Παρακολουθήστε live από το control room του sportfm.gr την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Λαμία για τη 14η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τη Λαμία για την 14η αγωνιστική.
Oλυμπιακός: Σα, Ελαμπντελαουί, Μιράντα, Σισέ, Κούτρης, Μπουχαλάκης, Γκιγιέρμε, Νάτχο, Φετφατζίδης, Γκερέρο, Φορτούνης
Λαμία: Σαράνοφ, Βάντερσον, Καρυπίδης, Αντέτζο, Σκόνδρας, Μπλάζιτς, Δημούτσος, Επστάιν, Μπερτόλιο, Βασιλαντωνόπουλος, Καραμάνος
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό: Γιαννιώτης, Καμαρά, Βρουσάι, Τσιμίκας, Βούκοβιτς, Μάνος, Τοροσίδης
19:09
Στον πάγκο για τη Λαμία: Μελίσσας, Καραγκούνης, Αναστασιάδης, Ρόμανιτς, Τσούκαλος, Ασίγκμπα, Μπουλούλης
19:12
Μιράντα, Μπουχαλάκης και Νάτχο τα νέα πρόσωπα στην ενδεκάδα των "ερυθρολεύκων" σε σύγκριση με το ματς της Πέμπτης απέναντι στη Μίλαν
19:14
Διαιτητής ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος, με βοηθούς τους Αλεξέα, Πετρόπουλο.
19:26
Αμφότεροι οι αντίπαλοι με διάταξη 4-2-3-1.
19:28
Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο, σε λίγο η έναρξη του αγώνα.
19:30
1' Σέντρα αγώνα
19:31
1' Μπαίνει ο Ομάρ από δεξιά, ο Αντέτζο διώχνει σε κόρνερ.
19:31
1' Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους.
19:31
2' Εκτέλεση του Φορτούνη, κεφαλιά του Γκερέρο έξω από την εστία του Σαράνοφ.
19:33
4' Σουτ του Μπλάζιτς, πολύ άστοχο.
19:36
Πίεση στα 3/4 από τον Ολυμπιακό.
19:38
9' Η Λαμία δεν μπορέσει να περάσει τη σέντρα από την ασφυκτική πίεση και το πρέσινγκ των "ερυθρόλευκων".
19:42
12' Ο Ολυμπιακός παίρνει συνεχώς κατοχές, αλλά στην τελική πάσα, κάτι χαλάει.
19:44
15' Σωστή υπόδειξη για οφσάιντ στον Φετφατζίδη.
19:47
17' Ο Καρυπίδης ανατρέπει καθαρά τον Ομάρ, ο διαιτητής δίνει κόρνερ. Καθαρή παράβαση μέσα στην περιοχή και πέναλτι που δεν δίνεται.
19:48
18' Καθοριστικό τάκλιν του Σισέ στον Επστάιν και κόρνερ για τη Λαμία.
19:53
23' To σκηνικό μονότονο με τον Ολυμπιακό να έχει κατοχή, αλλά να μην μπορεί να βρει την καταλυτική πάσα για ν' απειλήσει κόντρα σε μια σκληροτράχηλη ομάδα.
19:54
24' Δυνατή πάσα του Μπουχαλάκη για τον Φορτούνη η μπάλα άουτ.
19:58
28' Σουτ του Φορτούνη η μπάλα απομακρύνεται με κόντρα από τον Αντέτζο.
19:59
29' Παρατηρήσεις στον Γκιγιέρμε για το μαρκάρισμα στον Μπλάζιτς.
20:00
30' Ψηλοκρεμαστή πάσα του Σισέ, ο Ομάρ γεμίζει με το κεφάλι, ο Σαράνοφ μπλοκάρει.
20:02
32' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό με τον Γκερέρο. Νάτχο, Φορτούνης και Γκερέρο σε υποδειγματική αντεπίθεση για το 1-0 του Ολυμπιακού.
20:02
Αυτό είναι το 3ο γκολ του Γκερέρο στο πρωτάθλημα και περνάει στην πρώτη θέση των σκόρερ των "ερυθρολεύκων" στο πρωτάθλημα.
20:05
34' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Φορτούνη. Μπήκε από αριστερά στον άξονα,έφτασε πίσω από το σημείο του πέναλτι, αλλά το σουτ έφυγε πάνω από τα δοκάρια.
