Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός, για την 18η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

19:07
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός, για την 18η αγωνιστική της Super League
19:08
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:30 και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports1 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
19:10
Οι ερυθρόλευκοι, που μεσοβδόμαδα προκρίθηκαν επί της Ξάνθης στο Κύπελλο, αναζητούν την τέταρτη σερί τους νίκη στο πρωτάθλημα, που θα τους κρατήσει σε επαφή με την κορυφή και τον ΠΑΟΚ που νωρίτερα επικράτησε 4-0 του ΟΦΗ.
19:13
Στην αντίπερα όχθη, ο Αστέρας προέρχεται από την πρόκριση επί της ΑΕΛ στο Κύπελλο, όπου επικράτησε 5-3 έπειτα από ματς-θρίλερ. Στο πρωτάθλημα έχει δύο σερί ήττες και είναι στην ενδέκατη θέση με 18 βαθμούς.
19:15
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
19:15
Αστέρας Τρίπολης (Γιώργος Παράσχος): Παπαδόπουλος, Άνχελ, Πασαλίδης, Κυριακόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος, Μουνάφο, Βαλιέντε, Φερνάντεζ, Τσιλιανίδης, Κώτσιρας, Δουβίκας
19:15
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ομάρ, Σισέ, Βούκοβιτς, Κούτρης, Καμαρά, Γκιγέρμε, Λάζαρος, Φορτούνης, Ποντένσε, Χασάν.
19:17
Στον πάγκο των Αρκάδων βρίσκονται: Αθανασιάδης, Σάλας, Ρόλε, Μπελόκ, Βλάχος, Ματρικάρντι και Μανιάς
19:17
Στον πάγκο του Ολυμπιακού βρίσκονται οι: Χουτεσιώτης, Μεριά, Τοροσίδης, Νάτχο, Φετφατζίδης, Μασούρας, Γκερέρο
19:18
Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης. Βοηθοί: Γεώργιος Χατζηνάκος, Σπυρίδων Βασιλόπουλος 4ος Διαιτητής: Φώτιος Φωτιάδης
19:19
Επιστροφή για Μαντί Καμαρά στους "ερυθρόλευκους". Εκτός ενδεκάδας για τον Ολυμπιακό ο Σολδάνο
19:20
Υπενθυμίζεται ότι ο Αφρικανός μέσος είχε πετύχει ένα πανέμορφο γκολ κόντρα στον Αστέρα στον πρώτο γύρο με σουτ από μακρινή απόσταση.

19:32
Το γήπεδο είναι γεμάτο και λίγη ώρα πριν την έναρξη του ματς ανακοινώθηκε sold out
19:34
Κόρνερ για τον Ολυμπιακό έπειτα από προσπάθεια του Ποντένσε
19:34
4' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Σουτ του Ποντένσε λίγο έξω από την περιοχή, διώχνει με δυσκολία ο Παπαδόπουλος, ο οποίος έπιασε στη δεξιά του γωνία. Στη συνέχεια άστοχο σουτ του Καμαρά
19:36
Ο σχηματισμός των δύο ομάδων
19:37
19:37
19:38
8' Εκτέλεση φάουλ του Χριστοδουλόπουλου αρκετά μέτρα μακριά από την περιοχή, η μπάλα πέρασε εκτός
19:40
10' Επικίνδυνη σέντρα του Κούτρη από τ' αριστερά, απομακρύνει ο Παπαδόπουλος
19:46
Ισορροπημένο το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά, έπειτα από το δυνατό ξεκίνημα του Ολυμπιακού
19:51
21' Ως μη γενόμενη φάση... Κεφαλιά του Σισέ, έπειτα από κόρνερ, έπεσε και μάζεψε ο Παπαδόπουλος, αλλά έχει δοθεί φάουλ στον στόπερ του Ολυμπιακού.
19:52
22' Συνεργασία του Ποντένσε με τον Γκιγέρμε, με τον Βραζιλιάνο να κάνει σέντρα-σουτ και τον Παπαδόπουλο να μπλοκάρει
19:54
25' Δοκάρι για τον Αστέρα! Γύρισμα του Τσιλιανίδη από τα δεξιά, σκαστό σου του Φερνάντεθ και η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Σα.
19:57
27' Επικίνδυνο εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε εκτός, αφού δεν τη βρήκε κάποιος παίκτης
19:57

28' Γκολ ο Ολυμπιακός, 0-1!

