Άρης Αβάτου-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη του τελευταίου αγώνα του Ολυμπιακού για τους ομίλους του Κυπέλλου Ελλάδας με αντίπαλο τον Άρη Αβάτου.

14:47
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το τελευταίο παιχνίδι του Ολυμπιακού στους ομίλους του Κυπέλλου Ελλάδας με αντίπαλο τον Άρη Αβάτου.
14:51
Μετά την άνετη νίκη επί της Λαμίας (που ακολούθησε τον θρίαμβο επί της Μίλαν) οι "ερυθρόλευκοι" θέλουν να συνεχίσουν με αντίστοιχο τρόπο τις υποχρεώσεις τους και στην τρίτη διοργάνωση.
14:52
Έχοντας εξασφαλίσει λοιπόν την πρόκριση (αλλά και την πρωτιά στον όμιλο) έχουν την ευκαιρία απέναντι στον αδύναμο Άρη Αβάτου να κάνουν δοκιμές και να δώσουν χρόνο συμμετοχής σε νεαρούς, αλλά και παίκτες που δεν έχουν παίξει πολύ ως τώρα.
14:53
Πριν πούμε όμως οτιδήποτε άλλο, ας δούμε τη σύνθεση με την οποία θα παραταχθεί ο Ολυμπιακός...
14:53
Χουτεσιώτης, Μασούρας, Μιράντα, Νικολάου, Μαρτίνης, Ανδρούτσος, Ξενιτίδης, Πάρντο, Βρουσάι, Μάνος, Βοΐλης
14:58
Τρεις παίκτες από την ομάδα Νέων στο αρχικό σχήμα των Πειραιωτών και οκτώ συνολικά από τις ακαδημίες στην αποστολή.
14:59
Σε κάκιστη κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος του παλιού γηπέδου της Ξάνθης, στο οποίο θα διεξαχθεί το παιχνίδι.
15:01
Σε βράβευση του Βασίλη Τοροσίδη, ο οποίος ανδρώθηκε ποδοσφαιρικά στην Ξάνθη, προχώρησαν οι γηπεδούχοι πριν τη σέντρα.
15:01
1': Έναρξη του αγώνα.
15:07
6': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!
15:08
Μετά από σέντρα του Μασούρα, ο Μάνος πλάσαρε στην κίνηση μέσα από την περιοχή, αλλά ο Αμουτζάκης απέκρουσε.
15:11
11' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
15:12
Ο Βρουσάι κινήθηκε ωραία στον άξονα και έπιασε ένα δυνατό χαμηλό σουτ, που καρφώθηκε στην αριστερή γωνία του Αμουτζάκη!
15:23
19': Συνεχίζει να έχει τον έλεγχο ο Ολυμπιακός, αλλά ο κάκιστος αγωνιστικός χώρος δεν ευνοεί ιδιαίτερα την παραγωγή παιχνιδιού.
15:24
23': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!
15:24
Ο Μάνος βγήκε στην πλάτη της άμυνας από δεξιά και πλάσαρε τον εξερχόμενο Αμουτζάκη, αλλά η μπάλα έφυγε έξω από το απέναντι δοκάρι.
15:28
25': Σε εκτέλεση φάουλ στην περιοχή του Ολυμπιακού, ο Δόντσος έπιασε την κεφαλιά, με τον Χουτεσιώτη να μπλοκάρει χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα.
15:29
Το γκολ του Βρουσάι με το οποίο πήρε προβάδισμα ο Ολυμπιακός...
15:30
29': Καλή φάση για τον Ολυμπιακό!
15:30
Ο Μάνος έκανε ένα ακόμα σουτ μέσα από την περιοχή -στην κλειστή γωνία του Αμουτζάκη- αλλά εκείνος έπεσε και απομάκρυνε δύσκολα σε κόρνερ.
15:31
30': Κι άλλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!
15:32
Ο Πάρντο κοντρόλαρε και έπιασε ένα φαλτσαριστό πλασέ -μέσα από την περιοχή και αριστερά- αλλά η μπάλα έφυγε λίγο έξω από το απέναντι δοκάρι.
15:40
40' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
15:42
Σε φάση διαρκείας στην περιοχή των γηπεδούχων, ο Αμουτζάκης απέκρουσε αρχικά το σουτ του Πάρντο, αλλά ήρθε ο Ανδρούτσος να πάρει την επαναφορά και -με νέο σουτ που δεν μπόρεσαν να διώξουν οι αμυντικοί πάνω στη γραμμή- να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
15:45
45' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ ΑΒΑΤΟΥ!
15:46
Σε ωραία σέντρα που έγινε από δεξιά στην περιοχή του Ολυμπιακού, ο Σαριγιαννίδης πρόλαβε την έξοδο του Χουτεσιώτη και με ωραία κεφαλιά, μείωσε το σκορ!
15:47
45'+1': Ο Μάνος μπήκε επικίνδυνα από αριστερά και σούταρε από πλάγια θέση, αλλά ο Αμουτζάκης απέκρουσε με το πόδι σε κόρνερ.
15:48
45'+2': Λήξη του ημιχρόνου.
16:03
46': Ξεκίνησε το β' μέρος.
16:04
46' - Αλλαγή για τον Άρη Αβάτου
16:05
Στη θέση του Κοτόπουλου μπαίνει ο Ζωσιμίδης.
16:10
Δείτε το δεύτερο γκολ του Ολυμπιακού που πέτυχε ο Ανδρούτσος...
16:11
Η μείωση του σκορ για τον Άρη Αβάτου από τον Σαριγιαννίδη...
16:13
55' - Αλλαγή για τον Άρη Αβάτου
16:14
Στη θέση του Γκέκα μπαίνει ο Κρασώνης.
16:17
59': Ευκαιρία για τον Άρη Αβάτου!
16:18
Ο Σιχλοιμίρης έφυγε στην πλάτη της άμυνας και κοντρόλαρε με το στήθος, αλλά πρόλαβε να βγει ο Χουτεσιώτης και να τον κόψει τελευταία στιγμή!
16:24
65': Mε κατεβασμένη ταχύτητα στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός, κάτι που έχει δώσει το δικαίωμα στους γηπέδουχους να κερδίσουν κάποια μέτρα στο γήπεδο.
16:34
75'- Κίτρινη κάρτα για τον Άρη Αβάτου
16:34
Τη δέχεται ο Κούτρας για ένα δυνατό τάκλιν.
16:35
77' - Κίτρινη κάρτα για τον Άρη Αβάτου
16:36
Την αντικρίζει ο Δόντσος για σκληρό μαρκάρισμα στον Βρουσάι
16:37
79': Μετά από σέντρα που έγινε από δεξιά, ο Μάνος έπιασε καρφωτή κεφαλιά και έστειλε την μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι.
16:38
80' - Κίτρινη κάρτα για τον Ολυμπιακό
16:39
Τη δέχεται ο Νικολάου για δυνατό μαρκάρισμα στη γραμμή του πλαγίου άουτ.
16:42
84' - Αλλαγή για τον Ολυμπιακό
16:42
Ο Νεοφυτίδης στη θέση του Βοΐλη.
16:49
90'+3': Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.
16:49
90'+1' - Αλλαγή για τον Ολυμπιακό
16:49
Στη θέση του Ξενιτίδη μπαίνει ο Πέιος.
16:56
90'+3': Λήξη του αγώνα.