Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον ΠΑΟΚ για την 16η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Καλησπέρα σας!
18:51
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ για τη 16η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
18:56
Στις 19:30 η σέντρα του αγώνα, που θα διεξαχθεί κανονικά αφού καθαρίστηκε ο αγωνιστικός χώρος από το χιόνι.
18:56
Στον πρώτο γύρο, ο ΠΑΟΚ επικράτησε 1-0 του Αστέρα Τρίπολης στην Τούμπα.
18:57
Ο Αστέρας έχει εξαιρετική παράδοση στην Τρίπολη με τον ΠΑΟΚ, τον οποίο έχει νικήσει 10 φορές σε 15 αναμετρήσεις τους εκεί!
19:05
Στην τελευταία του υποχρέωση στη Σούπερ Λίγκα, ο ΠΑΟΚ πέρασε από τη Λιβαδειά (1-2) και παρέμεινε αήττητος και πρωτοπόρος (13-1-0) στο φετινό πρωτάθλημα.
19:07
Εντούτοις, την Τρίτη η ομάδα του Λουτσέσκου έχασε 2-1 εκτός από την Παναχαϊκή για το Κύπελλο.
19:11
Ο ΠΑΟΚ πλέον συνεχίζει χωρίς τον Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς, ο οποίος μετακόμισε στην Αλ-Ιτιχάντ έναντι 10 εκατομμυρίων ευρώ.
19:12
Από την άλλη, ο Αστέρας Τρίποληης έρχεται από 4 διαδοχικές νίκες στο πρωτάθλημα, όλες με τον Παράσχο στον πάγκο. Οι Αρκάδες επικράτησαν 2-1 εντός του ΟΦΗ στις 15/12.
19:13
Την Τετάρτη ο Αστέρας έχασε 3-2 εκτός από την ΑΕΛ για το Κύπελλο.
19:15
Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Παπαδόπουλος - Κώτσιρας, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Κυριακόπουλος - Μουνάφο, Βαλιέντε, Ιγκλέσιας - Τσιλιανίδης, Καλτσάς, Μανιάς
19:15
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης - Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια - Σάκχοφ, Μαουρίσιο - Ζαμπά, Πέλκας, Μπίσεσβαρ - Άκπομ
19:16
Στον πάγκο για τον Αστέρα οι Αθανασιάδης, Ρόλε, Μαρκ Φερνάντεθ, Άνχελ, Μπελόκ, Βλάχος, Δουβίκας.
19:16
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ οι Ρέι, Τόσκα, Ουάρντα, Μπαλογιάννης, Λημνιός, Ελ Καντουρί, Καρέλης.
19:18
Σε 12 λεπτά η σέντρα του αγώνα.
19:21
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Εμμανουήλ Σκουλάς.
19:26
Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για τη σέντρα.
19:30
Εκτός αποστολής για τον Αστέρα ο χαφ Τόνσο, που είναι τραυματίας, ενώ αναμένεται να μεταγραφεί στον Άρη.
19:30
Τα πάντα έτοιμα για τη σέντρα του ματς.
19:30
Ξεκίνησε το παιχνίδι, ο Αστέρας Τρίπολης πήρε τη σέντρα.
19:33
2' Πρώτη προσπάθεια στο ματς, με τον Μουνάφο να σουτάρει από το ημικύκλιο της περιοχής, αλλά ο Πασχαλάκης μπλόκαρε εύκολα.
19:35
5' Παιχνίδι κέντρου στο πρώτο πεντάλεπτο.
19:36
6' Πρώτο κόρνερ στο ματς για τον ΠΑΟΚ.
19:40
9' Φάουλ του Τσιλιανίδη στον Μάτος. Συστάσεις από τον διαιτητή στον παίκτη του Αστέρα.
19:41
11' Δεύτερο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.
19:42
12' Τρομερή ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Καλτσάς βγήκε τετ-α-τετ με τον Πασχαλάκη, αλλά ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ έδιωξε σε κόρνερ.
19:43
13' Κεφαλιά του Πασαλίδη μετά από την εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα άουτ.
19:44
14' Κίτρινη κάρτα στον Σάκχοφ, που έκανε σκληρό φάουλ στον Βαλιέντε.
19:48
18' Επικίνδυνη στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας σέντραρε από τα δεξιά, αλλά ο Παπαδόπουλος έδιωξε, με την μπάλα να βρίσκει στα πόδια του Τριανταφυλλόπουλου και να φεύγει κόρνερ.
19:49
19' Ακυρώθηκε ως οφσάιντ το γκολ του Μπίσεσβαρ. Λανθασμένη η υπόδειξη του βοηθού διαιτητή.
19:55
24' Γέμισμα του Σάκχοφ στην περιοχή, ο Ζαμπά θα κάνει επιθετικό φάουλ στον Κυριακόπουλο.
19:56
25' Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Σέντρα του Καλτσά, ο Τσιλιανίδης έκανε την προβολή από τη μικρή περιοχή, αλλά η μπάλα κόντραρε στον Μάτος και κατέληξε κόρνερ.
19:57
26' Κι άλλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ιγκλέσιας έκανε την προβολή υπό την πίεση του Πασχαλάκη, αλλά η μπάλα βρήκε στο δοκάρι.
