Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης Ξάνθη-Ολυμπιακός, για τη 13η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

Καλησπέρα σας!
14:50
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Ξάνθη-Ολυμπιακός για τη 13η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
14:53
Η Ξάνθη έρχεται από την εκτός έδρας ήττα 2-0 από την ΑΕΚ. Αυτή ήταν η 3η διαδοχική ήττα για τους Ακρίτες.
14:55
Ο Ολυμπιακός νίκησε 2-1 εντός τον Παναιτωλικό και ανέβηκε στη 2η θέση της βαθμολογίας.
14:56
Η ομάδα του Μαρτίνς έρχεται από αήττητο σερί 5 αγώνων στο πρωτάθλημα (4-1-0), ενώ έχει μπροστά της και τον "τελικό" με τη Μίλαν για το Γιουρόπα Λιγκ την Πέμπτη.
15:02
Ο Ολυμπιακός είναι αήττητος στις 13 τελευταίες συναντήσεις του με την Ξάνθη και στις δύο έδρες (12-1-0)!
15:02
Σε αυτά τα 13 ματς, η Ξάνθη έχει σκοράρει μόλις 4 φορές.
15:04
Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Ζίβκοβιτς – Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Κασάδο, Οκάν – Κοβάτσεβιτς, Καμαρά – Σαρπόνγκ, Καντά, Μπρίτο - Γέντρισεκ
15:06
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Σα - Τοροσίδης, Βούκοβιτς, Σισέ, Κούτρης - Γκιλιέρμε, Καμαρά -Ομάρ, Φορτούνης, Ναουέλ – Γκερέρο
15:08
Στον πάγκο για την Ξάνθη οι Γκαραβέλης, Ντουρίτσκοβιτς, Αλμέιδα, Μελισσόπουλος, Σιλά, Μελιόπουλος, Κάστρο.
15:09
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό οι Γιαννιώτης, Μπουχαλάκης, Νάτχο, Βρουσάι, Μιράντα, Μάνος, Ποντένσε.
15:10
Διαιτητής του αγώνα ο Αθανάσιος Τζήλος.
15:13
Σε 16 λεπτά η σέντρα του αγώνα.
15:24
Για τους γηπεδούχους επιστρέφουν σε σχέση με την προηγούμενη αγωνιστική οι Μπαξεβανίδης, Σιλά.
15:26
Για τον Ολυμπιακό είναι εκτός οι Τσιμίκας, Χριστοδουλόπουλος, Χασάν.
15:29
Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
15:30
Ξεκίνησε το ματς. Η Ξάνθη πήρε τη σέντρα.
15:33
3' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
15:36
6' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Καμαρά σούταρε έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς.
15:40
10' Πιέζει ο Ολυμπιακός. Σουτ του Ναουέλ έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
15:42
13' Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Μετά από καλή κυκλοφορία της μπάλας, ο Γκιλιέρμε σούταρε έξω από την περιοχή, όμως η μπάλα "έγλειψε" το δοκάρι.
15:47
17' Σέντρα του Καντά στην περιοχή, βγήκε και μπλόκαρε ο Σα.
15:48
18' Σουτ του Φορτούνη από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα άουτ.
15:50
20' Επικίνδυνα στην περιοχή ο Ομάρ, αλλά έβγαλε την μπάλα άουτ.
15:51
22' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
15:53
24' Σέντρα του Ομάρ στην περιοχή, βγήκε και μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς.
15:57
27' Σκληρό φάουλ του Καμαρά στον Φορτούνη. Κίτρινη κάρτα στον παίκτη της Ξάνθης.
15:59
30' Επικίνδυνα στην περιοχή ο Ναουέλ, αλλά βγήκε με την μπάλα έξω.
15:59
30' Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ποντένσε παίρνει τη θέση του Ναουέλ, που ένιωσε ενοχλήσεις.
16:02
32' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
16:03
33' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Σισέ πήρε την κεφαλιά από τη μικρή περιοχή, αλλά ο Ζίβκοβιτς έδιωξε. Ο στόπερ του Ολυμπιακού πήρε το "ριμπάουντ" και σούταρε, όμως η μπάλα βρήκε στο σώμα του Καμαρά.
16:04
7 τελικές (3 εντός στόχου) ο Ολυμπιακός, στο μηδέν η Ξάνθη.
16:07
37' Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Γέντρισεκ βγήκε τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού, αλλά ο Σα έδιωξε σε κόρνερ με το δεξί χέρι.
16:09
39' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό!
16:09
Πολύ καλή μπαλιά του Γκιλιέρμε στον Ποντένσε, ο οποίος πλάσαρε πάνω από τον Ζίβκοβιτς, όμως στάθηκε άτυχος καθώς η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.
16:10
41' Κι άλλη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Γκερέρο σούταρε από το ύψος της περιοχής, η μπάλα όμως κόντραρε κάπου και κατέληξε κόρνερ.
16:15
45' Σουτ του Ομάρ από το ύψος της περιοχής, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς.
16:16
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.
16:16
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Ξάνθη και Ολυμπιακός στο 0-0!
