Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Λαμία και την Λάρισα για την 22η αγωνιστική της Super League μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

18:24
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Λαμία και την ΑΕΛ για την 22η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
18:36
H Λαμία βρίσκεται βρίσκεται στην 10η θέση με 24 βαθμούς, με την Λάρισα να έχει δύο βαθμούς λιγότερους. Αμφότερες οι δύο ομάδες ψάχνουν τη νίκη για να ξεφύγουν από τα... χαμηλά.
18:37
Σημαντικό το παιχνίδι, λοιπόν, και για τις δύο ομάδες που θα ξεκινήσει σε περίπου 25 λεπτά.
18:42
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες.
18:42
Λαμία (Μάκης Χάβος): Μελίσσας, Σκόνδρας, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Βάντερσον, Δημούτσος, Μπεχαράνο, Πίτι, Μπερτόλιο, Ασούμπρε, Καραμάνος.
18:43
Στον πάγκο οι Σαράνοφ, Βασιλαντωνόπουλος, Καρυπίδης, Καμπασόλ, Επστάιν, Μπλάζιτς, Τσούκαλος.
18:43
ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Κρίστινσον, Καρανίκας, Γκοΐκοβιτς, Ζίζιτς, Μπέρτος, Φατιόν, Νούσιος, Σεσέροβιτς, Ντέλετιτς, Μιλοσάβλιεβιτς, Νούνιτς.
18:43
Στον πάγκο οι Παϊτέρης, Μπαργκάν, Γκόλιας, Σιβάφκα, Ακόστα, Μπράλιτς, Ζίβκοβιτς.
18:50
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας), με βοηθούς τους Βασίλειο Νικολακάκη (Ηρακλείου), Μιχαήλ Παπαδάκη (Ηρακλείου), ενώ τέταρτος είναι ο Χαράλαμπος Σωτηριάδης (Λασιθίου).
19:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
19:08
Πολύ καλός ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά του αγώνα, με τις δύο ομάδες να μην δείχνουν διάθεση να κλειστούν.
19:10
9' Σουτ του Σεσέροβιτς, η μπάλα δεν βρίσκει στόχο.
19:11
10' ΓΚΟΟΟΛ για την ΑΕΛ!
19:12
Ο Μπέρτος μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή μετά από προσπάθεια του Ντέλετιτς και με ωραίο διαγώνιο τελείωμα άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ. Η αλήθεια είναι ότι και ο Μελίσσας φέρει ευθύνη καθώς είχε κακή αντίδραση.
19:14
11' Κίτρινη κάρτα σε Μπέρτο και Ντέλετιτς. Ο πρώτος κλώτσησε το σημαιάκι στον πανηγυρισμό του, ενώ ο δεύτερος την πήρε για διαμαρτυρία.
19:21
20' Πέναλτι για την Λαμία! Ο Καραμάνος πάτησε ωραία στον Πίτι, ο οποίος μπήκε μέσα στην περιοχή και ανατράπηκε από τον Καρανίκα, ο οποίος είδε και την κίτρινη κάρτα.
19:22
21' ΓΚΟΟΟΛ για την Λαμία!
19:23
Ο... σπεσιαλίστας Πίτι νίκησε από τα έντεκα βήματα τον Κρίστινσον και ισοφάρισε το σκορ για τους γηπεδούχους (1-1).
19:24
23' Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν.
19:34
33 λεπτά στο ματς δεν έχει αλλάξει κάτι, με το 1-1 να παραμένει ανάμεσα στην Λαμία και την ΑΕΛ.
19:36
35' Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο.
19:40
Έχει πρόβλημα τραυματισμού ο Δημούτσος, δύσκολα θα συνεχίσει.
19:42
40' Έξω ο Δημούτσος μέσα ο Μπλάζιτς για την Λαμία.
19:47
Πέφτει τρομερό... ξύλο στον αγωνιστικό χώρο, είναι πάρα πολλές οι μονομαχίες των παικτών των δύο ομάδων.
19:49
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Λαμία και ΑΕΛ πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλες με σκορ 1-1. Ο Μπέρτος έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, με τους γηπεδούχους να απαντάνε άμεσα με το πέναλτι του Πίτι.
20:05
Η ΑΕΛ έχει βγει στον αγωνιστικό χώρο και αυτή τη στιγμή ο Αλέξης Κούγιας μάζεψε τους παίκτες του και τους δίνει οδηγίες!
20:07
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!
20:14
Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους.
20:17
55' Σουτ του Φατιόν με το... μύτο έξω από την περιοχή, η μπάλα μακριά από την εστία.
20:18
56' ΓΚΟΟΟΛ για την Λαμία!
20:18
Ο Ασούμπρσε έκανε εξαιρετική προσπάθεια και με όμορφη κάθετη, έδωσε έτοιμος γκολ στον Μπερτόλιο, ο οποίος πλάσαρε τον Κρίστινσον για το 2-1
20:22
60' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Μπαργκάν αντί Σεσέροβιτς.
20:24
62' O Kαραμάνος επωφελήθηκε, έκανε το σόλο αλλά το πλασέ του ήταν αδύναμο και κατέληξε στην αγκαλιά του Κρίστινσον.
20:25
63' Κάτι σαν σέντρα-σουτ από τον Ντέλετιτς, η μπάλα κατευθείαν άουτ.
20:28
66' Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον.
20:29
67' Ο Σικάβκα στη θέση του Νούσιου για την ΑΕΛ.
20:32
70' Αλλαγή για την Λαμία. Βασιλαντωνόπουλος αντί Πίτι.
20:33
71' Σουτ του Μπερόλιο έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
20:37
74' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Δυνατή κεφαλιά του Σικάβκα, ο Μελίσσας με απίθανη επέμβαση δεν του επιτρέπει να σκοράρει.
20:43
81' Καλή στιγμή για την Λαμία. Μετά από βαθειά μπαλιά, ο Ασούμπρε έπιασε την ψηλοκρεμαστή κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
20:46
84' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ζίβκοβιτς αντί Καρανίκα.
20:50
88' Αλλαγή για την Λαμία. Τσούκαλος αντί Καραμάνου.
20:53
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.
20:53
90+1' Κεφαλιά του Ζίζιτς, μπλόκαρε ο Μελίσσας.