Παρακολουθήστε από το control-room του sportm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον ΟΦΗ για την 20ή αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM 94,6.

Καλησπέρα σας!
14:35
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ΑΕΚ-ΟΦΗ για την 20ή αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
14:40
Η ΑΕΚ έρχεται από το 1-1 με τον ΠΑΟΚ εντός έδρας για το πρωτάθλημα, ενώ την Τετάρτη πέρασε από το Περιστέρι επικρατώντας 1-0 του Ατρόμητου για το Κύπελλο.
14:40
Αυτό θα είναι το πρώτο παιχνίδι πρωταθλήματος για την "Ένωση" μετά την επιστροφή του Μανόλο Χιμένεθ στον πάγκο.
14:41
Ο ΟΦΗ έμεινε στο 0-0 εντός με την Ξάνθη, ενώ συμπλήρωσε 3 ματς πρωταθλήματος δίχως νίκη (0-2-1).
14:43
Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Μπάρκας, Μπακάκης, Τσόσιτς, Οικονόμου, Χουλτ, Σιμόες, Μάνταλος, Κλωναρίδης, Γκάλο, Μπογέ, Λιβάγια.
14:44
Η ενδεκάδα του ΟΦΗ: Στρέζος, Δεληγιαννίδης, Παπάζογλου, Μιχόγεβιτς, Κοροβέσης, Κυριακίδης, Νάστος, Ναμπί, Νέιρα, Βαζ, Γιακουμάκης.
14:45
Στον πάγκο για την ΑΕΚ οι Τσιντώτας, Σβάρνας, Γιαννούτσος, Κρίστιτσιτς, Αλμπάνης, Μπότος, Γιαννιώτας.
14:46
Στον πάγκο για τον ΟΦΗ οι Σωτηρίου, Βουό, Φερέιρα, Μπράουν, Σακόρ, Ντίνας, Πέρσον.
14:48
Στο ματς του πρώτου γύρου: ΟΦΗ-ΑΕΚ 0-3.
14:49
30-5-5 υπέρ της ΑΕΚ η παράδοση όταν φιλοξενεί τον ΟΦΗ.
14:51
Σε 10 λεπτά η σέντρα του αγώνα.
14:55
Διαιτητής του αγώνα ο Γεώργιος Βρέσκας.
14:59
Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
15:00
Τα πάντα έτοιμα για τη σέντρα του αγώνα.
15:01
Ξεκίνησε το ματς, η ΑΕΚ πήρε τη σέντρα.
15:03
2' Επικίνδυνα στην περιοχή της ΑΕΚ ο Δεληγιαννίδης. Έπεσε από μαρκάρισμα του Χουλτ, διαμαρτυρήθηκαν οι παίκτες των φιλοξενούμενων για πέναλτι, αλλά δεν δόθηκε τίποτα.
15:04
Όπως φάνηκε στο replay, ο Χουλτ υπέπεσε σε παράβαση καθώς βρήκε με το πόδι τον Δεληγιαννίδη.
15:05
4' Πρώτη καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Κλωναρίδης σούταρε από πλάγια θέση, η μπάλα άουτ.
15:10
8' Μίνι διακοπή στο ματς καθώς τραυματίστηκε ο Χουλτ.
15:11
9' Συνεχίζεται κανονικά το παιχνίδι.
15:12
10' Ο Χουλτ σηκώθηκε, αλλά δεν μπορεί να συνεχίσει.
15:13
11' Πεσμένος στο χορτάρι και ο Σιμόες, που τραυματίστηκε στο χέρι.
15:14
13' Πρώτη -αναγκαστική- αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Αλμπάνης παίρνει τη θέση του τραυματία Χουλτ. Σε ρόλο αριστερού μπακ μετατοπίζεται ο Μπακάκης και ο Γκάλο θα αγωνιστεί ως δεξιός μπακ.
15:14
13' Κόρνερ για την ΑΕΚ.
15:15
14' Προβολή από τον Οικονόμου, μπλόκαρε ο Στρέζος.
15:18
17' Ατομική προσπάθεια του Γιακουμάκη, που επιχείρησε να μπει στην περιοχή της ΑΕΚ, αλλά έδιωξε ο Τσόσιτς.
