Παρακολουθήστε live από το sportfm.gr την αναμέτρηση ανάμεσα στην Τότεναμ και την Ντόρτμουντ στο «Γουέμπλει» για την φάση των «16» του Τσάμπιονς Λιγκ.

21:22
Καλησπέρα σας!
21:23
Ακόμα ένα μεγάλο ευρωπαϊκό ματς. Το "Γουέμπλεϊ" φοράει τα καλά του για το Τότεναμ-Ντόρτμουντ για τους "16" του Τσάμπιονς Λιγκ. Μείνετε μαζί μας για να παρακολουθήσετε την αναμέτρηση.
21:25
Πάμε να μπούμε στο κλίμα και να πάρουμε μια γεύση από το Λονδίνο, με τις πρώτες εικόνες από το "Γουέμπλεϊ"
21:25
21:25
21:25
21:25
21:35
Η αναμέτρηση αρχίζει στις 22:00 και τηλεοπτικά μεταδίδεται από το Cosmote Sport 1
21:35
Πάμε να δούμε όμως τις 11άδες των δύο ομάδων
21:36
Μπορούσια Ντόρτμουντ: Μπούρκι, Χακίμι, Ζαγκαντού, Τοπράκ, Ντιαλό, Βίτσελ, Νταούντ, Ντιλέινι, Σάντσο, Γκέτσε, Πούλισιτς
21:36
Tότεναμ: Γιορίς, Οριέ, Αλντερβάιρελντ, Σάντσες, Φόιτ, Βερτόνγκεν, Γουίνκς, Σισοκό, Ερικσεν, Λούκας, Σον
21:36
Στον πάγκο για την Τότεναμ: Γκαζανίγκα, Τρίπιερ, Ρόουζ, Σκιπ, Γουενιάμα, Λαμέλα, Γιορέντε
21:37
Στον πάγκο για την Ντόρτμουντ: Χιτζ, Σμέλτσερ, Μπαλέρντι, Γκερέιρο, Γολφ, Μπρουν Λάρσεν, Φίλιπ
21:38
Διαιτητής: Ματέου Λαόθ Βοηθοί: Πο Σεμπριάν - Ρομπέρτο Μπαλομάρ Τέταρτος: Χαβιέρ Εστράδα
21:38
Θυμίζουμε ότι σε όλα τα ματς του Τσάμπιονς Λιγκ, εφαρμόζεται το VAR
21:39
Η Τότεναμ έχει δώσει 17 παιχνίδια κόντρα σε γερμανικές ομάδες, με τον απολογισμό της να είναι 9-2-6 με 25-20 τέρματα.
21:39
Η Ντόρτμουντ αγωνίστηκε 23 φορές κόντρα σε αγγλικές ομάδες, έχοντας ως απολογισμό το 10-4-9 με γκολ 27-33.
21:40
Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν πέρσι στη φάση των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ, με την Τότεναμ να κερδίζει εντός έδρας με 3-1 και εκτός με 2-1 τους Γερμανούς
21:41
Οι δύο ομάδες τα πάνε εξαιρετικά φέτος στο πρωτάθλημα της χώρας τους, με τους Βεστφαλούς να οδηγούν την κούρσα στη Γερμανία και τους "σπερς" να είναι φαβορί για την 3η θέση στην Πρέμιερ Λιγκ
21:42
Σέντρα σε περίπου 20 λεπτά στο Λονδίνο
21:42
21:43
Η Ντόρτμουντ τερμάτισε πρώτη στον 1ο όμιλο μπροστά από την Ατλέτικο Μαδρίτης, ενώ η Τότεναμ τερμάτισε δεύτερη στον 2ο όμιλο με 8 βαθμούς πίσω από την Μπαρτσελόνα
21:43
Πάντως, μπορούμε να πούμε ότι στο συγκεκριμένο ζευγάρι δεν υπάρχει φαβορί.
21:44
Στο άλλο ματς της βραδιάς, ο Άγιαξ υποδέχεται στην Ολλανδία τη Ρεάλ Μαδρίτης
21:45
Έξω για τον Τότεναμ, Χάρι Κέιν και Ντέλε Άλι, ενώ για την Ντόρτμουντ εκτός είναι ο Ρόις
21:54
Σε λιγότερο από 10 λέπτα η σέντρα στο Λονδίνο. Για να δούμε τι μπορούμε να περιμένουμε σε ακόμα ένα ευρωπαϊκό ματς.
21:58
Στα ηχεία του "Γουέμπλεϊ" ο... ύμνος του Τσάμπιονς Λιγκ. Καλή ποδοσφαιρική βραδιά να έχουμε.
