Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Λαμία και τον Παναιτωλικό για την 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

18:43
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Λαμία και τον Παναιτωλικό για την 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
18:45
H Λαμία βρίσκεται στην 10η θέση με 20 βαθμούς, ενώ ο Παναιτωλικός στην 8η με 23.
18:56
Λαμία (Μάκης Χάβος): Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Βάντερσον, Δημούτσος, Μπουλούλης, Καραμάνος, Μπερτόλιο, Τομάς, Μπαράλες.
18:56
Στον πάγκο οι Κατσικας, Καρυπίδης, Πίτι, Σκόνδρας, Επστάιν, Τσούκαλος, Ασίγκμπα.
18:56
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Λιάβας, Άργκους, Μιχάι, Τσοκάνης, Λουσέρο, Τσιγγάρας, Μπαρμπόσα, Ντίας, Γκούγκα, Μπαΐροβιτς.
18:56
Στον πάγκο οι Γιαννακόπουλος, Βασιλούδης, Αμαράλ, Μαλης, Παρράς, Γιαννιώτης, Μπελεβώνης.
18:58
Διαιτητής είναι ο Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων), με βοηθούς τους Γεώργιο Κρετσίμο (Δυτ. Αττικής), Μιχαήλ Δημόπουλο (Δυτ. Αττικής), ενώ τέταρτος είναι ο Γεώργιος Τάσης (Ηπείρου).
18:59
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
19:07
Δεν υπάρχει κάτι το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά του ματς, που έχει καλό ρυθμό πάντως.
19:10
Aρκετές μονομαχίες ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων, φυσικά στα όρια του επιτρεπτού.
19:11
11' Πρώτη τελική στο ματς, ανήκει στον Πανατωλικό. Ο Γκούγκα έκανε το σουτ έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
19:14
13' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Μπαράλες.
19:18
Αγνοούνται οι φάσεις μπροστά στις δύο εστίες...
19:20
20' Ο Γουίλιαν μπήκε στην αντίπαλη περιοχή αλλά το σουτ που επιχείρησε κόντραρε στον Αντέτζο.
19:24
25' ΓΚΟΟΟΛ για τον Παναιτωλικό!
19:25
Μετά από βαθιά μπαλιά του Τσιγγάρα, ο Μπαΐτοβιτς έκανε το κοντρόλ με το στήθος το οποίο του βγήκε σε... ασίστ και ο Γουίλιαν που επωφελήθηκε, έστειλε με ωραίο πλασέ την μπάλα στα δίχτυα.
19:26
27' Σουτ του Μπερτόλιο μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.
19:31
30 λεπτά στο ματς, ο Παναιτωλικός προηγείται με 1-0 της Λαμίας.
19:31
32' Κίτρινη κάρτα στον Τσοκάνη.
19:39
Πέντε λεπτά ακόμη για το φινάλε του ημιχρόνου. Προ λίγου είχαμε νέα σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Μπαράλες.
19:41
41' Ο Μιχάι στην προσπάθειά του να διώξει γλίστρησε και έκανε... κοντρόλ με το χέρι με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για πέναλτι και τον διαιτητή να δείχνει «παίζετε» καθώς το θεώρησε ακούσιο.
19:45
45' Κίτρινη κάρτα στον Μπαΐροβιτς.
19:45
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.
19:46
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Παναιτωλικός προηγείται 1-0 στην έδρα της Λαμίας με γκολ του Γουίλιαν Μπαρμπόσα.
20:03
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
20:07
49' O Mπαράλες σκόραρε αλλά υποδείχθηκε σωστά σε θέση οφσάιντ.
20:08
Έχει μπει πιο δυνατά η Λαμία, με τον Παναιτωλικό να δίνει χώρο στους γηπεδούχους.
20:11
54' Μακρινό σουτ του Μπουλούλη, ο Κυριακίδης μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.
20:17
60' Aλλαγή για την Λαμία. Πίτι αντί Καραμάνου.
20:19
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Κυριακίδης.
20:19
62' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Γιαννακόπουλος αντί Κυριακίδη.
20:22
65' Eυκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Γουίλιαν έστρωσε στον Γκούγκα, ο οποίος έκανε τραγικό τελείωμα μέσα από την περιοχή. Η φάση πάντως έχει ξεκινήσει από οφσάιντ που δεν έχει δοθεί.
20:27
70' Αλλαγή για την Λαμία. Eπστάιν αντί Μπουλούλη.
20:28
71' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Παναιτωλικό!
20:29
Ο Γουίλιαν με εξαιρετική μπαλιά βγάζει τον Μπαΐροβιτς μέσα στην περιοχή, με τον επιθετικό του Παναιτωλικού να κάνει ωραίο διαγώνιο τελείωμα και να γράφει το 2-0 για τον Παναιτωλικό.
20:32
74' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μάλης αντί Μπαΐροβιτς.
20:38
81' Σουτ του Πίτι, η μπάλα περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
20:39
82' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Αμαράλ αντί Γκούγκα.
20:40
83' Αλλαγή για την Λαμία. Σκόνδρας αντί Τομάς.
20:45
88' Από μία κάρτα σε Βάντερσον και Γουίλιαν.
20:47
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.
20:52
Τέλος στην αναμέτρηση! Ο Παναιτωλικός πήρε σπουδαίο διπλό στην έδρα της Λαμίας, επικρατώντας με 2-0.