16:17
Πολύ καλύτερος ο Ολυμπιακός στο πρώτο 45λεπτο, αλλά σπατάλησε πολλές ευκαιρίες.
16:17
66%-34% υπέρ του Ολυμπιακού η κατοχή της μπάλας. 11 τελικές (οι 5 εντός στόχου) ο Ολυμπιακός, 1 (1) η Ξάνθη.
16:26
Ο Ολυμπιακός διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι σε μια φάση στο 41', που ο Κασάδο τράβηξε τη φανέλα του Τοροσίδη.
16:32
Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο.
16:33
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
16:34
47' Επικίνδυνο γύρισμα του Κούτρη στην περιοχή, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς.
16:37
49' Κίτρινη κάρτα στον Γκιλιέρμε.
16:38
50' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
16:39
51' Άστοχη έξοδος του Ζίβκοβιτς, αλλά ο Σισέ έκανε φάουλ στον Λισγάρα.
16:40
52' Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ντουρίτσκοβιτς πήρε τη θέση του Καμαρά.
16:41
54' Γκολ για την Ξάνθη!
16:43
Ο Σαρπόνγκ επιχείρησε σουτ με το αριστερό μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Βούκοβιτς, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Σα.
16:43
Κόντρα στη ροή του αγώνα, η Ξάνθη προηγείται.
16:43
56' Σουτ του Φορτούνη έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
16:44
57' Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κάστρο αντικαθιστά τον Σαρπόνγκ.
16:46
59' Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μάνος παίρνει τη θέση του Τοροσίδη.
16:49
61' Στο μεταξύ, έπεσε η τάση του ρεύματος στους πυλώνες του γηπέδου. Μίνι διακοπή στο παιχνίδι.
16:53
Επανέρχεται σιγά-σιγά η τάση του ρεύματος.
16:54
Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι μετά από διακοπή 6 λεπτών.
16:56
69' Μίνι σύρραξη μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων.
16:57
Κίτρινη κάρτα στον Καντά και στον Ποντένσε.
17:00
71' Σουτ του Λισγάρα, η μπάλα άουτ.
17:01
73' Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε καλό σημείο.
17:02
74' Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Γκιλιέρμε, έδιωξε στη γωνία του ο Ζίβκοβιτς.
17:02
75' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
17:02
75' Σουτ του Κούτρη μέσα από την περιοχή, έδιωξε ο Κοβάτσεβιτς.
17:03
76' Γκολ για τον Ολυμπιακό!
17:04
Σέντρα του Φορτούνη από τα δεξιά, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στον Βούκοβιτς, ο οποίος την έσπρωξε στα δίχτυα με το κεφάλι.
17:05
77' Σουτ του Γκερέρο μέσα από την περιοχή, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
17:06
78' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ποντένσε. Με 10 παίκτες θα συνεχίσει ο Ολυμπιακός.
17:07
Ο Πορτογάλος εξτρέμ του Ολυμπιακού κλώτσησε εκτός φάσης τον Κάστρο. Έντονες διαμαρτυρίες από τον πάγκο των φιλοξενούμενων.
17:08
80' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά.
17:13
17 τελικές (8 εντός στόχου) ο Ολυμπιακός, 3 (2) έχει η Ξάνθη.
17:14
87' Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Μπρίτο σούταρε από το ύψος της περιοχής, αλλά ο Σα έπεσε σωστά στη γωνία του και έδιωξε.
17:16
88' Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
17:17
90' Τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Νάτχο αντικατέστησε τον Καμαρά.
17:18
90' Επικίνδυνα στην περιοχή της Ξάνθης ο Κούτρης, έδιωξε σε κόρνερ ο Λισγάρας.
17:18
Δέκα τα λεπτά των καθυστερήσεων λόγω της διακοπής που είχαμε.
17:20
93' Κίτρινη κάρτα για τον Ντουρίτσκοβιτς.
17:21
93' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
17:25
97' Κίτρινη κάρτα στον Σισέ, ο οποίος σταμάτησε τον Κάστρο, που έβγαινε επικίνδυνα στην αντεπίθεση.
17:25
Άναψαν τα αίματα στον αγωνιστικό χώρο, με ένταση μεταξύ των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων.
17:26
99' Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μελιόπουλος αντικαθιστά τον Μπρίτο.
17:27
99' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την Ξάνθη. Το έκανε ο Σισέ στον Κάστρο.
17:28
90'+10' Τρομερή απόκρουση από τον Σα στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοβάτσεβιτς.
17:28
Κόρνερ για την Ξάνθη.
17:29
Τέλος αγώνα, Ξάνθη και Ολυμπιακός έμειναν στο 1-1!
17:30
Η Ξάνθη προηγήθηκε με τον Σαρπόνγκ στο 54', ο Ολυμπιακός ισοφάρισε με τον Βούκοβιτς στο 76'.
17:30
Με 10 παίκτες από το 78' ο Ολυμπιακός λόγω αποβολής του Ποντένσε.
17:31
Ανώτερος ο Ολυμπιακός στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, αλλά σπατάλησε πολλές ευκαιρίες.