ΟΦΗ-Λαμία

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τη Λαμία, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης».

19:07
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΟΦΗ απέναντι στη Λαμία.
19:08
Με το ματς που βρίσκεται σε εξέλιξη ανάμεσα σε Απόλλωνα και ΠΑΟΚ (0-1) στη Ριζούπολη αλλά και το παιχνίδι που ξεκινάει στις 19.30 στο Ηράκλειο ολοκληρώνεται το πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
19:10
To ματς έχει μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον με φόντο τη μάχη για την παραμονή.
19:10
Ο ΟΦΗ βρίσκεται στην 14η θέση με 17 βαθμούς, ενώ η Λαμία στην 12η με 21.
19:19
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
19:19
ΟΦΗ (Χάιμε Βέρα): Στρέζος, Δεληγιαννίδης, Παπάζογλου, Μιχόγεβιτς, Κοροβέσης, Μεγιάδο, Κυριακίδης, Βαζ, Ναμπί, Φερέιρα, Πέρσον
19:19
Στον πάγκο: Σωτηρίου, Μπολάκης, Μπράουν, Σακόρ, Νέιρα, Ντίνας, Κουτσιανικούλης
19:19
Λαμία (Μάκης Χάβος): Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Σκόνδρας, Μπεχαράνο, Δημούτσος, Μπερτόλιο, Τομάς, Καραμάνος, Τσούκαλος
19:20
Στον πάγκο: Σαράνοφ, Καρυπίδης, Ασούμπρε, Πίτι, Ασίγκμπα, Επστάιν, Μπλάζιτς
19:30
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
19:35
1' Σέντρα στο ματς
19:39
3' Σωστή υπόδειξη του Καραμάνου σε θέση οφσάιντ.
19:40
5' Παράλληλο γύρισμα του Βαζ στην μικρή περιοχή, όμως ο βοηθός σταμάτησε σωστά τη φάση αφού η μπάλα είχε βγει εκτός αγωνιστικού χώρου.
19:44
9' Πρώτη φάση στο ματς για τον ΟΦΗ. Ατομική ενέργεια και φαλτσαριστό σουτ του Βαζ, ο Μελίσσας έπεσε και μπλόκαρε.
19:47
12' Πρώτη τελική και για τη Λαμία. Μακρινό σουτ του Μπεχαράνο έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
19:48
13' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Σέντρα του Βαζ από τα δεξιά, ο Μιχόγεβιτς έπιασε την κεφαλιά, όμως η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
19:49
15' Αναλογικά με την κρισιμότητα της αναμέτρησης, το παιχνίδι έχει αρκετά καλό ρυθμό στο ξεκίνημα.
19:50
15' Γρήγορη έξοδος του Μελίσσα που πρόλαβε με γροθιές κι απομάκρυνε σε πλάγιο.
19:53
18' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Φερέιρα βγήκε στην αντεπίθεση, μπήκε στην περιοχή, όμως το σουτ που έκανε από πλάγια θέση δεν ήταν καλό και ο Μελίσσας έδιωξε.
19:54
20' Έχει ανεβάσει στροφές ο ΟΦΗ τα τελευταία λεπτά. Η Λαμία ψάχνει τις αντεπιθέσεις για να απειλήσει.
19:55
20' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. Εξαιρετικό σουτ του Ναμπί, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι της εστίας και στη συνέχεια της φάσης ο Κοροβέσης έπιασε το σουτ με τον γκολκίπερ της Λαμίας να μπλοκάρει.
19:58
23' Σέντρα του Δεληγιαννίδη από τα δεξιά, ο Κυριακίδης έπιασε αδύναμα την κεφαλιά και ο Μελίσσας μπλόκαρε χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.
20:02
27' Τελική μετά από ώρα για τη Λαμία. Σουτ του Τσούκαλου από πλάγια θέση, ο Στρέζος μάζεψε εύκολα.
20:03
29' Εκτέλεση φάουλ του Ναμπί από καλή θέση, η μπάλα πέρασε άουτ.
20:04
29' Κίτρινη κάρτα στον Μελίσσα για καθυστέρηση.
20:06
31' Σέντρα του Βασιλαντωνόπουλου από τα δεξιά, ο Μπερτόλιο βρήκε αέρα και η μπάλα πέρασε απ' όλους.
20:12
38' Kίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου για φάουλ στον Μπερτόλιο.
20:14
39' Μυθική χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Ολιβέιρα μπήκε στην περιοχή, όμως ο αμαρκάριστος Βαζ πλάσαρε χλιαρά και ο Μελίσσας μπλόκαρε.
