Στον πάγκο για τον Ατρόμητο: Θεοδωράκης, Κιβρακίδης, Ούμπιδες, Κωτσόπουλος, Μούγιακιτς, Καρασαλίδης, Ενσικουλού.
Στον πάγκο για τον Άρη: Καντιμοίρης, Κωνσταντινίδης, Δεληζήσης, Ιντζόγλου, Βαλεριάνος, Διαμαντόπουλος, Ματίγια
Ο Ντιγκινί σίγουρα κεντρικό πρόσωπο της αναμέτρησης, μετά από δύο πολύ καλές σεζόν στην ομάδα του Περιστερίου, όμως δεν θα παίξει απόψε απέναντι στην παλιά του ομάδα.
Κατά τα φαινόμενα 4-3-3 για τον Ατρόμητο και το 4-2-3-1 για τον Άρη οι σχηματισμοί των δύο αντιπάλων.
19:00
1' Σέντρα αγώνα
19:02
2' Φάουλ για τον Ατρόμητο από πλάγια αριστερά. Μάζεψε ο Κουέστα.
19:03
Περίπου 250 φίλοι του Άρη στο γήπεδο.
19:03
3' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.
19:04
4' Πάλι σταθερή έξοδος από τον γκολκίπερ του Άρη.
19:08
8' Πρώτη απόπειρα του Άρη να συνδυαστεί κοντά στα καρέ του Ατρόμητου, κατέληξε σε σέντρα του Μενέντεζ που έδιωξε εύκολα ο Ρισβάνης.
19:09
9' Δεύτερο κόρνερ για τον Ατρόμητο. Εύκολα ο Κουέστα καθαρίζει την εκτέλεση.
19:11
11' Άλλο ένα φάουλ παραχωρεί ο Άρης κοντά στην περιοχή του από πλάγια.
19:12
11' Ευκαιρία για τον Κουλούρη, μεγάλη φάση. Ο Βέλεθ αρχικά διώχνει λίγο πριν τη γραμμή με το κεφάλι, την κεφαλιά του Χατζηισαϊα, ο Μπουσουλάζιτς σέντρα από δεξιά, ο φορ του Ατρόμητου αστοχεί από κοντά.
19:14
14' Ο Άρης είναι αναιμικός μπροστά στο πρώτο τέταρτο.
19:16
16' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Ατρόμητος με Σάκιτς.
19:18
Ο Μπρούνο βρίσκεται από τα αριστερά μέσα στην περιοχή και βλέπει στην απέναντι μεριά τον Σάκιτς ολομόναχο που πλασάρει εύστοχα τον Κουέστα, παρά την προσπάθεια του Μενέντες και την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα. Σεφτέ κάνει ο Σάκιτς στα γκολ, ο Μπρούνο 2η ασίστ στην φετινή Super League, μετά από εκείνη με την ΑΕΚ.
19:20
Στο 20λεπτο 3 τελικές, δύο στο στόχο για τον Ατρόμητο, καμία ο Άρης.
19:21
21' Απόλυτα δίκαιο το 1-0, με τον Άρη εξαιρετικά παθητικό στο ματς.
19:22
21' Σουτ του Κουλούρη, ο Μαβράι βάζει την κόντρα για να παραχωρήσει πλάγιο.
19:23
23' Πολύ πίεση από τον Ατρόμητο που κερδίζει συνεχώς κατοχές.
19:27
26' Πολλά τα λάθη από τον Άρη, οι Περιστεριώτες ελέγχουν το ματς.
19:27
27' Κίτρινη κάρτα στον Μπουσουλάζιτς για τάκλιν στον Σιώπη.
19:32
32' Ο Ατρόμητος πάει να βγάλει κόντρα, αλλά ο Κουλούρης κάνει φάουλ στον Μπάσα.
19:35
34' Φωνές του Κολτσίδα από τον πάγκο του Άρη, στον 4ο διαιτητή, για ένα φάουλ στον Ματέο Γκαρσία που δεν δόθηκε.
19:36
35' Φάουλ παραχωρεί ο Σιώπης, με το χέρι, λίγο έξω από την περιοχή της ομάδας του.
19:36
36' Η εκτέλεση του Γιαννούλη, στην αγκαλιά του Κουέστα.
19:37
Πρόβλημα αντιμετωπίζει ο Μάντσον, μάλλον δεν είναι σοβαρό.
19:38
38' Κίτρινη σε Μάντσον και Μπάσα.
19:38
39' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.
19:40
40' Πρώτο κόρνερ του Άρη στο παιχνίδι.
19:42
42' Ωραία επίθεση με τον Νάτσο, να βρίσκει τον Κουλούρη που επιλέγει να τελειώσει μόνος τη φάση και αστοχεί, ενώ ο Βασιλακάκης περίμενε μόνος δεξιά.
19:43
43' Κίτρινη ο Σιώπης.
19:45
45' Ένα επιπλέον λεπτό.
