ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Αστέρα Τρίπολης για την 28η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

18:28
Καλησπέρα σας!
18:29
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την κρισιμότατη αναμέτρηση ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας Τρίπολης για την 28η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
18:34
Ο ΠΑΣ ηττήθηκε 1-0 εκτός έδρας από τον ΟΦΗ την προηγούμενη αγωνιστική και παρέμεινε στη 13η θέση, η οποία οδηγεί στα μπαράζ.
18:35
Ο Αστέρας έμεινε στο 0-0 εντός με τον Λεβαδειακό και συμπλήρωσε 4 ματς δίχως νίκη (0-3-1). Έτσι, η ομάδα της Τρίπολης βρίσκεται μια θέση πάνω από τον ΠΑΣ έχοντας δύο βαθμούς περισσότερους.
18:37
Στον πρώτο γύρο, ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε 1-0 τον ΠΑΣ.
18:40
Η ενδεκάδα του ΠΑΣ: Ν. Μιχαήλ – Αλ. Μιχαήλ, Σκόνδρας, Κάργας – Μπουκουβάλας, Κάστρο, Νικολιάς, Πάντελιτς, Σεργκελασβίλι - Κρίζμαν, Μάνος
18:43
Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Αθανασιάδης - Κώτσιρας, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Μαρτίνεθ – Ιγκλέσιας, Μουνάφο – Τσιλιανίδης, Βαλιέντε, Μπελόκ - Μανιάς
18:43
Στον πάγκο για τον ΠΑΣ οι Βελλίδης, Αποστολόπουλος, Βιντάλ, Γιάκος, Αθανασιάδης, Παμλίδης, Μπατίστ.
18:44
Στον πάγκο για τον Αστέρα: Παπαδόπουλος, Αραβίδης, Φερνάντεθ, Βλάχος, Ρόλε, Τασουλής, Δουβίκας.
18:44
Διαιτητής του αγώνα ο Ιωάννης Παπαδόπουλος.
18:45
Σε 14 λεπτά η σέντρα του ματς.
18:49
Ο ΠΑΣ έχει να αντιμετωπίσει ακόμα τον Πανιώνιο (εκτός) και τον ΠΑΟΚ (εντός).
18:49
Για τον Αστέρα Τρίπολης ακολουθούν το εκτός με τον ΟΦΗ και το εντός με τον Πανιώνιο.
18:51
Ο Αστέρας Τρίπολης έχει πανηγυρίσει μόνο δύο διπλά στο φετινό πρωτάθλημα (2-3-8) κι αυτά στις έδρες του Λεβαδειακού και του Απόλλωνα Σμύρνης.
18:59
Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
19:00
Τα πάντα είναι έτοιμα για τη σέντρα.
19:01
Ξεκίνησε το παιχνίδι, ο Αστέρας πήρε τη σέντρα.
19:05
4' Κόρνερ για τον ΠΑΣ.
19:06
Απευθείας εκτέλεση του κόρνερ που κέρδισε ο ΠΑΣ, μπλόκαρε ο Αθανασιάδης.
19:10
8' Ισορροπημένο παιχνίδι στα πρώτα λεπτά.
19:11
10' Πιέζει ο ΠΑΣ. Κόρνερ για τους Γιαννιώτες.
19:13
12' Επικίνδυνη αντεπίθεση για τον Αστέρα, αλλά δεν ήταν καλή η σέντρα του Τσιλιανίδη.
19:14
14' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Κεφαλιά του Κάργα μέσα από την περιοχή μετά από εκτέλεση φάουλ, μπλόκαρε εύκολα ο Αθανασιάδης.
19:22
19' Παιχνίδι κέντρου στα τελευταία λεπτά.
19:22
21' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Τσιλιανίδης από το ύψος του πέναλτι σούταρε με το αριστερό, αλλά ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έδιωξε με τα πόδια.
19:25
Στο άλλο ματς μεταξύ ομάδων που παλεύουν για την παραμονή, ο Λεβαδειακός προηγείται 1-0 του Πανιωνίου.
19:29
29' Πρώτη -αναγκαστική- αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Αραβίδης αντικαθιστά τον τραυματία Μανιά.
19:33
32' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Σουτ του Τσιλιανίδη έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
19:33
Την ίδια ώρα, ο Πανιώνιος ισοφαρίζει τον Λεβαδειακό (1-1).
19:36
37' Μίνι διακοπή στο ματς καθώς τραυματίστηκε ο Αραβίδης.
19:38
38' Σέντρα του Πάντελιτς στην περιοχή, μπλόκαρε ο Αθανασιάδης.
19:40
40' Σουτ του Σεργκελασβίλι από πλάγια θέση, η μπάλα άουτ.
19:42
41' Κόρνερ για τον ΠΑΣ.
19:46
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.
19:48
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΣ Γιάννινα και Αστέρας Τρίπολης στο 0-0.