20:06
35' Φάουλ του Βάντερσον στον Φορτούνη. Σε καλή θέση για τους "ερυθρόλευκους".
20:06
37' ΔΟΚΑΡΙ Ο ΣΙΣΕ!
20:07
Από την εκτέλεση φάουλ του αρχηγού του Ολυμπιακού, η κεφαλιά του Σισέ ψηλά στο δεξί δοκάρι του Σαράνοφ.
20:09
39' Kάρτα για θέατρο στον Μπερτόλιο. Ο Σισέ φαίνεται να βρίσκει τον αντίπαλο του πάνω στην επανάληψη.
20:11
41' Ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0 με το γκολ του Γκερέρο από το 32' ενώ είχε και δοκάρι στο 37' με τον Σισέ.
20:13
43' Ο Μιράντα καίρια επέμβαση σε προσπάθεια του Επστάιν να πασάρει στον Καραμάνο.
20:15
45' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Νάτχο, Γκερέρο και Φορτούνης συνδυάζονται, ο αρχηγός εκτελεί, ο Σαράνοφ με το σώμα σε κόρνερ.
20:15
45' ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ Α' ΜΕΡΟΣ. Με το γκολ του Γκερέρο στο 32' ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0 της Λαμίας, ενώ στο 37' είχε και δοκάρι με τον Σισέ.
20:29
46' Σέντρα β' μέρους
20:30
46' Γκολ ο Ολυμπιακός, 2-0!
20:31
Σέντρα του Φορτούνη από δεξιά, κεφαλιά ο Γκερέρο, η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι και ο Φετφατζίδης με αριστερό σουτ βάζει στα δίχτυα τον Σαράνοφ για το 2-0.
20:33
49' Ο Σαράνοφ μπλοκάρει μπροστά από τον Νάτχο.
20:33
50' Ο Φορτούνης σουτάρει με το δεξί, η μπάλα έξω.
20:35
51' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Ομάρ για το 3-0.
20:36
Μπουχαλάκης, Φορτούνης, Νάτχο σουτ του τελευταίου, ασθενής επέμβαση του Σαράνοφ, ο Ομάρ από κοντά το 3-0.
20:36
Κίτρινη ο Μπλάζιτς.
20:40
56' Ο Ολυμπιακός με τα γκολ των Γκερέρο, Φετφατζίδη και Ομάρ έχει καθαρίσει ουσιαστικά το ματς.
20:42
58' Κόρνερ για τη Λαμία.
20:43
59' Από την απόκρουση του Μπουχαλάκη στο κόρνερ με κεφαλιά, ο Δημούτσος σουτάρει έξω.
20:44
60' Σόλο του Φορτούνη, που μπαίνει από δεξιά σουτάρει, ο Σαράνοφ με το πόδι απομακρύνει.
20:45
61' Η εκτέλεση φάουλ του Κούτρη, πάνω στο τείχος.
20:47
64' Ο Μπουλούλης θα περάσει αντί του Μπερτόλιο.
20:49
65' Κόρνερ για τη Λαμία.
20:49
65' Σουτ του Δημούτσου, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Σα.
20:50
66' Νέο κόρνερ για τη Λαμία
20:51
67' Κόρνερ για τη Λαμία.
20:51
68' Ο Τσιμίκας στη θέση του Κούτρη.
20:54
70' Τσούκαλος αντί Καραμάνου
20:57
74' Κόρνερ ο Σισέ, σε σουτ του Μπλάζιτς.
20:58
74' Ο Μπουλούλης σουτάρει στην αγκαλιά του Σα.
21:00
76' Ο Φετφατζίδης παραχωρεί τη θέση του στον Βρουσάι.
21:00
77' Καραγκούνης αντί Επστάιν
21:07
81' Σέντρα του Φορτούνη σε δύο χρόνους ο Σαράνοφ.
21:09
86' Μάνος αντί του Γκερέρο, η τελευταία αλλαγή για τον Μαρτίνς.
21:15
90+1' Κίτρινη κάρτα ο Τσούκαλος.
21:17
90+3' Ο Νάτχο με δεξί σουτ στέλνει την μπάλα λίγο έξω από την εστία του Σαράνοφ.
21:18
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ. Ο Ολυμπιακός με άνεση πήρε τη νίκη με 3-0 κόντρα στη Λαμία, με τα γκολ των Γκερέρο στο 32', Φετφατζίδη στο 46' και του Ομάρ στο 51'.