Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Λεβαδειακό για την 20η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

18:41
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Λεβαδειακό για την 20η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
18:43
O Ατρόμητος, που προέρχεται από την εντός έδρας ήττα από την ΑΕΚ στο Κύπελλο, βρίσκεται στην 4η θέση με 33 βαθμούς και ψάχνει το τρίποντο για να αποσπαστεί από την πέμπτη θέση.
18:44
Από την άλλη μεριά, ο Λεβαδειακός βρίσκεται στην προτελευταία θέση με 13 βαθμούς και θέλει ένα θετικό αποτέλεσμα στη δύσκολη μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού που δίνει.
18:46
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Μέγερι, Καρασαλίδης, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Νάτσος, Ούμπιδες, Μάντσον, Μπρούνο, Ενσικουλού, Κουλούρης, Ουάρντα.
18:47
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Θεοδωράκης, Κιβρακίδης, Μπουσούλατζιτς, Κωτσόπουλος, Κορτ, Μανούσος, Κατράνης.
18:48
Λεβαδειακός (Νίκος Καραγεωργίου): Μπάγιτς, Τσαμπούρης, Αντιλέχου, Ρεκβιασβίλι, Ντιόγκο, Κονέ, Στανόγεβιτς, Ζησόπουλος, Μάρκοψσκι, Σαβαντογκό, Γιακουμάκης.
18:48
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Μπαλαούρου, Λιάγκας, Χατζηλάμπρος, Μητρόπουλος, Παντελιάδης, Μέλεγκ, Νανγκίς.
18:49
Διαιτητής είναι ο Τζοβάρας Γιώργος (Φθιώτιδας), με βοηθούς τους Κωνσταντίνο Νικολαϊδη (Μακεδονίας), Σπύρο Βασιλόπουλο (Έβρου), ενώ τέταρτος είναι ο Παναγιώτης Κουκούλας (Λέσβου).
18:58
Στον αγωνιστικό χώρο παρέα με το διαιτητικό τρίο οι παίκτες των δύο ομάδων. Σε πολύ λίγο θα ξεκινήσει το ματς.
18:59
Το ματς μπορείτε να το παρκαολουθήσετε τηλεοπτικά από την ΕΡΤ1 και ραδιοφωνικά να το ακούσετε από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
19:02
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
19:09
4' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Γιακουμάκη, ήταν βέβαια πολύ δύσκολη φάση.
19:12
Πρώτο δεκάλεπτο στο ματς, δεν υπάρχει κάτι το ιδιαίτερο με τον Ατρόμητο να ελέγχει το ματς αλλά να δυσκολεύεται να διασπάσει την καλοστημένη άμυνα του Λεβαδεικού.
19:15
13' Σέντρα του Μάντσον στο δεύτερο δοκάρι, ο Ουάρντα πήγε να κάνει την κεφαλιά-ψαράκι αλλά η μπάλα βρήκε στο σώμα του Τσαμπούρη και πέρασε κόρνερ, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο.
19:18
16' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο!
19:18
Ο Ενσικουλού έκανε φοβερό σόλο και με ωραίο διαγώνιο τελείωμα με το αριστερό από τα όρια της περιοχής, νίκησε τον Μπάγιτς για το 1-0 υπέρ του Ατρομήτου!
19:22
Να που ο Ατρόμητος, λοιπόν, παίρνει το προβάδισμα στο ματς στην πρώτη τελική του.
19:23
19:24
Στο έδαφος ο Γιακουμάκης με πρόβλημα τραυματισμού.
19:25
24' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Μελέγκ αντί Γιακουμάκη.
19:31
28' Εκτέλεση φάουλ του Ούμπιδες, ο Κουλούρης έπιασε την κεφαλιά αλλά ήταν αδύναμη και ο Μπάγιτς μπλόκαρε την μπάλα.
19:32
Συμπληρώσαμε το πρώτο μισάωρο στο ματς. Ο Ατρόμητος προηγείται με 1-0 του Λεβαδειακού χάρη στο γκολ του Ενσικουλού.
19:36
Να πούμε ότι ο ΠΑΟΚ στο μεγάλο ντέρμπι έχει ανοίξει το σκορ κόντρα στον Ολυμπιακό χάρη σε γκολ του Βιεϊρίνια. Εδώ μπορείτε να δείτε το ματς.
19:37
35' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Κονέ.
19:42
40' Κεφαλιά του Χατζηϊσαΐα, η μπάλα περνάει άουτ.
19:48
45'+1' Κίτρινη κάρτα για θέατρο στον Ουάρντα. Λανθασμένη απόφαση του διαιτητή, ο Ντιόγκο έχει σπρώξει από πίσω τον Αιγύπτιο, υπήρξε παράβαση και πέναλτι!
19:48
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο Ατρόμητος προηγείται με 1-0 του Λεβαδειακού χάρη στην γκολάρα του Ενσικουλού στο 16ο λεπτό. Δεν έχει δοθεί και ένα πέναλτι στους γηπεδούχους σε σπρώξιμο του Ντιόγκο στον Ουάρντα στο φινάλε του πρώτου μέρους.
20:03
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγή συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
20:08
50' Σουτ του Μελέγκ, ο Μέγερι δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει την μπάλα.
20:08
Στο έδαφος ο Ενσικουλού που πονάει στην γάμπα.
20:10
Επιστρέφει στο γήπεδο ο ποδοσφαιριστής του Ατρομήτου, δεν έχει κάτι το σοβαρό.
20:14
Φτάσαμε στο 55ο λεπτό, δεν έχει αλλάξει κάτι στο ματς. Ο Ατρόμητος προηγείται 1-0 τοπυ Λεβαδειακού.
20:15
58' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Κουλούρη.
20:17
60' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Κατράνης αντί Ουάρντα.
20:19
Ο Λεβαδειακός προσπαθεί να αντιδράσει αλλά δεν έχει καταφέρει να φανεί απειλητικός σε καμία στιγμή στο ματς.
20:21
63' Απίθανη διπλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ωραίο γύρισμα του Κατράνη μέσα στην περιοχή, ο Ενσικουλού ήταν αμαρκάριστος αλλά κατάφερε να... πετύχει τον Μπάγιτς. Στη συνέχεια ο Κουλούρης πήρε το ριμπάουντ αλλά δεν κατάφερε να νικήσει ούτε αυτός τον πορτιέρε του Λεβαδειακού από την μικρή περιοχή.
20:25
67' Απειλεί ο Λεβαδειακός. O Σαβαντογκό έκανε το σόλο και το σουτ έξω από την περιοχή, με τον Μέγερι να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.
20:26
69' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Nανγκίς αντί Στανόγεβιτς.
20:32
74' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μπουσούλατζιτς αντί Μπρούνο.
20:38
80' Κίτρινη κάρτα στον Χατζηϊσαΐα.
20:40
82' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ακόμη μία τελική του Ενσικουλού που έπιασε το δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, με τον Μπάγιτς να διώχνει.
20:41
84' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μανούσος αντί του Ενσικουλού.
20:44
86' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Λιάγκας αντί Σαβαντογκό.
20:48
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.
20:51
Τέλος στο ματς. Ο Ατρόμητος επικράτησε 1-0 του Λεβαδειακού χάρη στο γκολ του Κλαρκ Ενσικουλού στο 16ο λεπτό.