Παρακολουθείστε από το control room του sportfm.gr τον επαναληπτικό, ΠΑΟΚ-Παναχαϊκή για τους "16" του Κυπέλλου Ελλάδος.

18:42
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ΠΑΟΚ-Παναχαϊκή για τους "16" του Κυπέλλου Ελλάδος.
18:43
Ο "δικέφαλος του Βορρά" υποδέχεται στην Τούμπα τους Πατρινούς, στη ρεβάνς του 2-1 της Πάτρας.
18:44
Στο πρώτο ματς, οι Αχαιοί, πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση και πήραν μια ιστορική νίκη απέναντι στον Κυπελλούχο Ελλάδος. Σήμερα καλούνται να κάνουν ακόμα μία υπέρβαση.
18:45
Από την άλλη, η ομάδα του Ράζβαν Λουτσέσκου, έχει βρει ρυθμό μετά τη διακοπή και θέλει σήμερα από νωρίς να δείξει ότι είναι το αφεντικό.
18:48
Στον ΠΑΟΚ σίγουρα πρώτος στόχος είναι το πρωτάθλημα, αλλά ένας αποκλεισμός τόσο νωρίς από το Κύπελλο θα έφερνε τριγμούς στο ποδοσφαιρικό τμήμα.
18:49
Μάλιστα, την αποστολή της ομάδας του ΠΑΟΚ στην Τούμπα, υποδέχθηκε ο Ιβάν Σαββίδης που χαιρέτησε έναν-έναν τους παίκτες και το τεχνικό επιτελείο.
18:51
Η Παναχαϊκή επικράτησε με 2-1 στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων στις 8 Ιανουαρίου (35’ Μπαστακός, 68’ Λουμπαρδέας – 56’ Καρέλης ).
18:51
Η τελευταία φορά που κλήθηκε ο ΠΑΟΚ να ανατρέψει σκορ 2-1 στο Κύπελλο Ελλάδας ήταν την σεζόν 2015-16, όταν είχε ηττηθεί με 2-1 από την ΑΕΛ Καλλονής στην Λέσβο και πήρε τη νίκη με 3-0 στην Τούμπα.
18:53
Αυτό είναι το 5ο φετινό παιχνίδι του ΠΑΟΚ για το Κύπελλο Ελλάδας μετά τις υποχρεώσεις του στον όμιλο, τις οποίες έβγαλε με 2 νίκες –και 1 ισοπαλία. Ο ΠΑΟΚ μέχρι το παιχνίδι της Πάτρας, όπου ηττήθηκε με 2-1 έτρεχε ένα απίστευτο σερί στο θεσμό, αφού ήταν αήττητος για 15 αγώνες, με 14 νίκες και μια ισοπαλία. Η προηγούμενη ήττα του ήταν στις 12 Απριλίου 2017 από τον Παναθηναϊκό στην Αθήνα με 2-0.
19:05
Πάμε να δούμε τις 11άδες των δύο ομάδων
19:06
Ο Ράζβαν Λουτσέσκου ξεκινάει τον ΠΑΟΚ με: Πασχαλάκη, Μάτος, Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Κρέσπο, Σάκχοφ, Ελ Καντουρί, Λημνιό, Ζαμπά, Μπίσεσβαρ και Ακπόμ.
19:07
Ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος ξεκινάει την Παναχαϊκή με: Καπούταγλη, Σταμόπουλο, Σωτηράκο, Τσελεπίδη, Πολίμο, Παπατόλιο, Πλέγα, Ελευθεριάδη, Αργυρόπουλο, Κυνηγόπουλο και Μπαστακό
19:08
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ είναι οι: Ρέι, Τόσκα, Λύρατζης, Μαουρίσιο, Μπαλογιάννης, Μίσιτς, Καρέλης
19:09
Στον πάγκο για την Παναχαϊκή βρίσκονται οι: Κολοβούρης, Μαυριάς, Μουστακόπουλος, Ντάσιος, Σταυρόπουλος, Μασούρας, Μωραΐτης
19:15
Διαιτητής είναι ο κ.Ευαγγέλου με Βοηθούς τους Μιχάλη Δημόπουλο και Νίκο Δημόπουλο. Τέταρτος ο κ. Βάτσιος
19:15
Σέντρα στο παιχνίδι σε περίπου 15 λεπτά.
19:18
Το ζέσταμα των δύο ομάδων ολοκληρώθηκε. Οι παίκτες πήγαν στα αποδυτήρια και θα επιστρέψουν για την έναρξη του ματς.