20:14
40' Απαντάει η Λαμία. Πλασέ του Καμαραμάνου, η μπάλα δίπλα απ' την εστία του Στρέζου.
20:15
41' Έχει ανοίξει αρκετά το ματς.
20:16
41΄ Ο Δημούτσος έπιασε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, ο Μιχόγεβιτς έβαλε την κόντρα και η μπάλα έφυγε κόρνερ.
20:18
43' Καλή στιγμή για τη Λαμία. Σουτ του Μπερτόλιο, όμως ο Στρέζος απογειώθηκε και έδιωξε σε κόρνερ.
20:19
44' Μεγάλη ευκαιρία για την Λαμία. Έπειτα από αναστάτωση ο Μπερτόλιο πήρε την μπάλα στην περιοχή, έκανε γρήγορα το σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
20:20
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
20:20
ΟΦΗ και Λαμία μπαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ.
20:22
Πλασματικό το 0-0. Πολλές ευκαιρίες για τις δύο ομάδες. Το πρώτο μέρος ανήκε στον ΟΦΗ που είχε και δοκάρι (20'), ενώ η Λαμία ανέβασε στροφές στο φινάλε του ημιχρόνου και θα μπορούσε να είχε ανοίξει το σκορ.
20:37
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ασίγκμπα στη θέση του Σκόνδρα.
20:40
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:44
52' Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής στην επανάληψη.
20:45
Ξεχωρίζουν οι δυνατές μονομαχίες.
20:46
53' Πρώτη καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Σουτ-βολέ του Βαζ από πλάγια θέση, η μπάλα πέρασε άουτ.
20:48
56' Μεγάλη στιγμή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλας έστρωσε στον Τομάς, όμως ο Στρέζος με μεγάλη απόκρουση έπεσε κι έδιωξε.
20:48
56' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Επστάιν στη θέση του Τσούκαλου.
20:49
57' ΓΚΟΟΟΟΟΛ 0-1 Η ΛΑΜΙΑ!
20:50
Η ομάδα του Χάβου βγήκε στην κόντρα και ο Καραμάνος από πλάγια θέση με υπέροχη λόμπα πέρασε την μπάλα πάνω απ' τον Στρέζο και την έστειλε στα δίχτυα.
20:53
61' ΓΚΟΟΟΟΟΛ 0-2 Η ΛΑΜΙΑ!
20:54
Τρικυμία στην άμυνα του ΟΦΗ ύστερα από κόρνερ, η μπάλα ύστερα από προσπάθεια του Αντέτζο έφτασε στον Τομάς, που απλά την έσπρωξε στα δίχτυα.
20:54
62΄ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Σακόρ στη θέση του Κυριακίδη.
20:55
63' Κίτρινη κάρτα στον Φερέιρα.
20:59
65' Γύρισμα του Σόουζα από τα αριστερά, έδιωξε σε κόρνερ ο Μελίσσας.
21:02
69' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Φερέιρα δεν μπόρεσε να πιάσει γεμάτα πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής και η μπάλα έφυγε άουτ.
21:04
72΄ Νέα τελική για τον ΟΦΗ. Ο Πάρσον από πλάγια θέση έστειλε την μπάλα άουτ με σουτ από πλάγια θέση.
21:06
74' ΓΚΟΟΟΛ 0-3 Η ΛΑΜΙΑ!
21:06
Ο Δημούτσος περνάει κάθετα στον Μπερτόλιο, ο οποίος αφού απέφυγε τον Στρέζο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
21:08
76΄ Αλλαγή για τη Λαμία. Στη θέση του Μπερτόλιο πέρασε ο Πίτι.
21:13
81' Με δέκα ο ΟΦΗ! Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Δεληγιαννίδη για δολοφονικό μαρκάρισμα στον Τομάς.
21:17
84' Κοντινή κεφαλιά του Πάρσον η μπάλα άουτ.
21:18
86' ΓΚΟΟΛ 1-3 μειώνει ο ΟΦΗ!
21:18
Ο Σακόρ βρέθηκε αμαρκάριστος στην μικρή περιοχή και με κοντινό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
21:23
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων.
21:28
90+5' Τέλος στο ματς
21:28
Τεράστια νίκη για τη Λαμία στο Ηράκλειο με 3-1 απέναντι στον ΟΦΗ.
21:29
Καραμάνος (57'), Τομάς (61') και Μπερτόλιο (74') τα γκολ των φιλοξενούμενων. Μείωσε για τον ΟΦΗ ο Σακόρ στο 86'.