ΑΟΧ/Κισσαμικός-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε σε real time από το www.sportfm.gr την εξέλιξη του τελευταίου αγώνα του Παναθηναϊκού για τους ομίλους του Κυπέλλου Ελλάδας με αντίπαλο τον ΑΟΧ/Κισσαμικό.

15:08
Καλησπέρα σας!
15:09
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Κισσαμικός-Παναθηναϊκός για την τελευταία αγωνιστική του 3ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας.
15:15
Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Διούδης - Πούγγουρας, Παντελάκης, Οικονόμου - Αποστολάκης, Κάτσε, Τζανδάρης, Στάικος, Χατζηθεοδωρίδης - Εμμανουηλίδης, Βέργος
15:19
Οι δύο ομάδες ισοβαθμούν με 4 πόντους και έχουν προκριθεί, ενώ ο Παναθηναϊκός χρειάζεται μόνο νίκη για να πάρει την 1η θέση αφού έχει χειρότερη διαφορά τερμάτων από την ομάδα των Χανίων.
15:20
Σε 10 λεπτά η σέντρα του αγώνα.
15:21
Στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό οι Ξενόπουλος, Καμπετσής, Κουντουριώτης, Θεοχάρης, Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης, Ηλιάδης.
15:26
Ο Παναθηναϊκός επικράτησε 1-0 του Ατρόμητου την Κυριακή για τη Σούπερ Λίγκα, ενώ στο τελευταίο του παιχνίδι στο Κύπελλο έμεινε στο 2-2 εντός με την Ιεράπετρα.
15:28
Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
15:29
Ο ΑΟΧ/Κισσαμικός έρχεται από το 0-0 εντός με την Παναχαϊκή την Κυριακή, ενώ στο τελευταίο ματς Κυπέλλου έφερε 0-0 εντός με τον Παναιτωλικό.
15:29
Ντεμπούτο στον πάγκο των γηπεδούχων κάνει ο Αλέκος Βοσνιάδης.
15:30
Διαιτητής του αγώνα ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος.
15:31
Ξεκίνησε το παιχνίδι, ο Παναθηναϊκός πήρε τη σέντρα.
15:31
Η ενδεκάδα του ΑΟΧ/Κισσαμικού: Δασκαλάκης, Τεγούσης, Σισέ, Καραγιάννης, Βρεττός, Αποστολόπουλος, Ρίσκι, Γκίνι, Καραγεώργης, Φάζος, Σάλιακας
15:31
1' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.
15:34
3' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό στην προβολή του Εμμανουηλίδη.
15:37
7' Γκολ για τον Παναθηναϊκό!
15:37
Ο Εμμανουηλίδης εκμεταλλεύτηκε το λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα και τον πλάσαρε ανενόχλητος μέσα από την περιοχή.
15:41
11' Κίτρινη κάρτα στον Πούγγουρα.
15:43
13' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Στάικο να κάνει επικίνδυνη σέντρα από τα δεξιά και τον Δασκαλάκη να κάνει κακή απομάκρυνση, αλλά ο Βέργος δεν μπόρεσε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
15:46
16' Προσπαθεί να ισορροπήσει το παιχνίδι ο ΑΟΧ/Κισσαμικός.
15:48
17' Δοκάρι για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό!
15:48
Ο Αποστολόπουλος στην περιοχή, σούταρε με δύναμη, αλλά η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.
15:53
22' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Βέργος από το ύψος της μικρής περιοχής κατέβασε την μπάλα και σούταρε, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι.
15:55
24' Δύο συνεχόμενα κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.
15:56
25' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Εμμανουηλίδης από τη μικρή περιοχή πήρε την κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.
16:01
31' Καλή στιγμή για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό με το σουτ του Βρεττού έξω από την περιοχή να φεύγει άουτ.
16:02
32' Σέντρα του Ρίσκι, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
16:03
33' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Βέργος πήρε την κεφαλιά-ψαράκι από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι.
16:06
35' Φάουλ για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό σε πολύ καλό σημείο.
16:06
36' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Αποστολόπουλο, έδιωξε σε κόρνερ ο Διούδης.
16:07
36' Σουτ στην κίνηση από τον Καραγιάννη, η μπάλα άουτ.
16:08
38' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Ο Ρίσκι βγήκε τετ-α-τετ με τον Διούδη, αλλά ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού έδιωξε σε κόρνερ.
