Σπορ FM LIVE EventsEuropa League

Παρακολουθήστε από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη των επαναληπτικών αναμετρήσεων για την φάση των «32» του Europa League.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των επαναληπτικών αναμετρήσεων για την φάση των «32» του Europa League.
by Sport-fm
Πάμε να δούμε τα ματς που ξεκινάνε στις 19:55 και στη συνέχεια αυτά που ξεκινάνε στις 22:00. Σε παρένθεση τα σκορ των πρώτων αναμετρήσεων.
by Sport-fm
Αναλυτικά τα ματς που ξεκινάνε στις 19:55: Ντιναμο Ζάγκρεμπ-Βικτόρια Πλζεν (1-2), Σάλτσμπουργκ-Κλαμπ Μπριζ (1-2), Νάπολι-Ζυρίχη (3-1), Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Σαχτάρ Ντόνετσκ (2-2), Βαλένθια-Σέλτικ (2-0), Ζενίτ-Φενερμπαχτσέ (0-1), Βιγιαρεάλ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας (1-0), Άρσεναλ-Μπάτε Μπορίσοφ (0-1)
by Sport-fm
Αναλυτικά τα ματς που ξεκινάνε στις 22:00: Ίντερ-Ραπίντ Βιέννης (1-0), Γκενκ-Σλάβια Πράγας (0-0), Λεβερκούζεν-Κράσνονταρ (0-0), Τσέλσι-Μάλμε (2-1), Μπέτις-Ρεν (3-3), Ντιναμό Κιέβου-Ολυμπιακός (2-2), Μπενφίκα-Γαλατασαράι (2-1)
by Sport-fm
Σε ένα τέταρτο θα έχουμε σέντρα στα παιχνίδια.
by Sport-fm
1' Σέντρα σε όλες τις αναμετρήσεις!
by Sport-fm
4' Ζενίτ-Φενερμπαχτσέ 1-0: Ο Αζμούν έστρωσε με το στήθος στον Οτζόεφ ο οποίος με ωραίο σουτ σκόραρε και ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα.
by Sport-fm
4 'Άρσεναλ-Μπάτε 1-0: Μετά από σέντρα του Ομπαμεγιάνγκ, ο Βολκόφ έβαλε λάθος το πόδι του και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Η Άρσεναλ ισοφάρισε το σκορ του πρώτου ματς.
by Sport-fm
11' Σάλτσμπουργκ-Κλαμπ Μπριζ 0-0: Ο Νταμπούρ από το σημείο του πέναλτι δεν καταφέρνει να νικήσει τον Χόρβατ και το 0-0 παραμένει.
by Sport-fm
15' Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Βικτόρια Πλζεν 1-0: Απίθανη ατομική προσπάθεια του Πέτκοβιτς και ασίστ με το τακουνάκι στον επερχόμενο Όρσιτς, ο οποίος με πλασέ ανοίγει το σκορ.
by Sport-fm
17' Σάλτσμπουργκ-Κλαμπ Μπριζ 1-0: Ο Σκλάγιερ με σουτάρα δίνει το προβάδισμα στην ομάδα από την Αυστρία.
by Sport-fm
23' Άιντραχτ-Σαχτάρ 1-0: Μετά από γύρισμα του Ντα Κόστα, ο Γιόβιτς με άψογο πλασέ δίνει το προβάδισμα στους Γερμανούς.
by Sport-fm
26' Άιντραχτ-Σαχτάρ 2-0: Ο Αλέ με πέναλτι κάνει δύο τα τέρματα της ομάδας του.
by Sport-fm
29' Σάλτσμπουργκ-Κλαμπ Μπριζ 2-0: Απίθανο ένα δύο από τους γηπεδούχους, με τον Ντάκα να πλασάρει ωραία για το 2-0.
by Sport-fm
33' Ντιναμο Ζάγκρεμπ-Βικτόρια Πλζεν 2-0: Με ωραία γυριστή κεφαλιά ο Ντιλαβέρ στέλνει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.
by Sport-fm
37' Ζενίτ-Φενέρ 2-0: Φοβερή κεφαλιά του Αζμούν για το 2-0.
by Sport-fm
37' Βαλένθια-Σέλτικ 0-0: Αποβολή για την Σέλτικ και τον Τόλιαν με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
by Sport-fm
40' Άρσεναλ-Μπάτε 2-0: Ο Μουστάφι με κεφαλιά δίνει προβάδισμα πρόκρισης στην Άρσεναλ.
