Παρακολουθήστε από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη των επαναληπτικών αναμετρήσεων για την φάση των «32» του Europa League.

18:53
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των επαναληπτικών αναμετρήσεων για την φάση των «32» του Europa League.
19:06
Πάμε να δούμε τα ματς που ξεκινάνε στις 19:55 και στη συνέχεια αυτά που ξεκινάνε στις 22:00. Σε παρένθεση τα σκορ των πρώτων αναμετρήσεων.
19:06
Αναλυτικά τα ματς που ξεκινάνε στις 19:55: Ντιναμο Ζάγκρεμπ-Βικτόρια Πλζεν (1-2), Σάλτσμπουργκ-Κλαμπ Μπριζ (1-2), Νάπολι-Ζυρίχη (3-1), Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Σαχτάρ Ντόνετσκ (2-2), Βαλένθια-Σέλτικ (2-0), Ζενίτ-Φενερμπαχτσέ (0-1), Βιγιαρεάλ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας (1-0), Άρσεναλ-Μπάτε Μπορίσοφ (0-1)
19:07
Αναλυτικά τα ματς που ξεκινάνε στις 22:00: Ίντερ-Ραπίντ Βιέννης (1-0), Γκενκ-Σλάβια Πράγας (0-0), Λεβερκούζεν-Κράσνονταρ (0-0), Τσέλσι-Μάλμε (2-1), Μπέτις-Ρεν (3-3), Ντιναμό Κιέβου-Ολυμπιακός (2-2), Μπενφίκα-Γαλατασαράι (2-1)
19:41
Σε ένα τέταρτο θα έχουμε σέντρα στα παιχνίδια.
19:55
1' Σέντρα σε όλες τις αναμετρήσεις!
20:00
4' Ζενίτ-Φενερμπαχτσέ 1-0: Ο Αζμούν έστρωσε με το στήθος στον Οτζόεφ ο οποίος με ωραίο σουτ σκόραρε και ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα.
20:01
4 'Άρσεναλ-Μπάτε 1-0: Μετά από σέντρα του Ομπαμεγιάνγκ, ο Βολκόφ έβαλε λάθος το πόδι του και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Η Άρσεναλ ισοφάρισε το σκορ του πρώτου ματς.
20:06
11' Σάλτσμπουργκ-Κλαμπ Μπριζ 0-0: Ο Νταμπούρ από το σημείο του πέναλτι δεν καταφέρνει να νικήσει τον Χόρβατ και το 0-0 παραμένει.
20:11
15' Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Βικτόρια Πλζεν 1-0: Απίθανη ατομική προσπάθεια του Πέτκοβιτς και ασίστ με το τακουνάκι στον επερχόμενο Όρσιτς, ο οποίος με πλασέ ανοίγει το σκορ.
20:12
17' Σάλτσμπουργκ-Κλαμπ Μπριζ 1-0: Ο Σκλάγιερ με σουτάρα δίνει το προβάδισμα στην ομάδα από την Αυστρία.
20:18
23' Άιντραχτ-Σαχτάρ 1-0: Μετά από γύρισμα του Ντα Κόστα, ο Γιόβιτς με άψογο πλασέ δίνει το προβάδισμα στους Γερμανούς.
20:21
26' Άιντραχτ-Σαχτάρ 2-0: Ο Αλέ με πέναλτι κάνει δύο τα τέρματα της ομάδας του.
20:24
29' Σάλτσμπουργκ-Κλαμπ Μπριζ 2-0: Απίθανο ένα δύο από τους γηπεδούχους, με τον Ντάκα να πλασάρει ωραία για το 2-0.
20:29
33' Ντιναμο Ζάγκρεμπ-Βικτόρια Πλζεν 2-0: Με ωραία γυριστή κεφαλιά ο Ντιλαβέρ στέλνει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.
20:32
37' Ζενίτ-Φενέρ 2-0: Φοβερή κεφαλιά του Αζμούν για το 2-0.
20:32
37' Βαλένθια-Σέλτικ 0-0: Αποβολή για την Σέλτικ και τον Τόλιαν με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
20:35
40' Άρσεναλ-Μπάτε 2-0: Ο Μουστάφι με κεφαλιά δίνει προβάδισμα πρόκρισης στην Άρσεναλ.
