ΟΦΗ: Στρέζος, Μπράουν, Ποτουρίδης, Παπάζογλου, Γιαννούλης, Νάστος, Μεγιάδο, Νέιρα, Σάσι, Κοροβέσης, Βουό
Στον πάγκο για τον Δικέφαλο του Βορρά: Ρέι, Γιαννούλης, Κάνιας, Μίσιτς, Πέλκας, Λημνιός,Σβιντέρσκι
Στον πάγκο για τον ΟΦΗ: Σωτηρίου, Μπολάκης, Οικονόμου, Κυριακίδης, Ναμπι, Γιακουμάκης, Ντίνας
Όλα έτοιμα για την έναρξη, οι δυο ομάδες δίνουν τον όρκο της νίκης.
17:16
1' Σέντρα αγώνα
17:18
2' Πιέζει από το ξεκίνημα ο ΠΑΟΚ
17:21
5' Προσπαθεί να κρατήσει μπάλα ο ΟΦΗ στα πόδια του για να μην δέχεται συνεχώς πίεση.
17:23
7' Σημαντικό stop με τάκλιν του Παπάζογλου στον Ελ Καντουρί τη στιγμή που αυτός ήταν έτοιμος να σουτάρει
17:26
10' Ωραία ενέργεια του Νέιρα, δίνει στον Σασί, αυτός λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ. Καλή φάση για τον ΟΦΗ.
17:27
11' Έχει ρίξει μεγάλο βάρος από αριστερά στην ανάπτυξη του ο ΠΑΟΚ. Φάουλ κερδίζει ο Μπίσεσβαρ.
17:30
13' Ωραία αντεπίθεση του ΟΦΗ, με τον Νέιρα να δίνει στον Κοροβέση, αλλά η σέντρα του δεν είναι καλή, ο Αργεντινός σηκώνει ψηλά το πόδι και υποδεικνύει σωστά φάουλ.
17:31
Τα 100 παιχνίδια με τη φανέλα του ΠΑΟΚ, συμπλήρωσε ο Μπίσεσβαρ.
17:33
17' Στο 61-39% η κατοχή της μπάλας
17:35
19' Μεγάλη επέμβαση του Στρέζου σε κοντινό σουτ του Άκπομ! Ο Μπίσεσβαρ έκανε την πάσα από δεξιά, ο φορ του ΠΑΟΚ κέρδισε την κόντρα από τον Παπάζογλου, αλλά είπε όχι ο Στρέζος.
17:38
22' Κίτρινη ο Βιεϊρίνια για διαμαρτυρία.
17:39
24' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.
17:40
24' ΓΚΟΟΟΛ ο Μάτος!
17:41
Με τη συνηθισμένη συνταγή των στατικών φάσεων και με τον Μπίσεσβαρ να εκτελεί έξοχα το κόρνερ, ο Μάτος πήρε παραμάζωμα την άμυνα του ΟΦΗ και εντελώς αφύλακτος έκανε το 1-0 για τον ΠΑΟΚ με κεφαλιά.
17:45
29' Προσπαθεί να συνέλθει ο ΟΦΗ, ο ΠΑΟΚ πήρε το προβάδισμα με τη συνταγή στην οποία είναι εξαιρετικά δυνατός.
17:46
29' Μπαίνει από αριστερά ο Ελ Καντουρί, σουτάρει ο Στρέζος σε κόρνερ στην κλειστή γωνία.
17:47
30' ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ Ο ΠΑΟΚ! Από πολύ κοντά ο Σάκχοφ στο δεύτερο δοκάρι δεν μπορεί αν στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
17:50
34' Πολύ ωραία συρτή παράλληλη σέντρα του Άκπομ, ο Μαουρίσιο δίπλα από το σημείο του πέναλτι, πλασάρει με το αριστερό άστοχα.
17:51
35' ΜΑΤΟΣ, ΖΑΜΠΑ, ΑΚΠΟΜ ΓΚΟΟΟΛ Ο ΠΑΟΚ!
17:52
Απίθανος συνδυασμός από δεξιά, αφού ο Μάτος κάνει την κούρσα, σπάει δεξιά την μπάλα στον Ζαμπά και αυτός με συρτή σέντρα μοιράζει την 4η ασίστ φέτος για τον Άκπομ που με προβολή κάνει το 2-0.
17:55
39' Μεγάλη εμφάνιση από τον Μάτος που είναι μέσα και στα δύο γκολ του ΠΑΟΚ. Εκρητικό 15λεπτο από τον Δικέφαλο του Βορρά.