20:01
30' Συμπληρώνεται το πρώτο ημίωρο του ματς, ο Αστέρας αμύνεται εξαιρετικά και είναι αρκετά επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις.
20:02
32' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
20:05
35' Σουτ του Τσιλιανίδη από δύσκολη γωνία, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης.
20:08
38' Δυνατό σουτ του Μανιά έξω από την περιοχή, έδιωξε στη γωνία του ο Πασχαλάκης. Κόρνερ για τον Αστέρα.
20:09
39' Τρομερή, τριπλή ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Καλτσάς και Βαλιέντε δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον Πασχαλάκη μέσα από την περιοχή. Κόρνερ για τους γηπεδούχους.
20:10
40' Κι άλλο κόρνερ για τον Αστέρα, που κυριαρχεί.
20:12
42' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Μανιάς πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, ο Πασχαλάκης όμως μπλόκαρε.
20:14
43' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.
20:14
44' Κίτρινη κάρτα για τον Μπίσεσβαρ, που έκανε χέρι.
20:16
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Αστέρας Τρίπολης και ΠΑΟΚ στο 0-0.
20:16
Πολύ πιο απειλητικός ο Αστέρας, ο Πασχαλάκης κράτησε όρθιο τον ΠΑΟΚ.
20:17
Ο ΠΑΟΚ διαμαρτύρεται δικαίως για ένα γκολ του Μπίσεσβαρ στο 19', που ακυρώθηκε ως οφσάιντ.
20:31
Βγαίνουν οι δύο ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο.
20:34
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
20:34
9 (7 εντός στόχου) οι τελικές προσπάθειες του Αστέρα, 1 (0) ο ΠΑΟΚ στα πρώτα 45 λεπτά.
20:36
47' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.
20:39
51' Σουτ του Μανιά έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
20:41
53' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.
20:47
58' Χωρίς μεγάλη φάση μέχρι στιγμής το δεύτερο ημίχρονο.
20:47
59' Κόρνερ για τον Αστέρα, με τον Κρέσπο να κόβει τον Μανιά στην αντεπίθεση.
20:48
60' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ μέσα από την περιοχή σούταρε με το αριστερό, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
20:49
61' Μίνι διακοπή στο ματς διότι έχει τραυματιστεί ο Πασαλίδης.
20:52
64' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε πολύ καλό σημείο.
20:53
65' Γκολ για τον ΠΑΟΚ!
20:54
Ο Βιεϊρίνια εκτέλεσε απευθείας το φάουλ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου για το 0-1!
20:57
69' Γκολ για τον ΠΑΟΚ!
20:58
Εξαιρετική πάσα του Μπίσεσβαρ στον Μαουρίσιο, ο οποίος πλάσαρε σωστά μέσα από τη μεγάλη περιοχή για το 0-2!
20:59
71' Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Πέλκας, μέσα ο Ελ Καντουρί.
20:59
71' Πρώτη αλλαγή και για τον Αστέρα. Ο Φερνάντεθ πήρε τη θέση του Πασαλίδη.
21:03
74' Κίτρινη κάρτα στον Μάτος.
21:04
75' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Φερνάντεθ σούταρε μέσα από την περιοχή, όμως ο Πασχαλάκης μπλόκαρε.
21:05
77' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Λημνιός αντικαθιστά τον Ζαμπά.
21:07
79' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μάτος. Με 10 παίκτες συνεχίζει ο ΠΑΟΚ.
21:10
82' Ο ΠΑΟΚ έχει οπισθοχωρήσει, όπως είναι φυσικό.
21:12
83' Κίτρινη κάρτα στον Βαλιέντε για φάουλ στον Άκπομ.
21:14
85' Ευκαιρία για τον Αστέρα, που πιέζει. Σουτ του Καλτσά μέσα από την περιοχή, διώχνουν οι αμυντικοί του ΠΑΟΚ.
21:15
86' Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τόσκα παίρνει τη θέση του Μπίσεσβαρ.
21:15
87' Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Δουβίκας αντικαθιστά τον Ιγκλέσιας.
21:16
87' Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο.
21:17
88' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.
21:19
90' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
21:20
91' Γκολ για τον ΠΑΟΚ!
21:21
91' Ο Τριανταφυλλόπουλος γύρισε λανθασμένα την μπάλα προς τα πίσω και την έστειλε άθελά του στα δίχτυα της ομάδας του αφού ο Παπαδόπουλος ήταν εκτός εστίας.
21:22
93' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λημνιός σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά ο Μουνάφο έδιωξε πάνω στη γραμμή πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα.
21:23
Τέλος του αγώνα, ο ΠΑΟΚ πέρασε από την έδρα του Αστέρα Τρίπολης με 3-0!
21:24
Σπουδαία νίκη για την ομάδα του Λουτσέσκου, που προηγήθηκε στο 65' με φάουλ του Βιεϊρίνια. Το 0-2 στο 69' ο Μαουρίσιο, το 0-3 στο 91' με αυτογκόλ του Τριανταφυλλόπουλου.
21:24
Παραμένει αήττητος στο φετινό πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ (14-1-0), που είχε κορυφαίο τον Πασχαλάκη στο πρώτο μέρος.