19:19
19:19
Το σημερινό είναι το 100ο παιχνίδι του Έβγεν Σάκχοφ με τον ΠΑΟΚ.
19:26
Μπροστά από τη Θύρα 4 υπάρχει ένα τεράστιο πανό που γράφει "Το όνομα της Μακεδονίας δεν παραχωρείται"
19:29
Περίπου 100-120 οπαδοί της Παναχαϊκής βρίσκονται στην Τούμπα και φιλοξενούνται στη Θύρα 8
19:29
Ο κόσμος πάντως είναι λιγοστός στην Τούμπα
19:31
Όρκος νίκης από τους παίκτες του Λουτσέσκου
19:31
1' Σέντρα στο παιχνίδι
19:34
Ένταση στο ματς, από ένα μαρκάρισμα του Πολίμου πάνω στον Μπίσεσβαρ
19:34
Φάουλ του Ζαμπά στον Πολίμο. Νέα διακοπή στο ματς.
19:36
4' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από αριστερά
19:36
ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 1-0
19:37
Εκτέλεση κόρνερ από τον Μπίσεσβαρ, ο Μάτος παίρνει την κεφαλιά στη μικρή περιοχή, η μπάλα κοντράρει στα σώματα και καταλήγει στα δίχτυα.
19:38
Φέρει ευθύνη στο γκολ ο Καπούταγλης που έκανε λάθος έξοδο.
19:39
Ιδανικό ξεκίνημα για τον ΠΑΟΚ που από νωρίς παίρνει αυτό που θέλει από το παιχνίδι.
19:40
8' Κίτρινη στον Παπατόλιο
19:41
10' Ο Βιεϊρίνια κάνει μπαλιά στο πίσω δοκάρι, δεν πρόλαβε ο Μάτος
19:42
Ο ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά στο ματς, πιέζει ψηλά και δεν αφήνει την Παναχαϊκή να περάσει το κέντρο. Το γρήγορο γκολ έχει λύσει τα πόδια των παικτών του Λουτσέσκου.
19:44
12' Οφσάιντ ο Μπαστακός
19:44
Σωστή υπόδειξη
19:44
13' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ
19:45
Περνάει ο κίνδυνος για την Παναχαϊκή. Και πάλι όμως λάθος αντίδραση σε στατική φάση από τους παίκτες του Οφρυδόπουλου
19:47
15' Σουτ του Σάκχοφ η μπάλα άουτ. Η μπάλα είχε μείνει "ζωντανή" μετά από κακό διώξιμο των αμυντικών της Παναχαϊκής
19:49
17' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Κάθετη του Μπίσεσβαρ, βγάζει τετ α τετ τον Ζαμπά με τον Καπούταγλη αλλά κακό πλασέ η μπάλα άουτ.
19:51
20' Σουτ του Άκπομ έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
19:52
Μετά από 20 λεπτά και ο Πασχαλάκης ακόμα δεν έχει ακουμπήσει την μπάλα. Ο ΠΑΟΚ δεν της επιτρέπει να βγάλει καν επίθεση.
19:52
Ξεκίνησε και η βροχή στην Τούμπα
19:54
22' Καλή στιγμή για την Παναχαϊκή. Συρτή μπαλιά του Πολίμου στην περιοχή, για λίγο δεν την βρήκε ο Κυνηγόπουλος, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης.
19:56
24' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ
19:57
Εκτελεί ο Μπίσεσβαρ, ο Μάτος νικάει τους πάντες στον αέρα, η κεφαλιά του ελάχιστα άουτ.
20:00
30' Ημίωρο στο ματς. Ο ΠΑΟΚ έχει καθολική υπεροχή και δίκαια προηγείται με 1-0. Σκορ πρόκρισης για την ώρα.
20:02
31' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ
20:03
31' Σέντρα του Ζαμπά, λάθος έξοδος και πάλι από τον Καπούταγλη, ο Σάκχοφ πήρε την κεφαλιά η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια
20:05
33' Σουτ του Μπίσεσβαρ έξω από την περιοχή, η μπάλα ψηλά
20:08
Διακοπή στο ματς, χτύπησε στο πρόσωπο ο Σωτηράκος
20:09
37' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 2-0
20:10
Τρομερό κατέβασμα από τον Άκπομ με το στήθος, πασάρει στον Ζαμπά, εξαιρετικό τελείωμα από τον Βραζιλιάνο για το 2-0
20:11
Δεν έχει καμία σχέση η εικόνα του ΠΑΟΚ με το πρώτο ματς στην Αγυιά. Ο "δικέφαλος του Βορρά" σήμερα έχει μπει αποφασισμένος να πάρει την πρόκριση
20:12
Η Παναχαϊκή κυριολεκτικά δεν υπάρχει στο γήπεδο απόψε. Με αυτή την εικόνα δεν μπορεί να ελπίζει σε κάτι.