by Sport-fm
43' Νάπολι-Ζυρίχη 1-0: Με πλασέ στην κίνηση ο Βέρντι δίνει το προβάδισμα στους Ιταλούς.
by Sport-fm
43' Ζενίτ-Φενέρ 2-1: Μειώνει για την Φενέρ ο Τοπάλ με γκολάρα.
by Sport-fm
42' Σάλτσμπουργκ-Μπριζ 3-0: Ο Ντάκα σκοράρει ξανά και οι Αυστριακοί κάνουν πάρτι.
by Sport-fm
45+1' Βιγιαρεάλ-Σπόρτινγκ 0-1: Ο Μπρούνο Φερνάντες με τρομερή κούρσα και άψογο πλασέ ισοφαρίζει το σκορ του πρώτου αγώνα.
by Sport-fm
Ημίχρονο σε όλα τα παιχνίδια. Πάμε να δούμε τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα.
by Sport-fm
Ντιναμο Ζάγκρεμπ-Βικτόρια Πλζεν 2-0 (3-2), Σάλτσμπουργκ-Κλαμπ Μπριζ 3-0 (4-2), Νάπολι-Ζυρίχη 1-0 (4-1), Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Σαχτάρ Ντόνετσκ 2-0 (4-2), Βαλένθια-Σέλτικ 0-0 (2-0), Ζενίτ-Φενερμπαχτσέ 2-1 (2-2), Βιγιαρεάλ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας 0-1 (1-1), Άρσεναλ-Μπάτε Μπορίσοφ 2-0 (2-1)
by Sport-fm
Σε παρένθεση το συνολικό σκορ των αναμετρήσεων!
by Sport-fm
46' Σέντρα στα δεύτερα ημίχρονα των αγώνων.
by Sport-fm
51' Βιγιαρεάλ-Σπόρτινγκ 0-1: Με δέκα παίκτες συνεχίζουν οι φιλοξενούμενοι λόγω αποβολής του Τζέφερσον.
by Sport-fm
60' Άρσεναλ-Μπάτε 3-0: Ο Σωκράτης με το που μπαίνει αλλαγή σκοράρει με κεφαλιά! Γκολ στην επιστροφή του ο Παπασταθόπουλος.
by Sport-fm
63' Άιντραχτ-Σαχτάρ 2-1: O Μοράες με κοντινό πλασέ μειώνει για την Σαχτάρ.
by Sport-fm
70' Βαλένθια-Σέλτικ 1-0: Ο Γκαμεϊρό με κοντινό πλασέ ανοίγει το σκορ για τους Ισπανούς.
by Sport-fm
73' Ντιναμο Ζάγκρεμπ-Βικτόρια Πλζεν 3-0: Ο Πέτκοβιτς με υπέροχο πλασέ δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη και στην πρόκριση των Κροατών.
by Sport-fm
75' Νάπολι-Ζυρίχη 2-0: Ο Ουνάς με ωραίο πλασέ καθαρίζει το ματς για τους Ιταλούς.
by Sport-fm
76' Ζενίτ-Φενέρ 3-1: Προβάδισμα πρόκρισης για τους Ρώσους με το γκολ του Αζμούν.
by Sport-fm
80' Άιντραχτ-Σαχτάρ 3-1: Μετά από γρήγορη αντεπίθεση, ο Αλέ γράφει το 3-1 για τους Γερμανούς.
by Sport-fm
80' Βιγιαρεάλ-Σπόρτινγκ 1-1: Ο Φορνάλ ισοφαρίζει για τους Ισπανούς και... γέρνει την πλάστιγγα υπέρ τους.
by Sport-fm
88' Άιντραχτ-Σαχτάρ 4-1: Ο Ρέμπιτς με ωραίο πλασέ δίνει διαστάσεις θριάμβου στην νίκη-πρόκριση των Γερμανών.
by Sport-fm
Τέλος σε όλες τις αναμετρήσεις! Όσες ομάδες είναι με έντονα γράμματα σημαίνει ότι προκρίθηκαν, ενώ στην παρένθεση βρίσκεται το συνολικό σκορ του ζευγαριού.
by Sport-fm
by Sport-fm
Αναλυτικά τα ματς που ξεκινούν στις 22:00: Ίντερ-Ραπίντ Βιέννης (1-0), Γκενκ-Σλάβια Πράγας (0-0), Λεβερκούζεν-Κράσνονταρ (0-0), Τσέλσι-Μάλμε (2-1), Μπέτις-Ρεν (3-3), Ντιναμό Κιέβου-Ολυμπιακός (2-2), Μπενφίκα-Γαλατασαράι (2-1)
by Sport-fm
Έναρξη των αναμετρήσεων
by Sport-fm
10' Πρώτο γκολ στα ματς των 22:00! Γκενκ-Σλάβια Πράγας 1-0! Σκόρερ ο Τροσάρ
by Sport-fm
11' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ! Ίντερ-Ραπίντ 1-0 με γκολ του Βεσίνο!
