευταία λεπτά να διαχειριστεί την πίεση της Ελλάδας
22:22
38' Πολύ αργό το τέμπο... Έπεσε η απόδοση της Εθνικής. Ασορτί με την εικόνα του γηπέδου το ματς.
22:25
41' Ευκαιρία για την Ελλάδα! Σουτ του Μπακασέτα, η μπάλα ίσα που κόντραρε σε αντίπαλο αμυντικό και κατέληξε κόρνερ!
22:28
44' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΣΘΟΝΙΑ! 0-1! Ο Ζενιόφ από αριστερά έκανε την ενέργεια και τη σέντρα, λανθασμένη αμυντική συμπεριφορά του Λαμπρόπουλου στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Μπάρκα!
22:30
Λήξη του πρώτου ημιχρόνου
22:31
Η Εθνική τιμωρήθηκε για τη νωχελική της εικόνα και με το λάθος του Λαμπρόπουλου βρίσκεται πίσω στο σκορ
22:46
46' Αλλαγή για την Εθνική. Εκτός ο Μπακάκης, μέσα ο Τοροσίδης
22:47
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
22:48
Αυτή είναι η 100ή του συμμετοχή με τη φανέλα της Εθνικής
22:55
53' Φυσιολογικά η Εθνική δείχνει μεγαλύτερη διάθεση, αλλά δεν έχει τον τρόπο για να φανεί απειλητική
22:56
54' Ευκαιρία για την Εθνική! Σέντρα του Τοροσίδη και κεφαλιά του Μπακασέτα, η μπάλα κόντραρε σε κεφάλι αμυντικού και κατέληξε κόρνερ. Άουτ έδωσε ο ρέφερι
22:58
57' Αλλαγή για την Εθνική. Εκτός ο Μασούρας, μέσα ο Φορτούνης
23:05
62' Δοκάρι για την Εθνική! Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, η μπάλα χτυπάει στο δεξί δοκάρι της εστίας των Εσθονών
23:10
68' Αλλαγή για την Εσθονία. Εκτός ο Λεπίστου, μέσα ο Αντόνοφ
23:12
71' Αλλαγή για την Εθνική. Εκτός ο Μπουχαλάκης, μέσα ο Μάνταλος
23:18
76' Κίτρινη κάρτα στον Μπακασέτα
23:19
Δίχως ίχνος υπερβολής, η Εθνική δεν μπορεί να δημιουργήσει τίποτα σε κανονική ροή παιχνιδιού...
23:21
79' Νέα εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, η μπάλα στην αγκαλιά του γκολκίπερ της Εσθονίας
23:22
81' Κίτρινη κάρτα στον Παπασταθόπουλο
23:27
84' Τεράστια ευκαιρία για την Ελλάδα! Ο Γιαννούλης έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Καρέλης νικήθηκε από τον Λέμπετς έπειτα από το ψαλιδάκι που επιχείρησε!
23:31
89' 27 τελικές για την Ελλάδα, κάποιες από αυτές είναι πραγματικές ευκαιρίες
23:32
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
23:37
ΛΗΞΗ της αναμέτρησης.
23:39
Η εθνική μας ομάδα δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε 1-0 από τους Εσθονούς με το αυτογκόλ του Λαμπρόπουλου στο 44ο λεπτό.
23:41
Με την ήττα αυτή η Ελλάδα θα τερματίσει στην 3η θέση του ομίλου πίσω από Φινλανδία και Ουγγαρία.