19:47
46' Φινάλε α' μέρους. Ο Ατρόμητος με το γκολ του Σάκιτς προηγείται δίκαια 1-0 στο πρώτο μέρος.
20:01
46' Σέντρα β' μέρους, ο Ματίγια περνάει στο ματς αντί του Κολάσο.
20:03
47' Φάουλ για τον Άρη, περνάει χωρίς κίνδυνο για τα καρέ του Μέγιερι.
20:06
50' Ο Ματίγια πασάρει κάθετα στον Γιουνές, το σουτ του Τυνήσιου χλιαρά στην αγκαλιά του Μέγιερι.
20:08
51' Ο Μάντσον που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού από το πρώτο μέρος, αποχωρεί με φορείο, ο Μούγιακιτς στο ματς.
20:09
53' O Kουλούρης μεγάλη στιγμή για το 2-0 που χάνεται. Σέντρα του Γιαννούλη από αριστερά, ο Κουλούρης στρώνει για τον εαυτό του, βολ-πλανέ μόλις άουτ η μπάλα.
20:10
55' Φοβερή επέμβαση του Μέγιερι, σε εκτέλεση φάουλ του Ματίγια από πλάγια αριστερά.
20:11
55' Πέναλτι για τον Άρη, ο Μπουσουλάζιτς κρατάει τον Μαβράι στην εκτέλεση κόρνερ.
20:12
Το έπιασε ο Μέγιερι το πέναλτι του Γιουνές.
20:15
59' ΓΚΟΟΟΛ ο Κουλούρης.
20:15
Φοβερός συνδυασμός του Μπρούνο που σπάει την μπάλα αριστερά στον Γιαννούλη, με τη μια αυτός την παράλληλη πάσα στον Κουλούρη που σημειώνει με δεξί πλασέ το 10ο γκολ στο πρωτάθλημα.
20:17
61' Κίτρινη ο Τζανακάκης.
20:20
Μπάσα και Βέλεθ συγκρούονται στον αέρα, διακοπή για λίγο.
20:21
65' Κωνσταντινίδης αντί Τζανακάκη, 2η αλλαγή του Άρη. Κίτρινη είδε λίγο νωρίτερα ο Βέλεθ.
20:25
68' Παραλίγο αυτογκόλ ο Γιαννούλης, η μπάλα πάνω από την εστία του Μέγιερι για το κόρνερ.
20:29
73' Ο εξαιρετικός Μπρούνο, κερδίζει κόρνερ για τον Ατρόμητο.
20:29
73' Επιθετικό φάουλ στον Κουέστα.
20:31
76' Ο Διαμαντόπουλος στη θέση του Μπάσα, κλείνει τις αλλαγές ο Παντελίδης.
20:33
77' Κόρνερ για τον Άρη.
20:36
80' Φάουλ του Ματίγια, ο Βέλεθ θα κάνει φάουλ.
20:37
81' Ο Μούγιακιτς μπήκε από δεξιά, πλάσαρε με το αριστερό, απέκρουσε ο Κουέστα.
20:38
82' Ο Βασιλακάκης αφήνει τη θέση του στον Καρασαλίδη.
20:42
86' Ο Ενσικουλού αντί του Μπρούνο
20:45
89' ΓΚΟΟΟΛ ο Άρης με τον Κωνσταντινίδη. Ασίστ ο Μπρούνο Γκάμα που πέρασε όμορφα την κάθετη πάσα στον δεξιό μπακ των κίτρινων.
20:46
90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.
20:47
90+1' Ο Κουλούρης κάνει το 3-1 με το 11ο γκολ του στην σεζόν. Ο Κουέστα έχει βγει αδικαιολόγητα μακριά από την εστία.
20:48
90+2' Ο Διαμαντόπουλος κάνει άμεσα το 3-2. Βρέχει γκολ στο Περιστέρι στο φινάλε. Γέμισμα στην περιοχή, ο Ρισβάνης διώχνει λάθος, μονοκόμματο ο στράικερ του Άρη για το 4-2.
20:50
90+4' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Ενσικουλού για το 4-2 από ασίστ του Κουλούρη με δεξί σουτ.
20:51
Ο ορισμός του φεστιβάλ των γκολ στο τέλος με τέσσερα γκολ στα τελευταία έξι λεπτά. Πάντως ο Κουέστα με την κίνηση του να βγει στη σέντρα στο 3-1, έχει μεγάλη ευθύνη που ο Άρης δεν το κυνήγησε ως το τέλος.
20:53
Το ματς φαινόταν πως θα λήξει 2-0 με τα γκολ των Σάκιτς στο 16' και Κουλούρη στο 59'. Ο Κωνσταντινίδης στο 89' μείωσε σε 2-1, ο Κουλούρης στο 90+1' πλάσαρε στο άδειο τέρμα του Κουέστα που είχε βγει στο κέντρο. Στο 90+2' ο Διαμαντόπουλος το 3-2, στο 90+4' ο Ενσικουλού το τελικό 4-2.