by Sport-fm
19' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ! Ίντερ-Ραπίντ 2-0 με γκολ του Ρανόκια!
by Sport-fm
22' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΝ! Μπέτις-Ρεν 0-1 με γκολ του Μπενσεμπαΐνι
by Sport-fm
23' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΛΑΒΙΑ ΠΡΑΓΑΣ! Γκενκ-Σλάβια Πράγας 1-1 με γκολ του Κουφάλ
by Sport-fm
30' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΝ! Μπέτις-Ρεν 0-2 με γκολ του Ουνού
by Sport-fm
32' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ! Ντιναμό Κιέβου-Ολυμπιακός 1-0 με σκόρερ τον Σολ
by Sport-fm
41' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΕΤΙΣ! Μπέτις-Ρεν 1-2 με σκόρερ τον Λο Σέλσο!
by Sport-fm
Ημίχρονα στα ματς των 22:00: Ίντερ-Ραπίντ Βιέννης 2-0 (1-0), Γκενκ-Σλάβια Πράγας 1-1 (0-0), Λεβερκούζεν-Κράσνονταρ 0-0 (0-0), Τσέλσι-Μάλμε 0-0 (2-1), Μπέτις-Ρεν 1-2 (3-3), Ντιναμό Κιέβου-Ολυμπιακός 1-0 (2-2), Μπενφίκα-Γαλατασαράι 0-0 (2-1)
by Sport-fm
Έναρξη στα δεύτερα ημίχρονα των αγώνων
by Sport-fm
54' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΛΑΒΙΑ ΠΡΑΓΑΣ! Γκενκ-Σλάβια Πράγας 1-2 με τον Τραορέ
by Sport-fm
56' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΕΛΣΙ! Τσέλσι-Μάλμε 1-0 με σκόρερ τον Ζιρού
by Sport-fm
64' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΛΑΒΙΑ ΠΡΑΓΑΣ! Γκενκ-Σλάβια Πράγας 1-3 με γκολ του Σκόντα
by Sport-fm
69' ΚΙ ΑΛΛΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΛΑΒΙΑ ΠΡΑΓΑΣ! Γκενκ-Σλάβια Πράγας 1-4 με τον Σκόντα
by Sport-fm
75' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΕΛΣΙ! Τσέλσι-Μάλμε 2-0 με σκόρερ τον Μπάρκλεϊ
by Sport-fm
81' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ! Ιντερ-Ραπίντ 3-0 με γκολ του Πέρισιτς
by Sport-fm
84' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ! Λεβερκούζεν-Κράσνονταρ 0-1 με γκολ του Σουλεϊμάνοφ
by Sport-fm
87' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ! Λεβερκούζεν-Κράσνονταρ 1-1 με γκολ του Αρανγκίς
by Sport-fm
84' Τσέλσι-Μάλμε 3-0 με γκολ του Χάντσον-Οντόι
by Sport-fm
Τελικά αποτελέσματα σε όλες τις αναμετρήσεις: Ίντερ-Ραπίντ Βιέννης 4-0 (1-0), Γκενκ-Σλάβια Πράγας 1-4 (0-0), Λεβερκούζεν-Κράσνονταρ 1-1 (0-0), Τσέλσι-Μάλμε 3-0 (2-1), Μπέτις-Ρεν 1-3 (3-3), Ντιναμό Κιέβου-Ολυμπιακός 1-0 (2-2), Μπενφίκα-Γαλατασαράι 0-0 (2-1)
by Sport-fm
Οι 16 ομάδες που προκρίθηκαν: Άρσεναλ, Ντιναμό Ζάγκρεμπ, Άιντραχτ Φρανκφούρτης, Νάπολι, Σάλτσμπουργκ, Βαλένθια, Βιγιαρεάλ, Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης, Κράσνονταρ, Μπενφίκα, Τσέλσι, Ντιναμό Κιέβου, Σλάβια Πράγας, Ίντερ, Ρεν
by Sport-fm
Μείνετε συντονισμένο στο sportfm.gr για το ρεπορτάζ από το Κίεβο, αλλά και όλο το ρεπορτάζ από τους αγώνες του Europa League. Καλό σας βράδυ!