Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΑΕΛ-ΑΕΚ, για την 14η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

16:52
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΑΕΛ-ΑΕΚ, για την 14η αγωνιστική της Super League.
16:53
Το ματς είναι προγραμματισμένο για τις 17:15, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports2 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
16:55
Η ΑΕΚ είναι στην 4η θέση με 23 βαθμούς και στο -12 από την και τον ΠΑΟΚ, προέρχεται από το 1-0 από την Μπενφίκα στο τελευταίο της (φετινό) ματς στο Champions League, ενώ στο πρωτάθλημα επικράτησε 2-0 της Λαμίας στο πρωτάθλημα
16:55
Η ομάδα της Λάρισας είναι στην ενδέκατη θέση με 14 βαθμούς και προέρχεται από την ήττα με 2-1 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα
16:58
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
16:58
ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Κρίστινσον, Γκόλιας, Χούμπτσεβ, Ζίζιτς, Γκοΐκοβιτς, Αντονι, Ακόστα, Μιλοσάβλιεβιτς, Μπαργκάν, Ντέλετιτς, Νούνιτς.
16:59
ΑΕΚ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Μπάρκας, Χουλτ, Τσιγκρίνσκι, Οικονόμου, Μπακάκης, Μοράν, Γαλανόπουλος, Κλωναρίδης, Λιβάια, Μπογέ, Πόνσε.
17:00
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Παϊτέρης, Μπάλλας, Κούνιτς, Σαχίτι, Λεοζίνιο, Χοτζάλι, Γρομητσάρης.
17:00
Στον πάγκο της Ένωσης: Τσιντώτας, Αλμπάνης, Γκάλο, Τσόσιτς, Σβάρνας, Γιακουμάκης, Γιαννιώτας.
17:00
Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης. Βοηθοί: Αντώνιος Δίπλαρης, Δαμιανός Ευθυμιάδης 4ος Διαιτητής: Ευάγγελος Γρατσάνης
17:03
17:04
Σε κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος στην "AEL FC Arena"

17:28
11' Πρώτη τελική στο ματς και είναι για την ΑΕΚ. Εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά και γυριστό του Μάριου Ουκονόμου, η μπάλα πάνω από την εστία της ΑΕΛ
17:28
12' Κίτρινη στον Χουλτ
17:31
17:32
17:32
17:32
Ο Μάρκο Λιβάγια ένιωσε κάποιες ενοχλήσεις στην προθέρμανση, αλλά είναι κανονικά στο αρχικό σχήμα
17:33
17' Πρώτη τελική για την ΑΕΛ. Μακρινό σουτ του Μπαργκάν, η μπάλα εκτός χωρίς να ανησυχήσει καθόλου ο Μπάρκας
17:36
19' Άστοχο σουτ του Φατιόν
17:38
Έντονες διαμαρτυρίες του Πόνσε για χέρι του Γκόλια μέσα στην περιοχή. Δεν φάνηκε από το replay να υπάρχει κάτι
17:48
17:50
32' Ωραία σέντρα του Λιβάγια, διώχνει ο Γκοϊκοβιτς και ενώ είχε... οπλίσει ο Πόνσε, που τελικά βρήκε τελευταίος την μπάλα
17:50
34' Δοκάρι για την ΑΕΛ! Παράλληλη κίνηση του Μπαργκάν με τη γραμμή της μεγάλης περιοχής και συρτό-δυνατό σουτ που έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Μπάρκα
17:53
35' Πολύ καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Γύρισμα του Μπακάκη από τα δεξιά, διώχνει ο Κρίστινσον με τα χέρια και η μπάλα πήγε στον Μπογέ, που είχε κέρδος μόνο ένα κόρνερ, όντας στο ύψος του πέναλτι.
17:54
37' Δυνατό σουτ του Κλωναρίδη, η μπάλα έξω σε κόρνερ
17:55
38' Γυριστό του Μπογέ μετά από κόρνερ, η μπάλα σε σώματα
17:56
Έχει φτιάξει το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά από άποψη θεάματος
17:57
17:59
43' Κίτρινη για την ΑΕΛ. Την είδε ο Ακόστα
18:01
44' Σουτ του Μπογέ από τη μεγάλη περιοχή, κόντρα σε δύο αντιπάλους και κόρνερ η μπάλα
18:02

Ημίχρονο στη Λάρισα. ΑΕΛ-ΑΕΚ 0-0

Πολύ κακό παιχνίδι για μισή ώρα, με πολύ "ξύλο" και συνεχόμενες διακοπές, αλλά στη συνέχεια έφτιαξε και πήγαινε πάνω-κάτω η μπάλα, με τους γηπεδούχους να έχουν δοκάρι με τον Μπαργκάν στο 34', ενώ στο επόμενο λεπτό είχε καλή προσπάθεια με Μπακάκη και Μπογέ η ΑΕΚ
18:19
Έναρξη στο δεύτερο μέρος!
18:25
50' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ωραία μπαλιά του Οικονόμου για τον Πόνσε, που βρέθηκε μέσα στην περιοχή και δέχτηκε την κόντρα την ύστατη στιγμή και πήρε το κόρνερ
18:30
55' Σουτ του Μπογέ, η μπάλα εκτός
18:30
Ετοιμάζεται ο Γιαννιώτας για την ΑΕΚ
18:30
56' Γιαννιώτας αντί Κλωναρίδη
18:31
57' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Μπαργκάν βρέθηκε σε πολύ καλή θέση, αλλά προσπάθησε να "σκοτώσει" τον Μπάργκα και αστόχησε
18:42
68' Γκάλο αντί Μπακάκη για την ΑΕΚ
18:51
77' Ο Τσιγκρίνσκι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά λίγο πριν δόθηκε φάουλ του Πόνσε στον Γκοΐκοβιτς
18:53
79' Κίτρινη στον Οικονόμου.
18:53
79' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Γιακουμάκης αντί Μπογέ
18:57
83' Κίτρινη στον Γιαννιώτα για διαμαρτυρίες
19:04
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις
19:07
Σουτ του Ντέλετιτς, μπλόκαρε ο Μπάρκας.
19:08
Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Μπάρκας έκανε κάκιστη έξοδο, αλλά Μπαργκάν δεν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ελέω Οικονόμου.