Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον Ολυμπιακό για την 16η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

16:40
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την επικίνδυνη... έξοδο του Ολυμπιακού, που φιλοξενείται από τον Λεβαδειακό για την 16η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
16:45
Στην 15η και προτελευταια θέση με 8 βαθμούς ο Λεβαδειακός, στην δεύτερη με 30 ο Ολυμπιακός.
16:46
Οι «ερυθρόλευκοι» ψάχνουν το τρίποντο στην Βοιωτία ώστε να μειώσουν έστω και προσωρινά την απόσταση από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ στους πέντε βαθμούς και να του προσθέσουν άγχος ενόψει της δύσκολης εκτός έδρας αναμέτρησης με τον Αστέρα Τρίπολης.
16:51
Πρέπει να κοιτάξουμε αρκετά πίσω ώστε να βρούμε την τελευταία νίκη του Λεβαδειακού επί του Ολυμπιακού και συγκεκριμένα στις 30 Ιουλίου του 2006 με σκορ 3-2.
16:52
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. Ξεκινάμε από αυτή των γηπεδούχων.
16:54
Λεβαδειακός (Τζουζέπε Σανίνο): Μπάγιτς - Καραχάλιος, Ζησόπουλος, Ανγκουά, Λιάγκας, Παντελιάδης - Όμο, Στανόγεβιτς, Γιακουμάκης - Ιωαννίδης, Νανγκίς.
16:56
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Μπαλαουρου, Κρνέτα, Μαρκόφσκι, Σαβαντογκό, Χατζηλάμπρος, Βίντεκερ, Ντιόγκο.
16:57
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα - Ομάρ, Σισέ, Βούκοβιτς, Κούτρης - Γκιγιέρμε, Μπουχαλάκης - Λάζαρος, Φορτούνης, Ποντένσε - Γκερέρο.
16:58
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Χουτεσιώτης, Νάτχο, Φετφατζίδης, Μασούρας, Χασάν, Μεριά, Τοροσίδης.
17:01
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου), με βοηθούς τους Πολυχρόνη Κωσταρά (Αιτ/νίας), Λάζαρο Δημητριάδη (Μακεδονίας), ενώ τέταρτος είναι ο Γιώργος Τάσσης (Ηπείρου).
17:02
Στις εξέδρες του γηπέδου έχουν πάρει τη θέση τους και οι φίλοι του Ολυμπιακού. Υπενθυμίζεται, πως χθες υπήρξε απαγόρευσης οργανωμένης μετακίνησης στην Λιβαδειά και όχι μεμονωμένης!
17:02
17:04
17:08
Οι δύο ομάδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια για να πάρουν τις τελευταίες οδηγίες από τους προπονητές τους.
17:12
Το ματς μπορείτε να το παρακολουθήσετε τηλεοπτικά από το Novasports 2 και να το ακούσετε ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
17:13
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο.
17:16
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
17:19
2' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σέντρα-σουτ του Λάζαρου, έδιωξε με υπερένταση ο Μπάγιτς. Στη συνέχεια της φάσης, ο Λάζαρος χρεώθηκε με επιθετικό φάουλ στον Ανγκουά, με τον Μπουχαλάκη να σκοράρει στην εξέλιξη της φάσης αλλά το τέρμα του να μην μετράει!
17:20
4' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Ολυμπιακό.
17:20
Σύγχυση στα καρέ του Λεβαδειακού, έδιωξαν την τελευταία στιγμή οι αμυνόμενοι.
17:21
Πιέζει φουλ ο Ολυμπιακός στο πρώτο πεντάλεπτο, ψάχνει το γρήγορο γκολ που θα ξεκλειδώσει την πολυπρόσωπη άμυνα του Λεβαδειακού!
17:23
7' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!
17:24
Ο Φορτούνης άνοιξε για τον Γκερέρο, αυτός του γύρισε ξανά την μπάλα, με τον Έλληνα μεσοεπιθετικό να βάζει την προβολή και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, με την μπάλα να έχει κοτράρει και στον Λιάγκα.
17:25
Ο Ολυμπιακός βρίσκει πολύ γρήγορα το γκολ που έψαχνε! Μπήκε με το πόδι πατημένο στο... γκάζι και κατάφερε να προηγηθεί και να διώξει από πάνω του το άγχος!
17:28
Φουλ πίεση από τον Ολυμπιακό, κυριαρχεί σε όλο το γήπεδο του Λεβαδειακού και δεν τον αφήνει να πάρει... ανάσα!
17:28
12' Ωραίο σουτ του Μπουχαλάκη έξω από την περιοχή, έπεσε και έδιωξε σε κόρνερ ο Μπάγιτς!
17:33
17:35
18' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Νανγκίς.
17:37
21' Έπεσε μέσα στην περιοχή και ζήτησε πέναλτι ο Ποντένσε, δεν υπήρξε τίποτα και σωστά άφησε το παιχνίδι να συνεχιστεί ο Τάσος Σιδηρόπουλος.
17:39
23' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη, ο Σισέ σηκώθηκε αμαρκάριστος από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά έκανε κακή κεφαλιά και δεν βρήκε εστία!
17:44
27' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Λάζαρος έκανε την... γλυκιά σέντρα, με τον Γκερέρο να κάνει το τελείωμα, το οποίο κατέληξε λίγο άουτ!
17:44
28' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό και μεγάλη επέμβαση του Σα! Φαλτσαριστό σουτ του Στανόγεβιτς από τα όρια της περιοχής, έδιωξε εντυπωσιακά ο πορτιέρε του Ολυμπιακού!
