Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον Άρη για την 18η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Καλησπέρα σας!
14:37
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Λεβαδειακός-Άρης για τη 18η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
14:40
Ο Λεβαδειακός βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας έχοντας συλλέξει μόλις 2 πόντους στα 6 τελευταία ματς πρωταθλήματος (0-2-4).
14:41
Ντεμπούτο στον πάγκο των Βοιωτών θα κάνει ο νέος προπονητής τους, Νίκος Καραγεωργίου, που διαδέχθηκε τον Σανίνο.
14:42
Την προηγούμενη αγωνιστική ο Λεβαδειακός έμεινε στο 0-0 εκτός έδρας με τον Απόλλωνα Σμύρνης.
14:43
Ο Άρης έρχεται από το 0-0 με τη Λάρισα εκτός έδρας.
14:48
Η ενδεκάδα του Λεβαδειακού: Μπάγιτς - Τσαμπούρης, Αντιλέχου, Ανγκούα, Ντιόγκο - Κονέ, Ζησόπουλος - Νανγκίς, Στανόγιεβιτς, Γιακουμάκης - Μαρκόβσκι
14:50
Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα – Τζανακάκης, Δεληζήσης, Μπάσα, Βαλεριάνος - Ματίγια, Σιώπης - Κόρχουτ, Γκαρσία, Τόνσο - Ντιγκινί
14:51
Διαιτητής του αγώνα ο Αθανάσιος Σέζος.
14:55
Στον πάγκο για τον Λεβαδειακό οι Μπαλαούρου, Παντελιάδης, Μητρόπουλος, Σαβαντογκό, Λιάγκας, Ιωαννίδης, Καραχάλιος.
14:56
Στον πάγκο για τον Άρη οι Αναγνωστόπουλος, Ιντζόγλου, Λάρσον, Μαρτίνες, Ρόουζ, Παυλίδης, Διαμαντόπουλος.
14:59
Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
15:00
Μόλις 2 νίκες έχει πανηγυρίσει ο Άρης σε 15 επισκέψεις του στη Λιβαδειά (5 ισοπαλίες, 8 ήττες).
15:00
Στον πρώτο γύρο, ο Άρης επικράτησε 2-0 εντός του Λεβαδειακού.
15:00
Τα πάντα έτοιμα για τη σέντρα του αγώνα.
15:01
Ξεκίνησε το ματς, ο Λεβαδειακός πήρε τη σέντρα.
15:02
1' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Στανόγιεβιτς από πλάγια θέση, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
15:07
6' Τίποτα σημαντικό μέχρι στιγμής. Παιχνίδι κέντρου...
15:08
7' Κόρνερ για τον Άρη.
15:12
12' Χωρίς μεγάλη φάση μέχρι τώρα το παιχνίδι.
15:17
16' Πρώτη ευκαιρία στο ματς για τον Άρη. Ο Ντιγκινί σούταρε με δύναμη μέσα από την περιοχή, αλλά ο Μπάγιτς έδιωξε.
15:22
21' Πιέζει στο τελευταίο 5λεπτο ο Άρης.
15:24
24' Ο Λεβαδειακός δεν έχει απειλήσει ακόμα.
15:26
25' Πρώτη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Νανγκίς γύρισε στη μικρή περιοχή, ο Μαρκόβσκι έκανε την προβολή, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι.
15:27
27' Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
15:28
27' Κεφαλιά του Δεληζήση μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
15:30
29' Σέντρα του Τζανακάκη από τα δεξιά, βγήκε και μπλόκαρε ο Μπάγιτς.
15:34
34' Έπεσε πάλι ο ρυθμός του αγώνα.
15:38
38' Γκολ για τον Λεβαδειακό!
15:39
Σέντρα του Τσαμπούρη από δεξιά, ο Μαρκόβσκι πήρε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής και νίκησε τον Κουέστα.
15:40
Στο 33' και το 36' δέχθηκαν κίτρινες κάρτες ο Ανγκούα και ο Κονέ.
15:41
40' Φάουλ για τον Άρη σαν... κοντινό κόρνερ.
15:41
41' Εκτέλεσε ο Ματίγια, ο Μαρκόβσκι έδιωξε σε κόρνερ.
15:47
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Λεβαδειακός προηγείται 1-0 του Άρη.
15:48
Το μοναδικό γκολ ο Μαρκόβσκι στο 38'.
16:02
Φεύγουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο.
16:04
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
16:04
Μία αλλαγή για τον Άρη. Ο Λάρσον πήρε τη θέση του Κόρχουτ.
16:05
46' Επιθετικά ξεκίνησε ο Άρης, που κέρδισε κόρνερ στην πρώτη φάση του δευτέρου ημιχρόνου.
16:08
50' Σουτ του Λάρσον έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
16:12
52' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Μακρινό σουτ του Στανόγιεβιτς, μπλόκαρε ο Κουέστα.
16:14
56' Σουτ του Ζησόπουλου έξω από την περιοχή, πάλι μπλόκαρε ο Κουέστα.
16:15
57' Κόρνερ για τον Άρη, που είναι πιο δραστήριος στο δεύτερο μέρος.
16:17
58' Ευκαιρία για τον Άρη. Δυνατό σουτ του Λάρσον έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε δίπλα από το δοκάρι. Κόρνερ για την ομάδα του Παντελίδη.
16:21
63' Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Σαβαντογκό στη θέση του Νανγκίς.
16:24
65' Πιέζει ο Άρης.
16:27
68' 62%-38% υπέρ του Άρη η κατοχή μπάλας.
16:27
68' Κόρνερ για τον Άρη.
16:28
69' Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μητρόπουλος αντικαθιστά τον Γιακουμάκη.
16:29
70' Γυριστό σουτ του Γκαρσία μέσα από την περιοχή, έδιωξε ο Μπάγιτς.
16:33
72' Σουτ του Δεληζήση έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
16:33
73' Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη. Ο Διαμαντόπουλος στη θέση του Τόνσο.
16:34
73' Κίτρινη κάρτα στον Σιώπη.
16:34
74' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό.
16:37
78' Πιέζει ο Άρης, η άμυνα του Λεβαδειακού όμως είναι απροσπέλαστη.
16:41
82' Τρίτη αλλαγή για τον Άρη. Ο Μαρτίνες στη θέση του Γκαρσία.
16:43
84' Ευκαιρία για τον Άρη. Σουτ του Ματίγια έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
16:44
85' Κόρνερ για τον Άρη.
16:47
88' Φάουλ για τον Άρη σε πολύ καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
16:49
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
16:53
94' Μικρή διακοπή στο ματς γιατί τραυματίστηκε ο Σαβαντογκό.
16:54
Τελευταία φάση του αγώνα με τον Άρη να έχει κερδίσει φάουλ σε σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
16:54
Εκτέλεσε ο Ματίγια, βγήκε και μπλόκαρε ο Μπάγιτς.
16:55
Τέλος αγώνα, ο Λεβαδειακός επικράτησε 1-0 του Άρη!
16:55
Ιδανικό ντεμπούτο για τον προπονητή των γηπεδούχων, Νίκο Καραγεωργίου. Το μοναδικό γκολ στο 38' ο Μαρκόβσκι.