20:39
43' Νάπολι-Ζυρίχη 1-0: Με πλασέ στην κίνηση ο Βέρντι δίνει το προβάδισμα στους Ιταλούς.
20:39
43' Ζενίτ-Φενέρ 2-1: Μειώνει για την Φενέρ ο Τοπάλ με γκολάρα.
20:40
42' Σάλτσμπουργκ-Μπριζ 3-0: Ο Ντάκα σκοράρει ξανά και οι Αυστριακοί κάνουν πάρτι.
20:41
45+1' Βιγιαρεάλ-Σπόρτινγκ 0-1: Ο Μπρούνο Φερνάντες με τρομερή κούρσα και άψογο πλασέ ισοφαρίζει το σκορ του πρώτου αγώνα.
20:42
Ημίχρονο σε όλα τα παιχνίδια. Πάμε να δούμε τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα.
20:44
Ντιναμο Ζάγκρεμπ-Βικτόρια Πλζεν 2-0 (3-2), Σάλτσμπουργκ-Κλαμπ Μπριζ 3-0 (4-2), Νάπολι-Ζυρίχη 1-0 (4-1), Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Σαχτάρ Ντόνετσκ 2-0 (4-2), Βαλένθια-Σέλτικ 0-0 (2-0), Ζενίτ-Φενερμπαχτσέ 2-1 (2-2), Βιγιαρεάλ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας 0-1 (1-1), Άρσεναλ-Μπάτε Μπορίσοφ 2-0 (2-1)
20:45
Σε παρένθεση το συνολικό σκορ των αναμετρήσεων!
20:57
46' Σέντρα στα δεύτερα ημίχρονα των αγώνων.
21:04
51' Βιγιαρεάλ-Σπόρτινγκ 0-1: Με δέκα παίκτες συνεχίζουν οι φιλοξενούμενοι λόγω αποβολής του Τζέφερσον.
21:13
60' Άρσεναλ-Μπάτε 3-0: Ο Σωκράτης με το που μπαίνει αλλαγή σκοράρει με κεφαλιά! Γκολ στην επιστροφή του ο Παπασταθόπουλος.
21:15
63' Άιντραχτ-Σαχτάρ 2-1: O Μοράες με κοντινό πλασέ μειώνει για την Σαχτάρ.
21:22
70' Βαλένθια-Σέλτικ 1-0: Ο Γκαμεϊρό με κοντινό πλασέ ανοίγει το σκορ για τους Ισπανούς.
21:25
73' Ντιναμο Ζάγκρεμπ-Βικτόρια Πλζεν 3-0: Ο Πέτκοβιτς με υπέροχο πλασέ δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη και στην πρόκριση των Κροατών.
21:26
75' Νάπολι-Ζυρίχη 2-0: Ο Ουνάς με ωραίο πλασέ καθαρίζει το ματς για τους Ιταλούς.
21:28
76' Ζενίτ-Φενέρ 3-1: Προβάδισμα πρόκρισης για τους Ρώσους με το γκολ του Αζμούν.
21:32
80' Άιντραχτ-Σαχτάρ 3-1: Μετά από γρήγορη αντεπίθεση, ο Αλέ γράφει το 3-1 για τους Γερμανούς.
21:33
80' Βιγιαρεάλ-Σπόρτινγκ 1-1: Ο Φορνάλ ισοφαρίζει για τους Ισπανούς και... γέρνει την πλάστιγγα υπέρ τους.
21:40
88' Άιντραχτ-Σαχτάρ 4-1: Ο Ρέμπιτς με ωραίο πλασέ δίνει διαστάσεις θριάμβου στην νίκη-πρόκριση των Γερμανών.
21:48
Τέλος σε όλες τις αναμετρήσεις! Όσες ομάδες είναι με έντονα γράμματα σημαίνει ότι προκρίθηκαν, ενώ στην παρένθεση βρίσκεται το συνολικό σκορ του ζευγαριού.
21:49
21:55
Αναλυτικά τα ματς που ξεκινούν στις 22:00: Ίντερ-Ραπίντ Βιέννης (1-0), Γκενκ-Σλάβια Πράγας (0-0), Λεβερκούζεν-Κράσνονταρ (0-0), Τσέλσι-Μάλμε (2-1), Μπέτις-Ρεν (3-3), Ντιναμό Κιέβου-Ολυμπιακός (2-2), Μπενφίκα-Γαλατασαράι (2-1)
22:02
Έναρξη των αναμετρήσεων
22:10
10' Πρώτο γκολ στα ματς των 22:00! Γκενκ-Σλάβια Πράγας 1-0! Σκόρερ ο Τροσάρ
22:12
11' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ! Ίντερ-Ραπίντ 1-0 με γκολ του Βεσίνο!
