Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το πρώτο παιχνίδι του Ολυμπιακού με τη Ντιναμό Κιέβου για τους "32" του Europa League...
Ολυμπιακός: Σα, Τσιμίκας, Βούκοβιτς, Σισέ, Μεριά, Γκιγέρμε, Καμαρά, Ντίας, Ποντένσε, Φορτούνης, Χασάν
Η ενδεκάδα της Ντινάμο: Μπόικο, Κεντζιόρα, Μπούρντα, Σαμπάνοβ, Μικολένκο, Σεπέλιεβ, Σαπαρένκο, Μπουγιάλσκι, Βέρμπιτς, Σολ, Τσιχάνκοβ
Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Λοντίγκιν, Τοροσίδης, Μασούρας, Μπουχαλάκης, Χριστοδουλόπουλος, Νάτχο, Γκερέρο
19:42
Στον πάγκο της Ντιναμό: Μπουσάν, Σίντκλεϊ, Σίντορτσουκ, Γκαρμάς, Τσε Τσε, Σμιρνίλ, Ρουσίν
19:43
Νωρίτερα σημειώθηκαν συμπλοκές στην κερκίδα των Ουκρανών, ανάμεσα στους οπαδούς των φιλοξενούμενων και την Αστυνομία. Ευτυχώς δεν κράτησε πολύ η ένταση
19:51
Υπενθυμίζεται ότι ο Ολυμπιακός θα αγωνιστεί χωρίς τον τραυματία Ομάρ. Δεξιά θα παίξει ο Μεριά κι όχι ο Βασίλης Τοροσίδης
20:06
10' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Ο Γκιγέρμε έβγαλε ωραία μπαλιά, ο Φορτούνης έστρωσε για τον Χασάν που εκτέλεσε τον τερματοφυλακα των Ουκρανών
20:13
Έχει ζεσταθεί για τα καλά το γήπεδο μετά το γκολ κι η ομάδα του Μαρτινς έχει πάρει μπόλικη ψυχολογία
20:17
20' Απίθανη ευκαιρία του Ολυμπιακού για το 2-0! Ο Φορτούνης βγήκε φάτσα με τον αντίπαλο τερματοφυλακα, έφυγε λίγο πλάγια και έστειλε την μπάλα στο δεξί του δοκάρι
20:21
Ο Μπόικο αποκρούει δυνατό σουτ του Ντίας στο 23'
20:22
Η άμυνα της Ντιναμό σταματάει την τελευταία στιγμή τον Χασάν που πήγε να κάνει προβολή μετά από σέντρα του Τσιμίκα
20:24
Στο 25ο λεπτό το παιχνίδι. Οι παίκτες της Ντινάμο προσπαθούν να κρατήσουν τη μπάλα περισσότερο στην κατοχή τους.
20:26
27' ΓΚΟΛ για την Ντιναμό, 1-1 με τον Μπουγιαλσκι
20:29
Ο Κεντζιορα βρήκε ανενόχλητο τον Μπουγιαλσκι στη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού. Εκείνος πλάσαρε εύκολα
20:32
32ο λεπτό. Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά.
20:33
Εμφανώς επηρεασμένοι οι παίκτες του Ολυμπιακού από την ισοφάριση. Έχουν χάσει την κατοχή της μπάλας. Αντίθετα οι Ουκρανοί έχουν πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο.
20:36
Ο Ολυμπιακός δείχνει να έχει πρόβλημα στην ανάπτυξη. Με τον Μεριά από τα δεξιά δεν μπορεί να αναπτυχθεί, έτσι "καίγεται" και το... χαρτί του Ντίας. Και οι κεντρικοί παίκτες δεν έχουν σίγουρες μεταβιβάσεις της μπάλας.
20:37
ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό στο 40 λεπτό.
20:38
2-1 για τον Ολυμπιακό μετά από μακρινό σουτ του Ζιλ Ντίας.
20:39
Την στιγμή που ο Ολυμπιακός έδειχνε να δυσκολεύεται να φτάσει στη μεγάλη περιοχή των Ουκρανών ήρθε η λύση μετά από μία στημένη φάση. Ο Ζιλ Ντίας βρήκε την μπάλα μετά από ένα διώξιμο των αμυντικών. Τη στόπαρε με το στήθος και από μακριά την έστειλε στα δίχτυα του Μπόικο.
20:42
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.
20:45
Τέλος του πρώτου 45λεπτου
21:01
45+1 Γέμισμα των Ουκρακών στη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού. Ο Σολ δεν μπόρεσε να κάνει κάτι ανησυχητικο.
21:02
46΄ Άρχισε το δεύτερο 45λεπτο
21:09
Τίποτα σπουδαίο στα πρώτα λεπτά του δευτέρου 45λέπτου
21:16
60 Ευκαιρία για την Ντιναμο. Ο Σολ από κοντά έκανε το σουτ. Η μπάλα ευτυχώς πέρασε μακριά από την εστία του Σα
21:19
63' Φάουλ σε καλή θέση για την Ντινάμο. Το εκτέλεσε ο Βέρμπιτς. Η μπάλα έφυγε ψηλά από την εστία του Ολυμπιακού.
21:21
Τον Νάτχο ετοιμάζει ο Μαρτίνς για να τον περάσει στον αγώνα.
21:22
68' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Νάτχο στη θέση του Φορτούνη.
21:26
70ο λεπτό. Μεγάλη ευκαιρία για την Ντινάμο. Ο Τσιγκάνκοφ βρήκε την μπάλα στη μεγάλη περιοχή μετά από σέντρα που έγινε. Στόπαρε και έκανε το σουτ από καλή θέση. Ευτυχώς ο Σα ήταν σε καλή θέση και έδιωξε την μπάλα.
21:28
72' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Αντεπίθεση με τον Ποντένσε τελικό αποδεκτή της μπάλας. Εκείνος δεν πλάσαρε σωστά από καλή θέση
21:30
74' Κίτρινη κάρτα για τον Βέρμπιτς.
21:35
80ο λεπτό. Όμορφη ενέργεια του Ποντένσε από τα αριστερά. Μπήκε στη μεγάλη περιοχή και από διαγώνια θέση επέλεξε να κάνει το σουτ στην κλειστή γωνία χωρίς κάποιο αποτελεσμα.
21:38
80' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Χριστοδουλόπουλος στη θέση του Ποντένσε
21:40
86' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μασουρας στη θέση του Ντίας
21:45
89' ΓΚΟΛ για την Ντιναμο. Σκόρερ ο Βερμπιτς. Ισοφαριζουν σε 2-2 οι Ουκρανοί