ΟΦΗ-Ξάνθη

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΟΦΗ-Ξάνθη, για την 19η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

14:32
Καλό μεσημέρι, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα του ΟΦΗ με την Ξάνθη για τη 19η αγωνιστική της Super League.
14:33
Ντεμπούτο στον πάγκο του ΟΦΗ θα κάνει σήμερα ο Χάιμε Βέρα.
14:33
Η ενδεκάδα των γηπεδούχων: Στρέζος, Μιχόγεβιτς, Ποτουρίδης, Γιαννούλης, Δεληγιαννίδης, Μεγιάδο, Νάστος, Ναμπί, Νέιρα, Κοροβέσης, Γιακουμάκης
14:34
Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Ζίβκοβιτς, Κοβάσεβιτς, Κασάδο, Ντα Κόστα, Κάστρο, Λισγάρας, Καντά, Ντίρεσταμ, Ροντρίγκεζ, Μελισσόπουλος, Μελιόπουλος.
14:34
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Παπαπέτρου με βοηθούς τους Μπουξμπάουμ και Παλαμίδα.
14:34
Στον πάγκο για τον ΟΦΗ θα βρίσκονται οι: Σωτηρίου, Βουό, Παπαστεριανός, Βράουν, Σακόρ, Παπάζογλου, Ντίνας
14:34
Στον πάγκο για την Ξάνθη είναι οι Γκαραβέλης, Μπαριέντος, Φακής, Χατζητερζόγλου, Καμαρά, Συλλά, Σαρπόνγκ.
14:36
Στο «Γεντί Κουλέ» βρίσκεται και ο ισχυρός άνδρας του ΟΦΗ, Μιχάλης Μπούσης.
14:38
Ο συνεργάτης του Χάιμε Βέρα, Αλεχάντρο Ίσις, επιβλέπει την προπόνηση.
14:46
Ο ΟΦΗ έρχεται από το 1-1 με τον Ατρόμητο εντός έδρας.
14:47
Η Ξάνθη ηττήθηκε 0-1 εντός από τον Άρη.
14:50
Στον πρώτο γύρο η Ξάνθη νίκησε 3-0 εντός τον ΟΦΗ, ενώ στις 26/9 οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 στην Ξάνθη για το Κύπελλο.
14:52
Σε 8 λεπτά η σέντρα του αγώνα.
14:56
Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
14:59
Ξεκίνησε το ματς, η Ξάνθη πήρε τη σέντρα.
15:03
5' Παιχνίδι κέντρου στο πρώτο 5λεπτο.
15:04
5' Πολύ καλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Νέιρα στην περιοχή, κοντρόλαρε και πλάσαρε, ωστόσο ο Ζίβκοβιτς έδιωξε σε κόρνερ.
15:05
7' Έχει ανεβάσει την πίεσή του ο ΟΦΗ.
15:06
8' Κι άλλο κόρνερ για τον ΟΦΗ.
15:09
11' Κόρνερ για την Ξάνθη.
15:11
13' Ισορρόπησε κάπως στα τελευταία λεπτά η Ξάνθη.
15:15
16' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Γιακουμάκης πλάσαρε από τη μικρή περιοχή, μπλόκαρε όμως ο Ζίβκοβιτς.
15:15
17' Πρώτη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Μπρίτο σούταρε μέσα από την περιοχή, ωστόσο η μπάλα έφυγε άουτ.
15:16
61%-39% υπέρ του ΟΦΗ η κατοχή της μπάλας.
15:19
21' Μπαλιά του Δεληγιαννίδη στην αντίπαλη περιοχή, βγήκε και μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς.
15:23
25' Κι άλλη καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Γιακουμάκης βγήκε τετ-α-τετ με τον Ζίβκοβιτς, αλλά πλάσαρε πάνω από τα δοκάρια.
15:26
27' Αναστάτωση στην περιοχή του ΟΦΗ, τελικά βγήκε και μάζεψε ο Στρέζος.
15:32
34' Χωρίς κάτι σημαντικό στα τελευταία λεπτά το παιχνίδι.
15:35
36' Κίτρινη κάρτα στον Κάστρο.
15:42
43' Ισορροπημένο το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά.
15:43
Στο 39' δέχθηκε κίτρινη κάρτα ο Μεγιάδο.
15:44
Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων στο πρώτο μέρος.
15:45
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ΟΦΗ και Ξάνθη στο 0-0.
15:46
Ελαφρώς καλύτερος ο ΟΦΗ στα πρώτα 45 λεπτά. Είχε τις καλύτερες στιγμές και την κατοχή της μπάλας (58%-42%).
15:59
Βγαίνουν οι ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο.
16:01
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
16:02
46' Σουτ του Καντά έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Στρέζος.
16:03
48' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ναμπί, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
16:08
52' Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Καμαρά αντικαθιστά τον Μελιόπουλο.
16:08
53' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
16:13
58' Πολύ καλή ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Καντά σούταρε στην κίνηση μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι.
16:14
58' Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μπαριέντος αντικαθιστά τον Μελισσόπουλο.
16:15
59' Κίτρινη κάρτα στον Κοβάσεβιτς.
16:16
61' Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Σακόρ αντικαθιστά τον Μεγιάδο.
16:18
62' Σουτ του Μπρίτο έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
16:19
63' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Σαρπόνγκ αντικαθιστά τον τραυματία Μπρίτο.
16:23
66' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
16:24
68' Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ντίνας παίρνει τη θέση του Γιαννούλη.
16:25
69' Ο Γιακουμάκης έφυγε μόνος του απέναντι στον Ζίβκοβιτς, αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ.
16:26
71' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
16:31
76' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Βουό παίρνει τη θέση του Νέιρα.
16:31
76' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Ντίνας μέσα από την περιοχή, σούταρε στην κίνηση, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
16:33
77' Μπαλιά προς τον Γιακουμάκη, πάλι ήταν σε θέση οφσάιντ.
16:35
79' Κίτρινη κάρτα στον Αλμέιδα.
16:35
80' Μίνι διακοπή στο ματς γιατί έχει τραυματιστεί στο πρόσωπο ο Κοβάσεβιτς.
16:39
Όλα καλά με τον παίκτη της Ξάνθης, που συνεχίζει κανονικά.
16:40
84' Φάουλ για τον ΟΦΗ σε πολύ καλό σημείο, ακριβώς έξω από την περιοχή της Ξάνθης. Κίτρινη κάρτα στον Ντίρεσταμ.
16:41
85' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ναμπί, ο Ζίβκοβιτς έδιωξε εντυπωσιακά στη γωνία του. Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
16:42
86' Ευκαιρία για την Ξάνθη σε αντεπίθεση. Ο Κάστρο πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, αλλά ο Στρέζος μπλόκαρε.
16:42
87' Κίτρινη κάρτα στον Βουό.
16:45
90' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
16:46
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.
16:47
91' Καλή στιγμή για την Ξάνθη σε αντεπίθεση. Ο Κοβάσεβιτς σούταρε από το ύψος της περιοχής, η μπάλα έφυγε άουτ.
16:47
92' Κίτρινη κάρτα στον Νάστο.
16:51
Τέλος αγώνα, ΟΦΗ και Ξάνθη έμειναν στο 0-0.
16:51
Ο ΟΦΗ ήταν ελαφρώς ανώτερος, αλλά του έλειψε το καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια.