Παναιτωλικός-Ολυμπιακός 0-5

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-Ολυμπιακός, για την 27η αγωνιστική της Super League μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

18:36
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο, που είναι προγραμματισμένη για τις 19:00
18:37
Η αναμέτρηση θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το ΕΡΤ Sports και ραδιοφωνικά θα υπάρχει φυσικά κάλυψη από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
18:39
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
18:39
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα-Ομάρ, Μεριά, Σισέ, Τσιμίκας – Γκιγέρμε, Μπουχαλάκης – Ποντένσε, Φορτούνης, Μασούρας - Χασάν.
18:40
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Λιάβας, Μαλής, Τσοκάνης, Αμαράλ, Τσιγγάρας, Μάρκος Πάουλο, Λουσέρο, Μανά, Ντίας, Μάζουρεκ
18:41
18:42
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Γιαννακόπουλος, Γκούγκα, Μπαΐροβιτς, Μαρινάκης, Γιαννιώτης, Παρράς, Ντουάρτε
18:42
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Λοντίγκιν, Καμαρά, Ανδρούτσος, Γκερέρο, Βούκοβιτς, Σολδάνο, Ντίας
18:43
Διαιτητής: Γεώργιος Τζοβάρας. Βοηθοί: Ιορδάνης Απτόσογλου, Ηλίας Αλεξέας 4ος Διαιτητής: Ευάγγελος Μανούχος
18:44
Από τη μια ο Ολυμπιακός θέλει τη νίκη για να συνεχίσει το σερί και για να παραμείνει τυπικά ζωντανός για τον τίτλο, διότι ουσιαστικά δεν έχει σοβαρές ελπίδες
18:44
Από την άλλη ο Παναιτωλικός είναι έβδομος με 33 βαθμούς και θέλει τη νίκη για να διατηρηθεί σε επαφή με την ευρωπαϊκή ζώνη.
18:47
18:47
18:48
Περίπου δέκα λεπτά για τη σέντρα
18:52
18:53
Το παιχνίδι του πρώτου γύρου έληξε 2-1 υπέρ του Ολυμπιακού με τέρματα των Ποντένσε (11'), Γκερέρο (25') και Αλχασάν Καμαρά (70')
18:57
18:58
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο
18:59
19:00
Ενός λεπτού σιγή για την πρόσφατη απώλεια του κ. Παπαποστόλου...
19:01
Έναρξη στο ματς!
19:07
5' Πρώτη αξιόλογη προσπάθεια για γκολ. Σέντρα από τ' αριστερά και σουτ με τη μια του Ποντένσε, κατευθείαν έξω
19:08
6' Δοκάρι για τον Παναιτωλικό! Ο Αμαράλ έφερε... βόλτα τον Ομάρ, που αντέδρασε κάκιστα πάνω στη γραμμή της περιοχής και έπεσε στο έδαφος, ο παίκτης των γηπεδούχων σέντραρε και ο Μάζουρεκ έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά του δοκαριού με προβολή.
19:10
9' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Ο Ποντένσε σέντραρε ωραία για τον Χασάν που (από κάπως πλάγια θέση) έκανε κεφαλιά με την μπάλα να πηγαίνει παράλληλα με την εστία, ο Μασούρας δεν μπόρεσε να σκοράρει με τη μια σε ανυπεράσπιστη εστία, αφού του έβαλε κόντρα ο αντίπαλος και με τη δεύτερη σκόραρε από κοντά.
