Ολυμπιακός-Ξάνθη

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολυμπιακός-Ξάνθη, για την 28η αγωνιστική της Super League μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

18:37
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης (19:00) του Ολυμπιακού με την Ξάνθη για την 28η αγωνιστική της Super League.
18:40
Η αναμέτρηση θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports2 και φυσικά θα υπάρχει ενημέρωση ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
18:42
Οι «ερυθρόλευκοι» θέλουν νίκη με θέαμα για να αποχαιρετήσουν με ωραίο τρόπο το κοινό τους, καθώς πρόκειται για το τελευταίο εντός έδρας ματς για φέτος. Παράλληλα, αν δεν νικήσει ο ΠΑΟΚ θα παραμένουν τυπικά διεκδικητές του τίτλου, εφόσον επικρατήσουν της Ξάνθης.
18:42
Η ακριτική ομάδα ομάδα θέλει να ξεμπερδέψει με την παραμονή, καθώς είναι στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη
18:43
Πάμε να θυμηθούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
18:44
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Σισέ, Μεριά, Ελαμπντελαουί, Καμαρά, Γκιγέρμε, Ντίας, Ποντένσε, Φορτούνης, Σολδάνο
18:45
Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβτς): Ζίβκοβιτς, Ντε Αμορίμ, Κασάδο, Καμαρά, Κοβάτσεβιτς, Ντίρεσταμ, Μελιόπουλος, Μπρίτο, Σαρπόνγκ, Μπαξεβανίδης, Σιλά.
18:45
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Λοντίγκιν, Νάτχο, Ανδρούτσος, Γκερέρο, Μασούρας, Χασάν, Αβραάμ Παπαδόπουλος.
18:45
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Γκαραβέλης, Λισγάρας, Χατζητερζόγλου, Μελισσόπουλος, Θυμιάνης, Φακής, Σουλεϊμάν Οκάν Χατζητερζόγλου.
18:46
Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης. Βοηθοί: Βασίλειος Νικολακάκης, Παναγιώτης Κωνσταντόπουλος 4ος Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης
18:46
18:48
18:50
Ο Ολυμπιακός παίζει σήμερα χωρίς τον Λεονάρντο Κούτρη και τον Ανδρέα Μπουχαλάκη, που αντιμετωπίζουν μικροπροβλήματα τραυματισμού
18:56
Λιγότερο από πέντε λεπτά για τη σέντρα στο Φάληρο (όπως και στα υπόλοιπα γήπεδα)
19:07
6' Απειλεί η Ξάνθη. Σέντρα του Σαρπόνγκ από τα δεξιά, κεφαλιά του Ντε Αμορίμ με τον Μεριά πάνω, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία και απομακρύνθηκε.
19:10
9' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Σέντρα του Ποντένσε από τ' αριστερά, δεν μπόρεσε να μπλοκάρει ο Ζίβκοβιτς και προ του Φορτούνη απομάκρυνε η αντίπαλη άμυνα. Στη συνέχεια ο Ομάρ έπιασε δυνατό σουτ και απομάκρυνε σε κόρνερ ο πορτιέρε της Ξάνθης
19:10
11' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Κόρνερ του Φορτούνη από τα δεξιά, δυνατή κεφαλιά του Γκιγέρμε από το ύψος του πέναλτι και στα δίχτυα του Ζίβκοβιτς η μπάλα.Ο Σέρβος είχε σώματα μπροστά του και δεν είχε καλή ορατότητα
19:12
Γκολ σε τρίτο σερί ματς για τον Βραζιλιάνο μετά από αυτά με Ατρόμητο και Παναιτωλικό
19:14
13' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Μπρίτο πήρε την πάσα από τον Μπαξεβανίδη και έπιασε συρτό σουτ από κάπως δεξιά με τον Σα να είναι σε ετοιμότητα.
19:14
15' Κεφαλιά του Σολδάνο, η μπάλα πάνω σε σώματα.
19:15
16' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0! Γύρισμα του Ομάρ από τα δεξιά -μετά από συνεργασία με τον Ντίας-, ο Γκιγέρμε βρέθηκε στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας και πλάσαρε τον Ζίβκοβιτς. Δεύτερο προσωπικό τέρμα για τον Βραζιλιάνο
19:19
19' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ποντένσε έκανε κάθετη μπαλιά και βρήκε τον Φορτούνη που βγήκε φάτσα με τον Ζίβκοβιτς, τον πλάσαρε και ο Σέρβος βγήκε νικητής.