17:56
40' Κούρσα του Ζαμπά, που ανοίγει την μπάλα για να μπλοκάρει ο Στρέζος.
17:57
41' Κίτρινη στον Μεγιάδο, για μαρκάρισμα πριν στον Μαουρίσιο.
17:58
43' Κίτρινη στον Νάστο, για μαρκάρισμα στον Μπίσεσβαρ.
18:03
45+1' Όμορφη κάθετη του Σάκχοφ στον Άκπομ, ελάχιστα έξω από την εστία του Στρέζου, το πλασέ του Βρετανού.
18:03
ΛΗΞΗ Α' ΜΕΡΟΥΣ. Ο ΠΑΟΚ προηγείται 2-0 με τα γκολ του Μάτος και του Άκπομ στα 24' και το 35'.
18:18
46' Σέντρα β' μέρους
18:20
47' Σέντρα Ζαμπά, εναέριο πλασέ του Μπίσεσβαρ, μπλόκαρε ο Στρέζος.
18:24
50' Ο Μάτος έχει χτυπήσει τον Κοροβέση στο πρόσωπο νωρίτερα σε μια φάση που τον είχε ήδη περάσει.
18:27
54'Χωρίς ρυθμό και με αρκετά λάθη η εκκίνηση στο β' μέρος.
18:28
55' Παράλληλη σέντρα του Σασί, κανείς συμπαίκτης του στην πορεία της μπάλας.
18:33
59' Σε χαμηλούς ρυθμούς ο ΠΑΟΚ στην επανάληψη, κρατά εύκολα το 2-0, ετοιμάζεται ο Ντίνας να περάσει στο ματς για τον ΟΦΗ.
18:34
60' Ο Γιαννούλης σεντράρει, κακή έξοδος από τον Πασχαλάκη, ο Σασί σουτάρει άσχημα έξω, ενώ δεν μπορεί να κάνει επαφή με την μπάλα ο Κοροβέσης.
18:35
62' Ο Ντίνας αντί του Σασί, πρώτη αλλαγή του ΟΦΗ.
18:37
64' Σέντρα του Μάτος, κεφαλιά του Σάκχοφ άουτ.
18:38
65' ΓΚΟΟΟΟΛ ο ΠΑΟΚ με τον Ζαμπά.
18:40
Γρήγορο transition, ο Μπίσεσβαρ πάσαρε κάθετα στον Άκπομ και αυτός πάσαρε εξαιρετικά στον Λέο Ζαμπά που με δεξί πλασέ έκανε το 3-0.
18:40
67' Πέλκας αντί Μπίσεσβαρ
18:41
68' Γιακουμάκης αντί Βουό. Ντεμπούτο για τον νεαρό στράικερ με τη φανέλα των Κρητικών.
18:45
72' Ο Κάνιας στη θέση του Μαουρίσιο
18:48
75' Ο Ζαμπά έβγαλε ωραία πάσα στον Πέλκα που δεν πρόλαβε με την προβολή να την σπρώξει στα δίχτυα.
18:52
80' ΓΚΟΟΟΛ ο Άκπομ με απίθανο πλασέ από το ύψος της περιοχής.
18:54
Φοβερή κούρσα του Λέο Ζαμπά που κόβει την μπάλα στο ημικύκλιο της περιοχής και με εξαιρετικό φαλτσαριστό σουτ ο Βρετανός σκοράρει.
18:54
81' Ο Σβιντέρσκι στο ματς για την πρώτη συμμετοχή του αντί του Ελ Καντουρί.
18:56
82' Ο Στρέζος σώζει το πέμπτο γκολ αφού αποκρούει το πλασέ του Λέο Ζαμπά, στην επαναφορά ο Άκπομ πλασάρει, αλλά ο Ποτουρίδης του στερεί το χατ-τρικ.
18:56
84' Κίτρινες στον Γιακουμάκη και τον Βαρέλα.
18:59
86' Κίτρινη στον Ντίνα.
19:01
87' Σουτ του Μεγιάδο, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.
19:03
90' Σουτ του Σβιντέρσκι, μπλόκαρε ο Στρέζος.
19:09
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ. Ο ΠΑΟΚ έκανε μια από τις πιο πληθωρικές εμφανίσεις στο πρωτάθλημα και με δύο γκολ από τον Άκπομ (35' και 80'), ένα από τον Μάτος στο 24' και ένα από τον Ζαμπά στο 65' επικράτησε 4-0 του ΟΦΗ και έκανε το 16 στα 17 στο πρωτάθλημα.