Ξάνθη-Λεβαδειακός

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση Ξάνθη-Λεβαδειακός, για την 22η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

16:00
Καλησπέρα σας!
16:00
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Ξάνθη-Λεβαδειακός για την 22η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, το οποίο θα διεξαχθεί κανονικά.
16:03
Πολύ δύσκολες οι καιρικές συνθήκες λόγω των θυελλωδών ανέμων.
16:04
Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Ζίβκοβιτς, Κοβάσεβιτς, Κασάδο, Μπαριέντος, Αλμέιδα, Ντουρίτσκοβιτς, Λισγάρας, Καμαρά, Καντά, Γέντρισεκ, Μπαξεβανίδης
16:04
Η ενδεκάδα του Λεβαδειακού: Μπάγιτς, Νανγκίς, Κονέ, Μαρκόφσκι, Στανόγεβιτς, Ρεκβιασβίλη, Τσαμπούρης, Ντιόγκο, Σαβαντογκό, Μητρόπουλος, Αντιλέχου
16:06
5' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό.
16:07
Δεν παίζεται... ποδόσφαιρο στα πρώτα λεπτά, αφού οι ισχυροί άνεμοι δυσκολεύουν τις προσπάθειες των παικτών των δύο ομάδων.
16:08
7' Σουτ του Καμαρά έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Μπάγιτς.
16:09
Οι άνθρωποι της Ξάνθης διαμαρτύρονται στον διαιτητή Παπαδόπουλο για την απόφαση που πήρε να διεξαχθεί το παιχνίδι κάτω από αυτές τις συνθήκες.
16:15
14' Πολλά τα παράπονα, κυρίως από τους ανθρώπους των γηπεδούχων, προς τον διαιτητή του αγώνα καθώς οι καιρικές συνθήκες δεν επιτρέπουν να παιχτεί ποδόσφαιρο της... προκοπής.
16:19
19' Σουτ του Γέντρισεκ μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
16:21
20' Σουτ του Ντουρίτσκοβιτς από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
16:23
23' Διακόπτεται το ματς.
16:24
Δεν γινόταν να συνεχιστεί το παιχνίδι καθώς πνέουν ισχυροί άνεμοι στα Πηγάδια.
16:24
Έτσι, ο διαιτητής του αγώνα αποφάσισε να στείλει τους παίκτες των δύο ομάδων στα αποδυτήρια.
16:25
Όπως αναφέρεται στην τηλεοπτική μετάδοση, ο διαιτητής θα συνομιλήσει με τους αρχηγούς των δύο ομάδων στα αποδυτήρια και θα τους ενημερώσει για την τελική του απόφαση, αν και η διακοπή αναμένεται να είναι οριστική.
16:35
Οριστικά διακόπτεται το παιχνίδι Ξάνθη-Λεβαδειακός, θα συνεχιστεί αύριο την ίδια ώρα (16:00) από το 23ο λεπτό.
16:36
Ο διαιτητής του αγώνα ενημέρωσε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια για την οριστική απόφασή του.
16:41
Καλό σας απόγευμα.
15:57
15:58
Μαζί θα παρακολουθήσουμε το δεύτερο κομμάτι του αγώνα Ξάνθη-Λεβαδειακός, που διεκόπη χθες στο 23ο λεπτό λόγω των άσχημων καιρικών συνθηκών.
15:59
Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι.
16:01
Καλύτερες οι καιρικές συνθήκες σήμερα στα Πηγάδια.
16:02
Η Ξάνθη έχει παραταχθεί με Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδη, Λισγάρα, Αλμέιδα, Κασάδο, Καμαρά, Κοβάσεβιτς, Ντουρίτσκοβιτς, Μπαριέντος, Καντά, Γέντρισεκ.
16:05
Ο Λεβαδειακός έχει δύο αλλαγές σε σχέση με τη χθεσινή ενδεκάδα του. Μπάγιτς, Τσαμπούρης, Ρεκβιασβίλι, Αντιλέχου, Ντιόγκο, Μητρόπουλος, Κονέ, Μέλεγκ, Νανγκίς, Καραχάλιος, Μαρκόφσκι η ενδεκάδα των φιλοξενούμενων. Μέλεγκ και Καραχάλιος πήραν τις θέσεις των Σαβαντογκό, Στανόγεβιτς, αλλά δεν λογίζονται ως αλλαγές.
16:06
29' Χωρίς κάτι σημαντικό μέχρι τώρα.
16:08
32' Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη.
16:15
38' Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Καντά πήρε την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.
16:22
43' Χωρίς μεγάλες φάσεις το ματς.
16:22
45' Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.
16:23
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Ξάνθη και Λεβαδειακός στο 0-0.
16:26
Θυμίζουμε ότι το ματς συνεχίστηκε σήμερα από το 23ο λεπτό λόγω της χθεσινής διακοπής σε αυτό το χρονικό σημείο.
16:37
Βγαίνουν οι δύο ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο.
16:38
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
16:39
47' Κόρνερ για την Ξάνθη.
16:39
48' Πέναλτι για την Ξάνθη!
16:41
Μετά την εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα βρήκε (πιθανότατα) σε χέρι παίκτη του Λεβαδειακού. Αμφισβητούμενο το πέναλτι που δόθηκε.
16:42
Άστοχη η εκτέλεση πέναλτι από τον Ντουρίτσκοβιτς, έδιωξε με τα πόδια ο Μπάγιτς. Στην πρώτη εκτέλεση ο Ντουρίτσκοβιτς ευστόχησε, αλλά ο διαιτητής διέταξε επανάληψη του πέναλτι και ο παίκτης της Ξάνθης αστόχησε.
16:46
Στο 50' δέχθηκε κίτρινη κάρτα ο Λισγάρας.
16:48
56' Επικίνδυνη στιγμή για τον Λεβαδειακό. Σουτ του Κονέ έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
16:53
60' Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ντε Αμορίμ αντικαθιστά τον Καντά.
16:57
62' Διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για πέναλτι σε χέρι του Κασάδο στην περιοχή.
17:02
68' Έπεσε πάλι ο ρυθμός του αγώνα.
17:03
71' Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μπρίτο αντικαθιστά τον Μπαριέντος.
17:04
72' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά και στον Μέλεγκ.
17:12
78' Επικίνδυνο γύρισμα του Μπαξεβανίδη στην περιοχή, έδιωξαν οι αμυντικοί του Λεβαδειακού.
17:15
83' Φάουλ για την Ξάνθη σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
17:18
85' Φάουλ τώρα για τον Λεβαδειακό σε καλό σημείο.
17:19
86' Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κοβάσεβιτς αντικαθιστά τον Σαρπόνγκ.
17:20
88' Μίνι διακοπή στο ματς καθώς τραυματίστηκε ο Μητρόπουλος.
17:21
89' Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ιωαννίδης αντικαθιστά τον Μέλεγκ.
17:23
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.
17:24
92' Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Παντελιάδης παίρνει τη θέση του Καραχάλιου.
17:25
92' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό.
17:25
93' Γκολ για τον Λεβαδειακό!
17:26
Σέντρα του Νανγκίς, ο Ιωαννίδης πήρε την κεφαλιά ανενόχλητος από το ύψος της μικρής περιοχής και άνοιξε το σκορ.
17:26
94' Τρίτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Στανόγεβιτς αντικαθιστά τον Νανγκίς.