Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Άρη και τον Ατρόμητο για την 28η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM 94,6.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης στο «Κλ. Βικελίδης» ανάμεσα στον Άρη και τον Ατρόμητο.
18:33
Ματς στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής.
18:33
Το σημερινό ματς έχει χαρακτηριστεί ως τελικός για την 4η θέση, καθώς οι δύο ομάδες έχουν τρεις βαθμούς διαφορά.
18:38
Ο Ατρόμητος έχει 46 βαθμούς ενώ ο Άρης έχει 43
18:39
Παράλληλα, σημαντικό ρόλο στην τελική κατάταξη μπορεί να παίξουν οι ισοβαθμίες. Για αυτό τον λόγο αξίζει να αναφέρουμε ότι ο Ατρόμητος έχει επικρατήσει στον πρώτο γύρο με 4-2.
18:39
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
18:40
Άρης (4-2-3-1): Κουέστα – Τζανακάκης, Βέλεθ, Ρος, Βαλεριάνος – Σιώπης, Ματίγια – Ματέο Γκαρσία, Φετφατζίδης, Λάρσον – Ντιγκινί
18:40
Ατρόμητος (4-2-3-1): Μέγερι – Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Κατράνης – Μάντσον, Μπουσούλατζιτς – Μανούσος, Μπρούνο, Ουάρντα – Κουλούρης
18:41
Στον πάγκο του Άρη: Αναγνωστόπουλος, Ούγκο Σόουζα, Δεληζήσης, Μπάσα, Νίκο Μαρτίνες, Γιουνές, Κορχούτ
18:41
Στον πάγκο του Ατρόμητου: Θεοδωράκης, Μούγιακιτς, Καρασαλίδης, Ενσικουλού, Νάτσος, Ουγκράι, Ούμπιντες
18:48
Διαιτητές: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος Α' βοηθός: Τρύφων Πετρόπουλος Β' βοηθος: Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου 4ος: Φώτιος Φωτιάδης
19:04
2' Πρώτη τελική στο ματς με ένα μακρινό σουτ του Σιώπη, που πάει ψηλά και δεν ανησυχεί τον Μέγερι
19:07
5' Πολύ επικίνδυνη αντεπίθεση από τον Ατρόμητο, έκανε την παράλληλη μπαλιά ο Μανούσος, αλλά ο Ουάρντα δεν πρόλαβε να έρθει σε επαφή με την μπάλα.
19:07
6' Απάντησε με δική του αντεπίθεση ο Άρης, με την μπαλιά του Ματέο Γκαρσία να περνά από όλους.
19:09
7' Πέναλτι ζητά ο Φετφατζίδης. Δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι. Περισσότερο ο παίκτης του Άρη πέφτει πάνω στο πόδι του Κατράνη
19:10
7' Ευκαιρία για τον Άρη! Σέντρα από τα δεξιά από τον Τζανακάκη, κεφαλιά ο Ντιγκινί και η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Μέγερι
19:11
Εξαιρετικός ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά του αγώνα, με τις δύο ομάδες να θέλουν να παίξουν ποδόσφαιρο
19:15
13' Πιο επιθετικός και λογικά ο Άρης, με τον Φετφατζίδη να αναλαμβάνει πολλές πρωτοβουλίες, έχοντας ελεύθερο ρόλο
19:16
14' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Μανούσος πήρε την μπάλα πίσω από το κέντρο, βρήκε μόλις έναν αντίπαλο τον οποίο ξεπέρασε, έκανε το σουτ με το αριστερό, αλλά σημάδεψε λίγο εκτός εστίας.
19:18
17' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΚΑΙ 0-1! Σέντρα του Κουλούρη στο δεύτερο δοκάρι και με καταπληκτική καρφωτή κεφαλιά ο Μανούσος κάνει το 0-1!
19:20
19' Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Άρη
19:21
Εκτέλεσε ο Ματίγια, χαμηλά στο τείχος και κανένας κίνδυνος για τους φιλοξενούμενους
19:25
23' Αγχωμένος παρουσιάζεται ο Άρης μετά το 0-1, τη στιγμή που ο Ατρόμητος βγαίνει με πολύ όμορφο τρόπο στις αντεπιθέσεις.