15:19
18' Σουτ του Βαζ μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε με τη δεύτερη ο Μπάρκας.
15:23
22' Σέντρα-σουτ του Λιβάγια, η μπάλα άουτ.
15:24
24' Κόρνερ για την ΑΕΚ.
15:26
Η ΑΕΚ δεν μπορεί να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα του ΟΦΗ.
15:27
26' Σουτ του Σιμόες έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Στρέζος.
15:31
30' Κόρνερ για την ΑΕΚ, που απείλησε με τον Μάνταλο.
15:34
33' Έχει ανεβάσει την πίεσή της η ΑΕΚ.
15:37
35' Σουτ του Γκάλο από πλάγια θέση, μπλόκαρε στη γωνία του ο Στρέζος.
15:37
37' Γκολ για την ΑΕΚ!
15:38
Ο Αλμπάνης από τα αριστερά γύρισε στον Λιβάγια, ο οποίος έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα για να δώσει το προβάδισμα στην ΑΕΚ.
15:41
40' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Κλωναρίδης έκλεψε την μπάλα, μπήκε στην περιοχή, αλλά ο Στρέζος έδιωξε με τα πόδια σε κόρνερ.
15:42
41' Μακρινό σουτ του Μάνταλου, η μπάλα άουτ.
15:46
45' Καλό σουτ του Αλμπάνη έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
15:47
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.
15:47
45'+1' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
15:48
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η ΑΕΚ προηγείται 1-0 του ΟΦΗ.
15:50
Ο Λιβάγια ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 37', με το... μισό γκολ να ανήκει στον Αλμπάνη.
15:57
15:57
Η φάση του 2ου λεπτού για την οποία διαμαρτύρεται ο ΟΦΗ για πέναλτι.
16:02
Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο.
16:05
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
16:09
50' Χωρίς κάτι σημαντικό το πρώτο 5λεπτο του δευτέρου ημιχρόνου.
16:10
51' Καλό σουτ του Κυριακίδη έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
16:15
55' Εντυπωσιακό γυριστό σουτ του Αλμπάνη μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
16:16
56' Σουτ του Γιακουμάκη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα μακριά από την εστία του Μπάρκα.
16:16
56' Κίτρινη κάρτα στον Νάστο.
16:19
59' Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Σόουζα παίρνει τη θέση του Νέιρα.
16:21
61' Επικίνδυνη σέντρα του Σόουζα, έδιωξε στη μικρή περιοχή ο Τσόσιτς.
16:22
63' Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Κρίστιτσιτς παίρνει τη θέση του Κλωναρίδη.
16:24
64' Κίτρινη κάρτα στον Κυριακίδη.
16:29
69' Έπεσε κάπως ο ρυθμός στο τελευταίο 5λεπτο.
16:32
72' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
16:34
74' Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Βουό και Σακόρ αντικαθιστούν Γιακουμάκη και Νάστο αντίστοιχα.
16:38
78' Νεύρα μεταξύ Μιχόγεβιτς, Σιμόες. Άναψαν τα αίματα στον αγωνιστικό χώρο του ΟΑΚΑ.
16:39
79' Κίτρινες κάρτες σε Μιχόγεβιτς, Σιμόες.
16:39
79' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
16:40
Νωρίτερα (76') δέχθηκε κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία ο Λιβάγια.
16:41
80' Οφσάιντ ο Ναμπί, λανθασμένη απόφαση.
16:43
83' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γιαννιώτας αντικαθιστά τον Μπογέ.
16:48
88' Επικίνδυνη αντεπίθεση για τον ΟΦΗ, αλλά ο Ναμπί δεν επιχείρησε σουτ.
16:50
90' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Λιβάγια σούταρε με το αριστερό μέσα από την περιοχή, αλλά ο Στρέζος έδιωξε σε κόρνερ.
16:51
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.
16:53
Τέλος αγώνα, η ΑΕΚ επικράτησε 1-0 του ΟΦΗ στο ΟΑΚΑ!
16:54
Το μοναδικό γκολ ο Λιβάγια στο 37' μετά από ασίστ του Αλμπάνη. Μέτρια η εικόνα της ΑΕΚ, που επανήλθε άμεσα στις νίκες στο πρωτάθλημα.