Ρίβερ Πλέιτ-Μπόκα Τζούνιορς

Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sportfm.gr την εξέλιξη του δεύτερου τελικού του Κόπα Λιμπερταδόρες, Ρίβερ Πλέιτ-Μπόκα Τζούνιορς.

20:53
Καλησπέρα σας!
20:55
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live από το control room του Sportfm.gr την εξέλιξη του δεύτερου μεγάλου τελικού του Κόπα Λιμπερταδόρες μεταξύ των Ρίβερ Πλέιτ και Μπόκα Τζούνιορς στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου».
21:01
Οι δύο ομάδες θα έχουν την στήριξη περίπου 10.000 Αργεντινών που έκαναν το υπερατλαντικό ταξίδι στην ισπανική πρωτεύουσα.
21:01
Η ενδεκάδα της Μπόκα Τζούνιορς (Γκιγιέρμο Σελότο): Αντράντα- Μπουφαρίνι, Ισκιέρδος, Μαγκαλάν, Ολάσα- Νάντες, Μπάριος, Πέρες- Βίγια, Παβόν, Μπενεντέτο.
21:02
Η ενδεκάδα της Ρίβερ Πλέιτ (Μαρσέλο Γκαγιάρδο): Αρμάνι- Μοντιέλ, Μαϊδάνα, Πινόλα, Κάσκο- Πέρες, Πόνσιο, Παλάσιος, Φερνάντες, Μαρτίνες- Πράτο.
21:05
Στον πάγκο για τη Μπόκα: Ρόσι, Γκολτς, Τέβες, Χάρα, Γκάγκο, Ζαράτε, Αμπίλα.
Στον πάγκο για τη Ρίβερ: Λουξ, Αλβάρες, Μαρτίνες, Μαγιάντα, Μόρα, Κιντέρο, Ζουκουλίνι
21:07
21:09
21:11
Σε λιγότερο από 20 λεπτά θα ξεκινήσει ο μεγάλος τελικός.
21:14
Να θυμίσουμε πως το πρώτο παιχνίδι είχε λήξει ισόπαλο με 2-2 στην έδρα της Μπόκα, με τις δύο ομάδες να αφήνουν ανοιχτούς λογαριασμούς για το σημερινό παιχνίδι.
21:15
21:16
Θυμηθείτε τι είχε συμβεί στον πρώτο τελικό του "Μπομπονέρα"!
21:21
21:23
Οι δύο ομάδες είναι έτοιμες να βγουν στον αγωνιστικό χώρο.
21:26
Οι ομάδες έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο. Από τα ηχεία του γηπέδου παίζεται ο εθνικός ύμνος της Αργεντινής.
21:29
Όλα έτοιμα για να αρχίσει ο δεύτερος μεγάλος τελικός!
21:30
ΕΝΑΡΞΗ της αναμέτρησης! Στην σέντρα η Ρίβερ.
21:33
3' Φάουλ σε καλό σημείο για την Ρίβερ. Ο Μαρτίνες πάνω στην μπάλα.
21:33
Παραχωρεί σε κόρνερ ο Ισκέρδος.
21:34
Εκτελείται το κόρνερ, απομακρύνει η άμυνα της Μπόκα.
21:36
7' Ακόμα ένα σκληρό μαρκάρισμα, αυτή τη φορά εις βάρος της Ρίβερ.
21:40
10' Σέντρα από τα αριστερά για την Μπόκα, «στραβοκλωτσιά» του Μαϊδάνα με την μπάλα να φεύγει σε κόρνερ.
21:40
11' Ο Πέρες θα βρεθεί σε πλεονεκτική θέση, το σουτ που επιχείρησε όμως θα βρει σε ετοιμότητα τον κίπερ της Ρίβερ.
21:45
15' Ισορροπημένο το παιχνίδι σε αυτά τα πρώτα 15 λεπτά, με τα σκληρά μαρκαρίσματα να έχουν κάνει από την αρχή της αναμέτρησης την εμφάνισή τους.
21:46
16' Κίτρινη κάρτα στον Μπουφαρίνι για σκληρό μαρκάρισμα.
21:49
19' Κόρνερ για την Ρίβερ μετά την λάθος απομάκρυνση του Πινόλα.
21:50
Πρώτη καλή ευκαιρία για τη Ρίβερ. Ο Φερνάντες θα κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, με την μπάλα ωστόσο να περνά πάνω από την εστία του Αντράντα.
21:51
22' Κόρνερ αυτή τη φορά για την Μπόκα.
21:52
Αρκετά άστοχη κεφαλιά του Ισκέρδος, καμία ανησυχία για τον Αρμάνι.
21:53
23' Φάουλ σε καλό σημείο για την Μπόκα από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.
21:58
27' Κίτρινη κάρτα στον αρχηγό της Ρίβερ, Πόνσιο. Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την Μπόκα, στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής.
22:01
Η μπάλα θα φτάσει στον Πέρες, ο οποίος θα υποδειχτεί σε θέση οφσάιντ.
22:01
32' Κόρνερ για την Ρίβερ.
22:01
Επιθετικό φάουλ του Πινόλα. Περνά ο κίνδυνος για την άμυνα της Μπόκα.
22:06
22:10
40' Σέντρα από τα δεξιά του Βίγια για την Μπόκα, θα διώξει τελευταία στιγμή ο Αρμάνι προ του Μπενεντέτο.
22:12
41' Στην αντεπίθεση η Ρίβερ θα προσπαθήσει να απειλήσει, ωστόσο το σουτ του Μαρτίνες είναι αρκετά άστοχο.
22:13
43' Κίτρινη κάρτα και για τον αρχηγό της Μπόκα, Πέρες.
22:14
44' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΟΚΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ!
22:16
ο Μπενεντέτο βάζει μπροστά στο σκορ τους «χεϊνέσες»! Στην αντεπίθεση ο Μπενεντέτο πήρε μια υπέροχη κάθετη πάσα από τον Νάντες και με ψύχραιμο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αρμάνι!
22:17
45+2' Κόρνερ για την Ρίβερ.
22:17
Απομακρύνουν οι αμυντικοί της Μπόκα.
22:18
ΤΕΛΟΣ πρώτου ημιχρόνου! Ποια ομάδα θα κατακτήσει την κούπα στο νέο Pamestoixima.gr;
22:19
Η ομάδα του Γκιγιέρμο Σελότο πηγαίνει στα αποδυτήρια με το υπέρ της 1-0 χάρη στο γκολ του Μπενεντέτο στο 44ο λεπτό!
22:21
Το γκολ του Μπενεντέτο για το 1-0 της Μπόκα Τζούνιορς!
22:25
22:32
ΕΝΑΡΞΗ δευτέρου ημιχρόνου!
22:32
22:33
47' Κόρνερ για την Ρίβερ.
22:34
Κεφαλιά του Μαϊδάνα περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
22:36
49' Πολύ καλή ευκαιρία για τη Ρίβερ, με το σουτ του Φερνάντες να περνά λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Αντράντα.
22:39
52' Νέο σουτ για τη Ρίβερ, αυτή την φορά από τον Παλάσιος, καμία ανησυχία για τον κίπερ της Μπόκα.
22:40
54' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Μπόκα, λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή.
22:41
Εκτελεί ο Ολάσα, η μπάλα βρίσκει πάνω στο τείχος και απομακρύνεται.
22:43
56' Οι άνθρωποι της Ρίβερ ζητούν πέναλτι σε πτώση του Πράτο εντός περιοχής από μαρκάρισμα του Αντράντα. Ο διαιτητής θα συμβουλευτεί το VAR.
22:45
57' Αλλαγή για τη Ρίβερ. Μέσα ο Κιντέρο στη θέση του Πόνσιο.
22:46
Φάουλ στον τερματοφύλακα της Μπόκα είναι η απόφαση. Δύσκολη φάση πάντως, με τον διαιτητή να κάνει χρήση και του βίντεο.
22:47
61' Κόρνερ από τα δεξιά για τη Ρίβερ Πλέιτ, που εντείνει την πίεσή της.
22:48
Θα απομακρύνουν οι παίκτες της Μπόκα.
22:49
62' Πρώτη αλλαγή και για την Μπόκα Τζούνιορς. Εκτός περνάει ο σκόρερ της αναμέτρησης, στη θέση του μπαίνει ο Άμπιλα.
22:52
65' Οι «εκατομμυριούχοι» είναι αυτοί που ελέγχουν πλήρως τον ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο, ψάχνοντας το γκολ που θα τους ξαναβάλει στο παιχνίδι.
22:53
66' Γυριστή κεφαλιά του Πράτο, δεν ανησυχεί ο Αντράντα που μαζεύει εύκολα.
22:54
68' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΪΤ!
22:56
Υπέροχη συνεργασία των παικτών της Ρίβερ, με τον Φερνάντες να γυρνάει την μπάλα στο ύψος της μεγάλης περιοχής, εκεί όπου ο Πράτο δεν θα αστοχήσει και θα φέρει το παιχνίδι στα ίσα.
22:57
Το γκολ του Πράτο για την ισοφάριση!
22:59
Σειρά των φίλων της Ρίβερ να αρχίσουν τα τραγούδια στις εξέδρες του «Σαντιάγκο Μπερναμπέου».
23:01
73' Δεύτερη αλλαγή για τη Ρίβερ. Στην θέση του Μοντιέλ περνά ο Μαγιάδα.
23:05
78' Έμμεσο εντός περιοχής για την Μπόκα! Μετά από πολύ ώρα έχει μπροστά της μια καλή ευκαιρία η ομάδα του Σελότο.
23:07
Πάσα του Παβόν στον Ολάσα, στα σώματα η μπάλα.
23:08
81' Κίτρινη για τον Φερνάντες σε σκληρό μαρκάρισμα στον Άμπιλα.
23:09
Δεν ανησυχεί ο Αρμάνι από την σέντρα-σουτ του Βίγια. Ελεύθερο για τους «εκατομμυριούχους».
23:10
83' Κίτρινη κάρτα και για τον Μαϊδάνα.
23:11
85' Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του παιχνιδιού. Η Ρίβερ πιέζει για την ανατροπή, με την Μπόκα σε πιο παθητικό ρόλο.
