Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΛ και την Ξάνθη για την 21η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM 94,6.

Καλησπέρα σας!
14:45
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ΑΕΛ-Ξάνθη για την 21η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
14:47
Η ΑΕΛ έρχεται από το 2-2 με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο. Συμπλήρωσε 5 ματς δίχως νίκη (0-3-2).
14:48
Η Ξάνθη έμεινε στο 0-0 εντός με τη Λαμία. Τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι χωρίς νίκη (0-3-1) για την ομάδα του Ράσταβατς.
14:52
Στον πρώτο γύρο η Ξάνθη νίκησε 1-0 την ΑΕΛ στα Πηγάδια.
14:54
Διαιτητής του αγώνα ο Εμμανουήλ Σκούλας.
14:58
Η ενδεκάδα της ΑΕΛ: Κρίστινσον – Καρανίκας, Ζίζιτς, Γκόλιας, Γιακιμόβσκι – Μιλοσάβλιεβιτς, Νούνιτς, Φατιόν, Μπαργκάν - Σικάβκα, Ντέλετιτς
15:01
Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Ζίβκοβιτς – Ντίρεσταμ, Λισγάρας, Αλμέιδα, Κασάδο – Καμαρά, Κοβάσεβιτς – Μπαριέντος, Ντουρίτσκοβιτς, Σαρπόνγκ - Φάκκης
15:01
Ξεκίνησε το ματς.
15:02
Στον πάγκο για την ΑΕΛ οι Παϊτέρης, Μόρας, Ακόστα, Νούσιος, Μπέρτος, Ζίβκοβιτς, Σετσέροβιτς.
15:02
Στον πάγκο για την Ξάνθη οι Γκαραβέλης, Καντά, Χατζητερζόγλου, Σιλά, Μελιόπουλος, Ουίλιαμ, Μελισσόπουλος.
15:05
6' Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΛ.
15:06
7' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιακιμόβσκι, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς.
15:07
8' Γκολ για την ΑΕΛ!
15:08
Σουτ του Φατιόν έξω από την περιοχή, ο Ζίβκοβιτς έδιωξε, αλλά ήρθε ο Νούνιτς να πάρει το "ριμπάουντ" και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων για το 1-0.
15:12
Στο 9' δέχθηκε κίτρινη κάρτα ο αμυντικός των φιλοξενούμενων, Αλμέιδα.
15:12
12' Το ματς έχει καλό ρυθμό, αν και ο αγωνιστικός χώρος δεν βρίσκεται στην καλύτερη δυνατή κατάσταση.
15:14
15' Κίτρινη κάρτα στον Καρανίκα.
15:18
19' Κόρνερ για την Ξάνθη.
15:20
20' Κίτρινη κάρτα στον Γκόλια.
15:20
21' Γκολ για την Ξάνθη!
15:21
Εκτέλεση φάουλ του Μπαριέντος, ο Αλμέιδα πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή και νίκησε τον Κρίστινσον για να ισοφαρίσει.
15:24
25' Καλή ευκαιρία για την Ξάνθη, με το σουτ του Ντίρεσταμ να φεύγει άουτ.
15:26
27' Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν.
15:27
28' Καλή στιγμή για την ΑΕΛ, αλλά οι Ντέλετιτς, Μπαργκάν δεν μπόρεσαν να πλασάρουν μέσα από την περιοχή. Κόρνερ για τους γηπεδούχους.
15:29
30' 60%-40% υπέρ της ΑΕΛ η κατοχή της μπάλας.
15:30
31' Σουτ του Σικάβκα μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε στη γωνία του ο Ζίβκοβιτς.
15:36
36' Έπεσε κάπως ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.
15:41
41' Φάουλ για την ΑΕΛ σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
15:42
43' Σουτ του Μπαργκάν έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
15:45
45' Ωραία ομαδική συνεργασία από τους παίκτες της ΑΕΛ, αλλά ο Ζίβκοβιτς βγήκε και μπλόκαρε την μπάλα προ του Μπαργκάν.
15:45
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ΑΕΛ και Ξάνθη στο 1-1.
15:46
Η ΑΕΛ προηγήθηκε στο 8' με τον Νούνιτς, η Ξάνθη ισοφάρισε στο 21' με τον Αλμέιδα.
15:46
6 τελικές (5 εντός εστίας) για την ΑΕΛ, 2 (1) για την Ξάνθη.
15:47
65%-35% υπέρ της ΑΕΛ η κατοχή της μπάλας στο πρώτο ημίχρονο.
15:58
Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο.
15:59
Μία αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Σεσέροβιτς πήρε τη θέση του Σικάβκα. Συνεχίζει ως έχει η Ξάνθη.
15:59
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
16:02
49' Πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο μέρος για την ΑΕΛ. Σουτ του Φατιόν από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
16:06
52' Κίτρινη κάρτα στον Σαρπόνγκ.
16:09
55' Γυριστό σουτ του Μπαργκάν μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ. Στο 54' είχαμε τη δεύτερη αλλαγή της ΑΕΛ. Ο Ζίβκοβιτς πήρε τη θέση του Γιακιμόβσκι.
16:11
57' Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ουίλιαμ παίρνει τη θέση του Σαρπόνγκ.
16:13
59' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Νούνιτς βγήκε τετ-α-τετ με τον Ζίβκοβιτς, τον πλάσαρε, αλλά η μπάλα βρήκε στο δοκάρι.
16:14
Στο 58' δέχθηκε κίτρινη κάρτα ο Ουίλιαμ.
16:17
64' Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μελιόπουλος αντικαθιστά τον Φάκκη.
16:18
64' Κεφαλιά του Νούνιτς μέσα από την περιοχή, δεν ανησυχεί ο Ζίβκοβιτς, αφού η μπάλα έφυγε άουτ.
16:22
68' Μίνι διακοπή στο ματς καθώς τραυματίστηκε ο Ζίβκοβιτς.
16:23
69' Κόρνερ για την ΑΕΛ.
16:24
69%-31% υπέρ της ΑΕΛ η κατοχή μπάλας στο δεύτερο ημίχρονο.
16:26
71' Κόρνερ για την ΑΕΛ.
16:29
76' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Σιλά παίρνει τη θέση του Μπαριέντος.
16:30
76' Κόρνερ για την Ξάνθη.
16:30
77' Κίτρινη κάρτα στον Κοβάσεβιτς.
16:31
78' Κόρνερ για την ΑΕΛ. Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Μπαργκάν να σουτάρει μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα κόντραρε.
16:32
5 τελικές (0 εντός εστίας) για την ΑΕΛ στο δεύτερο μέρος, 0 η Ξάνθη!
16:36
83' Μακρινό σουτ του Σιλά, η μπάλα άουτ.
16:37
83' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Νούσιος αντικαθιστά τον Μπαργκάν.
16:42
88' Πιέζει η ΑΕΛ, αντέχει η Ξάνθη.
16:43
90' Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΛ για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
16:44
90' Κεφαλιά του Φατιόν από το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ.
16:44
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
16:46
92' Επικίνδυνη σέντρα στην περιοχή της Ξάνθης, δεν βρέθηκε ένας παίκτης της ΑΕΛ για να τη στείλει στα δίχτυα. Κόρνερ για τους γηπεδούχους.
16:48
Τέλος του αγώνα, ΑΕΛ και Ξάνθη κόλλησαν στο 1-1!
16:49
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 8' με τον Νούνιτς, στο 21' ισοφάρισε ο Αλμέιδα για τους Ακρίτες.