20:14
43' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλό σημείο έξω από την περιοχή
20:14
43' Κίτρινη στον Αργυρόπουλο
20:15
44' Φάση διαρκείας για τον ΠΑΟΚ. Διπλή επέμβαση από τον Καπούταγλη. Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.
20:16
Η διπλή επέμβαση του Καπούταγλη ήταν σε σουτ του Μάτος έξω από την περιοχή και στη συνέχεια στο πλασέ του Σάκχοφ
20:17
45' Δύο λεπτά επιπλέον χρόνου
20:19
Ημίχρονο στην Τούμπα. Ανώτερος ο ΠΑΟΚ προηγείται με 2-0 της Παναχαϊκής
20:34
Οι παίκτες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος
20:35
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο
20:35
47' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 3-0.
20:36
Κάθετη του Μπίσεσβαρ στον Ζαμπά, εκείνος το γύρισμα στην περιοχή, ο Λημνιός θα πλασάρει και 3-0 για τον ΠΑΟΚ.
20:37
Το γκολ μπήκε στα 33" από τη σέντρα του Β' Ημιχρόνου
20:38
49' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Πλασέ του Μπίσεσβαρ στην περιοχή, πλασάρει με τα πόδια ο Καπούταγλης, ριμπάουντ από τον Σάκχοφ η μπάλα άουτ.
20:39
Ο ΠΑΟΚ είναι με το 1,5 πόδι στους "8" του Κυπέλλου
20:42
53' Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Στη θέση του Ελευθεριάδη, ο Μαυριάς
20:43
54' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 4-0
20:44
Ο Λημνιός μπήκε από δεξιά, παράλληλη μπαλιά στην περιοχή, έρχεται τρένο ο Ζαμπά και με το δεύτερο γκολ του απόψε ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 4-0.
20:45
Ετοιμάζει τον Μίσιτς ο Λουτσέσκου
20:46
57' Ο Άκπομ βρίσκει δίχτυα. Ακυρώνεται ως οφσάιντ
20:47
58' Έξω ο Μπίσεσβαρ, μέσα ο Μίσιτς που κάνει το ντεμπούτο του με τη φανέλα του "δικεφάλου του Βορρά"
20:49
Στην προηγούμενη φάση του Άκπομ, ο παίκτης του ΠΑΟΚ καλύπτεται. Δεν υπήρχε οφσάιντ.
20:49
Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Στη θέση του Παπατόλιου, ο Μουστακόπουλος
20:50
61' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ
20:51
62' Κίτρινη ο Μίσιτς
20:56
67' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 5-0
20:57
Καταπληκτικό γκολ από τον Μίσιτς. Σουτ με το εξωτερικό η μπάλα παίρνει φάλτσο και καταλήγει στα δίχτυα!
20:57
Ντεμπούτο με απίστευτο γκολ από τον Κροάτη ποδοσφαιριστή του ΠΑΟΚ
20:59
68' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Λύρατζης στη θέση του Βιεϊρίνια.
21:03
75' Έχει πέσει ο ρυθμός. Λογικό μετά το 5-0
21:05
75' Τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, με τον Καρέλη να παίρνει τη θέση του Ελ Καντουρί
21:10
80' Τελευταίο δεκάλεπτο στο ματς. Ο ΠΑΟΚ παίρνει εύκολα το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος. Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.
21:12
Το γήπεδο έχει γίνει λίμνη. Σε πολλά σημεία η μπάλα κολλάει.
21:15
Το τερέν έχει γίνει πολύ βαρύ. Δύσκολα παίζεται πλέον ποδόσφαιρο.
21:16
87' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ
21:17
88' Προσπάθησε να βγάλει αντεπίθεση η Παναχαϊκή με τον Μασούρα, έβγαινε δύο με δύο, αλλά η μπάλα κόλλησε στο νερό.
21:20
90' Δύο λεπτά επιπλέον χρόνου