22:01
Ενός λεπτού σιγή στο Λονδίνο, στη μνήμη του αδικοχαμένου, Εμιλιάνο Σάλα αλλά και τον Γκόρντον Μπανκς
22:02
1' Σέντρα στο παιχνίδι
22:09
7' Πρώτη καλή στιγμή για τους "σπερς" με το σουτ του Μόουρα από την περιοχή να φεύγει άουτ
22:12
Αποκτά σιγά-σιγά μέτρα η Τότεναμ στο χορτάρι. Στο 10' 0-0
22:14
12΄ Κίτρινη για τον Οριέ
22:17
15' Απαντάει η Ντόρτμουντ. Διαγώνιο σουτ του Πούλισιτς που έκλεψε την μπάλα από τη μικρή περιοχή, με τα πόδια ο Γιορίς
22:22
20' Σουτ του Βίτσελ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Γιορίς
22:25
23' Αναπτύσσεται με ωραίο τρόπο η Ντόρτμουντ, ο Σάντσο πατάει περιοχή, αλλά το γύρισμα του καταλήγει στον Γιορίς
22:27
25' Το ματς στο 0-0. Επίσης δεν υπάρχει σκορ και στο Άγιαξ-Ρεάλ.
22:31
30' Σίγουρα η εικόνα της Ντόρτμουντ στο πρώτο ημίωρο είναι καλύτερη. Οι Βεστφαλοί πατούν καλύτερα και δημιουργούν ρήγματα κυρίως με τον Σάντσο από δεξιά.
22:37
35' Ευκαιρία για τους Βεστφαλούς και πάλι. Σουτ του Ντιλέινι, δύσκολα ο Γιορίς
22:38
36' Γύρισμα του Σον στην περιοχή για τον Μόουρα, βάζει σωτήρια τα πόδια και διώχνει ο Μπούρκι
22:41
22:41
22:43
Στο άλλο ματς ο Ταλιαφίκο σκόραρε για τον Άγιαξ, αλλά το ακυρώνει με χρήση VAR για φάουλ πάνω στον Κουρτουά. .
22:45
44' Στο δικό μας παιχνίδι, έχει πέσει ο ρυθμός τα τελευταία λεπτά.
22:47
45' Μεγάλη ευκαιρία για την Ντόρμουντ. Σέντρα του Σάντσο, κεφαλιά του Ζαγκαντού που τους κερδίζει όλους στον αέρα, ο Γιορίς σώζει στη γραμμή!
22:48
Τεράστια επέμβαση του Γάλλου πορτιέρε!
22:49
Ημίχρονο στο Λονδίνο. Τότεναμ-Ντόρτμουντ 0-0
23:04
46' Σέντρα στην επανάληψη
23:04
23:05
47' Γκοολλλλ για την Τότεναμ και 1-0!
23:06
Βερτόνγκεν τη σέντρα στην περιοχή, πλασέ στην κίνηση από τον Σον και μπροστά οι Λονδρέζοι!
23:06
Δήμιος της Ντόρτμουντ ο Νοτιοκορεάτης. Μετράει 4 γκολ σε 4 ματς κόντρα στους Βεστφαλούς.
23:07
Εκεί που λέγαμε ότι οι Γερμανοί ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος, ήρθε ο Σον να αλλάξει τα πάντα!
23:12
54' Κίτρινη στον Ντιλέινι
23:12
23:14
Εδώ το πλασέ στην κίνηση του Σον που έκανε το 1-0. Όμορφο γκολ σε δημιουργία και εκτέλεση
23:14
23:19
60' Φεύγει στην κόντρα ο Έρικσεν, πριν η μπάλα φτάσει στον Σον έδιωξε σε κόρνερ ο Ζαγκαντού
23:21
23:22
Και ξανά το τελείωμα του Σον για το 1-0 από άλλη λήψη
23:28
68' Σουτ του Νταούντ στην αγκαλιά του Γιορίς
23:34
76' Σουτ του Μόουρα, στα σώματα η μπάλα, κόρνερ
23:38
76' Στη θέση του Ζαγκαντού ο Σμέλτσερ
23:39
80' Το παιχνίδι στο 1-0. Το γκολ του Σον από το 47' χωρίζει τις δύο ομάδες
23:41
83' Γκοοοοολλλλ για την Τότεναμ και 2-0 με τον Βερτόγκεν!
23:42
Σέντρα από τον Οριέ, γίνεται... σέντερ φορ ο Βέλγος και με κοντινής προβολή νικάει τον Μπούρκι για το 2-0
23:45
86' Γκοοοοολλλλλ για την Τότεναμ και 3-0!
23:46
Κόρνερ από τον Έρικσεν, κοιμάται η άμυνα της Ντόρτμουν και ο Γιορέντε που νικά τους πάντες στον αέρα κάνει το 3-0
23:48
Έξω ο Σάντσο, μέσα ο Γκερέιρο
23:50
90' Δύο λεπτά έξτρα χρόνου
23:51
Τέλος. Νίκη για την Τότεναμ με 3-0.
23:51
Καταιγιστική για ένα ημίχρονο η ομάδα του Ποτσετσίνο, πήρε σκορ πρόκρισης για τους "8".