16:11
40' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Εμμανουηλίδης και Βέργος δεν σούταραν μέσα από την περιοχή ενώ θα μπορούσαν.
16:16
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Παναθηναϊκός προηγείται 1-0 του ΑΟΧ/Κισσαμικού.
16:16
Στο 7' το μοναδικό γκολ από τον Εμμανουηλίδη.
16:17
9 τελικές προσπάθειες από τον Παναθηναϊκό, 5 είχε ο ΑΟΧ/Κισσαμικό σε ένα "γεμάτο" πρώτο ημίχρονο.
16:17
60%-40% υπέρ του Παναθηναϊκού η κατοχή της μπάλας.
16:31
Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο.
16:31
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
16:33
Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
16:35
49' Χωρίς κάτι σημαντικό μέχρι στιγμής το δεύτερο μέρος.
16:36
50' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Χατζηθεοδωρίδης σούταρε από το ύψος της περιοχής, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι.
16:37
51' Ο ΑΟΧ/Κισσαμικός σκόραρε, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε.
16:38
Κακώς ακυρώθηκε το γκολ για χέρι του Αποστολόπουλου, αφού η μπάλα βρήκε στο μηρό του στο διώξιμο του Χατζηθεοδωρίδη.
16:40
54' Γκολ για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό!
16:41
Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Παναθηναϊκού, ο Ρίσκι σκόραρε με τακουνάκι μετά από πάσα του Αποστολόπουλο. Ο Φινλανδός επιθετικός των γηπεδούχων στην αρχή της φάσης νικήθηκε από τον Διούδη.
16:41
55' Πρώτη αλλαγή για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Ο Σελινιωτάκης αντικατέστησε τον Τεγούση.
16:42
Με την ισοπαλία, ο ΑΟΧ/Κισσαμικός κατακτά την 1η θέση στον όμιλό του.
16:42
57' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό!
16:43
Ο Σισέ έκανε χέρι σε γύρισμα του Βέργου.
16:43
Ο Δασκαλάκης απέκρουσε το πέναλτι του Βέργου.
16:44
Κακή η εκτέλεση του πέναλτι από τον Βέργο.
16:45
59' Δύο αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Μπουζούκης και Καμπετσής αντικαθιστούν Κάτσε και Αποστολάκη αντίστοιχα.
16:50
65' Πολύ καλό σουτ του Στάικου έξω από την περιοχή, ο Δασκαλάκης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.
16:52
66' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.
16:52
66' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό ακριβώς έξω από την περιοχή, αλλά είναι αρκετά πλάγια.
16:53
67' Εκτέλεσε απευθείας ο Στάικος, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.
16:55
69' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
16:56
70' Δεύτερη αλλαγή για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Ο Αρναρέλης πήρε τη θέση του Καραγιάννη.
16:59
74' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.
17:00
74' Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Χατζηγιοβάνης αντικαθιστά τον Εμμανουηλίδη.
17:00
75' Γκολ για τον Παναθηναϊκό!
17:01
Στην αρχή της φάσης ο Παντελάκης σούταρε με γυριστό μέσα από την περιοχή, ο Δασκαλάκης έδιωξε εντυπωσιακά, αλλά ο Βέργος ακολούθησε τη φάση και έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-2.
17:04
78' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Ο Αρναρέλης σούταρε από δύσκολη γωνία με πλάτη στο τέρμα, με τον Διούδη να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.
17:05
79' Τρίτη αλλαγή για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Ο Τόλι πήρε τη θέση του Σάλιακα.
17:07
81' Κόρνερ για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό.
17:09
83' Ευκαιρία για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Ο Αρναρέλης σούταρε από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
17:12
87' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό σε πολύ καλό σημείο για απευθείας εκτέλεση.
17:13
87' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Χατζηγιοβάνη, η μπάλα άουτ.
17:16
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
17:18
93' Σέντρα-σουτ του Πούγγουρα, η μπάλα άουτ.
17:20
Τέλος αγώνα, ο Παναθηναϊκός επικράτησε 2-1 του ΑΟΧ/Κισσαμικού και κατέκτησε την 1η θέση στον 3ο όμιλο του Κυπέλλου Ελλάδος.
17:21
Στο 7' το 0-1 από τον Εμμανουηλίδη, στο 54' το 1-1 από τον Ρίσκι, στο 75' το 1-2 από τον Βέργο.