17:49
33' Σουτ του Στανόγεβιτς, η μπάλα μακριά από την εστία.
17:51
35' Νέο σουτ του Στανόγεβιτς, ξανά άουτ η μπάλα.
17:55
38' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Εκπληκτική κυκλοφορία της μπάλας από τους παίκτες του Μαρτίντς, ο Φορτούνης γύρισε στον Ομάρ και αυτός στον προωθημένο Σισέ αλλά το σουτ του από πλεονεκτική θέση κόντραρε και πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια!
17:56
41' Μακρινό σουτ του Λάζαρου, ψηλά άουτ η μπάλα.
17:58
17:58
17:58
42' Κίτρινη κάρτα στον Ομάρ.
18:00
44΄ Σουτ του Ποντένσε έξω από την περιοχή ωστόσο δεν θα βρει στόχο!
18:01
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο 45λεπτο.
18:03
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο Ολυμπιακός προηγείται με 1-0 του Λεβαδειακού χάρη στο γκολ του Κώστα Φορτούνη από το 7ο λεπτό! Εξαιρετική η εμφάνιση των Πειραιωτών στο πρώτο μέρος, παίζουν στρωτό ποδόσφαιρο και βγάζουν πολλούς αυτοματισμούς στο χορτάρι. Ανέβηκε μετά το 25λεπτο ο Λεβαδειακός αλλά δεν είναι ιδιαίτερα απειλητικός προς την εστία του Σα, ο οποίος στη μοναδική φορά που χρειάστηκε, αντέδρασε σωστά.
18:19
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Ο Ολυμπιακός προηγείται με 1-0 του Λεβαδειακού.
18:20
Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
18:22
Χασάν, Νάτχο και Μασούρας σηκώθηκαν για ζέσταμα από πλευράς Ολυμπιακού.
18:23
49' Απίθανη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!
18:24
Μετά από σέντρα του Ποντένσε, ο αμαρκάριστος Μπουχαλάκης έκανε την κεφαλιά αλλά ο Μπάγιτς έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ!
18:24
50' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!
18:25
«Γλυκιά» σέντρα του Μπουχαλάκη, που δίνει... έτοιμο γκολ στον Γκερέρο, ο οποίος με ωραία κεφαλιά θα στείλει την μπάλα στην δεξιά γωνία του Μπάγιτς, που δεν μπορούσε να αντιδράσει! 2-0 ο Ολυμπιακός που δείχνει να καθαρίζει το ματς!
18:25
51' Ατομική προσπάθεια του Φορτούνη και σουτ μέσα από την περιοχή και πλάγια δεξιά, η μπάλα ψηλά άουτ!
18:29
54' Νέα μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης βρήκε τον Ποντένσε μέσα στην περιοχή, αλλά το τελείωμα του Πορτογάλου με το αριστερό πέρασε... σύριζα από το δεξί δοκάρι της εστίας.
18:29
56' Πλασέ του Μπουχαλάκη έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Μπάγιτς.
18:30
56' Κίτρινη κάρτα στον Όμο.
18:31
Συνεχίζει να έχει τον έλεγχο, να κυκλοφορεί ωραία την μπάλα και να φτιάχνει φάσεις ο Ολυμπιακός παρά το προβάδισμα δύο τερμάτων που έχει αποκτήσει από το γκολ του Γκερέρο.
18:33
18:35
61' Φάση για τον Λεβαδειακό. Ο Ιωαννίδης έκλεψε από τον Σισέ αλλά το διαγώνιο σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ.
18:36
62' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Σαβαντογκό αντί Νανγκίς.
18:38
64' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης έκλεψε και έδωσε στον Γκερέρο, το πλασέ του τελευταίου όμως πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
18:41
67' Κίτρινη κάρτα στον Γκιγέρμε για διαμαρτυρία.
18:41
68' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μασούρας στη θέση του Λάζαρου.
18:42
Ντεμπούτο στο πρωτάθλημα με τα ερυθρόλευκα για τον Μασούρα, είχε παίξει ένα μισάωρο περίπου και στο ματς του Κυπέλλου κόντρα στην Ξάνθη.
18:45
Τελευταίο εικοσάλεπτο στο παιχνίδι. Ο Ολυμπιακός προηγείται με 2-0 του Λεβαδειακού.
18:47
73' Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ντιόγκο αντί Ανγκουά και Μαρκόφσκι αντί Ιωαννίδη.
18:49
76' Ο Ποντένσε πέρασε τον Ντιόγκο αλλά σούταρε πάνω στον Μπάγιτς.
18:54
81΄Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Νάτχο αντί Φορτούνη.
18:56
82' Τεράστια ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Μετά από σέντρα του Σαβαντογκό, ο αμαρκάριστος Μαρκόφσκι από το ύψος της μικρής περιοχής κατάφερε να... αστοχήσει!
19:04
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις στο ματς.
19:05
91΄ Κίτρινη κάρτα στον Σαβαντογκό για θέατρο. Σωστή απόφαση, ούτε που τον ακούμπησε ο Σισέ.
19:06
92' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Χασάν αντί Γκερέρο.
19:08
94' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μασούρας έκανε το διαγώνιο σουτ αλλά ο Μπάγιτς δεν του επέτρεψε να σκοράρει το πρώτο του γκολ με τα ερυθρόλευκα.
19:08
Τέλος στην αναμέτρηση! Ο Ολυμπιακός επικράτησε 2-0 του Λεβαδειακού χάρη στα τέρματα των Φορτούνη και Γκερέρο.