23:12
Να θυμίσουμε πως αν το παιχνίδι λήξει ισόπαλο, ακολουθεί παράταση.
23:13
87' Κίτρινη κάρτα και για τον Μπάριος, μετά το σκληρό φάουλ πάνω στον Μαρτίνες.
23:16
89' Δεύτερη αλλαγή και για την Μπόκα Τζούνιορς. Ο Φερνάντο Γκάγκο θα μπει στη θέση του Πάμπλο Πέρες.
23:17
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.
23:19
90+2' Τελευταίες στιγμές στην αναμέτρηση.
23:21
Στο έδαφος με πρόβλημα τραυματισμού ο αμυντικός μέσος της Μπόκα, Νάντες.
23:22
Λήξη της αναμέτρησης!
23:23
Οι δύο ομάδες θα λύσουν πλέον τις διαφορές τους στη τριαντάλεπτη παράταση.
23:27
Έναρξη του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης.
23:30
92' Κόκκινη κάρτα για τον Μπάριος. Ο αμυντικός μέσος θα δει την δεύτερη κίτρινη κάρτα και θα αφήσει την Μπόκα Τζούνιορς με δέκα παίκτες για το υπόλοιπο του αγώνα. Σωστή η απόφαση του διαιτητή.
23:33
96' Τρίτη αλλαγή για την Μπόκα. Ο Χάρα θα περάσει στην θέση του Βίγια.
23:34
97' Τρίτη αλλαγή και για τη Ρίβερ. Ο Παλάσιος θα αποχωρήσει και τη θέση του θα πάρει ο Άλβαρες.
23:35
98' Κόρνερ για τη Ρίβερ από τα αριστερά.
23:36
99' Διώχνουν οι αμυντικοί, με τον Κιντέρο να γίνεται αποδέκτης της μπάλας. Ωστόσο το σουτ που δοκίμασε πέρασε αρκετά έξω.
23:40
102' Καλή στιγμή για τη Ρίβερ. Ο Μαρτίνες θα γυρίσει στο πρώτο δοκάρι, με το σουτ του Άλβαρες να περνά λίγο έξω από την εστία του Αντράντα.
23:42
104' Κόρνερ για τη Ρίβερ. Ο Κιντέρο θα εκτελέσει, με το σουτ του Άλβαρες να πηγαίνει ψηλά άουτ.
23:43
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης. Το 1-1 παραμένει μεταξύ Ρίβερ-Μπόκα.
23:45
ΕΝΑΡΞΗ δευτέρου ημιχρόνου της παράτασης.
23:48
109' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΪΤ!
23:50
Εξαιρετικό γκολ για τη Ρίβερ Πλέιτ! Ο Κιντέρο έπιασε ένα φανταστικό σουτ λίγο έξω από την περιοχή, στέλνοντας την μπάλα στην εστία του Αντράντα με την βοήθεια του δοκαριού.
23:51
111' Αλλαγή για την Μπόκα. Μέσα ο Τέβες, εκτός ο Μπουφαρίνι.
23:52
Αλλαγή και για τη Ρίβερ, με τον Φερνάντες να δίνει τη θέση του στον Ζουκουλίνι.
23:53
Το γκολ του Κιντέρο για την ανατροπή της Ρίβερ!
23:54
114' Κόρνερ για την Μπόκα από τα δεξιά.
23:54
Νέο κόρνερ από την άλλη πλευρά αυτή τη φορά. Στην αντίπαλη περιοχή έχει ανεβεί και ο Αντράντα!
23:54
Απομακρύνουν οι αμυντικοί της Ρίβερ.
23:55
116' Μακρινό σουτ από τον Γκάγκο, μαζεύει εύκολα Αρμάνι.
23:56
117' Σουτ του Άλβαρες από τα δεξιά δεν ανησυχεί τον κίπερ της Μπόκα.
23:57
Με εννέα παίκτες η Μπόκα, εκτός ο Γκάγκο λόγο προβλήματος τραυματισμού.
00:00
120' Τεράστια ευκαιρία για την Μπόκα! Το σουτ του Χάρα κοντράρει και βρίσκει στο δεξί κάθετο δοκάρι.Κόρνερ για την ομάδα.
00:01
122' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΪΤ!
00:03
Ο Μαρτίνες θα «κλειδώσει» τη νίκη και την κατάκτηση του τροπαίου για τη Ρίβερ, καθώς θα βγει στην αντεπίθεση και σε κενή εστία (είχε προωθηθεί ο Αντράντα για το κόρνερ) θα κάνει το 3-1!
00:03
Λήξη παιχνιδιού!
00:03
Το γκολ του Μαρτίνες για το 3-1!
00:07
Η Ρίβερ Πλέιτ θα φτάσει στην κατάκτηση του Κόπα Λιμπερταδόρες και μάλιστα με ανατροπή! Η ομάδα του Γκαγιάρδο θα κατακτήση για τέταρτη χρονιά το βαρύτιμο τρόπαιο, επικρατώντας της Μπόκα Τζούνιορς με 3-1 στην παράταση (1-1 καν. διάρκεια).