Ωραία μπαλιά του Χριστοδουλόπουλου από τ' αριστερά, ο Φορτούνης έκανε ωραία κάθετη κίνηση, κοντρόλαρε με το στήθος και εκτέλεσε με το αριστερό. Βρήκε την μπάλα ο Παπαδόπουλος, αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει το γκολ
20:00
30' Συνεργασία Ποντένσε με Χασάν, βγήκε και σταμάτησε την κάθετη προς τον Αιγύπτιο ο Παπαδόπουλος
20:02
20:02
20:07
20:09
40' Μακρινό και πολύ άστοχο σουτ του Γκιγέρμε
20:13
43' Δυνατό σουτ του Κυριακόπουλου που έχει πολύ καλά πόδια, έδιωξε ο Σα.
20:14
20:15

Ημίχρονο στην Τρίπολη. Αστέρας-Ολυμπιακός 0-1.

Οι Πειραιώτες προηγούνται με το τέρμα του Φορτούνη στο 28', έπειτα από εξαιρετική μπαλιά του Χριστοδουλόπουλου. Συνολικά, καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι, αλλά μέχρι να μπει το γκολ, η καλύτερη ευκαιρία άνηκε στους γηπεδούχους με τον δοκάρι του Φερνάντεθ.
20:30
Χωρίς αλλαγή στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους οι δύο ομάδες
20:30

Έναρξη στο δεύτερο μέρος

20:36
50' Κίτρινη στον Πασαλίδη
20:36

50' Γκολ ο Ολυμπιακός, 0-2!

Ωραία εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, που βρήκε τον Χριστοδουλόπουλο, ο οποίος με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Υπενθυμίζεται ότι στο 0-1 ο Φορτούνης εκτέλεσε έπειτα από μπαλιά του Λάζαρου.
20:41
55' Μανιάς αντί Δουβίκα στο ματς για τον Αστέρα
20:43
58' Κίτρινη για τον Ολυμπιακό, την αντίκρισε ο Φορτούνης
20:44
58' Σουτ χωρίς τύχη για τον Κυριακόπουλο
20:47
61' Κίτρινη στον Τσιλιανίδη
20:49
64' Γκερέρο αντί Χασάν
20:53
68' Πολύ ωραίο σουτ του Ομάρ εκτός περιοχής, η μπάλα έξω
20:57
71' Τρομερός Ποντένσε! Ο Πορτογάλος άδειασε τον μισό Αστέρα με διαδοχικές ντρίπλες, αλλά νικήθηκε από τον Παπαδόπουλο, πιάνοντας σουτ από το ύψος του πέναλτι
20:58
72' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ποντένσε. Βρέθηκε απέναντι από τον Παπαδόπουλο, έσκαψε την μπάλα και ο δεύτερος έδιωξε την μπάλα
20:59
73' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μανιάς (ήταν offside και δεν υποδείχθηκε) βρέθηκε σε θέση βολής και λίγο πλάγια, έκανε το γύρισμα για την καρδιά της περιοχής και με ανυπεράσπιστη την εστία (ο Σα είχε βγει στον Μανιά) της ομάδας του, ο Σισέ απομάκρυνε.
21:01
76' Ρόλε αντί Κυριακόπουλου για τον Αστέρα
21:02
77' Βλάχος αντί Φερνάντεθ για τον Αστέρα
21:04
78' Μεριά αντί Βούκοβιτς στο ματς για τον Ολυμπιακό
21:06
Θα μπει κι ο Νάτχο σε λίγο...
21:08
83' Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης βρήκε τον Γκερέρο, που δεν έπιασε δυνατό σουτ από καλή θέση για να σκοράρει.
21:09
83' Η μπάλα στα δίχτυα του Ολυμπιακού, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον Αστέρα! Σωστά υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση ο Βαλιέντε που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα
21:10
84' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Νάτχο αντί Φορτούνη