ΟΦΗ-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης ΟΦΗ-Αστέρας Τρίπολης για την 29η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

18:43
18:43
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον «τελικό»-παραμονής μεταξύ του ΟΦΗ και του Αστέρα Τρίπολης, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της Super League. by www.sport-fm.gr
18:44
Η ομάδα της Κρήτης έχει 28 βαθμούς και βρίσκεται στην 13η θέση, που οδηγεί στο μπαράζ παραμονής και η ομάδα της Πελοποννήσου έχει 29 και βρίσκεται στη 12η. by www.sport-fm.gr
18:44
Την τελευταία (30η) αγωνιστική, ο ΟΦΗ αντιμετωπίζει τον Ατρόμητο στο Περιστέρι και ο Αστέρας φιλοξενεί στην Τρίπολη τον Πανιώνιο. by www.sport-fm.gr
18:45
Αγωνιστικά, οι γηπεδούχοι θα παραταχθούν χωρίς τους Μιχόγεβιτς και Σακόρ, που κρίθηκαν ανέτοιμοι, τους τραυματίες Κομεσίδη, Δερμιτζάκη, Δεληγιαννίδη και Βουό, αλλά και τον Νέιρα, ο οποίος είναι τιμωρημένος. by www.sport-fm.gr
18:45
Οι φιλοξενούμενοι ταξίδεψαν στην Κρήτη, επίσης με πολλά προβλήματα, καθώς είναι τιμωρημένοι οι Ιγκλέσιας, Καλτσάς και Πασαλίδης, ενώ εκτός αποστολής έμειναν επίσης οι Μανιάς και Κυριακόπουλος. by www.sport-fm.gr
18:51
18:51
Ο ΟΦΗ θα παραταχθεί με τους: Σωτηρίου, Μπράουν, Ποτουρίδη, Κοροβέση, Γιαννούλη, Νάστο, Μεγιάδο, Βαζ, Σάσι, Φερέιρα, Γιακουμάκη. by www.sport-fm.gr
18:52
Ο Αστέρας, από την πλευρά του, θα παραταχθεί με τους: Αθανασιάδη, Μαρτίνες, Βλάχο, Κώτσιρα, Τριανταφυλλόπουλο, Τασουλή, Βαλιέντε, Μουνάφο, Μπέλοκ, Τσιλιανίδη, Φερνάντες. by www.sport-fm.gr
18:54
Στον πάγκο των γηπεδούχων θα βρίσκονται οι: Στρέζος, Αργυρόπουλος, Ντίνας, Κουτσιανικούλης, Κυριακίδης, Ναμπί, Πάρσον. by www.sport-fm.gr
18:55
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι: Παπαδόπουλος, Αραβίδης, Ρόλε, Δουβίκας, Γλέζος, Αλάγμπε, Χριστόπουλος. by www.sport-fm.gr
18:55
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Εμμανουήλ Σκουλάς του συνδέσμου Θεσσαλίας, με βοηθούς τους Ράινχαρντ Μπουξμπάουμ (Ανατολικής Αττικής) και Ανδρέα Μεϊντάνα (Αχαΐας). by www.sport-fm.gr
18:57
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων και οι διαιτητές βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο... by www.sport-fm.gr
18:59
19:01
19:06
Αναγνωριστικό το πρώτο πεντάλεπτο, με τη μπάλα στη μεσαία γραμμή και τους παίκτες των δύο ομάδων να κάνουν αρκετά λάθη. by www.sport-fm.gr
19:09
19:12
11': Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα να ανοίξει το σκορ, όταν μετά από φάουλ του Τσιλιανίδη και κεφαλιά του Μαρτίνεθ, η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Σωτηρίου. by www.sport-fm.gr
19:26
25': Νέα ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Φερέιρα να φεύγει στην αντεπίθεση από αριστερά, να μπαίνει στην περιοχή, αλλά να σουτάρει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by www.sport-fm.gr
19:27
26': Σουτ του Τασουλή έξω από την περιοχή του ΟΦΗ, μπλοκάρει εύκολα τη μπάλα ο Σωτηρίου. by www.sport-fm.gr
19:29
27': Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα, με τον Φερνάντεθ να στέλνει από κοντινή απόσταση τη μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
19:37
19:37
19:44
Αποβλήθηκε από τον πάγκο του Αστέρα ο αντιπρόεδρος, Δημήτρης Μποροβήλος, ο οποίος διαμαρτυρήθηκε έντονα στον διαιτητή Σκουλά. by www.sport-fm.gr
19:48
Λήξη πρώτου ημιχρόνου: Ο ΟΦΗ προηγείται 1-0 του Αστέρα Τρίπολης, με το πέναλτι του Βαζ στο 17'. by www.sport-fm.gr
20:04
20:06
46': Σουτ του Νάστου, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό του Αστέρα και πέρασε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
20:06
20:07
20:09
20:10
20:11
51': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τον Κυριακίδη να παίρνει τη θέση του Ποτουρίδη, ο οποίος δεν μπορεί να συνεχίσει by www.sport-fm.gr
20:15
55': Ο Αστέρας ζητάει πέναλτι σε μια φάση που η μπάλα βρίσκει σε χέρι αμυντικού του ΟΦΗ, αλλά ο Σκουλάς δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι. by www.sport-fm.gr
20:16
56': Τεράστια ευκαιρία για τους Αρκάδες, με τη μπάλα να στρώνεται στον Τριανταφυλλόπουλο, που σούταρε λίγο άουτ. by www.sport-fm.gr
20:18
20:19
Σε μια υποδειγματική αντεπίθεση στο 59', ο Μαρτίνες έκανε τη σέντρα και ο Τσιλιανίδης με κεφαλιά-ψαράκι από το ύψος του πέναλτι, ισοφάρισε σε 1-1. by www.sport-fm.gr
20:23
61': Κίτρινη κάρτα στον Τασουλή για σκληρό μαρκάρισμα και στον Σάσι για διαμαρτυρία by www.sport-fm.gr
20:25
Ο Αστέρας έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, με τον ΟΦΗ να έχει αποσυντονιστεί, ειδικά μετά το γκολ της ισοφάρισης. by www.sport-fm.gr
20:27
20:30
70': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τον Ναμπί να παίρνει τη θέση του Φερέιρα. by www.sport-fm.gr
20:32
20:34
74': Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα, με τον Αραβίδη να αντικαθιστά τον Τασουλή. by www.sport-fm.gr
20:38
79': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, αλλά στο γυριστό του Γιακουμάκη, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. by www.sport-fm.gr
20:41
20:41
20:44
20:45
20:48
89': Ο Ναμπί βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και σούταρε, αλλά η μπάλα κόντραρε και μπλόκαρε εύκολα ο Αθανασιάδης by www.sport-fm.gr
20:53
20:54
90+5': Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα, αλλά στην προβολή του Αραβίδη η μπάλα πέρασε άουτ. by www.sport-fm.gr