19:49
Χωρίς πολλές... συγκινήσεις και με λίγες καλές στιγμές το πρώτο μέρος.
20:03
Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο.
20:04
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
20:05
Ο Αστέρας πάντως έχει κάνει την πρώτη του αλλαγή από το 30', όταν ο Αραβίδης αντικατέστησε τον τραυματία Μανιά.
20:06
47' Ο Κρίζμαν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αθανασιάδη, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.
20:06
Στο ρίπλεϊ φαίνεται λανθασμένη η απόφαση του βοηθού διαιτητή, καθώς ο σκόρερ καλυπτόταν.
20:07
48' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ιγκλέσιας σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά από κάπως πλάγια θέση, με τον Μιχαήλ να διώχνει σε κόρνερ.
20:11
52' Φάουλ για τον ΠΑΣ σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
20:12
53' Γυριστή κεφαλιά του Κρίζμαν, μπλόκαρε εύκολα ο Αθανασιάδης.
20:12
54' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης.
20:15
Στο 51' πήρε κίτρινη κάρτα ο Πασαλίδης, ενώ στο 56' δέχθηκε κίτρινη ο Αλέξης Μιχαήλ από τον ΠΑΣ.
20:16
57' Μακρινό σουτ του Αραβίδη, η μπάλα άουτ.
20:17
58' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Μάνος "άδειασε" τον Τριανταφυλλόπουλο και πλάσαρε μέσα από την περιοχή, όμως ο Αθανασιάδης έδιωξε σε κόρνερ.
20:17
59' Κι άλλο κόρνερ για τον ΠΑΣ. Σε 15 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι έχουν δημιουργήσει περισσότερες ευκαιρίες από όσες είχαν στο πρώτο μέρος.
20:18
Την ίδια ώρα, Λεβαδειακός-Πανιώνιος 1-2.
20:19
60' Γυριστό του Μάνου μέσα από την περιοχή, έδιωξε στη γωνία του πάλι ο Αθανασιάδης. Κόρνερ για τον ΠΑΣ.
20:20
61' Κι άλλη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Κεφαλιά-ψαράκι από τον Μάνο, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
20:20
61' Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Παμλίδης αντικαθιστά τον Νικολιά.
20:21
62' Κόρνερ για τον Αστέρα.
20:24
65' Προσπαθεί να ισορροπήσει ο Αστέρας.
20:24
Ο ΠΑΣ πάντως έχει υπέρ του την κατοχή μπάλας (63%-37%).
20:25
Θεωρητικά, η ισοπαλία ευνοεί τον Αστέρα.
20:27
68' Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Τασουλής αντικαθιστά τον Μπελόκ.
20:30
71' Κόρνερ για τον Αστέρα.
20:32
73' Κίτρινη κάρτα στον Παμλίδη και τον Μαρτίνεθ.
20:33
74' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Αθανασιάδης παίρνει τη θέση του Κρίζμαν.
20:35
76' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ιγκλέσιας ανενόχλητος, σούταρε από το ύψος του πέναλτι, αλλά ο Μιχαήλ έδιωξε εντυπωσιακά στη γωνία του.
20:37
77' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Μάνος μετά από ωραία ατομική προσπάθεια μπήκε στην περιοχή, βρέθηκε φάτσα με το τέρμα, σούταρε, αλλά ο Αθανασιάδης έδιωξε πάλι.
20:37
78' Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Λεό αντικατέστησε τον Κάστρο.
20:38
79' Κόρνερ για τον ΠΑΣ.
20:39
Στα άλλα ματς που εμπλέκονται ομάδες που παλεύουν στη μάχη της παραμονής: Λάρισα-ΠΑΟΚ 1-1, Ολυμπιακός-Ξάνθη 4-0, Λεβαδειακός-Πανιώνιος 1-2, Παναθηναϊκός-ΟΦΗ 1-2.
20:40
81' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΠΑΣ. Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο.
20:46
86' Μίνι διακοπή στο ματς καθώς τραυματίστηκε ο τερματοφύλακας του Αστέρα.
20:47
88' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Βλάχος αντικαθιστά τον Τσιλιανίδη.
20:49
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.
20:50
92' Κίτρινη κάρτα στον Κάργα.
20:53
94' Σουτ του Ιγκλέσιας, η μπάλα άουτ.
20:55
96' Κεφαλιά του Αθανασιάδη μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
20:55
Τέλος αγώνα, ΠΑΣ Γιάννινα και Αστέρας Τρίπολης έμειναν στο 0-0.
20:59
Ο ΠΑΣ ήταν ανώτερος και είχε πολλές καλές στιγμές στο δεύτερο μέρος, ωστόσο ο τερματοφύλακας του Αστέρα ήταν ανίκητος.
21:00
Οι γηπεδούχοι έφτασαν στους 27 πόντους και υποχώρησαν στη διακεκαυμένη ζώνη, ενώ οι Αρκάδες ανέβηκαν στους 29 και ισοβαθμούν με την Ξάνθη.