Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λαμία-ΠΑΣ Γιάννινα, για την 24η αγωνιστική της Super League μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

18:53
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Λαμία και τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 24η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
18:54
H Λαμία βρίσκεται στην 9η θέση με 28 βαθμούς και έχει κάνει σημαντικό βήμα παραμονής στην κατηγορία, με τον ΠΑΣ να είναι 13ος με 21 και να... παλεύει για να σωθεί!
18:59
Λαμία (Μάκης Χάβος): Σαράνοφ, Σκόνδρας, Βάντερσον, Αντέτζο, Καρυπίδης, Μπεχαράνο, Μπαράλες, Μπερτόλιο, Καραμάνος, Πίτι, Δημούτσος
18:59
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Ασούμπρε, Τομάς, Επστάιν, Μπλάζιτς, Ασίγκμπα
19:00
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Νεόφυτος, Νικολιάς, Τζημόπουλος, Μπουκουβάλας, Αθανασιάδης, Σκόνδρας, Κάστρο, Βιδάλ, Μάνος, Πάντελιτς, Κάργας.
19:00
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι Βελλίδης, Λίλα, Αποστολόπουλος, Γιάκος, Ευαγγέλου, Λέο, Ναουμέτς.
19:02
Διαιτητής είναι ο Τάσος Παπαπέτρου (Αθηνών), με βοηθούς τους Γιώργο Χατζηνάκο (Δράμας), Χρήστο Τζιώτζιο (Θράκης), ενώ τέταρτος είναι ο Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά).
19:02
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
19:09
Δεν υπάρχει κάτι το αξιοσημείωτο στο ξεκίνημα του αγώνα. Πολλά λάθη από τις δύο ομάδες, μηδέν ευκαιρίες, κακός ρυθμός και πολλά σφυρίγματα από τον Παπαπέτρου.
19:14
12' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς, είναι για την Λαμία. Ο Μπερτόλιο δοκίμασε τα πόδια του από μακρινή απόσταση με την μπάλα να περνάει περίπου δύο μέτρα πάνω από την εστία του Νεόφυτου Μιχαήλ.
19:16
15' Απαντάει ο ΠΑΣ στις φάσεις! Ο Πάντελιτς εκτελεί το φάουλ έξω από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει στο τείχος, αλλάζει πορεία και φεύγει δίπλα από την εστία.
19:17
16' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Σέντρα του Μπουκουβάλα, ο Κλάους μπαίνει στην πορεία της μπάλας αλλά κάνει... άτσαλο τελείωμα και δεν βρίσκει εστία από καλή θέση μέσα από την περιοχή.
19:21
21' Σουτ του Σκόνδρα από μακριά, δεν είχε δύναμη και δεν απείλησε τον Νεόφυτο που μπλόκαρε εύκολα.
19:22
Παραμένει το 0-0 ανάμεσα στις δύο ομάδες. Έχει... φτιάξει κάπως ο ρυθμός του αγώνα, έχουν λιγοστέψει τα φάουλ και τα λάθη από τις δύο ομάδες.
19:23
22' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Μετά από σέντρα στην περιοχή, ο Κάργας έπιασε καρφωτή κεφαλιά αλλά ο Σαράνοφ... πέταξε στην αριστερή του γωνία και με εντυπωσιακή επέμβαση, έδιωξε σε κόρνερ!
19:24
Τρομερός ο Σαράνοφ, είχε δείξει με τις 15 επεμβάσεις του κόντρα στον Ολυμπιακό ότι είναι εξαιρετικός πορτιέρε και τώρα μας το υπενθυμίζει ξανά!
19:36
35' Κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο.
19:38
Προηγουμένως ο ΠΑΣ ζήτησε πέναλτι σε πέσιμο του Πάντελιτς μέσα στην περιοχή της Λαμίας. Σωστά έδειξε «παίζετε» ο Παπαπέτρου καθώς ο Βάντερσον κόντραρε την μπάλα και δεν υπήρξε καμία παράβαση.
19:39
38' Σέντρα-σουτ Καραμάνου, δεν προλαβαίνουν οι Μπαράλες και Πίτι να μπουν στην πορεία της μπάλας.
19:42
Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Λαμία και ΠΑΣ Γιάννινα.