19:20
19' Υπόδειξη για offside σε κεφαλιά του Μεριά που έδιωξε ο Ζίβκοβιτς
19:21
21' Πολύ γεμάτο σουτ του Γκιγέρμε λίγο έξω από την περιοχή, έδιωξε ο Ζίβκοβιτς σε κόρνερ
19:24
24' Σουτ του Σολδάνο εκτός περιοχής, στο χέρι του Κασάδο η μπάλα. Φάουλ για τον Ολυμπιακό και κίτρινη στον αμυντικό της Ξάνθης.
19:26
26' Εκτέλεσε το φάουλ ο Φορτούνης, λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ζίβκοβιτς η μπάλα
19:26
26' Τετ-α-τετ ο Σαρπόνγκ με τον Σα και σωστή υπόδειξη για offside.
19:36
36' Εκτός περιοχής σουτ του Μελιόπουλου, σε ετοιμότητα ο Σα.
19:39
39' Άστοχο σουτ του Ντίας, που έκλεψε την μπάλα από τον Κασάδο, αλλά στη συνέχεια δεν μπόρεσε να βρει εστία
19:40
40' Άστοχο σουτ του Ομάρ με το αριστερό από εξαιρετική θέση, μετά από γύρισμα του Γκιγέρμε
19:41
Ο Ολυμπιακός βγάζει συνέχεια πολλούς παίκτες στην περιοχή της Ξάνθης και απειλεί αρκετά συχνά από την καρδιά της αντίπαλης άμυνας
19:43
44' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 3-0! Ο Καμαρά έπιασε... τούβλο, η μπάλα κατέληξε στο δεξί δοκάρι του Ζίβκοβιτς και ο Ομάρ με ανυπεράσπιστη εστία σκόραρε με το κεφάλι
19:45
13 τελικές του Ολυμπιακού, 9 στην εστία
19:45
Ημίχρονο στο Φάληρο! Ολυμπιακός-Ξάνθη 3-0. Οι Πειραιώτες έχουν σκοράρει με Γκιγέρμε (10', 16') και Ομάρ (43'), με τον Νορβηγό να σκοράρει έπειτα από δοκάρι του Καμαρά
20:01
Χατζητερζόγλου αντί Κασάδο για την Ξάνθη
20:02
Έναρξη στο δεύτερο μέρος!
20:06
50' Βολίδα του Καμαρά εκτός περιοχής και λίγο έξω από την εστία του Ζίβκοβιτς
20:09
51' Ωραία επίθεση του Ολυμπιακού με Καμαρά και Ντίας να βγάζουν γρήγορα τους γηπεδούχους μπροστά, αλλά ο Φορτούνης καθυστέρησε και ο Ομάρ έκανε υπό πίεση σουτ που απέφερε ένα κόρνερ
20:11
54' Άστοχη κεφαλιά του Μπρίτο, που νίκησε στον αέρα την άμυνα του Ολυμπιακού μετά τη σέντρα του Σαρπόνγκ.
20:13
57' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 4-0! Μακρινή μπαλιά του Γκιγέρμε, άψογο κοντρόλ του Φορτούνη και συρτό με το δεξί
20:15
58' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Γιώργος Μασούρας αντί Ποντένσε
20:19
61' Δυνατό και πολύ άστοχο σουτ του Καμαρά για τον Ολυμπιακό
20:22
66' Θυμιάνης αντί Σαρμπόνγκ για την Ξάνθη
20:25
68' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Πανέμορφη πάσα του Ντίας για τον Ομάρ, που νικήθηκε από τον Ζίβκοβιτς
20:25
Ετοιμάζεται ο Αβραάμ Παπαδόπουλος να μπει στο παιχνίδι, για το ντεμπούτο της δεύτερης θητείας του στον Ολυμπιακό
20:27
70' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Αβρ. Παπαδόπουλος αντί Μεριά. Αποθέωση για τον 34χρονο στόπερ
20:27
70' Δυνατό σουτ του Φορτούνη, σε κόρνερ ο Ζίβκοβιτς
20:28
71' Εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη, δεν βρήκε την μπάλα ο Σισέ και ενώ ήταν στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής.
20:30
73' Αλλαγή για την Ξάνθη. Φακκής αντί Μπρίτο στο ματς
20:30
74' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Χασάν αντί Φορτούνη
20:33
Έχει πέσει ο ρυθμός στο παιχνίδι, το οποίο έχει κριθεί εδώ και ώρα, λόγω και των αρκετών αλλαγών
20:34
77' Δυνατό σουτ του Σισέ εκτός περιοχής, κόντραρε η μπάλα και κατέληξε εκτός.
20:37
80' Κίτρινη ο Αβραάμ Παπαδόπουλος
20:39
81' Στα δίχτυα η μπάλα από τον Μασούρα, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον Ολυμπιακό. Λανθασμένη υπόδειξη για offside