Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΛ, για την 11η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΛ, για την 11η αγωνιστική της Super League.
Η αναμέτρηση θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports1 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
Αστέρας Τρίπολης (Γιώργος Παράσχος): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Τριανταφυλλόπουλος, Ματρικάρντι, Κυριακόπουλος, Βαλιέντε, Μουνάφο, Καλτσάς, Ρόλε, Τόνσο, Μανιάς.
17:03
ΑΕΛ (Τζανλούκα Φέστα): Κρίστινσον, Γκόλιας, Ζίζιτς, Γρομητσάρης, Χοτζάλι, Χούμπτσεφ, Μιλοσάβλιεβιτς, Φατιόν, Πίτι, Ντέλετιτς, Νούνιτς.
17:04
Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου (Αθηνών). Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νίας) - Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας). Τέταρτος Γιώργος Τάσης (Ηπείρου).
17:06
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Αθανασιάδης, Ορτέγκα, Μπέλοκ, Τσιλιανίδης, Δουβίκας, Βλάχος, Φερντάντεθ
17:07
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Παϊτέρης, Μπάλας, Κούνιτς, Ακόστα, Γκοϊκοβιτς, Μπαργκάν, Σαχίτι
17:10
17:11
Ο Αστέρας έχει να νικήσει από τις 22 Σεπτεμβρίου, όταν και επικράτησε 2-0 του Απόλλωνα στην Τρίπολη. Από τότε μετρά τρεις ήττες και ισάριθμες ισοπαλίες. Έτσι βρίσκεται στην προτελευταία θέση με 6 βαθμούς
17:13
Στην ενδέκατη με 11 βαθμούς η ΑΕΛ, η οποία επικράτησε 2-0 του ΠΑΣ στην περασμένη αγωνιστική.

17:21
Πρώτη καλά δομημένη επίθεση του Αστέρα, αλλά ολοκληρώθηκε με τον Μανιά να υποδεικνύεται σε αντικανονική θέση
17:25
Σε πολύ χαμηλό τέμπο το ματς έως τώρα. Ο Αστέρας έχει περισσότερα ώρα την μπάλα στην κατοχή του και η ΑΕΛ τον περιμένει
17:26
12' Καλή στιγμή για τον Αστέρα! Ο Μανιάς έφυγε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας (φεύγοντας πίσω από το κέντρο), αλλά πήγε κάπως δεξιά και ο Κρίστινσον βγήκε έγκαιρα για να απομακρύνει
17:30
16' Πολύ καλή στιγμή για τον Αστέρα! Ωραία συνεργασία Μουνάφο, Καλτσά και Κώτσιρα, με τον τελευταίο να κάνει χαμηλό γύρισμα από τα δεξιά, αλλά ο Ρόλε τέλειωσε άτσαλα τη φάση από το σημείο του πέναλτι με αποτέλεσμα η μπάλα να φύγει αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι, στην πιο σημαντική φάση έως τώρα.
17:34
Στο έδαφος ο Ντέλετιτς από πλευράς ΑΕΛ. Με ενοχλήσεις στη μέση
17:34
Βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου για τις πρώτες βοήθειες
17:37
21' Κίνηση του Πίτι από τα πλάγια, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος
17:38
23' Τελική για τον Αστέρα. Σέντρα του Κυριακόπουλου, ο Μανιάς βρήκε με τακουνάκι την μπάλα και ο Καλτσάς τη βρήκε λίγο για να τη στείλει εκτός
17:43
28' 'Έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Κυριακόπουλου από τα δεξιά, οι φιλοξενούμενοι έδιωξαν την μπάλα και αυτή στρώθηκε εκτός περιοχής στον Ρόλε που έπιασε εντελώς άστοχο σουτ.
17:52
38' Σουτ του Κυριακόπουλου εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο γκολκίπερ της ΑΕΛ δίχως να δυσκολευτεί
17:55
40' Απειλεί ο Αστέρας. Ο Τόνσο έγινε κάτοχος της μπάλας, έπειτα από κόντρες μετά το σουτ του Καλτσά, έκανε γλυκό πλασέ για να στείλει την μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.
18:00
45' Δυνατό σουτ του Κυριακόπουλου, κόντρα και κόρνερ

Ημίχρονο στην Τρίπολη. Αστέρας-ΑΕΛ 0-0

Ανώτεροι οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος, θα μπορούσαν να είχαν ανοίξει το σκορ στο 16' με το άστοχο σουτ του Ρόλε εντός περιοχής. Η κατοχή της μπάλας ήταν στο 60%-40%, και 9(4)-1(0) τα σουτ. Καλύτερη η ομάδα του Γιώργου Παράσχου, αλλά όχι όσο δείχνουν οι αριθμοί
18:14

Έναρξη στο δεύτερο μέρος!

18:15
Σουτ του Ντέλετιτς λίγα δευτερόλεπτα μετά το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, σε ετοιμότητα ο Παπαδόπουλος
18:21
50' Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο.
18:21
51' Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν.
18:22
53' Άστοχο σουτ του Φατιόν
18:22
Είναι σίγουρα πιο επιθετική σε σχέση με το πρώτο μέρος η ΑΕΛ στο ξεκίνημα του δεύτερου
18:24

55' Γκολ ο Αστέρας, 1-0!

Ωραία σέντρα του Κώτσιρα από τα δεξιά, έξυπνη κάθετη κίνηση του Καλτσά, που τον έχασε η αντίπαλη άμυνα και κυρίως ο Γκόλιας, με αποτέλεσμα να σκοράρει με κεφαλιά
18:27
60' Ο Τσιλιανίδης αντί του Ρόλε σε λίγο
18:36
67' Σαχίτι αντί του Πίτι στο ματς για την ΑΕΛ
18:39
70' Ωραίο χαμηλό του Τόνσο, η μπάλα έγλειψε το αριστερό δοκάρι του Κρίστινσον
18:49
80' Ατομική προσπάθεια του Μπαργκάν, αλλά αδύναμο σουτ εκτός περιοχής
18:50
81' Μεγάλη ευκαιρία ο Αστέρας! Μετά από προσπάθεια του Καλτσά και κόντρα σε αυτή του Μανιά, ο Τσιλιανίδης είδε την μπάλα να στρώνεται μπροστά του, αλλά δεν τέλειωσε καλά τη φάση.
18:53
84' Ορτέγκα αντί του σκόρερ Νίκου Καλτσά για τον Αστέρα
18:58

89' Γκολ ο Αστέρας, 2-0!

Ωραία κίνηση του Κώτσιρα από τα δεξιά, σέρβιρε για τον Μανιά που εκτέλεσε από το ύψος του πέναλτι.
19:00
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις
19:01
Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ύστερα από κάθετη μπαλιά, ο Μανιάς βγήκε φάτσα με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, που τον νίκησε
19:01
90+2' Φερνάντεθ αντί Μανιά στο ματς