19:46
44' Μεγάλη ευκαιρία για την Λαμία. Ο Μπαράλες έπιασε την κεφαλιά από θέση οφσάιντ, χωρίς να υποδειχθεί, με τον Νεόφυτο να διώχνει. Στη συνέχεια ο διαιτητής υπέδειξε οφσάιντ στον Καρυπίδη.
19:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Λαμία και ΠΑΣ Γιάννινα πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το παιχνίδι, χωρίς σκορ (0-0).
20:03
Επανέρχονται σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και το διαιτητικό τρίο.
20:04
Ετοιμάζεται να περάσει στο γήπεδο ο Βασιλαντωνόπουλος. Να δούμε ποιος θα αποχωρήσει για τους γηπεδούχους.
20:05
46' Αλλαγή για την Λαμία. Βασιλαντωνόπουλος αντί Σκόνδρα.
20:05
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος.
20:10
Μικρή διακοπή καθώς είναι πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο ο Κάργας. Μάλιστα, ζητάει να μπει και φορείο μέσα στο γήπεδο. Ελπίζουμε να μην έχει κάτι το σοβαρό ο παίκτης του ΠΑΣ.
20:14
Έχει μπει ξανά στο γήπεδο ο Κάργας, δεν δείχνει να έχει κάτι το σοβαρό.
20:15
56' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την Λαμία!
20:16
Ο Βάντερσον σώζει με... αυτοθυσία την μπάλα πριν βγει πλάγια άουτ, σηκώνει το κεφάλι, σημαδεύει και με συστημέμη σέντρα βρίσκει μέσα στην περιοχή τον Καραμάνο, ο οποίος με καρφωτή κεφαλιά νικάει τον Νεόφυτο για το 1-0 υπέρ της Λαμίας!
20:17
Όλα τα λεφτά η εξαιρετική προσπάθεια του Βάντερσον, του ανήκει κάτι παραπάνω από το... μισό γκολ!
20:17
Η Λαμία, λοιπόν, βρίσκει το γκολ και παίρνει το προβάδισμα με τον ΠΑΣ να είναι αναγκασμένος να βγει μπροστά για να ψάξει το τέρμα της ισοφάρισης.
20:18
58' Κίτρινη κάρτα στον Πάντελιτς και φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την Λαμία.
20:18
59' Εκτελεί ο Μπερτόλιο, είχε καλή τοποθέτηση και μπλόκαρε ο Νεόφυτος.
20:20
60' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Αποστολόπουλος αντί Βιδάλ.
20:21
62' Κι άλλη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Γιάκος αντί Σκόνδρα.
20:23
63' Γύρισμα του Βασιλαντωνόπουλου στην περιοχή, ο Μπερτόλιο επιχείρησε το σουτ αλλά η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.
20:27
67' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Λεό αντί Μάνου.
20:28
69' Αλλαγή για την Λαμία. Μπλάζιτς αντί Πίτι που αποθεώνεται από όλο το γήπεδο.
20:30
Προσπαθεί να επιτεθεί και να φτιάξει φάσεις προς την εστία του Σαράνοφ, χωρίς να τα καταφέρει ο ΠΑΣ.
20:38
Φτάσαμε στο 78ο λεπτό, παραμένει το 1-0 υπέρ της Λαμίας κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα.
20:42
82' Αλλαγή για την Λαμία. Τομάς αντί Δημούτσου.
20:44
Κρατάει η Λαμία, δεν μπορεί να απειλήσει με τίποτα ο ΠΑΣ . Πέντε λεπτά ακόμη μέχρι τα 90'.
20:45
86' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΣ!
20:46
Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπουκουβάλα, ο Κάστρο πήδηξε ψηλότερα από όλους και με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Να που ο ΠΑΣ από το πουθενά βρίσκει το γκολ της ισοφάρισης!
20:50
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.
20:52
Κόρνερ για την Λαμία, τελευταία φάση στο ματς.
20:56
τέλος στην αναμέτρηση! Λαμία και ΠΑΣ Γιάννινα ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 1-1. Ο Καραμάνος έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους, με τους φιλοξενούμενος να απαντάνε λίγο πριν το φινάλε με τον Κάστρο.