22:18
19' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ! Ίντερ-Ραπίντ 2-0 με γκολ του Ρανόκια!
22:22
22' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΝ! Μπέτις-Ρεν 0-1 με γκολ του Μπενσεμπαΐνι
22:23
23' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΛΑΒΙΑ ΠΡΑΓΑΣ! Γκενκ-Σλάβια Πράγας 1-1 με γκολ του Κουφάλ
22:30
30' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΝ! Μπέτις-Ρεν 0-2 με γκολ του Ουνού
22:35
32' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ! Ντιναμό Κιέβου-Ολυμπιακός 1-0 με σκόρερ τον Σολ
22:41
41' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΕΤΙΣ! Μπέτις-Ρεν 1-2 με σκόρερ τον Λο Σέλσο!
22:48
Ημίχρονα στα ματς των 22:00: Ίντερ-Ραπίντ Βιέννης 2-0 (1-0), Γκενκ-Σλάβια Πράγας 1-1 (0-0), Λεβερκούζεν-Κράσνονταρ 0-0 (0-0), Τσέλσι-Μάλμε 0-0 (2-1), Μπέτις-Ρεν 1-2 (3-3), Ντιναμό Κιέβου-Ολυμπιακός 1-0 (2-2), Μπενφίκα-Γαλατασαράι 0-0 (2-1)
23:04
Έναρξη στα δεύτερα ημίχρονα των αγώνων
23:12
54' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΛΑΒΙΑ ΠΡΑΓΑΣ! Γκενκ-Σλάβια Πράγας 1-2 με τον Τραορέ
23:12
56' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΕΛΣΙ! Τσέλσι-Μάλμε 1-0 με σκόρερ τον Ζιρού
23:22
64' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΛΑΒΙΑ ΠΡΑΓΑΣ! Γκενκ-Σλάβια Πράγας 1-3 με γκολ του Σκόντα
23:27
69' ΚΙ ΑΛΛΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΛΑΒΙΑ ΠΡΑΓΑΣ! Γκενκ-Σλάβια Πράγας 1-4 με τον Σκόντα
23:31
75' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΕΛΣΙ! Τσέλσι-Μάλμε 2-0 με σκόρερ τον Μπάρκλεϊ
23:37
81' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ! Ιντερ-Ραπίντ 3-0 με γκολ του Πέρισιτς
23:41
84' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ! Λεβερκούζεν-Κράσνονταρ 0-1 με γκολ του Σουλεϊμάνοφ
23:44
87' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ! Λεβερκούζεν-Κράσνονταρ 1-1 με γκολ του Αρανγκίς
23:46
84' Τσέλσι-Μάλμε 3-0 με γκολ του Χάντσον-Οντόι
23:53
Τελικά αποτελέσματα σε όλες τις αναμετρήσεις: Ίντερ-Ραπίντ Βιέννης 4-0 (1-0), Γκενκ-Σλάβια Πράγας 1-4 (0-0), Λεβερκούζεν-Κράσνονταρ 1-1 (0-0), Τσέλσι-Μάλμε 3-0 (2-1), Μπέτις-Ρεν 1-3 (3-3), Ντιναμό Κιέβου-Ολυμπιακός 1-0 (2-2), Μπενφίκα-Γαλατασαράι 0-0 (2-1)
23:56
Οι 16 ομάδες που προκρίθηκαν: Άρσεναλ, Ντιναμό Ζάγκρεμπ, Άιντραχτ Φρανκφούρτης, Νάπολι, Σάλτσμπουργκ, Βαλένθια, Βιγιαρεάλ, Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης, Κράσνονταρ, Μπενφίκα, Τσέλσι, Ντιναμό Κιέβου, Σλάβια Πράγας, Ίντερ, Ρεν
23:57
Μείνετε συντονισμένο στο sportfm.gr για το ρεπορτάζ από το Κίεβο, αλλά και όλο το ρεπορτάζ από τους αγώνες του Europa League. Καλό σας βράδυ!