Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Απόλλων Σμύρνης-Αστέρας Τρίπολης, για την 19η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

Καλησπέρα σας!
15:52
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live από το control room του www.sportfm.gr την αναμέτρηση του Απόλλωνα Σμύρνης με τον Αστέρα Τρίπολης, για τη 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
15:55
Οι γηπεδούχοι είναι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με μόλις 6 βαθμούς, ενώ από την άλλη η ομάδα της Τρίπολης έχει 18 και είναι στη 12η.
15:57
Πάμε να δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων.
15:58
Απόλλων Σμύρνης (Μπάμπης Τεννές): Χουάντερσον, Οριουέλα, Στάθης, Κύργιας, Κοντοές – Γκίνο, Ντ' Ούρσο, Ακόστα, Μπεντινέλι, Ντεφεντερίκο, Ελ Χέλβε.
15:58
Αστέρας Τρίπολης (Γιώργος Παράσχος): Παπαδόπουλος, Κυριακόπουλος, Πασαλίδης, Ορτέγκα, Βλάχος, Βαλιέντε, Μουνάφο, Κώτσιρας, Φερνάντεθ, Καλτσάς, Μανιάς.
15:58
Στον πάγκο του Απόλλωνα οι: Αστράς, Βαφέας, Ριβέρο, Ρώσση, Γαρουφαλιάς, Αγρόδημος, Βάρκας.
15:58
Ενώ στου Αστέρα οι: Αθανασιάδης, Τσιλιανίδης, Ιγκλέσιας, Μπέλοκ, Ρόλε, Ματρικάρντι, Δουβίκας.
15:59
Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης. Στη σέντρα ο Αστέρας.
16:00
1' Έναρξη του ματς!
16:05
5' Χωρίς φάση το παιχνίδι μέχρι στιγμής.
16:09
7' Ο Μπεντινέλι προσπάθησε να γυρίσει από τα αριστερά, αλλά απομάκρυνε ο Ορτέγκα.
16:12
12' Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα. Εκτός ο Μουνάφο, μέσα ο Ιγκλέσιας.
16:15
15' Καλή στιγμή για τον Αστέρα! Πολύ δυνατό και ευθύβολο σουτ του Βαλιέντε, έξω από τη μεγάλη περιοχή, με τον Χουάντερσον να διώχνει δύσκολα με τις γροθιές.
16:18
19' Γκολ ο Αστέρας, 0-1! Κλέψιμο του Κώτσιρα και πάσα στον Καλτσά που έκανε ωραία σέντρα από τα δεξιά, με τον Φερνάντεθ να πιάνει την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Χουάντερσον
16:23
20' Ο Ελ Χέλβε έστειλε την μπάλα στο δοκάρι, αλλά πρόκειται για ως μη γενόμενη φάση για τον Απόλλωνα, αφού ήταν ξεκάθαρα εκτεθειμένος ο παίκτης του.
16:28
Στο έδαφος ο Ιγκλέσιας
16:36
36' Σουτ του Καλτσά με τη μια, έδιωξε με δυσκολία ο Χουάντερσον, άστοχο σουτ του Κυριακόπουλου εκτός περιοχής στη συνέχεια
16:36
16:36
16:37
37' Τελική για τον Αστέρα. Μπούκα του Μαρτίνεθ από τα αριστερά, αλλά ολοκλήρωσε με τζούφιο σουτ
16:39
38' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Οι Αρκάδες έτρεξαν όλο το γήπεδο με δύο μπαλιές. Η δεύτερη ήταν από τον Καλτσά για τον Μανιά, που προσπέρασε το εμπόδιο του Οριουέλα και με δυνατό σουτ βρήκε σε ετοιμότητα τον Χουάντερσον
16:40
Το παιχνίδι έχει πολύ λίγες καλές φάσεις και ο Αστέρας διατηρεί με μεγάλη άνεση το προβάδισμα που έχει από το 19' με τον Φερνάντεθ
16:41
Δείτε ΕΔΩ το 1-0 των Αρκάδων
16:44
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις
16:47
45+1' Απειλεί ο Απόλλων. Σέντρα του Ακόστα από τα δεξιά λίγο πριν βγει η μπάλα, αλλά ο Βαλιέντε απομάκρυνε πριν γίνει πραγματικά επικίνδυνος κάποιος παίκτης των γηπεδούχων
16:47
Ημίχρονο στη Ριζούπολη! Απόλλων-Αστέρας 0-1. Το γκολ του Φερνάντεθ με κεφαλιά στο 19' είναι αυτό που έχει κάνει τη διαφορά. Το παιχνίδι δεν είχε πολλές φάσεις σε αυτό το διάστημα και οι Αρκάδες είναι το αφεντικό της αναμέτρησης, διατηρώντας με σχετική άνεση το προβάδισμα, καθώς απειλήθηκαν ουσιαστικά μόνο στο φινάλε του πρώτου μέρους.
17:00
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο
17:01
Έναρξη στο δεύτερο μέρος!
17:06
Ο Γκίνο του Απόλλωνα είναι στο έδαφος. Κόλλησε το παίδι του στον αγωνιστικό χώρο και μάλλον θα γίνει αλλαγή
17:07
51' Γαρουφαλιάς αντί Γκίνο για τον Απόλλωνα
17:08
Το παιχνίδι προσφέρεται ως φάρμακο για όσους ταλαιπωρούνται από αϋπνίες
17:11
55' Ριβέρο αντί Ακόστα για τον Απόλλωνα
17:14
58' Γκολ ο Αστέρας, 0-2! Αλεπάλληλα λάθη στην άμυνα του Απόλλωνα, ο Φερνάντεθ πήρε το "δώρο" και με στυλ ζευγάρωσε τα προσωπικά του τέρματα και της ομάδας του, στέλνοντας την μπάλα στη δεξιά γωνία του Χουάντερσον
17:19
64' Κίτρινη στον Στάθη.
17:20
Ο Ρόλε σε λίγο στον αγώνα για τον Αστέρα
17:21
65' Εντός ο Ρόλε, εκτός ο Κυριακόπουλος για τον Αστέρα
17:33
77'Δοκάρι για τον Απόλλωνα. Σουτ του Οριουέλα του εκτός περιοχής, στο οριζόντιο του Παπαδόπουλου η μπάλα
17:37
82' Ματρικάρντι αντί Καλτσά για τον Αστέρα