Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός, για την 17η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός, για την 17η αγωνιστική της Super League.
16:52
Η αναμέτρηση θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports1 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
16:55
Οι γηπεδούχοι είναι στη 12η θέση και προέρχονται από την ήττα με 4-0 από την ΑΕΚ και στα 5 τελευταία ματς έχουν δύο νίκες, δύο ήττες και μια ισοπαλία
16:56
Οι γηπεδούχοι είναι στη 2η θέση και στο -8 από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ. Προέρχονται από το 2-0 επί του Λεβαδειακού
16:58
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων...
16:58
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης/4-3-1-2): Βελλίδης, Μπουκουβάλας, Τζημόπουλος, Σκόνδρας, Αποστολόπουλος, Λίλα, Σιόντης, Νικολιάς, Γιάκος, Παμλίδης, Κρίζμαν
16:59
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς/4-2-3-1): Σα, Κούρτης, Βούκοβιτς, Σισέ, Ελαμπντελαουί, Μπουχαλάκης, Γκιγέρμε, Ποντένσε, Φορτούνης, Χριστοδουλόπουλος, Γκερέρο
16:59
Στον πάγκο των γηπεδούχων βρίσκονται οι: Μιχαήλ Ν, Μιχαήλ Αλ, Τσικάρσκι, Νάουμετς, Κάστρο, Ξύδας, Αθανασιάδης
17:00
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους είναι οι: Χουτεσιώτης, Νάτχο, Φετφατζίδης, Ναουέλ, Χασάν, Τοροσίδης, Μιράντα
17:01
Εκτός αποστολής ο Γιώργος Μασούρας. Φαίνεται ότι ο Πορτογάλος τεχνικός έβγαλε το συμπέρασμα ότι ο πρώην παίκτης του Πανιώνιου δεν είναι έτοιμος να προσφέρει άμεσα. Δεν έχει ταξιδέψει στα Γιάννενα ο Σολδάνο
17:02
Διαιτητής: Ιωάννης Παπαδόπουλος. Βοηθοί: Κωνσταντίνος Νικολαϊδης, Δημήτριος Νατσιόπουλος Τέταρτος Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης
17:03
17:03
17:04
Σε συνολικά 23 αγώνες που έχουν δώσει οι δύο ομάδες, με γηπεδούχο τον ΠΑΣ Γιάννινα στο πλαίσιο του Πρωταθλήματος, υπερτερεί ο Ολυμπιακός, ο οποίος μετράει 10 νίκες, 6 ισοπαλίες και 7 ήττες.

17:21
Χωρίς κάποια καλή στιγμή το ματς έως τώρα. Ο Ολυμπιακός έχει την κατοχή της μπάλας
17:21
17:22
6' Πρώτο κόρνερ της αναμέτρησης. Είναι για τον Ολυμπιακό.
17:23
Απομακρύνθηκε η μπάλα από την άμυνα του ΠΑΣ
17:23

8' Γκολ ο Ολυμπιακός, 0-1!

Εξαιρετική κίνηση του Φορτούνη (μετά την απομάκρυνση των γηπεδούχων στο κόρνερ του διεθνή άσου) από τα δεξιά, άδειασε Αποστολόπουλο και Μπουκουβάλα και έκανε σέντρα, με τον Απόστολο Σκόνδρα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του με το κεφάλι
17:28
17:29
Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Σέντρα του Κρίζμαν από τα δεξιά και ο Ελαμπντελαουί έδιωξε με προβολή μπροστά από τον Σα, προ του Παμλίδη.
17:30

14' Γκολ για τον ΠΑΣ, 1-1

Ύστερα από κακή αντίδραση της άμυνας του Ολυμπιακού (σε σέντρα από τα δεξιά), όπου ο Γκιγκέρμε κράτησε την μπάλα ζωντανή μέσα στην περιοχή, έγινε σουτ του Νικολιά από κάπως δεξιά και ο Βούκοβιτς που άλλαξε τροχιά στην μπάλα, αλλά έβαλε αυτογκόλ. Ακόμη ένα για τον Σέρβο, μετά το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ και το ματς με την Ξάνθη
17:34
18' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Οι γηπεδούχοι βγήκαν πολύ καλά στην κόντρα και ο Νικολιάς έκανε γύρισμα στο κατάλληλο τάιμινγκ για τον Παμλίδη, που δεν... συγχρονίστηκε σωστά, με αποτέλεσμα να μην βρει καλά την μπάλα και να αστοχήσει μπροστά από την εστία.
17:36
Χτυπάει στην αντεπίθεση τον Ολυμπιακό ο ΠΑΣ
17:38
17:38
23' Κίτρινη στον Μπουχαλάκη για φάουλ στον Γιάκο
17:40
25' Απειλεί ο Ολυμπιακός μετά από σέντρα του Κούτρη από τ' αριστερά, ο Φορτούνης πήγε δυναμικά στη φάση και χτύπησε άγαρμπα. Στη συνέχεια offside ο Μπουχαλάκης
17:43
Φάουλ κοντά στο ημικύκλιο για τον Ολυμπιακό
17:45
17:45
17:46
30' Άστοχη κεφαλιά του Σισέ μετά από κόρνερ.
17:52
27%-73% η κατοχή της μπάλας!
17:53

37' Γκολ ο Ολυμπιακός, 1-2!

Ωραία κίνηση του Ποντένσε από τα δεξιά και γλυκιά σέντρα για τον Χριστοδουλόπουλο, που με κεφαλιά νίκησε τον Βελλίδη
17:55
39' Κίτρινη στον Μπουκουβάλα
17:59
43' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ύστερα από ωραία συνεργασία, ο Χριστοδουλόπουλος βγήκε απέναντι από τον Βελλίδη και λίγο πλάγια, έπιασε το σουτ και νικήθηκε από τον αντίπαλο γκολκίπερ
18:01
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις
18:02
Σουτ του Φορτούνη μέσα από την περιοχή, η μπάλα εκτός.
18:02

Ημίχρονο στα Γιάννενα. ΠΑΣ-Ολυμπιακός 1-2

Ο Απόστολος Σκόνδρας έβαλε αυτογκόλ στο 8' και ο Βούκοβιτς στο 14' για το 1-1. Ο Χριστοδουλόπουλος στο 37' έβαλε σε θέση οδηγού τους φιλοξενούμενους. Οι Πειραιώτες έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο παιχνίδι, μετά το 35' η κατοχή της μπάλας έφτασε στο 73%-27% υπέρ τους, αλλά γενικότερα δεν έχουν φτιάξει πολλές φάσεις όπως συνηθίζουν και είναι πιο αποτελεσματικοί σε σχέση με προηγούμενα ματς. Κάπως βελτιωμένη η εικόνα των γηπεδούχων συγκριτικά με πρόσφατους αγώνες, ειδικά σε σχέση με αυτό κόντρα στην ΑΕΚ.
18:18
Ξεκινάει εντός ολίγου το δεύτερο μέρος
18:18

Έναρξη στο δεύτερο μέρος

18:20
46' Ωραίο-φαλτσαριστό σουτ του Λάζαρου εκτός περιοχής, ακόμα πιο ωραία η επέμβαση του Βελλίδη σε κόρνερ
18:22
48' Επικίνδυνη επίθεση από τον ΠΑΣ. Ύστερα από κόντρα σε Σισέ και Βούκοβιτς, η μπάλα έφυγε εκτός σε κόρνερ
18:23
50' Κεφαλιά του Τζημόπουλου μετά από κόρνερ, η μπάλα εκτός
18:28
55' Σουτ του Γκιγέρμε, σε ετοιμότητα ο Βελλίδης
18:30
55' Σουτ του Κρίζμαν με κόντρες, μπλόκαρε ο Σα.
18:32
59' Κίτρινη ο Νικολιάς
18:36
62' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Κούτρης γύρισε από τ' αριστερά, έδιωξε άσχημα η άμυνα του ΠΑΣ και ο Χριστοδουλόπουλος που πιθανόν να αιφνιδιάστηκε έπιασε δυνατό-άστοχο σουτ.
18:38
65' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Αθανασιάδης αντί του Γιάκου.
18:42
Θα μπει ο Χασάν στο ματς εντός ολίγου
18:44
70' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Χασάν αντί Γκερέρο
18:46
73' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης βρέθηκε απέναντι από τον Βελλίδη και προσπάθησε να τον εκτελέσει με τη μια, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία. Θα μπορούσε να τελειώσει πιο απλά τη φάση και να κάνει το 3-1
18:50
77' Κίτρινη στον Κούτρη
18:51
Έντονες διαμαρτυρίες από τον Ολυμπιακό για πέναλτι στον Φορτούνη λίγο πριν. Από το ριπλέι φάνηκε ότι υπάρχει παράβαση, αλλά είναι εκτός
18:52
79' Σουτ του Κρίζμαν, μπλοκάρει ο Σα
18:56
83' Νάουμετς αντί Σιόντη
18:57
84' Κίτρινη ο Ποντένσε
18:58
85' Απειλεί ο ΠΑΣ. Κεφαλιά του Τζημόπουλου, η μπάλα λίγο έξω.
18:59
86' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Νάτχο αντί Φορτούνη
19:03
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις
19:05
90+2' Τοροσίδης αντί Ποντένσε
19:06
90+3' Πτώση του Κλάους μέσα στην περιοχή και κίτρινη κάρτα