19:29
27' Έχει βαρύνει πολύ ο αγωνιστικός χώρος από τη συνεχή βροχόπτωση
19:30
28' Γύρισμα του Φετφατζίδη, μπλοκάρει στο πρώτο δοκάρι ο Μέγερι
19:32
30' Πολλά νεύρα από τους παίκτες του Άρη. Φαίνεται και από τα μαρκαρίσματά τους και από τις διαμαρτυρίες τους στον διαιτητή
19:32
30' Κίτρινη κάρτα στον Κιβρακίδη για μαρκάρισμα στον Λάρσον. Σωστή, αφού διέκοψε υποσχόμενη επίθεση των γηπεδούχων.
19:34
33' Αλλαγή στο σημαιάκι του β' βοηθού
19:38
36' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΚΑΙ 0-2! Εξαιρετική προσποίηση και κάθετη του Μπρούνο στον Κουλούρη και αυτός με εξαιρετικό «τσίμπημα» πλασάρει τον Κουέστα για το 0-2!
19:42
40' Σοκαρισμένος ο Άρης από την εξέλιξη που έχει πάρει το ματς
19:44
43' Διακοπή στο ματς λόγω μικροπροβλήματος με τον Μπρούνο
19:45
44' Κίτρινη κάρτα στον Μπουσούλατζιτς για φάουλ στον Ματίγια
19:47
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος
19:49
Λήξη α' ημιχρόνου
19:50
Ο Ατρόμητος με εντυπωσιακή εμφάνιση σε άμυνα και επίθεση και υπό δύσκολες καιρικές συνθήκες, προηγείται 2-0 στο «Κλ. Βικελίδης» με τα γκολ των Μανούσου και Κουλούρη
20:05
Έναρξη β' ημιχρόνου χωρίς αλλαγές
20:11
50' Ετοιμάζεται ο Γιουνές από τον Άρη
20:13
52' Αλλαγή για τον Άρη. Εκτός ο Φετφατζίδης, μέσα ο Γιουνές
20:16
55' Δεν μπορεί να απειλήσει ο Άρης, κυρίως γιατί δεν παίζει συγκεντρωμένα και με ψυχραιμία
20:19
58' Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι οι «κίτρινοι». Βουτιά από τον Γιουνές, δεν υπάρχει τίποτα
20:19
58' Κίτρινη κάρτα στον Μανούσο
20:21
61' Με ευκολία η άμυνα του Ατρόμητου κρατάει το μηδέν, αφού οι βαθιές μπαλιές δεν αποτελούν πρόβλημα για Ρισβάνη, Χατζηισαΐα
20:23
63' Για πέναλτι διαμαρτύρονται οι παίκτες του Άρη και πάλι. Σουτ του Ματέο Γκαρσία, η μπάλα βρίσκει στο πόδι του Μάντσον και στην αναπήδηση της μπάλας βρίσκει στο χέρι του Βραζιλιάνου που ήταν πίσω από το σώμα του. Δεν υπάρχει τίποτα.
20:26
66' Μακρινό σουτ του Βέλεθ, κανένας κίνδυνος για τον Μέγερι
20:31
71' Αλλαγή για τον Άρη. Εκτός ο Βαλεριάνος, μέσα ο Κόρχουτ
20:32
72' Μακρινό σουτ του Ματίγια, επίσης καμία τύχη, η μπάλα άουτ
20:37
76' Έχει ανεβάσει λίγο τις γραμμές του ο Ατρόμητος στα τελευταία λεπτά
20:40
80' Κίτρινη κάρτα στον Μάντσον
20:40
80' Αλλαγή για τον Άρη. Εκτός ο Τζανακάκης, μέσα ο Μαρτίνες
20:44
84' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Μανούσος, μέσα ο Καρασαλίδης
20:47
87' Κίτρινη κάρτα στον Βέλεθ για φάουλ στον Ουάρντα
20:48
88' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός με πρόβλημα τραυματισμού ο Κουλούρης, μέσα ο Ενσικουλού.
20:51
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος
20:53
92' Κίτρινη κάρτα στον Καρασαλίδη για επικίνδυνο μαρκάρισμα
20:54
94' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Ουάρντα, μέσα ο Ούμπιντες
20:56
Λήξη της αναμέτρησης
20:57
Για δεύτερη φορά μέσα στη σεζόν ο Ατρόμητος επικρατεί του Άρη, τώρα με 2-0 στο «Κλ. Βικελίδης» και εξασφαλίζει και μαθηματικά την 4η θέση του φετινού πρωταθλήματος.