19:13
Επίθεση του Ολυμπιακού που ορθώς κόβεται για οφσάιντ στον Φορτούνη
19:14
13' Αδύναμο σουτ του Φορτούνη, μπλόκαρε ο Κυριακίδης
19:16
19:16
19:23
Στο έδαφος ο Ποντένσε έπειτα από εναέρια μονομαχία με τον Τσοκάνη. Έχει χτυπήσει στο πρόσωπο
19:24
23' Συρτό σουτ του Μάζουρεκ για τον Παναιτωλικό, σταματάει η φάση για υπόδειξη οφσάιντ
19:27
25' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Τσιμίκα από τ' αριστερά με το δεξί, άστοχη κεφαλιά του Φορτούνη
19:29
26' Γύρισμα του Αμαράλ από τα αριστερό, συρτό σουτ του Πάουλο που πήγαινε στην εστία, έδιωξε ο Σισέ
19:30
Πρόβλημα τραυματισμού για τον Αμαράλ, που είναι μακράν ο μεγαλύτερος "πονοκέφαλος" για την άμυνα του Ολυμπιακού
19:34
32' Λανθασμένη απόφαση του βοηθού, που υποδεικνύει σε θέση οφσάιντ τον Ομάρ κι ενώ έβγαινε φάτσα με τον Κυριακίδη. Τουλάχιστον ένα μέτρο πίσω ο Νορβηγός, ο οποίος συνέχισε τη φάση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Πάντως, είχε σταματήσει η αντίπαλη άμυνα
19:36
Άστοχο σουτ του Ομάρ
19:37
35' Αντεπίθεση του Παναιτωλικού με τον Μάζουρεκ να φεύγει κάθετα, το σουτ στα σώματα
19:39
37' Πολύ καλή αντεπίθεση για τον Ολυμπιακό, με τον Χασάν στο τέλος της να μοιράζει στον Μασούρα, του πήρε την κόντρα ο Μαλής και κέρδισε το άουτ
19:39
Θα μπει ο Μαρινάκης αντί του Τσοκάνη στο ματς, καθώς έχει πρόβλημα στη γάμπα
19:40
38' Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μαρινάκης αντί Τσοκάνη
19:43
42' Πολύ γεμάτο σουτ του Γκιγέρμε εκτός περιοχής, κόντραρε η μπάλα, έπεσε και έδιωξε ο Κυριακίδης
19:45
44' Σουτ του Ποντένσε εκτός περιοχής, μπλόκαρε εύκολα ο Κυριακίδης
19:45
2(1)-8(5) τα σουτ
19:47
45' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Σέντρα του Τσιμίκα και σουτ του Ποντένσε με κόντρα από την καρδιά της περιοχής, η μπάλα έφτασε στον Φορτούνη και έκανε... τζούφιο σουτ και ο Μασούρας προσπάθησε να γίνει κάτοχος της μπάλας, αλλά απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι
19:48
Ημίχρονο στο Αγρίνιο. Παναιτωλικός-Ολυμπιακός 0-1! Ο Γιώργος Μασούρας άνοιξε το σκορ από κοντά με κεφαλιά στο 9'. Ανώτεροι οι ερυθρόλευκοι στο πρώτο μέρος και αν ήταν πιο ουσιαστικοί θα μπορούσαν να είχαν σημειώσει κι άλλο τέρμα. Πάντως, η πρώτη πραγματικά καλή στιγμή έγινε στο 6' με το δοκάρι του Μάζουρεκ.
20:03
Ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος
20:08
50' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-2! Ο Φορτούνης από τ' αριστερά έβγαλε μπαλιά-τρύπα για τον Χασάν που πλάσαρε ωραία τον Κυριακίδη
20:11
52' Μπαΐροβιτς αντί Λουσέρο στο ματς
20:12
Επικίνδυνη επίθεση του Παναιτωλικού, αλλά σταμάτησε για επιθετικό πάνω στον Ομάρ
20:16
58' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ύστερα από εκτέλεση φάουλ, ο Φορτούνης βρήκε τον Ομάρ που με γεμάτο σουτ ανάγκασε τον Κυριακίδη σε ωραία επέμβαση.
20:17
60' Ζιλ Ντίας αντί Μασούρα στο ματς για τον Ολυμπιακό
20:18
61' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-3! Ωραία σέντρα του Φορτούνη από τ' αριστερά έπειτα από κομπίνα σε κόρνερ, ο Γκιγέρμε με κεφαλιά (όπως και κόντρα στον Ατρόμητο) έστειλε την μπάλα στα δίχτυα
20:21
63' Συρτό-άστοχο σουτ του Ποντένσε, λίγο έξω η μπάλα
20:23
61' Κίτρινη ο Μαρινάκης για τον Παναιτωλικό
20:23
66' Καμαρά αντί Μπουχαλάκη
20:24
Φάουλ σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό
20:25
67' Ωραία εκτέλεση του Φορτούνη, ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι του Φορτούνη
20:27
70' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-4! Κεφαλιά του Ντίας, απόκρουση του Κυριακίδη και ο Καμαρά από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα
20:29
70' Σολδάνο αντί Χασάν στο ματς για τον Ολυμπιακό
20:32
74' Μεγάλη ευκαιρία του Ολυμπιακού. Ο Φορτούνης βρήκε ωραία τον Ποντένσε, αλλά νικήθηκε από τον Κυριακίδη, πιάνοντας σουτ με το αριστερό
20:35
78' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-5! Ο Ομάρ έπιασε πολύ δυνατό σουτ μετά από πάσα του Ντίας, πήρε μέσα τα χέρια του Κυριακίδη η μπάλα
20:39
81' Απόκρουση του Σα σε πλασέ του Μπαΐροβιτς, μετά από ωραία μπαλιά του Ντουάρτε